Slovan podpísal hviezdu, vracia sa obľúbený brankár z čias KHL

30. 8. 2019 |
 

Hokejový Slovan Bratislava podpísal výborného brankára, vracia sa Kanaďan Barry Brust. Zahrá si aj slovenskú Extraligu.

Hokejový Slovan Bratislava podpísal výborného brankára, vracia sa Kanaďan Barry Brust. Zahrá si aj slovenskú Extraligu.

Za HC Slovan Bratislava bude opäť chytať Barry Brust

Hokejový Slovan Bratislava získal pred novou tipsportligovou sezónou výraznú posilu. Do tímu sa vrátil kanadský brankár Barry Brust. S "belasými" podpísal zmluvu do apríla 2021.

Brust pôsobil v Slovane v KHL v ročníkoch 2015/2016 a 2016/2017. V prvej dosiahol v 37 zápasoch úspešnosť zákrokov 92-percent a pomohol tímu k postupu do play-off.

 

"S vedením Slovana nastala v lete výrazne lepšia komunikácia v porovnaní s  nedávnou minulosťou. Chcem pomôcť klubu vrátiť sa na pozície, ktoré mu patrili v čase odchodu zo slovenskej ligy do KHL a zvlášť, keď o rok oslavuje sto rokov. Aj preto sme sa dohodli na dvojročnom kontrakte. Teším sa a som nadšený, že budem chytať pred najlepšími fanúšikmi, akých som vo svojej kariére zažil," povedal na oficiálnom webe Slovana Brust.

Barry Brust opäť bude chytať za Slovan

V minulej sezóne si obliekal dresy účastníkov KHL Torpedo Nižnyj Novgorod a Červená hviezda Kchun-lun.

"Angažovaním Barryho sme vyriešili pre nás veľmi dôležitú brankársku otázku. Verím že spolu s Láďom Habalom budú tvoriť kvalitnú dvojicu, čo sme považovali za kľúčové pri tvorbe tímu. Barry sa vracia do Slovana po dvoch rokoch a počas jeho pôsobenia patril nielen k výrazným oporám mužstva, pre fanúšikom k najobľúbenejším hráčom. K mužstvu sa hráč pripojí na začiatku nasledujúceho týždňa," uviedol generálny manažér Juraj Bakoš.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo