Šestnásťročný Sebastián Nebyla sa stal hráčom anglického West Ham United

1. 5. 2018 |
 

Odchovanec Spartaka Trnava podpísal dvojročný kontrakt

Foto - Juraj Mišovič

Mladý 16-ročný ofenzívny stredopoliar Spartaka Trnava Sebastián Nebyla sa stal hráčom anglického West Hamu United. „Zmluvu som podpísal na dva roky. Pocity po podpísaní sú zmiešané. Niečo takéto som ešte nezažil. Všetko bolo perfektne zorganizované, na vysokej úrovni,“ povedal pre sportinak.sk krátko po podpise zmluvy Sebastián Nebyla.  

O jeho služby mali záujem aj iné mužstva, no uprednostnil West Ham. „Rozhodol som sa na základne mojich pocitov a odporúčania môjho agenta Emila Kovaroviča. Zaujali ma podmienky, v ktorých môžem trénovať a futbalovo rásť. Mám iba šestnásť rokov, no trénovať môžem už aj s U23, v ktorej pôsobia hráči, ktorí majú na svojom konte štarty v A-mužstve West Hamu. Napríklad, v pondelok so mnou trénovali bývalí reprezentanti Paul Konchesky a Matthew Upson. Vo West Hame som do 5. mája a potom idem na turnaj do Bermund. Do Anglicka sa sťahujem 1.júla,“ pokračoval mladý futbalista. 
 


 

Podmienky sa mu porovnávajú ťažko. „Akadémia vo West Hame má výborne podmienky, ako materiálne, tak aj finančné. V júli ideme s U23 na sústredenie do Košíc, kam ide 25 hráčov a ďalších 15 ľudí z trénerského štábu. V tréningoch kladú dôraz hlavne na techniku v rýchlosti, nasadenie a agresivitu. Na všetko je tu menej času,“  rozhovoril sa mladý odchovanec Trnavy.

Trnave praje titul už po víkendovom zápase proti Dunajskej Strede, odchádza sa mu ťažko. „Verím v titul a dúfam, že ho budú oslavovať už po víkendovom zápase. Mám tam veľa kamarátov a celkovo mi bude chýbať aj mesto. Chcel by som sa tiež všetkým v klube poďakovať za ich podporu. Verím, že zmluva, ktorú som podpísal, bude prechodnou zmluvou smerom k A-mužstvu West Hamu,“ dodal na záver Sebastián Nebyla.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo