Prečo zaplatí N'Golo Kanté na daniach viac ako Amazon a Starbucks dokopy ?

25. 11. 2018 |
 

Dobrák od kosti, N'Golo Kanté, sa objavil na nepopulárnom futbalovom zozname previnilcov, no v podstate preto, že chcel platiť viac daní ako ostatní.

Keď sa meno N'Gola Kantého objavilo na zozname Football Leaks, určite sa vydesilo mnoho futbalových fanúšikov. Bol ten obraz dobrého chlapca, ktorým sa prezentuje len zásterou a je to celé inak? Zapojil sa do nejakej nekalej činnosti? Pravdepodobne toto boli prvé z otázok, ktoré napadli mnoho ľuďom potom, ako zistili, že francúzsky majster sveta má mať spoločnosť v daňovom raji, aby - ako veľa ďalších, mohol krátiť svoje dane.

Podľa medializovaných informácií sa Chelsea ponúkla, že Kantému založí takúto spoločnosť, no Kanté odmietol a mal povedať:

,,Stačí mi normálny plat."

Investigatíva Football Leaks tvrdí, že Kanté mohol hneď ušetriť 870 tisíc libier na vlastnom plate ročne. V skutočnosti bude teraz platiť viac daní ako globálni giganti Amazon a Starbucks dokopy. Denník The Mirror tvrdí, že francúzsky záložník po podpise novej zmluvy odvedie z nového kontraktu 6,7 milióna libier. Amazon a Starbucks minulý rok zaplatili spolu daň vo výške 6,2 milióna. Ide o neuveriteľné porovnanie, ak si uvedomíme, že Kanté je jeden bežný (svetový) futbalista a spomínané spoločnosti sú tie úplne najväčšie svojho druhu na svete. Správa ďalej tvrdí, že Kanté zaplatí mesačne 564 tisíc libier v daňových príjmoch, rovnako ako odvedie 305 tisíc libier za sociálne poistenie. 

Kante počas pôsobenia v Cannes jazdil na Mini Cooperi, pričom pôvodne chodil na tréningy na kolobežke. Ojazdené auto si kúpil, až keď ho na to prehovorila mama, zatiaľ čo jeho spoluhráči mali tie najnovšie športiaky. Takisto sa hanbil vypýtať si trofej pre majstra sveta od radujúcich sa spoluhráčov, po tom ako patril k úplne najdôležitejším hráčom svojho tíme pri víťazstve Francúzska. Okrem toho som nikdy nikoho šťastnejšieho nevidel,  ako N'Gola Kantého, ktorý mal jazdiť na horskom bicykli. Veď, posúďte sami.


Takisto sa mu podarilo prenocovať u náhodného fanúšika, keď sa bol pomodliť v mešite a zmeškal autobus domov. Potom si spolu zahrali hru FIFA. Áno, tento chlapík chodí ako futbalista Chelsea občas stále autobusom. 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo