Prečítajte si, čo povedala bronzová Petra Vlhová po zisku tretej medaily na MS v lyžovaní 2019

16. 2. 2019 |
 

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta v Are bronz v slalome. Toto boli jej prvé slová v cieli.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa zahryzuje do zlatej medaily, ktorú získala v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní 14. februára 2019 vo švédskom Are. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta v Are bronz v slalome. Dvadsaťtriročná pretekárka si tak zo Švédska odnáša kompletnú medailovú zbierku, keďže vo štvrtok sa stala majsterkou sveta v obrovskom slalome a v kombinácii získala striebro.

Petra Vlhová bronzová v slalome na MS v lyžovaní 2019

Štvrtý titul v slalome z MS v sérii si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová časom 1:57,05 min, čím vytvorila historický rekord. Druhá bola s mankom 0,58 s domáca Anna Swennová Larssonová, pre ktorú to bol premiérový kov z MS, tretia Vlhová stratila 1,03 s.

"Veľmi som chcela získať medailu, ale trať bola ťažká. Necítila som sa až tak dobre, no potom som proste nechala ísť lyže. Až v cieli som videla, že mám dobrý náskok. Následné čakanie bolo veľmi napínavé, na rade boli ešte Mikaela, Anna a Wendy. Anna a Mikaela išli predo mňa, Wendy však spravila chybu a ja som bola tretia. Mám tri medaily, to som vôbec nečakala, je to úžasné. A to úžasné povzbudzovanie, ktoré cítim zo Slovenska... Teraz sa musím zregenerovať a nabrať sily na ďalšie preteky," povedal Vlhová pre ORF.

 

Žiadny lyžiar či lyžiarka doteraz nezískali štyri zlaté medaily v jednej disciplíne z MS v sérii. Podarilo sa to až dvadsaťtriročnej Shiffrinovej, ktorá vyhrala slalom postupne v Schladmingu 2013, Beaver Creeku 2015, St. Moritzi 2017 a teraz vo Are. Po prvom kole sa sťažovala na prechladnutie a hovorila, že má "málo energie", v druhom to však vôbec nebolo poznať a po fantastickej jazde triumfovala.

V Are to bola už jej tretia medaila, zlato získala v super-G, v obráku pridala bronz, na svetových šampionátoch ich nazbierala dokopy sedem (5-1-1). Pred televíznymi kamerami sa od dojatia rozplakala: "Cítim sa tak... och, je až smiešne, že tu takto plačem. Vedela som, že musím ísť na plný plyn a poriadne som sa do toho oprela. Je neuveriteľné, že som to nakoniec dokázala. Pre nádchu bolo ťažké dýchať. Najťažšie bolo zostať fit," povedala.

Obrovskú radosť mala aj druhá Swennová Larssonová. "Som taká šťastná. Nemyslela som si, že sa udržím pred Petrou. Ale z jazdy som mala dobrý pocit. Vedel som, že nemôžem spraviť žiadnu chybu. Získať striebro pre Švédsko je úžasné," uviedla.