Sagan vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska 2019. Konkurencii nedal šancu

17. 6. 2019 |
 

V šprinte predviedol Peter Sagan fantastický výkon. Osemnásť kilometrov pred cieľom dostal defekt predného kolesa, no po rýchlej výmene sa bez problémov vrátil späť do pretekov a vyhral.

- - - -

Peter Sagan.  Foto - TASR/AP

MURTEN. Slovenský cyklista Peter Sagan bol ešte kilometer pred cieľom na desiatom mieste, nakoniec tretiu etapu na pretekoch Okolo Švajčiarska 2019 jasne vyhral. Preteky sú pre nášho reprezentanta generálkou na Tour de France. 

 

Peter Sagan vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska

Sagan nemal súpera v šprinte do krátkeho kopca, po triumfe v 162 km dlhej etape z Flamattu do Murtenu sa oblečie do žltého dresu pre lídra celkovej klasifikácie. Na druhom mieste prišiel do cieľa Talian Elia Viviani (Deceuninck - Quick-Step), tretí finišoval Nemec John Degenkolb (Trek - Segafredo).

 

 

Peter Sagan vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska


Trojnásobný majster sveta svoju rekordnú zbierku, ktorá obsahuje už 17 etapových víťazstiev na podujatí. V priebežnom poradí má Sagan desaťsekúndový náskok pred Dánom Kasperom Asgreenom (Deceuninck - Quick-Step).

Jeho víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Osemnásť kilometrov pred cieľom dostal defekt predného kolesa, no po rýchlej výmene sa bez problémov vrátil späť do balíka. V dramatickej koncovke zakončenej 7-percentným stúpaním v záverečných 200 metroch etapy si vybudoval skvelú pozíciu a suverénne zvíťazil.

 

 

Peter Sagan má druhé a prvé miesto

Sagan už v nedeľnej druhej etape pretekov Okolo Švajčiarska skončil na druhom mieste. Zvíťazil Španiel Luis Leon Sanchez (Astana), odpútal sa v závere, hoci počas 159,6 km v okolí Langnau to vyzeralo na hromadný dojazd pelotónu. Tretí skončil Talian Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).

 "Bolo to veľmi náročné, išli sme po prvenstve a žltom drese. Tím opäť odviedol úžasnú prácu, v závere som bol v malej vedúcej skupinke a chystal som sa na špurt. Astana však dobre podporila Sancheza a my sme príliš nespolupracovali, takže sme ho nedotiahli. Je škoda, že na žltý dres mi chýbala necelá sekunda, ale som spokojný s výkonom tímu. Som unavený, no zároveň sa cítim dobre, nasledujúce dve etapy by mi mohli vyhovovať. Nič neberiem ako samozrejmosť, odovzdáme maximum," povedal Sagan pre stránku Bora-Hansgrohe.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo
 
 
- - - -