Slováci proti Ukrajine aj bez ďalšieho hráča, Kozák zaprial Ševčenkovi úspechy

9. 11. 2017 |
 

Zápas Ukrajina - SR, ktorý má úvodný výkop o 19.00 SEČ, odvysiela v priamom prenose televízia JOJ Plus. Rozhodcovia sú z Lotyšska, hlavným je Andris Treimanis.

Tréner Ján Kozák.   Foto - TASR

Slovenskí futbalisti nastúpia v piatkovom prípravnom zápase v ukrajinskom Ľvove bez pravého obrancu Petra Pekaríka, ktorého trápia problémy so svalom. Na utorňajší duel s Nórskom by však 31-ročný pravý obranca mal byť k dispozícii, prezradil tréner Ján Kozák.

Pekarík zápas proti Nórom stihne 

"Pekarík sa zranil v poslednom ligovom zápase za Herthu Berlín. V utorok by však mal byť k dispozícii a rovnako verím, že aj Vlado Weiss bude môcť hrať proti Nórom aspoň časť zápasu, keď nie celý," povedal Kozák na štvrtkovej tlačovej konferencii pred zápasom s Ukrajinou.

Otáznik visel aj nad štartom kapitána Martina Škrtela, ten však trénoval naplno a je pripravený v Ľvove nastúpiť.

"Škrtel sa dal do poriadku a bude hrať. Absolvoval tréningové jednotky v plnej záťaži, sám chce hrať. Som rád, že je to tak. Keďže hráme dva zápasy, chcem dať príležitosť všetkým hráčom. Nie je to však jednoduché, lebo ja sa snažím každý zápas brať vážne. Teraz nás čaká Ukrajina, ktorú považujem za ťažkého súpera. Rád by som postavil také mužstvo, aby hra mala plynulosť a bola vyvážená. Zostava, ktorá pôjde od začiatku, by mala byť dostatočne silná, aby sme s domácimi odohrali dobrú partiu," prial si Kozák.

Sympatický mladý muž

Šesťdesiattriročný trénerský rutinér venoval hneď niekoľko komplimentov svojmu o 21 rokov mladšiemu kolegovi Andrijovi Ševčenkovi, ktorý vedie národný tím Ukrajiny od roku 2016. Bývalý vychýrený kanonier Dynama Kyjev, AC Miláno a londýnskej Chelsea nedoviedol "žlto-modrých" na finálový turnaj MS 2018, Kozák je však presvedčený, že v budúcnosti dosiahne úspechy.

"V prvom rade to bol fantastický futbalista, ktorý dosiahol vynikajúce výsledky. Je to sympatický mladý muž, ktorému prajem aj v trénerskej funkcii veľa úspechov, pretože je to veľká osobnosť ukrajinského futbalu."

Na novom štadióne ešte neprehrali 

Ukrajina figuruje v rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) na 30. mieste, o šesť priečok nižšie ako Slovensko. V kvalifikácii MS 2018 mužstvo vedené bývalým vychýreným kanonierom Andrejom Ševčenkom obsadilo v tabuľke I-skupiny tretiu pozíciu za priamo postupujúcim Islandom a druhým Chorvátskom, ktoré sa predstaví v baráži. "Žlto-modrí" v desiatich zápasoch dosiahli päť víťazstiev, dve remízy a tri prehry (skóre 13:9). Na novom štadióne v Ľvove s kapacitou takmer 35.000 miest, ktorý bol jedným z dejísk EURO 2012, ešte ukrajinský národný tím neprehral - z ôsmich zápasov šesťkrát zvíťazil a dvakrát remizoval.

Slováci odohrajú s Ukrajinou šiesty vzájomný zápas. Doterajšia bilancia je vzácne vyrovnaná, popri troch remízach si oba tímy pripísali po jednom víťazstve a celkové skóre je 5:5. V kvalifikácii EURO 2016 mali navrch Slováci, ktorí do nej vstúpili víťazstvom 1:0 v Kyjeve. V "odvete" v Žiline uhrali bezgólovú remízu a aj tieto výsledky im pomohli k postupu na finálový turnaj do Francúzska.

Zápas Ukrajina - SR, ktorý má úvodný výkop o 19.00 SEČ, odvysiela v priamom prenose televízia JOJ Plus. Rozhodcovia sú z Lotyšska, hlavným je Andris Treimanis.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo