Slováci vybojovali miestenku na olympiádu, medzi elitou nie je Martikán, ani Beňuš

28. 9. 2019 |
 

Do elitnej desiatky sa prekvapujúco nedostali Michal Martikán ani Matej Beňuš. Martikán, štyridsaťročný dvojnásobný olympijský víťaz, mal veľkú smolu, keď ho o postup obrala 50-sekundová penalizácia na predposlednej bránke a napokon obsadil až 29. miesto.

Alexander Slafkovský. Foto TASR - Michal Svítok

 

Slovenskí vodní slalomári vybojovali v C1 miestenku na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. Do finále na MS v španielskom Seu d'Urgell v sobotu postúpil iba Alexander Slafkovský zo 4. miesta. Na šampionáte neskončí horšie ako na 10. priečke. Miestenku do Tokia získalo najlepších 18 krajín v redukovanom poradí.

Slafkovský: Som šťastný

"Mám veľmi dobrý pocit, ale som iba v polovici. Sústredím sa na finále, som šťastný, že som tam. Verím, že predvediem to najlepšie a aj diváci ma podporia. Získali sme miestenku, takže jeden z troch cieľov je splnený," uviedol Slafkovský.

Do elitnej desiatky sa prekvapujúco nedostali Michal Martikán ani Matej Beňuš. Martikán, štyridsaťročný dvojnásobný olympijský víťaz, mal veľkú smolu, keď ho o postup obrala 50-sekundová penalizácia na predposlednej bránke a napokon obsadil až 29. miesto. Beňuš síce spravil iba dva ťuky, problémy mal však v hornej časti trate a klasifikovali až na 16. pozícii.

 

Matej Beňuš.  Foto - TASR

 

Beňuš: Škoda penalizácie

"Sú to majstrovstvá sveta, snažil som sa ísť čo najrýchlejšie, lebo na tejto trati to treba. Aj som dosiahol jeden z najrýchlejších časov, bohužiaľ, hore na takej nepríjemnej bráne sa mi dotkla špička. Dostal som penalizácu, tak som vedel, že musím pritlačiť, potom som však ťukol opäť a to ma stálo finále. S jazdou som však spokojný, išlo sa mi dobre, nemám sa za čo hanbiť," povedal Beňuš.

Singlisti sa postarali o druhú olympijskú miestenku. O prvú sa zaslúžili kajakárky Eliška Mintálová s Janou Dukátovou postupom do semifinále. Do finále sa im však nepodarilo postúpiť. Skúsená 36-ročná Dukátová išla čistú jazdu, ale na úkor rýchlosti, za elitnou desiatkou výrazne zaostala a obsadila 24. miesto. "Nebolo to ideálne, boli tam miesta, kde som veľa stratila. Aj keď som išla čisto, s čím som mala v tejto sezóne problém, stratila som časovo. Tento rok sme do toho dali všetko, ale napriek tomu to nebolo dosť, aby som tu bola s najlepšími. Čas je však moja devíza a na budúci rok to ešte môžem doklepnúť," povedala Dukátová.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo