Premiéru na Tehelnom poli pokazili výkriky fanúšikov. Slovan asi čaká trest

5. 3. 2019 |
 

Tréner ŠK Slovan Martin Ševela si bučanie fanúšikov Slovana nevšimol, ale jednoznačne to odsúdil.

Na snímke vpravo Andraž Šporar (Slovan) a vľavo Myenty Abena (Trnava) v zápase 21. kola futbalovej Fortunaligy ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava na novom Tehelnom poli. Foto TASR - Pavel Neubauer

 

BRATISLAVA. Po návrate futbalistov ŠK Slovan Bratislava na nové tehelné pole nešetrili diváci i legendy slovenského futbalu chválou - premiéru označovali za interesantnú, mrazivú, veľkolepú. Slovan porazil Spartak Trnava 2:0 pred rekordným počtom divákov - 22 500. Aj tak sa premiérovým zápasom bude zaoberať disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ).

 

Bučanie z publika

Prešetrí moment zo 60. minúty duelu, keď sa hosťujúci hráč Myenty Abena dostal do potýčky s domácimi futbalistami v blízkosti preplneného kotla fanúšikov Slovana. Zo sektora sa na adresu futbalistu z juhoamerického Surinamu ozvalo zborové „hu-hu-hu“, čo je pokrik s rasistickým podtónom.

„Všimol som si to a príde mi to naozaj veľmi úbohé,“ uviedol pre Šport.sk tréner Spartaka Trnava Michal Ščasný, „veď máme už 21. storočie… Keď si to tak zoberieme, tak aj Slovan má vo svojom kádri hráčov čiernej pleti, a či je jeden tmavší, druhý svetlejší, tak takéto prejavy mi prídu choré. Bez úcty a bez rešpektu k človeku. Bohužiaľ, deje sa to a niektorých jedincov, ktorí to naštartujú, jednoducho neovplyvníte.“

 

 

Tréner Slovanu incident odsúdil

Tréner ŠK Slovan Martin Ševela si bučanie fanúšikov Slovana nevšimol, ale jednoznačne to odsúdil. „Určite také niečo nepatrí na štadión. Všetci sa snažíme bojovať proti rasizmu, fašizmu a podobným prejavom, ktoré nechceme, aby boli na štadiónoch. My sme takisto zástancami toho, aby na futbal chodili rodiny s deťmi a aby si to užívali. Pokiaľ sa udejú takéto veci, tak to, samozrejme, na štadión nepatrí a sme proti tomu," povedal pre Šport.sk.

Podľa predsedu Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu Miroslava Vlka hrozí klubu trest, pretože je za svojich fanúšikov zodpovedný. “Tresty môžu byť všelijaké. Buď pokuta pre klub, alebo zákaz vycestovania fanúšikov na 'vonkajší' zápas, či dokonca jeden domáci duel bez divákov. V hre je síce aj zatvorenie štadióna na jeden zápas, no vidíme to skôr na pokutu," uviedol pre Šport.sk Vlk.