Prečítajte si reakcie zahraničný médii na triumf Petry Vlhovej

9. 1. 2019 |
 

Triumfovala v ňom v utorok v rakúskom Flachau, takmer rok po svojom predchádzajúcom úspechu - 28. januára 2018 sa radovala vo švajčiarskom Lenzerheide.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati v 1. kole slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Záhrebe 5. januára 2019. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po obrovskom a paralelnom dočkala v tejto sezóne Svetového pohára aj v špeciálnom slalome. Triumfovala v ňom v utorok v rakúskom Flachau, takmer rok po svojom predchádzajúcom úspechu - 28. januára 2018 sa radovala vo švajčiarskom Lenzerheide.

Ohlasy svetových médií na víťazstvo slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej v klasickom slalome Svetového pohára v rakúskom Flachau:

espn.com:
"Petra Vlhová vyhrala nočné preteky vo Flachau a zabránila Mikaele Shiffrinovej v ôsmom slalomovom triumfe za sebou. Slovenka zaujala oslnivým druhým kolom."

kurier.at: "Prechladnutá Vlhová zdolala Shiffrinovú a získala víťaznú šerpu."

idnes.cz: "Slovenka pokorila americkú suverénku sezóny po skvelom výkone v druhom kole."

gazzetta.it: "Vo Flachau sa očakávala ďalšia korunovácia Shiffrinovej, zvíťazila však Vlhová a potvrdila, že je jedinou súperkou dominantnej Američanky."

AP: "Vlhová padla na kolená a zaborila tvár do snehu, keď Shiffrinová prišla do cieľa s 15-stotinovou stratou."

DPA: "Po piatich druhých miestach vyhrala Slovenka nad americkou súperkou. Vlhová triumfovala pred 13.400 divákmi."

AFP: "Vlhová potvrdila výbornú formu fantastickým výkonom a víťazstvom vo Flachau."