Škriniar sa stal najdrahším Slovákom, Inter za neho zaplatil poriadny balík

7. 7. 2017 |
 

Dvadsaťdvaročný stopér odštartoval svoju kariéru v MŠK Žilina, ktorého dres si obliekal v rokoch 2012-2016. Na jar 2013 ho MŠK poslal na hosťovanie do ViOnu Zlaté Moravce.

Milan Škriniar. Foto - TASR

Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar prestúpil zo Sampdorie Janov do Interu Miláno, s ktorým podpísal päťročnú zmluvu. Jeho nový zamestnávateľ o tom v piatok informoval na svojom oficiálnom webe.

Milan Škriniar prestupuje

Škriniarov agent Karol Csontó na facebooku oznámil, že Inter za 22-ročného stopéra zaplatil Sampdorii 23 miliónov eur. Škriniar sa tak stal najdrahším Slovákom v histórii, keď prekonal rekord Vratislava Greška. Ten v roku 2002 prestúpil z Interu Miláno do Parmy za 21,5 milióna eur. Ďalšie podrobnosti transferu budú známe po piatkovej tlačovej konferencii Škriniarovej zastupiteľskej spoločnosti v Bratislave. 

Dvadsaťdvaročný stopér odštartoval svoju kariéru v MŠK Žilina, ktorého dres si obliekal v rokoch 2012-2016. Na jar 2013 ho MŠK poslal na hosťovanie do ViOnu Zlaté Moravce. Vlani v januári si ho vyhliadli zástupcovia Sampdorie, ktorí za neho zaplatili Žiline odstupné vo výške 1 milióna eur.

V Taliansku sa stal oporou

Po jeden a polroku sa Škriniar etabloval v Serii A, za janovský klub pravidelne nastupoval a bol jeho defenzívnou oporou. Kredit si zvýšil aj účasťou na EURO 2016 vo Francúzsku i na nedávnych ME hráčov do 21 rokov, na ktorých sa dostal do ideálnej jedenástky šampionátu.

Okrem milánskeho Interu mali o neho záujem aj kluby z Anglicka a Španielska. Napokon však jeden z lídrov nastupujúcej generácie slovenského futbalu uprednostnil ponuku "nerazzurri", hoci v Sampdorii mal ešte tri roky platný kontrakt.

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo