Šampiónom je Fínsko. All star team MS v hokeji 2019

26. 5. 2019 |
 

Vasilevského vyhlásili aj za najlepšieho brankára šampionátu. Ocenenie pre najlepšieho obrancu dostal Čech Hronek, najlepším útočníkom sa stal Rus Nikita Kučerov.

Na snímke radosť Fínov z víťazstva nad Kanadou  vo finálovom zápase Kanada - Fínsko na 83. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Bratislave 26. mája 2019. FOTO TASR – Michal Svítok

Za najužitočnejšieho hráča 83. hokejových majstrovstiev sveta vyhlásili v nedeľu po finálovom súboji v Bratislave útočníka Kanady Marka Stonea. Piateho najproduktívnejšieho hráča šampionátu (8+6) určil za MVP direktoriát turnaja.

All-Star tím MS v hokeji 2019

Stone sa dostal aj do All-Star tímu šampionátu, o zložení ktorého svojím hlasovaním rozhodli zástupcovia médií. V elitnej šestke mu robia spoločnosť ruský brankár Andrej Vasilevskij, fínsky obranca Mikko Lehtonen, dvaja českí reprezentanti Filip Hronek a Jakub Voráček a švédsky útočník William Nylander.

Vasilevského vyhlásili aj za najlepšieho brankára šampionátu. Ocenenie pre najlepšieho obrancu dostal Čech Hronek, najlepším útočníkom sa stal Rus Nikita Kučerov.

 

 

Švédsky hokejista William Nylander sa stal najproduktívnejším hráčom MS v Bratislave a Košiciach. Dvadsaťtriročný útočník Toronta Maplea Leafs nazbieral v ôsmich dueloch na turnaji dokopy 18 bodov za päť gólov a 13 asistencií, čo znamená priemer 2,25 gólu na zápas.

Nylanderovi chýbali iba dva body od rekordu novej éry šampionátov A-kategórie MS, ktorý spoločne držia Dany Heatley z Kanady (2008) a Patrick Kane z USA (2018). Obaja nazbierali zhodne 20 bodov. Absolútny rekordér je však bývalý reprezentant Sovietskeho zväzu Vladimír Petrov, ktorý na MS 1973 zaznamenal v desiatich dueloch 18 presných zásahov, ku ktorým pridal 16 asistencií a celkovo si tak pripísal až 34 bodov.

Najlepším strelcom šampionátu na Slovensku sa stal útočník Mark Stone, člen strieborného kanadského tímu nastrieľal v desiatich zápasoch osem gólov. Krídelníka Vegas Golden Knights vyhlásili aj za najužitočnejšieho hráča 83. MS.
      
Individuálne ocenenia na MS (podľa direktoriátu turnaja):
Najlepší brankár: Andrej Vasilevskij (Rus.)
Najlepší obranca: Filip Hronek (ČR)
Najlepší útočník: Nikita Kučerov (Rus.)
Titul MVP (najužitočnejší hráč, podľa direktoriátu): Mark Stone (Kan.)

All-Star tím MS v hokeji 2019

All-Star tím (podľa médií): Andrej Vasilevskij (Rus.) - Filip Hronek (ČR), Mikko Lehtonen (Fín.) - Jakub Voráček (ČR), William Nylander (Švéd.), Mark Stone (Kan.)

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo