Prestupová bomba. Hamšík prestupuje do Číny, potvrdil Ancelotti

2. 2. 2019 |
 

Neapol by mal za Hamšíka dostať 25 miliónov eur a sám Hamšík by mal v Číne zarábať osem miliónov eur ročne.

Kapitán Neapolu Marek Hamšík. Foto - TASR/AP

Marek Hamšík prestupuje do Číny. Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie a futbalového klubu SSC Neapol si zahrá za čínsky klub Dalian Yifang. O prestupe píšu na svojich weboch talianske médiá, napríklad talianske verzia televízie Sky Sport.

Marek Hamšík prestup Čína Dalian Yifang

Slovenský portál hnonline.sk píše, že tréner Neapola Carlo Ancelotti potvrdil, že Hamšík vyjadril záujem presunúť sa do Číny a klub mu chce vyhovieť.

O prestupe Hamšíka sa otvorene špekulovalo už v minulosti, zdá sa, že teraz k jeho presunu naozaj príde. Za Dalian Yifang momentálne hrajú napríklad bývalí hráči Atlética Madrid Nico Gaitán a Yannick Carrasco.

Informácie o prestupovej čiastke sa v talianskych médiách rôznia a suma sa pohybuje od 15 do 25 miliónov i s prípadnými opciami a bonusmi. Pôvodne sa hovorilo o záujme Kuang-čou Evergrande, no rokovania prebiehajú s konkurenčným Ta-lien I-fang. Rozhodnúť by sa  malo údajne do 48 hodín, pričom Hamšík by mal mať na stole ponuku na trojročný kontrakt v hodnote deväť miliónov za sezónu.

V sobotňajšom zápase SSC proti Sampdorii Janov nastúpil slovenský reprezentant v základnej zostave. Od úvodu stretnutia nastúpil po prvý raz od decembrového zranenia zadného stehenného svalu.

Ancelotii: Marek urobil pre klub veľa

Po zápase tréner Ancelotii priznal, že kapitán tímu by mohol odísť. "Marek urobil pre tento klub veľa a sme povinní mu umožniť uskutočniť nové dobrodružstvo. V súčasnej dobe prebiehajú rokovania s klubom z Číny. Máme vôľu umožniť mu odchod."

K odchodu Hamšíka sa vyjadril aj jeho spoluhráč Lorenzo Insigne: "Je osobnosť nielen na ihrisku, ale aj mimo neho, fanúšikovia ho milujú. Voľba rozhodnúť sa o ďalšej budúcnosti mu právom patrí. Je to skvelý hráč a skvelý človek."

Hamšík prišiel do Neapolu v júli 2007 z Brescie a celých dvanásť rokov zasvätil klubu spod Vezuvu. S 519 zápasmi a 121 gólmi je historický rekordér SSC a na konte má množstvo ďalších klubových prvenstiev. V národnom drese odohral 110 duelov a strelil 22 gólov.