Reakcie zástupcov klubov na žreb Ligy majstrov

11. 12. 2017 |
 

Finále Ligy majstrov sa uskutoční v sobotu 26. mája na Olympijskom štadióne v Kyjeve.

Do osemfinále postúpili víťazi ôsmich skupín a mužstvá z druhých miest. Podľa pravidiel LM sa v prvej fáze jarnej vyraďovacej časti nemohli stretnúť kluby z rovnakej skupiny či krajiny. Víťazi skupín mali privilégium, že figurovali medzi nasadenými mužstvami a prvý zápas odohrajú na ihrisku súpera, odvetu na domácej pôde.

Úvodné zápasy osemfinále sú na programe 13., 14., 20. a 21. februára 2018, odvety sa uskutočnia 6., 7., 13. a 14. marca. Žreb štvrťfinále je potom na programe 16. marca, semifinále sa bude žrebovať 13. apríla. Finále sa uskutoční v sobotu 26. mája na Olympijskom štadióne v Kyjeve.
 

reakcie na žreb:

Maxwell, zástupca PSG: "Je to dobrý žreb. Budú to dva výborné zápasy. Naši fanúšikovia privítajú opäť španielskeho súpera po tom, ako nás v minulej sezóne vyradila Barcelona. Je to skvelá výzva pre klub. Myslím si, že sme na ňu pripravení."

Emilio Butragueňo, riaditeľ Realu Madrid: "Tento zápas by pokojne mohol byť aj vo finále, takú silu majú obaja. Žreb však má aj takúto podobu v tejto fáze. Paríž je silnejší každým rokom. Odohrali skvelé zápasy v skupine a majú obrovský potenciál."

Hasan Salihamidžič, športový riaditeľ Bayernu Mníchov: "Vieme dobre, aký silný je Besiktas. Videli sme ho v skupine s Lipskom. Bude to ťažká úloha. Majú výhodu, že odvetu hrajú doma. My sme však takí silní, že to môžeme zvládnuť."

Fikret Orman, prezident Besiktasu: "Nie je ľahké teraz súdiť, či je to dobrý, alebo zlý žreb. Bayern je silný tím, ale my sa nebojíme nikoho. Bude to výzva pre oba kluby.

Guillermo Amor, riaditeľ FC Barcelona: "Vedeli sme, že je tu veľká šanca dostať Chelsea. A to sa aj stalo. My to vítame. Ak chcete vyhrať túto súťaž, musíte zdolať každého. Budú to výborné zápasy vyraďovacej fázy. My do nich pôjdeme s optimizmom, sebadôverou a veľkou túžbou postúpiť.

Txiki Begiristain, riaditeľ Manchestru City: "Musíme rešpektovať Bazilej a musíme si dávať pozor. Musíme byť pripravení podať proti nemu čo najlepší výkon. Chceme ísť v tejto súťaži čo najďalej. Už proti Neapolu sme ukázali, že vieme hrať doma aj vonku. Museli sme bojovať o víťazstvo v skupine a už sme ukázali náš charakter v LM."

Unai Emery, tréner PSG: "Myslím si, že je to dobrý žreb. Verím, že s Realom sa môžeme merať. Ak chcete dokázať v Lige majstrov niečo veľké, musíte zdolať najlepších. Osemfinále je dobrá fáza na takýto dvojzápas. Musíme ukázať charakter, taktickú vyspelosť a náš talent. Talent je veľmi dôležitý."

Arjen Robben, stredopoliar Bayernu Mníchov: "Ja som ešte nikdy proti Besiktasu nehral. Musíme si dať pozor a odviesť dobrú prácu. Boli v skupine s Lipskom a hrali naozaj dobre. V Turecku je vždy dobrá atmosféra. Najprv však musíme odohrať dobrý domáci zápas a utvoriť si so odvety čo najlepšiu pozíciu."

žreb osemfinále Ligy majstrov 2017/2018:
Juventus Turín - Tottenham Hotspur
FC Bazilej - Manchester City
FC Porto - FC Liverpool
FC Sevilla - Manchester United
Real Madrid - Paríž St. Germain
Šachtar Doneck - AS Rím
Chelsea Londýn - FC Barcelona
 Bayern Mníchov - Besiktas Istanbul

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo