Slovák stavil pár eur na 23 zápasov, vyhral takmer 300-tisíc

8. 11. 2018 |
 

Hoci výhra je ešte čerstvá, jej šťastný majiteľ už vie, čo s ňou urobí.

Foto - ilustračné Tipsport, wikimedia 

Pre klienta stávkovej spoločnosti Tipsport, ktorý vystupuje pod prezývkou Michaelo1, sa dátum 6. november 2018 pravdepodobne navždy zapíše medzi tie najvýznamnejšie v jeho živote.

Na tikete mal 23 zápasov

Na svoj tiket si pred piatou hodinou poobede navolil 23 zápasov, z nich bolo rovných 20 tenisových a 3 futbalové. Svoj odvážny počin, ktorý mu vo finále spolu s extra tipom urobil kurz 37 477,86 : 1, ohodnotil čiastkou 8 eur. Celková výhra predstavovala 299 582,88 eur, čím zároveň Michaelo1 atakoval víťazný strop 300 000 eur, ktorý je v Tipsporte v rámci Slovenska nastavený najštedrejším spôsobom. 

„Aktuálna výhra je výnimočná v tom, že sa jedná o tiket s 23 príležitosťami. Žiadny zo zápasov pritom nebol vyložená tutovka. Predovšetkým v tenise sa veľmi zriedka stáva, že by všetci favoriti vyhrali, takže sa dá určite hovoriť o veľkej náhode a šťastí," povedal bookmaker Tipsportu Pavol Boško.

Boškove slová potvrdzuje aj samotný tipér Michaelo1:„Bola to úplná náhoda. Filter, zápasy na najbližšie tri hodiny a nižšie kurzy. Jednoducho to vyšlo.“

Všetko mohlo byť inak

Nechýbalo veľa a Michaelo1 mohol mať hlavu v smútku. Výhra mu doslova visela na vlásku pri zápase challengerového turnaja v Montevideu, kde Cuevaszdolal Tabernera až vo dvochtimebreakoch. Ešte väčšia tesnotka to bola na challengeri v Bratislave, kde Rakúšan Rodionov potreboval na víťazstvo dveskrátené hry po tom, čo s Ignatikomstratil prvý set 2:6. V treťom sete mal navyše bieloruský tenista za stavu 6:5 dva mečbaly, ktoré nepremenil až napokon stratil zápas v tiebreaku 6:8.

Zápasy nesledoval

Ak si myslíte, že Michaelo1 si pri zápase trhal vlasy a obhrýzal nechty tak sa mýlite. „Bol som online, ale žiadny zápas som však nesledoval. Neprežíval som to, vôbec som si neuvedomoval tú možnú výhru,“hovorí tipér.

Hoci výhra je ešte čerstvá, jej šťastný majiteľ už vie, čo s ňou urobí. „Investujem do auta a bývania, no a zvyšok uvidíme,“ uzatvára.

Zaujímavosťou je, že Michaelo1 inšpiroval až 22 ďalších klientov Tipsportu. Keby každý jeden z nich podal rovnaký tiket ako on tak by to znamenalo, že Tipsport by behom jedného dňa prišiel o takmer 7 miliónov eur. To sa ale napokon nestalo, keďže nikto z nich nepodal totožné zápasy.

Víťazný tiket

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo