Premiéra ako hrom, Dúbravka vychytal ManUnited. Excellent Dubrafka, kričal komentátor VIDEO

11. 2. 2018 |

Newcastle United  v bránke so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom zdolal Manchester United 1:0.

Brankár Martin Dúbravka. Foto - TASR

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka sa teší z víťaznej premiéry. Jeho Newcastle United zdolal v nedeľu v stretnutí 27. kola najvyššej súťaže Manchester United 1:0.

Dúbravka vychytal nulu pri premére v drese Newcastlu

Dúbravka nemal vo vyrovnanej prvej polhodine veľa práce, no v 36. minúte naplno vyskúšal jeho reflexy Anthony Martial. Francúz sa dostal za obranu Newcastlu a ocitol sa zoči-voči slovenskému gólmanovi, ktorý jeho strelu vyrazil nohou na roh.

Komentátor americkej televíznej stanice NBC sa v tých momentoch rozplýval. "Excellent goalkeeping from Dubrafka," chválil komentátor Slováka. Išlo v zápase o jeden z kľúčových zákrokov brankára Newcastlu v ceste za víťazstvom nad tímom Josého Mourinha.

Takto Dúbravka vychytal Martiala

Obrovskú šancu zahodil v 57. minúte Alexis Sanchez, ktorému poslal Romelu Lukaku presnú prihrávku za obranu. Čiľan si poradil aj s Dúbravkom, ale jeho čakanie so strelou vrátilo do hry obrancov domácich, ktorí stihli zablokovať jeho pokus.

Dúbravka je v Anglicku na hosťovaní

V 65. minúte rozjasal domácich priaznivcov v St. James' Parku Matt Ritchie, ktorý bez problémov poslal za chrbát Davida de Geu center zrazený obrancom Chrisom Smallingom. "Straky" sa stiahli do defenzívy, na ktorú "červení diabli" nenašli do konca duelu recept.

Slovenský gólman prišiel do Anglicka v posledný deň prestupového obdobia zo Sparty Praha. Newcastle si ho od "rudých" požičalo na hosťovanie do konca sezóny za 50 miliónov českých korún (2 mil. eur). V lete si však môže na reprezentanta uplatniť opciu, v tom prípade pošle do Prahy ďalších 100 miliónov (4 mil. eur). Dúbravka sa stal 16. Slovákom so štartom v najvyššej anglickej súťaži.