Slovanista Čavrič sa teší na Žilinu: Je to môj obľúbený súper

7. 12. 2018 |
 

Jesenná časť vo futbalovej Fortuna lige 2018/2019 vygraduje štýlovo, šlágrom prvého Slovana s treťou Žilinou.

Na snímke Aleksander Čavrič. Foto - TASR

Jesenná časť vo futbalovej Fortuna lige 2018/2019 vygraduje v 18. kole štýlovo, šlágrom prvého Slovana s treťou Žilinou na Pasienkoch v sobotu 8. decembra. Momentálne druhá Dunajská Streda zakončí jeseň v Nitre, kde ju bude hostiť nováčik zo Serede, ktorý určite prezimuje najhoršie na viac ako solídnom 5. mieste. Posledný ViOn Zlaté Moravce privíta v derby Nitru a pokúsi sa bodovo dotiahnuť na predposlednú Senicu, ktorá hostí štvrtý Ružomberok.

Slovan - Žilina

Pozornosť púta duel v Bratislave. Zverenci trénera Martina Ševelu sú istým jesenným kráľom, v lige v tejto sezóne ešte neprehrali a na poste lídra majú náskok 8 bodov pred DAC. Proti "šošonom" sa darí chorvátskemu legionárovi Aleksandarovi Čavričovi, ktorý dal v kalendárnom roku 2018 do siete Žiliny päť gólov. "Ak sa ma opýtate na Žilinu, tak prvé, čo mi napadne, je môj prvý hetrik v profesionálnej kariére. Sú to nádherné spomienky. Hrali sme s nimi vtedy v Myjave, kam nás však prišli podporiť naši fanúšikovia a vyhrali sme vysoko 6:0 aj vďaka môjmu hetriku. Tento deň radím medzi vôbec najkrajšie, aké som vo futbale zažil. Môžem povedať, že je to môj obľúbený súper. Všeobecne sa mi lepšie hrá proti tímom z hornej polovice tabuľky, ktoré hrajú otvorenejší futbal. Na ihrisku je to samozrejme náročnejšie, zároveň však mám vpredu viac priestoru, ktorý dokážem využiť. Teším sa na každý jeden ligový zápas, na tie so súpermi ako Žilina však ešte o niečo viac. Myslím si, že to bude zaujímavý zápas, v ktorom sa stretnú dve ofenzívne ladené mužstvá. Vieme, aké sú silné stránky Žiliny, ktoré musíme eliminovať. Chceme nadviazať na výkon proti Trenčínu a uzavrieť jeseň v takom štýle, v akom sa niesla veľkú väčšinu času – čiže víťazne," povedal pre klubový web "belasých" Čavrič.

Maďarský reprezentačný stredopoliar Zsolt Kalmár očakáva proti Seredi náročný zápas. DAC má v prípade straty bodov Slovana šancu stiahnuť náskok lídra pred jarou na prijateľné hodnoty. "Chceme byť čo najvyššie. So Sereďou to však nebudeme mať jednoduché. Je to nepríjemný súper, má dobrú obranu. Po prehre 0:5 u nás zmenil v podstate všetko a začal dosahovať oveľa lepšie výsledky. Bude to pre nás ťažký zápas," uviedol Kalmár pre oficiálny portál FL.

V ďalších dueloch ešte desiata Podbrezová privíta siedme Michalovce a majster z Trnavy sa na ŠAM pokúsi odskočiť deviatemu Trenčínu v tabuľke na rozdiel troch bodov.

program 18. kola Fortuna ligy 2018/2019:

sobota 8. decembra: o 13.45 hod. Slovan Bratislava - MŠK Žilina (Glova, Benko, R. Bobko, OrangeSport), o 14.00 ŠKF iClinic Sereď - DAC Dunajská Streda (Marhefka, Tomčík, Jenčura), FK Senica - MFK Ružomberok (Prešinský, Kováč, Poláček), ViOn Zlaté Moravce - FC Nitra (Smolák, Hancko, Štrbo), Železiarne Podbrezová - Zemplín Michalovce (Chmura, Pozor, Galo), o 15.45 Spartak Trnava - AS Trenčín (P. Hrčka, Mókoš, Žákech, RTVS)

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo