Real Madrid zdolal San Sebastian a je na čele tabuľky

21. 6. 2020 |

Futbalisti Realu Madrid sa prebojovali na čelo poradia najvyššej španielskej súťaže.

Hráč Realu Karim Benzema oslavuje svoj gól v zápase G-skupiny Ligy majstrov Real Madrid - Viktoria Plzeň v Madride 23. októbra 2018. FOTO TASR/AP

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v nedeľnom stretnutí 30. kola na pôde Realu Sociedad San Sebastian 2:1, v tabuľke majú rovnaký počet 65 bodov ako obhajca titulu FC Barcelona, no disponujú lepšou bilanciou vzájomných zápasov.

Real Madrid vyhral

Domáci držali s favoritom krok až do druhého polčasu, potom však v 50. minúte Junior Vinicius pri prieniku do šestnástky spadol a hlavný rozhodca po konzultácii s VAR nariadil jedenástku. Sergio Ramos ju bezpečne premenil, no vzápätí musel pre zranenie opustiť hraciu plochu. V 70. minúte poslal hostí do dvojgólového vedenia Karim Benzema. Jeho zásah, ktorý odobril VAR, sa ukázal ako víťazný, keď v 83. minúte skorigoval Mikel Merino.

🛒 [Kopačky, lopty, chrániče. Všetko na futbal od Sportisimo - kliknite tu:]

"Nemyslím si, že sa na ňom niečo zmenilo. Možno je len starší a skúsenejší. Pôsobí tu už mnoho rokov a pre mňa je ten istý hráč ako predtým. Pre náš tím robí veľa a keď ešte pridá aj góly, o to lepšie," povedal Zidane podľa agentúry AFP.

Real Sociedad ešte nevyhral

Real zvíťazil aj v treťom zápase po reštarte súťaže. Naopak, Real Sociedad ešte nevyhral.

Celta Vigo zvíťazila Deportivom Alaves 6:0. Domáci "vybavili" súpera už v prvom polčase, keď strelili štyri góly. Najprv v 14. minúte otvoril skóre Jeison Murillo, Iago Aspas premenil jedenástku a vylúčenie Martina Aguirregabiriu potrestal v závere polčasu dvoma gólmi v rozmedzí minúty Rafinha. V závere duelu premenil druhý pokutový kop Nolito, ktorý sa do Celty Vigo vrátil po štyroch rokoch a demontáž Alavesu dokonal Santi Mina. Celta Vigo sa vďaka trom bodom vzdialila pásmu zostupu, posunula sa na šestnáste miesto v tabuľke a pred osemnástou Mallorcou má štvorbodový náskok.

Real Sociedad San Sebastian
1 : 2
(0:0)
Real Madrid CF

Góly: 83. Merino – 50. Ramos (pen.), 70. Benzema. ŽK: 16. Zubeldia (RSC), 28. Gorosabel (RSC), 48. D. Llorente (RSC), 90+7. Merino (RSC) – 21. Casemiro (REA), 90+6. Modrić (REA).
Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel (60. A. Elustondo), D. Llorente, Le Normand, Monreal – Zubeldia (80. Zubimendi), Merino – Portugués, Ödegaard (80. Roberto López), Oyarzabal (C) (60. Januzaj) – Isak (80. José).
Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C) (60. Militao), Marcelo (89. F. Mendy) – Valverde (89. Modrić), Casemiro, Kroos – James Rodríguez (79. Asensio), Benzema (79. M. Díaz), Vinícius Júnior.