Program zimnej olympiády (ZOH 2018 Pjongčang)

6. 2. 2018 |
 

Program ZOH 2018 Pjongčang. Slovenský televízny divák to má ozaj rozhádzané. Zimná olympiáda štartuje v piatok 9. februára. 

Na archívnej snímke zľava druhá Slovenka Petra Vlhová, víťazka Slovenka Veronika Velez-Zuzulová a tretia v cieli Češka Šárka Strachová oslavujú na pódiu slalomu Svetového pohára žien v alpskom lyžovaní v Záhrebe 3. januára 2017. FOTO TASR/AP 

Zimná olympiáda v Ázii. Pre účastníkov boj s aklimatizáciu, pre fanúšikov v Európe ponocovanie a vôbec rozbúraná životospráva. Jazda proti času až s 8-hodinovým posunom dá zabrať ešte viac, ako let s časom na západný horizont zemegule. Slovenský televízny divák to má ozaj rozhádzané - alpské lyžovanie v noci a za brieždenia, biatlon napoludnie, medzitým v rôznych časoch hokej.


Program zimnej olympiády v Pjongčangu ZOH 2018

STREDA 7. februára
03.00/11.00  slávnostné vztyčovanie slovenskej zástavy v horskej olympijskej dedine


ŠTVRTOK 8. februára
02.30/10.30 úvodná tlačová konferencia slovenskej výpravy v Slovenskom dome  
alpské lyžovanie 03.00/11.00hod. zjazd - tréning - muži
hokej 10.30/18.30 hokej - úvodný tréning slovenského tímu
curling  11.05/19.05 súťaž miešaných tímov 
skoky na lyžiach 13.30/21.30 stredný mostík - kvalifikácia - muži

Program ZOH 2018

PIATOK 9. februára
curling  00.35/08.35hod. 05.35/13.35hod. súťaž miešaných tímov 
akrobatické lyžovanie  02.00/10.00 zjazd - kvalifikácia - ženy
krasokorčuľovanie  súťaž družstiev 02.00/10.00 krátky program - muži 03.45/11.45 krátky program - športové dvojice
02.00/10.00 hokej - druhý tréning slovenského tímu    
alpské lyžovanie 03.00/11.00 zjazd - tréning - muži
akrobatické lyžovanie  03.45/11.45 zjazd - kvalifikácia - muži 
04.00/12.00 (cca) slávnostné otvorenie Slovenského domu za účasti prezidenta SR

12.00/20.00 otvárací ceremoniál

Program ZOH 2018

SOBOTA 10. februára 
curling  01.05/09.05hod, 12.05/20.05hod. súťaž miešaných tímov 
snoubording  02.00/10.00 slopestyle - muži - kvalifikácia
alpské lyžovanie 03.00/11.00 zjazd - tréning - muži   beh na lyžiach 08.15/16.15 skiatlon žien na 7,5+7,5 km
hokej - ženy  08.40/16.40 Japonsko - Švédsko 
šortrek 11.00/19.00 muži - 1500 m
ženy - 500 m - kvalifikácia
ženy - štafeta - 3000 m - kvalifikácia 
rýchlokorčuľovanie 12.00/20.00 ženy - 3000 m
sánkovanie  jednosedadlové 11.10/19.10 muži 1. a 2. jazda /NINIS, ŠIMOŇÁK/
biatlon  12.15/20.15 šprint žien na 7,5 km /štyri z pätice KUZMINOVÁ, P. FIALKOVÁ, I. FIALKOVÁ, POLIAKOVÁ, MAJDIŠOVÁ/  
hokej - ženy  13.10/21.10 Švajčiarsko - Kórejská republika 
skoky na lyžiach  13.35/21.35 stredný mostík - muži

Program ZOH 2018

NEDEĽA 11. februára
curling  01.05/09.05hod. miešané dvojice
krasokorčuľovanie  súťaž družstiev 02.00/10.00 krátky program - tanečné páry 03.45/11.45 krátky program - ženy 05.40/13.40 voľné jazdy - športové dvojice 
snoubording  02.00/10.00 slopestyle - finále - muži
alpské lyžovanie  03.00/11.00 zjazd mužov  
snoubording  05.30/13.30 slopestyle - kvalifikácia - ženy /MEDLOVÁ/
beh na lyžiach 07.15/15.15 skiatlon mužov na 15+15 km  
rýchlokorčuľovanie  08.00/16.00 muži na 5000 m 
hokej - ženy  08.40/16.40 Fínsko - USA
sánkovanie  jednosedadlové 10.50/18.50 muži 3. a 4. jazda /NINIS, ŠIMOŇÁK/
akrobatické lyžovanie  11.30/13.00 a 19.30/21.00 zjazd - ženy - 1. a 2. jazda 
curling  12.05/20.05 súťaž miešancýh tímov - tajbrejk 
biatlon  12.15/20.15 šprint mužov na 10 km /4 z pätice KAZÁR, OTČENÁŠ, HASILLA, ŠIMA, BARTKO/ 
hokej - ženy  13.10/21.10 Kanada - OŠ Rusko 

 

Program ZOH 2018


PONDELOK 12. februára  
curling  01.05/09.05hod. 12.05/20.05hod. súťaž miešaných tímov  - semifinále
alpské lyžovanie  obrovský slalom žien /VLHOVÁ, MORAVČÍKOVÁ, KANTOROVÁ/ 02.15/10.15 - 1. kolo 05.45/13.45 - 2. kolo
krasokorčuľovanie  súťaž družstiev  02.00/10.00 voľné jazdy - muži 03.10/11.10 voľné jazdy - ženy 04.20/12.10 voľné jazdy - tanečné páry
snoubording  02.00/10.00 slopestyle - ženy - finále /MEDLOVÁ?/ 05.30/13.30 U-rampa - kvalifikácia - ženy
alpské lyžovanie 03.00/11.00 kombinačný zjazd - muži - tréning 
hokej - ženy  08.40/16.40 Švajčiarsko - Japonsko 
biatlon 11.10/19.10 stíhacie preteky žien na 10 km /účasť SR, zo šprintu prvá 60-ka/
akrobatické lyžovanie  zjazd - muži 11.30/19.30 - 1. jazda 13.00/21.00 - 2. jazda  
sánkovanie  jednosedadlové 11.50/19.50 ženy 1. a 2. jazda /ŠIMOŇÁKOVÁ/  
biatlon 13.00/21.00 stíhacie preteky mužov na 12,5 km /účasť SR, zo šprintu prvá 60-ka/
hokej - ženy  13.10/21.10 Švédsko - Kórejská republika
rýchlokorčuľovanie  13.30/21.30 ženy na 1500 m 
skoky na lyžiach 13.50/21.50 stredný mostík - ženy

Program ZOH 2018

UTOROK 13. februára 
curling  01.05/09.05hod. súťaž miešaných tímov - o 3. miesto
snoubording  02.00/10.00 U-rampa - ženy - finále 
alpské lyžovanie kombinácia mužov /ADAM ŽAMPA, FALAT/ 03.00/11.00 - zjazd 07.00/15.00 - slalom   
snoubording  05.00/13.00 U-rampa - muži - kvalifikácia
hokej - ženy  08.40/16.40 Kanada - Fínsko 
beh na lyžiach  09.30/17.30 šprint klasickou technikou - muži /MLYNÁR, SEGEČ, ŠULEK/
šortrek 11.00/19.00 ženy na 500 m finále
                                 muži na 1000 m - kvalifikácia 
                                 štafeta mužov na 5000 m - kvalifikácia 
sánkovanie jednosedadlové  11.30/19.30 ženy 3. a 4. jazda /ŠIMOŇÁKOVÁ/ 
beh na lyžiach  12.00/20.00 šprint klasickou technikou - ženy /PROCHÁZKOVÁ, KLEMENTOVÁ/ 
rýchlokorčuľovanie  12.00/20.00 muži - 1500 m - finále  
curling  12.05/20.05 miešané dvojice - finále 
hokej - ženy  13.10/21.10 USA - OŠ Rusko
 

ZOH 2018 Pjongčang - Program 


STREDA 14. februára  
curling  01.05/09.05hod. muži
krasokorčuľovanie  02.00/10.00 krátky program - športové dvojice
alpské lyžovanie slalom žien /VELEZ-ZUZULOVÁ, VLHOVÁ, MORAVČÍKOVÁ, KANTOROVÁ/ 02.15/10.15 - 1. kolo 05.45/13.45 - 2. kolo
snoubording  02.30/10.30 U-rampa - muži - finále   hokej - ženy  04.10/12.10 Švédsko - Švajčiarsko
curling  06.05/14.00 ženy
severská kombinácia  07.00/15.00 skoky na strednom mostíku - muži 09.45/17.45 beh na 10 km - muži  
hokej - ženy  08.40/16.40 Kórejská republika - Japonsko
rýchlokorčuľovanie 11.00/10.00 ženy na 1000 m 
biatlon  12.05/20.05 vytrvalostné preteky žien na 15 km /4 z pätice KUZMINOVÁ, P. FIALKOVÁ, I. FIALKOVÁ, POLIAKOVÁ, MAJDIŠOVÁ/ 
curling  12.05/20.05 muži
sánkovanie dvojsedadlové 12.20/20.20 muži 1. a 2. jazda /SOLČANSKÝ, STUCHLÁK/
hokej - muži  B-skupina 13.10/21.10 SLOVENSKO - OŠ Rusko  13.10/21.10 USA - Slovinsko

 

ZOH 2018 Pjongčang - Program 


ŠTVRTOK 15. februára 
curling  01.05/09.05hod. ženy
skeleton 02.00/10.00 muži - 1. a 2. jazda 
krasokorčuľovanie  02.30/10.30 voľné jazdy - športové dvojice 
alpské lyžovanie  03.00/11.00 super-G mužov /ANDREAS ŽAMPA, ADAM ŽAMPA, FALAT/
snoubording  03.00/11.00 snoubordkros - kvalifikácia - muži 
hokej - ženy  04.10/12.10 USA - Kanada
hokej - muži C-skupina 04.10/12.10 Fínsko - Nemecko 
snoubording  05.30/13.30 snoubordkros - finále - muži 
curling  06.05/14.05 muži
beh na lyžiach 07.30/15.30 ženy - 10 km voľnou technikou /PROCHÁZKOVÁ. KLEMENTOVÁ/
hokej - ženy  08.40/16.40 OŠ Rusko - Fínsko  
hokej - muži C-skupina 08.40/16.40 Nórsko - Švédsko
akrobatické lyžovanie  12.00/20.00 kvalifikácia - skoky - ženy
biatlon 12.00/20.00 vytrvalostné preteky mužov na 20 km /4 z pätice KAZÁR, OTČENÁŠ, HASILLA, ŠIMA, BARTKO/ 
rýchlokorčuľovanie  12.00/20.00 muži na 10.000 m  
curling  12.05/20.05 ženy 
hokej - muži A-skupina  13.10/21.10 Česko - Kórejská republika 13.10/21.10 Švajčiarsko - Kanada
sánkovanie  13.30/21.30 tímové mix štafety /SLOVENSKO/ 

ZOH 2018 Pjongčang - Program     

PIATOK 16. februára 
curling  01.05/09.05hod. muži
skeleton 01.30/09.30 muži - 3. a 4. jazda 
krasokorčuľovanie  02.00/10.00 krátky program - muži 
snoubording  02.00/10.00 snoubordkros - kvalifikácia - ženy
hokej - muži  B-skupina 04.10/12.10 USA - SLOVENSKO 
snoubording  04.15/12.15 snoubordkros - finále - ženy 
curling  06.05/14.05 ženy
beh na lyžiach 07.00/15.00 muži na 15 km voľnou technikou /MLYNÁR, SEGEČ, ŠULEK/ 
hokej - muži  08.40/16.40 OŠ Rusko - Slovinsko
akrobatické lyžovanie  12.00/20.00 skoky - ženy - finále
rýchlokorčuľovanie  12.00/20.00 ženy na 5000 m  
curling  12.05/20.05 muži 
skeleton 12.20/20.20 ženy 1. a 2. jazda 
hokej - muži  C-skupina 13.10/21.10 Fínsko - Nórsko 13.10/21.10 Švédsko - Nemecko
skoky na lyžiach 13.30/21.30 veľký mostík - kvalifikácia - muži  

ZOH 2018 Pjongčang - Program 

SOBOTA 17. februára
curling  01.05/09.05hod. ženy
akrobatické lyžovanie  02.00/10.00 slopestyle - ženy - kvalifikácia
krasokorčuľovanie  02.00/10.00 muži - voľné jazdy 
alpské lyžovanie  03.00/11.00 super-G žien /VLHOVÁ, MORAVČÍKOVÁ, KANTOROVÁ/
hokej - ženy  04.10/12.10 štvrťfinále
hokej - muži A-skupina  04.10/12.10 Kanada - Česko
akrobatické lyžovanie  05.00/13.00 slopestyle - ženy - finále
curling  06.05/14.05 muži 
hokej - muži A-skupina  08.40/16.40 Kórejská republika - Švajčiarsko 
hokej - ženy  08.40/16.40 štvrťfinále
beh na lyžiach  10.30/18.30 štafeta žien na 4x5 km 
šortrek 11.00/19.00 ženy na 1500 m - finále
                                 muži na 1000 m - finále
akrobatické lyžovanie  12.00/20.00 skoky - muži - kvalifikácia
curling  12.05/20.05 ženy 
biatlon  12.15/20.15 ženy s hromadným štartom na 12,5 km /KUZMINOVÁ, prípadne iné SR v kvalifikovanej 30-ke/
skeleton 12.20/20.20 ženy - 3. a 4. jazdy
hokej - muži B-skupina 13.10/21.10 OŠ Rusko - USA  13.10/21.10 SLOVENSKO - Slovinsko
skoky na lyžiach 13.30/21.30 veľký mostík - muži 

Program zimnej olympiády v Pjongčangu


NEDEĽA 18. februára
curling  01.05/09.05hod. muži
akrobatické lyžovanie  02.00/10.00 slopestyle - muži - kvalifikácia
alpské lyžovanie  obrovský slalom mužov /ANDREAS ŽAMPA, ADAM ŽAMPA, FALAT/ 02.15/10.15 - 1. kolo 05.45/13.45 - 2. kolo
alpské lyžovanie 03.00/11.00 ženy - zjazd - tréning
hokej - ženy  04.10/12.10 o 5.-8. miesto
hokej - muži C-skupina 04.10/12.10 Nemecko - Nórsko
akrobatické lyžovanie  05.15/13.15 slopestyle - muži - finále
curling  06.05/14.05 ženy
beh na lyžiach  07.15/15.15 štafeta mužov na 4x10 km  
hokej - muži A-skupina 08.40/16.40 Česko - Švajčiarsko 
hokej - ženy  08.40/16.40 o 5.-8. miesto
akrobatické lyžovanie  12.00/20.00 skoky - muži - finále
rýchlokorčuľovanie  12.00/20.00 stíhacie preteky tímov - muži - kvalifikácia
                                                                                             500 m - ženy - finále 
curling  12.05/20.05 muži 
boby  dvojboby  12.05/20.05 muži - 1. a 2. jazdy 
biatlon 12.15/20.15 muži s hromadným štartom na 15 km  /prípadne SR - v kvalifikovanej 30-ke/
hokej - muži C-skupina 13.10/21.10 Švédsko - Fínsko A-skupina 13.10/21.10 Kanada - Kórejská republika  

Program ZOH 2018

PONDELOK 19. februára 
curling 01.05/09.05hod. ženy
snoubording  01.30/09.30 Big Air - ženy - kvalifikácia /MEDLOVÁ/
krasokorčuľovanie  02.00/10.00 tanečné páry - krátky program /MYSLIVEČKOVÁ, CSÖLLEY/ 
alpské lyžovanie 03.00/11.00 ženy - zjazd - tréning
curling 06.05/14.05 muži
hokej - ženy  08.40/16.40 semifinále 
rýchlokorčuľovanie 12.00/20.00 stíhacie preteky tímov - ženy - kvalifikácia
                                                                                         500 m - muži - finále
curling 12.05/20.05 ženy
boby  dvojboby  12.15/20.15 muži 3. a 4. jazdy 
hokej - ženy  13.10/21.10 semifinále 
skoky na lyžiach  13.30/21.30 veľký mostík - súťaž družstiev - muži

ZOH 2018 program

UTOROK 20. februára
curling  01.05/09.05hod. muži
krasokorčuľovanie  02.00/10.00 tanečné páry - voľné tance /MYSLIVEČKOVÁ, CSÖLLEY/
akrobatické lyžovanie  02.30/10.30 U-rampa - ženy - finále
alpské lyžovanie 03.00/11.00 ženy - zjazd - tréning
hokej - ženy  04.10/12.10 o 7. miesto
hokej - muži kvalifikácia o postup do štvrťfinále /SR/ 04.10/12.10 08.40/16.40 dva zápasy o 13.10/21.10 
akrobatické lyžovanie  05.00/13.00 U-rampa - muži - kvalifikácia  
curling  06.05/14.05 ženy
hokej - ženy  08.40/16.40 o 5. miesto
severská kombinácia 11.00/19.00 skoky na veľkom mostíku - muži 13.45/21.45 beh na 10 km - muži
šortrek 11.00/19.00 ženy - 1000 m - kvalifikácia
                                 muži - 500 m - kvalifikácia
                  ženy - štafety - 3000 m - finále
curling  12.05/20.05 muži 
biatlon  12.15/20.15 miešané štafety - ženy 2x6 km, muži 2x7,5 km /SR/
boby  dvojboby  12.50/20.50 ženy 1. a 2. jazdy 

ZOH 2018 program

STREDA 21. februára
curling  01.05/09.05hod. ženy
snoubording 01.30/09.30 Big Air - muži - kvalifikácia
krasokorčuľovanie 02.00/10.00 krátky program - ženy /RAJIČOVÁ/
alpské lyžovanie  03.00/11.00 zjazd - ženy
akrobatické lyžovanie  03.30/11.30 skikros - muži - kvalifikácia
hokej - muži štvrťfinále /SR?/ 04.10/12.10 08.40/16.40 dva zápasy o 13.10/21.10
akrobatické lyžovanie  05.15/13.15 skikros - muži - finále
curling  06.05/14.05 muži
beh na lyžiach  09.00/16.00 tímový šprint voľnou technikou - ženy /PROCHÁZKOVÁ, KLEMENTOVÁ/ 11.00/19.00 tímový šprint voľnou technikou - muži /MLYNÁR, SEGEČ/
rýchlokorčuľovanie 12.00/20.00 stíhacie preteky tímov - muži - ženy - finále
curling  12.05/20.05 ženy
boby  dvojboby  12.40/20.40 ženy 3. a 4. jazdy 

ZOH 2018 program

ŠTVRTOK 22. februára 
curling  01.05/09.05hod. tajbrejk - muži - ženy
alpské lyžovanie  slalom mužov /ADAM ŽAMPA, ANDREAS ŽAMPA, FALAT/ 02.15/10.15 - 1. kolo 05.30/13.30 - 2. kolo
alpské lyžovanie 03.00/11.00 ženy - kombinačný zjazd - tréning
akrobatické lyžovanie  03.30/11.30 11.30/19.30 U-rampa - muži - finále
snoubording 04.00/12.00 12.00/20.00 paralelný obrovský slalom - muži - ženy - kvalifikácia
severská kombinácia 08.30/16.30 skoky na veľkom mostíku - súťaž družstiev 11.20/19.20 beh na 4x5 km - súťaž družstiev
hokej - ženy 08.40/16.40 o 3. miesto
šortrek 11.00/19.00 muži - 500 m - finále
                                ženy - 1000 m - finále
                                štafeta - 5000 m - muži - finále  
curling  12.05/20.05 semifinále - muži
biatlon 12.15/20.15 štafeta žien na 4x6 km /SR/ 
hokej - ženy 13.10/21.10 finále 

ZOH 2018 program

PIATOK 23. februára 
snoubording 01.30/09.30hod. Big Air - ženy - finále /MEDLOVÁ/ 
krasokorčuľovanie 02.00/10.00 voľné jazdy - ženy /RAJIČOVÁ/
alpské lyžovanie  kombinácia žien /VLHOVÁ, MORAVČÍKOVÁ, KANTOROVÁ/ 03.00/11.00 - kombinačný zjazd 06.30/14.30 - kombinačný slalom
akrobatické lyžovanie  03.30/11.30 skikros - ženy - kvalifikácia 05.15/13.15 skikros - ženy - finále 
curling  07.35/15.35 o 3. miesto - muži
hokej - muži 08.40/16.40 a 13.10/21.10 semifinále /SR?/
rýchlokorčuľovanie 11.00/19.00 muži - 1000 m - finále  
curling  12.05/20.05 semifinále - ženy
biatlon 12.15/20.15 štafeta mužov na 4x7,5 km /SR/

ZOH 2018 program

SOBOTA 24. februára 
boby  štvorboby 01.30/09.30hod. muži - 1. a 2. jazdy
snoubording 02.00/10.00 Big Air - muži - finále
alpské lyžovanie 03.00/11.00 tímová súťaž mix /SR/ 
snoubording 04.00/12.00 paralelný obrovský slalom - muži - ženy - finále
beh na lyžiach 06.00/14.00 muži - 50 km klasickou technikou s hromadným štartom /MLYNÁR, SEGEČ/
curling  07.35/15.35 muži - finále
rýchlokorčuľovanie 12.00/20.00 preteky s hromadným štartom - muži - ženy
curling  12.05/20.05 o 3. miesto - ženy 
hokej - muži 13.10/21.10 o 3. miesto /SR?/

ZOH 2018 program

NEDEĽA 25. februára
curling 01.05/09.04hod. ženy - finále
boby  štvorboby  01.30/09.30 muži - 3. a 4. jazdy 
krasokorčuľovanie 01.30/09.30 záverečná exhibícia 
hokej - muži  07.10/15.10 finále /SR?/
beh na lyžiach 07.15/15.15 ženy - 30 km klasickou technikou s hromadným štartom /PROCHÁZKOVÁ/
13.00/21.00 záverečný ceremoniál

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo