Slalom ženy Petra Vlhová 1. kolo Špindlerův Mlýn ONLINE lyžovanie dnes

9. 3. 2019 |
 

Slalom, ženy, Petra Vlhová, 1. kolo, Špindlerův Mlýn. Online prenos 1. kola dnešného slalomu začína rovnako ako samotné preteky od 10:30.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola slalomu na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo švédskom Are. FOTO TASR - Martin Baumann

Slalom, ženy, Petra Vlhová, 1. kolo, Špindlerův Mlýn. Online prenos 1. kola dnešného slalomu začína rovnako ako samotné preteky od 10:30.

Slalom ženy Petra Vlhová 1. kolo Špindlerův Mlýn online lyžovanie dnes od 10:30

Petru Vlhovú sprevádzajú na podujatiach Svetového pohára alpských lyžiarok rozsiahle davy fanúšikov, ktoré jej aj v zahraničí utvárajú takmer domácu atmosféru. Do susedného Česka ich v piatok zavítalo tak veľa, že z charakteristiky vypadá slovo "takmer" a slovenská reprezentantka sa odvďačila napínavým víťazstvom v piatkovom obrovskom slalome.

Podľa oficiálneho údaju o návštevnosti zavítalo do Špindlerovho Mlyna 8632 divákov, z ktorých aspoň polovicu tvorili priaznivci zo Slovenska. "Myslím si, že dnes to tu zničia," žartovala Vlhová na tlačovej konferencii, no už atmosféra počas súťaže bola na zjazdové lyžovanie búrlivá.

"Po veľmi dlhom čase som ich počula na trati pred cieľom, asi boli veľmi hluční. Dodali mi sily a možno som ešte viac zrýchlila. Veľmi sa teším, lebo cítim, že mám obrovskú podporu. Je to špecifické, veď Slovensko a Česko sú si blízke. Vždy je špeciálne, keď zvíťazím pred toľkými fanúšikmi zo Slovenska. Podobné pocity som mala už skôr, keď bolo veľa Slovákov."

Odlišné, no opäť veľké emócie prežíval aj manažér tímu a Vlhovej brat Boris: "Nie je to ako na majstrovstvách sveta, pretože každé preteky sú iné. Prišlo sem povzbudzovať mnoho Slovákov a je neskutočné, že Peťa pred nimi dokázala zvíťaziť. Verím, že si to všetci užili, pretože viac sa už asi nedá."

Igor Vlha, finančný manažér tímu a otec 23-ročnej Slovenky, sa bezprostredne po súťaži ocitol na pleciach rozradostených ľudí. O malú chvíľu neskôr mu v cieľových priestoroch vrelo blahoželala aj mama Mikaely Shiffrinovej.

"Sú rivalky, je tam veľká konkurencia, mama je takisto človek, emócie lomcujú aj ňou. Niečo som si s ňou povedal, vystískal som ju, vybozkával. Fakt povedala, že Peťa je top. Ďakujem všetkým Slovákom, ktorí sem prišli. Je to pre celý slovenský národ zadosťučinenie. Vravím si, že v Špindlerovom Mlyne sme doma, máme totiž aj rodinu v Česku."

Slalom ženy Petra Vlhová 1. kolo Špindlerův Mlýn online lyžovanie dnes od 10:30

Americká lyžiarka tiež ocenila prístup rivalkiných fanúšikov a pripomenula situáciu z vlaňajška, keď sa na mužskom podujatí v Rakúsku nestretol s priazňou Nór Henrik Kristoffersen.

"Užila som si atmosféru, priaznivci Petry chodia na každé preteky a veľmi ju podporujú. Samozrejme, chcú vidieť Petru na najvyššom stupienku, ale sú prajní a zdvorilí aj ku mne, nikto po mne nehádže snehové gule. Na konci kričali aj moje meno, bola som zaskočená a vďačná. Je to inšpirácia," povedala Shiffrinová.

Najväčšia sláva však predsa patrila Vlhovej a lyžiarsky areál Sv. Peter v Špindlerovom Mlyne sa mohol minimálne z piatka na sobotu premenovať na "Svätá Petra".

Párty pokračovala aj na slávnostnom oceňovaní a žrebovaní štartových čísiel, kde moderátor premenoval dejisko na "Slovenský Mlyn". Na radosť najpočetnejšej skupiny fanúšikov sa Vlhovej ušla jednotka, s ktorou zabojuje v slalome. Jeho prvé kolo štartuje dnes od 10:30, druhé je potom na programe od 13:30.

Slalom ženy Petra Vlhová 1. kolo Špindlerův Mlýn online lyžovanie dnes od 10:30

 

 

Aktualizuj online prenos
Prvé kolo slalomu žien v Špindlerovom Mlyne sa práve skončilo.
58 Posledná pretekárka v štartovom poli, domáca reprezentantka Klára Pospíšilová nedošla taktiež do cieľa.
57 Magdalena Luczaková končí svoju jazdu už takisto na trati, keďže urobila chybu a je diskvalifikovaná.
56 So svojím výkonom nebude spokojná Američanka Resi Stieglerová, ktorá prichádza do cieľa na poslednom 49. mieste s vyše šesťsekundovou stratou.
55 Nevena Ignjatovićová je takisto diskvalifikovaná, zradila ju bránka už hneď v úvode trate.
54 Ninon Espositová z Francúzska taktiež nedokončila. Na štartovom rošte uvidíme posledné štyri pretekárky.
53 Piera Hudsonová, ktorá reprezentuje Nový Zéland, je ďalšou, ktorá nedokončila prvé kolo.
52 Ďalšia Talianka Marta Rossetiová prišla do cieľa na 43. pozícii s mankom 5,59 sekundy.
51 Talianska slalomárka Roberta Midaliová preťala cieľovú pásku na 44. mieste so stratou 5,75 sekundy. Prvé kolo sa už pomaly chýli ku koncu.
50 V poradí štvrtou pretekárkou, ktorá nedokončí prvé kolo je aj Nórka Kaja Norbyeová.
49 Nemecká alpská yžiarka Jessina Hilzingerová sa dostáva na 35. priečku so stratou 4,63 sekundy.
48 Druhé kolo dokončila úspešne ďalšia slovinská lyžiarka Neja Dvorniková, ktorá na vedúcu Mikaelu stráca 5,10 sekundy.
47 Martina Petereliniová prichádza do cieľa až na 32. mieste os stratou 4,49 sekundy.
46 Michaela Dygruberová takisto z Rakúska svoju jazdu skončila na 28. mieste so stratou 4,20 sekundy.
45 Svoju jazdu už predviedla aj ďalšia Rakúšanka a mení poradie v prvej tridsiatke. Dostáva sa s časom 53,53 dostáva na 28. miesto.
44 Rakúšanka Franziska Gritschová taktiež prehráva boj o prvú tridsiatku a končí na 38. pozícii so stratou 5,63 sekundy.
43 Thea Louise Stjernesundová sa dostáva pred Guestovú a odsúva ju na 31. pozíciu. Nórka stráca 4,57 sekundy.
42 Fínska lyžiarka Nella Korpiová preťal cieľovú líniu so stratou 4,93 a v priebežnom poradí sa radí na 34. miesto.
41 Charlie Gzestová, ktorá reprezentuje Veľkú Britániu trochu prekvapila a dostala sa na 30. miesto so stratou 4,62 sekundy.
40 Preteky sa nám už dostávajú do záverečnej fázy, v ktorej vidíme pretekárky z neelitnej kategórie takou je aj Camille Rastová, ktorje patrí 35. miesto so stratou 5,76 sekundy.
39 Švajčiarka Charlotte Chableová dokončila svoju jazdu v cieli na 31. pozíciii so stratou 4,73 sekundy.
38 Marija Škanovová z Bieloruska sa v cieli radí na 32. pozíciu so stratou 5,07 sekundy na vedúcu Američanku.
37 Hannah Köcková takisto šla chybne a už v úvodných bránkach chybovala.
36. Mireia Guttierezová prešla hneď úvodné brány a následne svoju jazdu skončila predčasne.
35 Martina Dubovská sa dostáva na 24. pozíciu a celkom jednoznačne to vyzerá na druhé kolo.
34 Česká reprezentantka Gabriela Capová končí na 19. mieste a je to pre ňu vynikajúce umiestnenie so stratou 2,96 sekundy.
33 Marienne Schmötzová išla lepšie než jej predchodkyňa a dorazila do cieľa na 25. pozícii.
32 Ali Nullmeyerová došla do cieľa na priebežnej 31. pozícii. Jazda jej vôbec nesadla, stratila na vedúcu Mikaelu 6,28 sekundy.
31 Poradie na prvých desiatich miestach sa už dlhodobejšie nemenilo, Shiffrinová je jednoznačnou líderkou. Na trať vyrazila už aj Josephine Forniová, ktorá do cieľa prichádza na 29. mieste s veľkou stratou 5,12 sekundy.
30 Elena Stoffelová nepredviedla zlú jazdu. V jej podaní to stačí na 20. miesto so stratou 3,12 sekundy.
29 Lara Della Meaová predviedla chybnú jazdu a v cieli stratila na vedúcu Shiffrinovú až 5,85 sekundy a dostáva sa na zatiaľ posledné 28. miesto. Jedinou pretekárkou, ktorá nedokončila, zatiaľ stále ostáva Erin Mielznyská.
28 Mladá rakúska pretekárka Chiara Mairová od úvodného medzičasu strácala viac ako sekundu a v cieli sa manko ustálilo na 3,57 sekundách a stačí to na 21. priečku.
27 Tretia slovinská pretekárka Ana Buciková zvolila pokojný štýl jazdy, ktorý jej však v cieli stačí lne na 23. miesto so stratou 4,23 sekundy.
26 Ylva Staalnackeová, ďalšia švédska lyžiarka, od úvodu nešla technicky dobre a v cieli jej to stačí len na 23. miesto so stratou 4,23 sekundy.
25 Sara Hectorová včera nedokončila obrovský slalom. Dnes jej to na trati už od začiatku takisto nešlo, strata bola viac ako sekundová a napokon do cieľa prišla na priebežnom 21. mieste.
24 Magdalena Fjällströmová nezačala takisto dobre, jej strata postupne narastala a v cieli sa ustálila na 4,87 sekundy a dostáva sa až za Marušu Ferkovú.
23 Ďalšia slovinská pretekárka na štarte Maruša Ferková už hneď v úvodných bránach urobila zásadné chyby a v cieli to nakoniec stačí len na zatiaľ priebežné posledné 22. miesto so stratou 4,63 sekundy.
22 Maren Skjoeldová už v úvodných častiach trate strácala. Napokon to v cieli stačí len na 20. miesto so ziskom 3,50 sekundy.
21 Emelie Wikströmová figurovala na poslednom medzičase v cieli na dobrom 9. mieste so stratou 2,36 sekundy.
20 Reprezentantka Slovinska Meta Hrovatová došla do cieľa na 11. mieste so stratou 2,42 sekundy.
19 Mina Fuerst Holtmannová preťala cieľovú pásku so stratou 2,99 sekundy a patrí jej len zatiaľ predposledné 17. miesto.
18 Charlotta Saefvenbergová došla do cieľa so stratou 2,48 sekundy a stačí to na priebežné 11. miesto.
Poradie na prvých miestach:

1. M. Shiffrinová 49,33 s
2. W. Holdenerová +0,37
3. F. Hansdotterová +1,28
4. P. Vlhová +1,33
5. K. Liensbergerová +1,69
17 Líderskú pozíciu si zatiaľ jednoznačne užíva Američanka Shiffrinová a v cieli sledovala aj jazdu Leny Dürrovej, ktorá došla do cieľa s mankom 2,79 sekundy a patrí jej priebežná 14. pozícia.
16 Francúzka Nastasia Noensová už od úvodného medzičasu strácala viac ako sekundu a v cieli sa to navýšilo na konečných 2,92 sekundy a stačí to na 14. miesto.
15 Kanaďanka Erin Mielzynská v úvode zaznamenala špicar a svoju jazdu teda ako prvá v dnešných pretekoch nedokončila.
14 Kristin Lysdahlová neurobila nejaké závažné chyby na trati a do cieľa prišla s mankom 1,81 sekundy a dostáva sa na 6. miesto.
13 Katharina Huberová mala od úvodu svojej jazdy veľké problémy. Pri niektorých bránach sa postavila na vnútornú lyžu a v cieli to stačí len na 10. miesto so stratou 2,57 sekundy.
12 Nemka Christina Geigerová došla do cieľa so stratou 2,41 sekundy. Pozícia Mikaely Shiffrinovej je už určite neohroziteľná, dúfajme, že na výbornom 4. mieste ostane naša Petra Vlhová.
11 Jedenásta v poradí veteránka Chiara Costazzová od úvodného medzičasu takisto strácala a v cieli preťala pásku na 8. mieste so stratou 2.38 sekundy.
10 Aline Daniothová zo Švajčiarska veľmi brzdila v úvodných oblúkoch a jej strata v cieli narástla až na 2,61 sekundy.
9 Skúsená talianska slalomárka Irene Curtoniová mala už na prvom medzičase vyše sekundovú stratu a v cieli to narástlo až na 3,75 sekundy.
8 Katharina Truppeová od začiatku vôbec nešla dobre, takmer sa na trati v úvodnej pasáži zastavila a cieľovou páskou prešla so stratou 2,72 sekundy. Stačí to len na 8. miesto.
7 dôležité S kariérou lúčiaca sa Frida Hansdotterová naberala na trati postupne stratu a v cieli sa to ustálilo na 1,28 sekundy, čo stačí na tretie miesto a Švédka sa dostáva pred našu Petru Vlhovú.
6 Švédska nádej Anna Swennová Larssonová nezačala jazdu ideálne, lyže jej začali utekať a prejavilo sa to hneď na prvých medzičasoch. V cieli to bola strata 2,33 sekundy na už zrejme neohroziteľnú Shiffrinovú, ktorá latku nastavila vysoko.
5 Katharina Liensbergerová chytila dobré časovanie oblúkov, jej strata takisto od prvého medzičasu po posledný postupne narastala a v cieli sa dostala na štvrté miesto so stratou 1,69 sekundy.
4 Štvrtá v poradí Bernadette Schildová, ktorá nezačala prvé brány ideálne a hneď od začiatku jej strata narastala. Cieľovou páskou prešla so stratou 1,99 sekundy a dostáva sa na priebežné štvrté miesto.
3 Wendy Holdenerová zvolila svoj tradičný agresívny štýl jazdy. Jej odstup na Shiffrinovú postupne narastal a v cieli sa ustálil na 37 stotinách. Švajčiarka sa teda dostáva pred našu reprezentantku.
2 Mikaela Shiffrinová predviedla od začiatku sebaistú jazdu, jej náskok postupne na medzičasoch narastal a do cieľa ho zvýšila na jednu sekundu a 33 stotín. Rozhodne je to atak na prvé miesto.
1 dôležité Petra Vlhová hneď zo začiatku chytila dobrý timing oblúkov. Išla si svoju jazdu tak, ako ju poznáme a do cieľa prišla s časom 50,66.
časová značka Prvé kolo slalomu žien v Špindlerovom Mlyne sa práve začalo.
Na trati v Špindlerovom mlyne vcelku husto sneží a pre pretekárky to rozhodne nie sú najlepšie podmienky. Ako prvá sa na trať postaví naša Petra Vlhová, ktorej budeme držať palce, aby sa umiestnila len na tých najvyšších priečkach. Na trati je na pláne 59 oblúkov, na štarte je -1 °C a v cieli je to 1 °C.
Prajem vám príjemné dopoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého kola slalomu v českom Špindlerovom mlyne, kde uvidíme ďalšie vystúpenie našej úspešnej lyžiarky Petry Vlhovej. Úvodným kolom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Včerajší Medzinárodný deň žien priniesol slovenským športovkyniam výborné úspechy. Petra Vlhová triumfovala na trati v Špindlerovom mlyne v obrovskom slalome. Prvé kolo suverénne vyhrala a zdolala aj americkú fenoménku Mikaelu Shiffrinovú. V druhom kole začala Petra svoju jazdu výborne, dobre jej vychádzali oblúky, ale na úvodných medzičasoch strácala. Cieľovú pásku však preťala s náskokom 11 stotín sekundy na Nemku Rebensgburgovú. Shiffrinová skončila tretia, a tak po víťazstve môže ešte naša lyžiarka teoreticky zaútočiť na malý krištáľový glóbus z tejto disciplíny.

Posledný slalom žien sa jazdil počas Majstrovstiev sveta v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Are, v ktorom Petra po piatom mieste z prvého kola vyšperkovala svoj výkon v druhej jazde a dostala sa na bronzovú pozíciu. Zo Švédska prišla priamo domov na Slovensko, kde ukázala novinárom a fanúšikom kompletnú zbierku medailí a zasúťažila si v pretekoch Európskeho pohára v Jasnej, kde suverénne ovládla obrovský aj klasický slalom.

V rankingu Svetového pohára patrí prvé miesto vynikajúcej Shiffrinovej, ktorá má na konte 1 854 bodov a pred druhou Peťou Vlhovou má náskok 679 bodov. Petra je na druhom mieste pred Wendy Holdenerovou. V bodovaní slalomu stráca Petra Vlhová na vedúcu Shiffrinovú 203 bodov. Teoretickú šancu má v obrovskom slalome, kde je náskok Američanky pred Slovenkou „len“ 97-bodový.

Petra Vlhová vyrazí na slalomovú trať v Špindlerovom mlyne z 1. miesta, hneď za ňou sa na trať vyberie americká velikánka. Nasledovať budú Holdenerová so Schildovou a ďalších 54 pretekárok. Pole pretekov uzatvára s číslom 58 Češka Klára Pospíšilová.
Štartová listina

1. Petra Vlhová (SVK)
2. Mikaela Shiffrinová (USA)
3. Wendy Holdenerová (SUI)
4. Bernadette Schildová (AUT)
5. Katharina Liensbergerová (AUT)
6. Anna Swenn-Larssonová (SWE)
7. Frida Hansdotterová (SWE)
8. Katharina Truppeová (AUT)
9. Irene Curtoniová (ITA)
10. Aline Daniothová (SUI)
11. Chiara Costazzová (ITA)
12. Christina Geigerová (GER)
13. Katharina Huberová (AUT)
14. Kristin Lysdahlová (NOR)
15. Erin Mielzynská (CAN)
16. Nastasia Noensová (FRA)
17. Lena Dürrová (GER)
18. Charlotta Säfvenbergová (SWE)
19. Mina Fürst Holtmannová (NOR)
20. Meta Hrovatová (SLO)
21. Emelie Wikströmová (SWE)
22. Maren Skjøldová (NOR)
23. Maruša Ferková (SLO)
24. Magdalena Fjällströmová (SWE)
25. Sara Hectorová (SWE)
26. Ylva Staalnackeová (SWE)
27. Ana Buciková (SLO)
28. Chiara Mairová (AUT)
29. Lara Della Meaová (ITA)
30. Elena Stoffelová (SUI)
31. Josephine Forniová (FRA)
32. Ali Nullmeyerová (CAN)
33. Marlene Schmotzová (GER)
34. Gabriela Capová (CZE)
35. Martina Dubovská (CZE)

36. Mireia Gutiérrezová (AND)
37. Hannah Köcková (AUT)
38. Marija Škanovová (BLR)
39. Charlotte Chableová (SUI)
40. Camille Rastová (SUI)
41. Charlie Guestová (GBR)
42. Nella Korpiová (FIN)
43. Thea Louise Stjernesundová (NOR)
44. Franziska Gritschová (AUT)
45. Michaela Dygruberová (AUT)
46. Adriana Jelinková (NED)
47. Martina Peterliniová (ITA)
48. Neja Dvorniková (SLO)
49. Jessica Hilzingerová (GER)
50. Kaja Norbyeová (NOR)
51. Roberta Midaliová (ITA)
52. Marta Rossettiová (ITA)
53. Piera Hudsonová (NZL)
54. Ninon Espositová (FRA)
55. Nevena Ignjatovićová (SRB)
56. Resi Stieglerová (USA)
57. Magdalena Luczaková (POL)
58. Klára Pospíšilová (CZE)
Průběžné pořadí SP

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1 854 bodů
2. Petra Vlhová (SVK) 1 175
3. Wendy Holdenerová (SUI) 863
4. Nicole Schmidhoferová (AUT) 697
5. Federica Brignoneová (ITA) 686
...
49. Ester Ledecká (CZE) 129
104. Gabriela Capová (CZE) 17
Průběžné pořadí SP ve slalomu

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 690 bodů
2. Petra Vlhová (SVK) 757
3. Wendy Holdenerová (SUI) 521
4. Frida Hansdotterová (SWE) 398
5. Anna Swenn-Larssonová (SWE) 396
...
48. Gabriela Capová (CZE) 17
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:30.