Skandoval celý Slovan. Šatan je v sieni slávy

5. 1. 2017 |
 

"Počas kariéry som sa naučil, že rozdiel medzi víťazom a porazeným je len ten, že víťaz sa nikdy nevzdáva a ide ďalej," povedal Šatan, ktorého uviedli do siene slávy HC Slovan. Jeho syn potom vhodil úvodné buly duelu HC Slovan - Kunlun.

Miroslav Šatana je v sieni slávy klubu HC Slovan FOTO TASR - Martin Baumann

Zástava s menom Miroslav Šatan a číslom 18 je oddnes vyvesaná pod strechou štadióna Ondreja Nepelu. Kapitána majstrov sveta z roku 2002 uviedli do symbolickej siene slávy legiend klubu HC Slovan, kde visia také mená ako Jozej Golonka, Marián Šťastný, Ján Starší, Dušan Pašek či Vladimír Dzurilla.

Slávnostne jeho portrét vyvesili pred dnešným úvodným buly medzi HC Slovan a prvým čínskym klubom Kunlun v KHL. Dlhoročný kapitán slovenskej reprezentácie a bývalá opora Slovana Miroslav Šatan prišiel na ceremoniál s rodinou počas krátkej návštevy na Slovensku. Pri piesni The show must go on od kapely Queen si spolu s fanúšikmi pozrel najkrajšie góly a najpamätnejšie momenty svojej kariéry.

"Asi ste si už nemysleli, že ma tu niekedy uvidíte na ľade, nemyslel som si to ani ja. Som poctený a zároveň prekvapený, že sa Slovan rozhodol zaradiť ma medzi svoje legendy a vyvesiť moju zástavu hore pod strechu štadióna," vyznal sa dojatý Šatan. 

Poďakoval rodičom, manželke a hlavne fanúšikov, pre ktorých sa hokej hrá. "Žiadny zápas som neodflákol, každý som hral naplno," povedal Šatan, ktorého prejav prerušoval dav fanúšikov potleskom a skandovaním jeho mena.  

"Počas kariéry som sa naučil, že rozdiel medzi víťazom a porazeným je len ten, že víťaz sa nikdy nevzdáva a ide ďalej," povedal Šatan. Jeho syn potom vhodil úvodné buly duelu HC Slovan - Kunlun.

Štyridsaťdvaročný Šatan spojil dôležitú časť svojej úspešnej klubovej kariéry s HC SLOVAN Bratislava. Ako uvádza webová stránka klubu, populárny Šarky sa prvýkrát v drese Slovana trvalejšie predstavil v lockoutovom ročníku 2004/05, kedy pomohol tímu pod vedením Miloša Říhu k zisku mimoriadne cenného majstrovského titulu.

Neskôr v Bratislave pôsobil krátko v sezóne 2010/11, druhý titul so Slovanom vybojoval ako kapitán v poslednom extraligovom ročníku 2011/12.Miroslav Šatan ďalej v HC SLOVAN nastupoval aj počas prvých dvoch sezón v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige, pričom v prvej zaknihoval s klubom postup do playoff.

Miroslav Šatan – GM Tímu Európy

(nar. 22. októbra 1974, počas MS mal 27 rokov, teraz 41)

Kapitán majstrov sveta až do roku 2010 hrával v NHL, v ktorej má na konte viac ako 1100 zápasov. Potom sa presunul do Slovana Bratislava. Ako jediný slovenský hokejista bol pri všetkých štyroch medailách z majstrovstiev sveta. V roku 2009 vyhral s Pittsburghom Stanleyho pohár. Kariéru dokončil v Slovane Bratislava, s ktorým hral v extralige aj v KHL. Po sezóne 2013/14 ukončil kariéru. Momentálne je generálnym manažérom Tímu Európy pre septembrový Svetový pohár.

Medaily z MS: Zlato 2002, striebro 2000 a 2012, bronz 2003.

Prečítajte si aj Višňovský je 16. majstrom sveta, ktorý ukončil kariéru. Čo robia ostatní?

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo