Prečo musel zomrieť Juraj Halenár? Polícia jeho smrť vyšetruje

1. 7. 2018 |
 

Polícia vyšetruje smrť nedávno 35-ročného bývalého futbalistu Juraja Halenára ako usmrtenie.

Na archívnej snímke z 21. februára 2016 je slovenský futbalista Juraj Halenár. Foto - TASR/AP

Podľa informácií TV JOJ z prostredia vyšetrovania našli v sobotu v Bratislave mŕtveho slovenského futbalistu Juraja Halenára. Vo štvrtok 28. júna mal 35 rokov.

Juraj Halenár - telo našli v lesoparku

"Juraj Halenár bol nezvestný už druhý deň. Na miesto podľa zistení TV JOJ prišla jeho sestra aj niekoľko futbalistov. Televízii JOJ informáciu potvrdili tri nezávislé zdroje," uvádza sa na stránke sport.noviny.sk.

"V sobotu v popoludňajších hodinách sme prijali oznámenie o náleze tela muža bez známok života vo Vrakunskom lesoparku. Oznámenie hliadka PZ preverila a jeho hodnovernosť potvrdila. Na miesto bol privolaní obhliadajúci lekár. Pre zistenie presných príčin smrti bola nariadená súdna pitva. Totožnosť muža polícia zistila, ide o 35-ročného Trnavčana," povedala pre TV JOJ Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Trestné stíhanie pre usmrtenie

"Vecou sa zaoberá Obvodné oddelenie okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave 2. Poverený príslušník v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia," doplnila polícia. Privolaný lekár podľa policajných informácii nevylúčil cudzie zavinenie. O prípadných dôvodoch jeho smrti zatiaľ viac neinformujú.

"Pre zistenie presných príčin smrti bola nariadená súdna pitva. Totožnosť muža polícia zistila, ide o 35-ročného Trnavčana. Vecou sa zaoberá Obvodné oddelenie okresného riaditeľstva policajného zboru v Bratislave 2.," dodala polícia.

Halenár sa narodil v Trnave a hrával najmä v Bratislave

Halenár vyrastal v Lokomotíve Trnava, hral za Inter Bratislava, Artmediu Petržalka či Slovan Bratislava, v Maďarsku pôsobil v Nyíregyháze a v Česku si obliekal dres Olomouca. So 125 gólmi sa stal počas jesennej časti sezóny 2014/2015 historickým rekordérom slovenskej ligy v počte strelených gólov.

Reprezentačný dres si obliekol v troch zápasoch: v roku 2007 nastúpil v kvalifikácii ME 2008 proti Česku v Prahe a San Marínu v Serravalle, o rok neskôr pridal tretí štart v prípravnom zápase na Cypre proti Maďarsku.

 

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo