Prišiel, strelil gól a zvíťazil. Nová posila Borussie Dortmund prežila debut ako hrom | VIDEO

15. 9. 2018 |

Dortmund je po troch kolách so siedmimi bodmi priebežným lídrom tabuľky. Frankfurtu patrí s troma bodmi desiata priečka.

Španielsky hráč Paco Alcacer (vpravo) sa pokúša skórovať cez macedónskeho brankára Tome Pačovského vo futbalovom zápase kvalifikácie EURO 2016 C-skupiny Macedónsko - Španielsko v
Skopje 8. septembra 2015. FOTO TASR/AP Spain's Paco Alcacer, right, tries to score against Macedonia goalkeeper Tome Pacovski during the Euro 2016 qualifying match between Macedonia and Spain at the Philip II stadium, in Skopje, Tuesday, Sept. 8, 2015. Spain won 1-0. (AP Photo/Vlatko Perkovski)

Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v piatkovom zápase najvyššej nemeckej súťaže nad Eintrachtom Frankfurt (3:1) najmä zásluhou letných posíl. Svoj strelecký účet si v žlto-čiernom drese otvorili Abdou Diallo, Marius Wolf a Paco Alcacer.

Vyrovnaným súperom

Zverenci trénera Luciena Favreho boli Dortmundu v úvode stretnutia vyrovnaným súperom. Loptu za chrbát Kevina Trappa v bránke hostí dotlačil až v 36. minúte po rohovom kope debutanta Jacoba-Bruuna Larsena stopér Diallo. "Trénovali sme to. Pri rohoch nabieham na vzdialenejšiu tyč. Bolo fantastické vidieť rozradostené tváre fanúšikov," povedal na margo svojho premiérového gólu v drese Dortmundu letná posila z Mainzu Diallo.

Domáci sa v nasledujúcich minútach márne snažili upokojiť hru strelením druhého gólu. V rozhodujúcich chvíľach Dortmundu chýbala finálna prihrávka. Zmeniť to mal Paco Alcacer, hosťujúci z FC Barcelona, ktorý vybehol na ihrisko v 67. minúte. Už o minútu neskôr však vyrovnal Frankfurt zásluhou Francúza Sebastiena Hallera, ktorý sa presadil v každom z troch úvodných stretnutí nového ročníka Bundesligy. Posledným hráčom "orlov", ktorému sa podaril takýto kúsok, bol Bachirou Salou v sezóne 1999/2000. Hostia sa z vyrovnania dlho netešili, svoj strelecký účet si v drese Dortmundu otvoril bývalý hráč Eintrachtu Marius Wolf. "Veľmi som sa túžil presadiť v novom drese. Trochu ma však mrzí, že to bolo práve proti Eintrachtu," uviedol Wolf. O zisku troch bodov pre domácich definitívne rozhodol v 88. minúte strelou z hranice pokutového územia Alcacer. Cestu do siete našiel už jeho prvý strelecký pokus v žlto-čiernom drese, čím sa pridal k menám ako Amoroso či Aubameyang.

Mrzí výsledok

Samozrejme, že nás mrzí výsledok. Počas zápasu sme im nedovolili veľa. Oni však dali z troch striel tri góly," povedal pre agentúru AP sklamaný brankár Trapp.  Favre videl v hernom prejave svojich zverencov, aj napriek víťazstvu, rezervy: "Pod tlakom musíme lepšie ovládať loptu. Prvý polčas bol v poriadku. Niektoré veci sa nám darili. V druhom polčase nám chýbala trpezlivosť, ale dotiahli sme zápas do víťazného konca."

Dortmund je po troch kolách so siedmimi bodmi priebežným lídrom tabuľky. Frankfurtu patrí s troma bodmi desiata priečka. Na drese Dortmundu nahradil v piatkovom zápase logo sponzora nápis "Borussia spája". Tento krok je súčasťou boja klubu proti akýmkoľvek formám diskriminácie.