Prípad Weiss nešoféroval: Skutok sa stal, hoci prokuratúra tvrdí opak

5. 4. 2017 |
 

Slovenská futbalová reprezentácia Vladimíra Weissa potrebuje, ale podobnými výstrelkami jej viac ubližuje ako dokážu na ihrisku zachrániť jeho góly.

Vladimír Weiss ml.  Foto - TASR

Prečítajte si aj

Skutok sa nestal, Weissa ml. vyšetrovať kvôli alkoholu za volantom nebudú

 

Prokuratúra zastavila trestné stíhanie. Všetky verejnosti dostupné informácie o prípade, keď slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss mladší musel na 30 hodín do policajnej cely naozaj naznačujú, že nešoféroval. A ak nešoféroval (čo od začiatku tvrdí), tak naozaj nemohlo prísť k spáchaniu trestného činu, za ktorý ho do policajnej cely vzali.

V kuloároch sa hovorí, že len pod vplyvom veľkého množstva alkoholu dostal pocit, že to musí s policajnou hliadkou vybaviť a vystúpil z auta dverami vodiča ako prvý a zmiatol policajnú hliadku.

Stal sa celkom iný skutok

Ak teda prokuratúra tvrdí, že nie je dôvod pokračovať v trestnom stíhaní, tak jej musíme veriť. Tak to v právnom štáte chodí. A v tomto prípade nie je asi dôvod o tom pochybovať.

Problém je však v tom, že skutok sa stal (celkom iný skutok, hoci s prípadom súvisiaci) a zastavenie stíhania to nijakým spôsobom nezmení. Futbalistom svojim správaním zase raz zničil imidž, zničil (či minimálne pokazil) ťažko budovanú dôveru medzi fanúšikmi a futbalistami. Internetové diskusie zase raz zaplavil zbytočný hejt.

Prípad na takmer pol roka traumatizoval domácu nielen futbalovú spoločnosť. A opäť proti sebe postavil hráčov a realizačný tím futbalovej reprezentácie na jednej strane a novinárov na druhej.

Jednoducho rozhádal všetkých so všetkými. Nejako tak zapadol do blbej nálady okolo futbalovej reprezentácie.

Dozvedeli sme sa ako si jeden z našich futbalových hrdinov predstavuje prípravu na reprezentačný zraz. Nedozvieme sa či to bol len ojedinelý výstrelok, alebo pravidelné pravidlo. Ťažko však čakať, že mladí futbalisti si na Slovensku budú hovoriť, že toto sa nesmie.

Výsledok bude traumatizovať

A ten výsledok (,že skutok sa nestal) bude spoločnosť traumatizovať ďalej v pocite, že bohatí ľudia si môžu dovoliť viac ako ten bežný plebs. Skutočnosť, že Weiss auto nešoféroval ho totiž očisťuje (ako tvrdí jeho advokát) len v očiach prokuratúry.

Dôvera fanúšikov je trošku komplikovanejší proces a s ňou sa jedným razítkom u prokuraátora zázraky urobiť nedajú. Pre Weissa to za posledné roky nebol jediný incident a už by konečne mohol nastať čas, aby bol posledným. Minimálne ak chce ďalej reprezentovať.

Slovenská futbalová reprezentácia ho potrebuje, ale podobnými výstrelkami jej viac ubližuje ako dokážu na ihrisku zachrániť jeho góly.

A Weissovmu advokátovi by tiež niekto mohol povedať, že menej (machrovania vo vyjadreniach novinárom) je niekedy viac. 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo