Slovanisti by mohli byť najlepší na svete. Stačí len, aby im načas chodili výplaty

25. 1. 2017 |
 

Zatiaľ čo hráči HC Slovan Bratislava získali za posledných desať zápasov 26 bodov, aktuálny líder KHL SKA Petrohrad iba 20. A všetko to začali doplatené výplaty.

Hokejisti HC Slovana Bratislava. Foto - TASR

Pár dní pred Vianocami sa zdalo, že hokejový Slovan môže sezónu už odpískať a na play off zabudnúť. Odvtedy však ťahá neuveriteľnú sériu.

V KHL nie je momentálne nijaké iné družstvo okrem Slovana Bratislava. Belasí nestratili v posledných piatich zápasoch ani bod a za posledných desať zápasov v riadnom hracom čase neprehrali. Rovnako úspešný klub nie je momentálne ani v NHL a len pre zaujímavosť aktuálne nie je ani v slovenskej Tipsport lige či v českej extralige.

Viac ako Petrohrad

Slovan má jednoducho aktuálne svetovú formu. Za posledných desať zápasov sú v KHL bodovo lepší iba hráči Dynama Moskva, za posledných 15 zase iba hokejisti CSKA Moskva.

Zatiaľ, čo Slovan získal za posledných desať zápasov až 26 bodov, aktuálny líder KHL SKA Petrohrad iba 20.

Dokonca za posledných trinásť zápasov získali Slovanisti 32 bodov. Priemerne teda na jediný zápas vybojovali 2,46 bodu. Neuveriteľné číslo.

 

Celá táto séria sa jednoznačne dá spojiť s oznámením klubu, že vyriešil finančné problémy. S oznámením, že hráčom bratislavského klubu doplatil meškajúce výplaty a našiel finančného partnera, s ktorým vyriešili všetky problémy minimálne do konca tejto sezóny.

Ide o jasný príklad pre všetkých manažérov športových klubov, že výplaty, ktoré prídu hráčom načas, dokážu urobiť ozajstné zázraky. Určite viac ako úvodná suma, ktorú dokážu hráčom sľúbiť na začiatku sezóny. Hokejistom z Petrohradu určite sľubili viac, ale za milióny si body automaticky nekúpite.

Pravidelná esemeska viac ako milióny

Ak hocijaký zamestnanec (a hokejisti sú vlastne bežní zamestnanci) nedostane niekoľko mesiacov výplatu, začne uvažovať o novej práci, hodí sa na maródku, proste nepracuje na sto percent. Rovnako meškajúce výplaty spôsobujú problémy aj v hráčskej kabíne a v jednotlivých rodinách.

Jednoducho sa nedokážete sústrediť iba na hokej, ak vám meškajúca výplata komplikuje vyplácanie hypotéky a vy spoločne s rodinou netušíte, kedy peniaze prídu a či vôbec.

„Pán Široký bol v kabíne a sľúbil nám, že do Vianoc to vyplatí. Je to strašná situácia. Už ma to nebaví. Aby som stále myslel na to, či príde, alebo nepríde výplata, to je otrasné,“ povedal v polovici decembra pre portál sport24.sk Václav Nedorost. 

V Slovane to je posledné roky už akási nepríjemná tradícia. Hráči bratislavského klubu nezarábajú v porovnaní s hráčmi špičkových klubov KHL špičkové výplaty. Posledné týždne však ukazujú, že viac ako sľúbené milióny znamená pre nich pravidelná esemeska s oznámením prijatej výplaty na účte.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo