Skvelé správy z Pjongčangu, Farkašová získala už tretie zlato!

13. 3. 2018 |
 

Na svahu v Čongsone triumfovali Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou v superkombinácii v kategórii zrakovo postihnutých žien.

Na snímke slovenská slalomárka Henrieta Farkašová (vľavo) s navádzačkou Natáliou Šubrtovou vybojovali vybojovali zlato v Super-G v kategórii zrakovo postihnutých žien zlato na ZPH v juhokórejskom Pjongčangu 11. marca 2018. FOTO TASR/AP

Slovenská reprezentantka Henrieta Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou získali na zimných paralympijských hrách v Pjongčangu už tretie zlato. Na svahu v Čongsone triumfovali v utorok v superkombinácii v kategórii zrakovo postihnutých žien. V rovnakej disciplíne sa Miroslav Haraus s Marošom Hudíkom tešili na svahu v Čongsone z premiérového triumfu. Predtým zvíťazila Farkašová aj v zjazde a super-G.

Na medailu siahali v superkombinácii mužov aj Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom, ktorí viedli po prvej časti - super-G. Po prvej časti mužskej superkombinácie boli na 2. mieste Jakub Krako s Branislavom Brozmanom, no po prejazde cieľom v slalome ich diskvalifikovali. Marek Kubačka s Máriou Zaťovičovou preteky nedokončili.

V rovnakej disciplíne medzi telesne znevýhodnenými stojacimi ženami obsadila Petra Smaržová 6. miesto so stratou 9,23 sekundy na víťaznú Kanaďanku Mollie Jepsenovú.

 

Haraus bol najrýchlejší už v dopoludňajšom super-G a zvládol aj slalom, v ktorom štartoval ako posledný. V cieli po pohľade na výsledkovú tabuľu dal naplno prienik svojim emóciam, rovnako ako jeho navádzač Maroš Hudík.

"Dal som do toho maximum, jazdy mi vyšli, hoci stále sa dá zlepšovať. Ale dnes som šťastný, že sa mi to podarilo, pretože je to moja prvá zlatá medaila z paralympiády. Emócie v cieli boli preto veľké. A som rád, že mi zahrajú slovenskú hymnu, čím som sa dostal na Slovensku medzi tých športovcov, ktorí takéto výsledky dosiahli. Do pretekov som išiel so skromnosťou a pokorou, ale čo najlepšie pripravený a veril som, že sa to raz podarí," povedal po pretekoch Haraus, ktorý sa v cieli od radosti hodil na brucho.

Slovenskí reprezentanti v curlingu na vozíku prehrali vo svojom šiestom vystúpení na paralympijskom turnaji v Pjongčangu s tímom nezávislých paralympionikov z Ruska 5:7. Zápas sa lámal v strede, favorit získal rozhodujúci náskok vo štvrtom a piatom ende.

Slováci majú na ZPH 2018 zatiaľ na konte dve víťazstvá a štyri prehry. V druhom utorkovom zápase (6.35 SEČ) ich čakala Veľká Británia. Na turnaji sa ešte stretnú s Čínou, Kanadou, Nórskom a USA.

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo