Preboha, toto sa Handzušovi nemalo stať (a ani Hričinovi)

23. 1. 2017 |
 

Michal Handzuš si ani po zákroku v Košiciach nezaslúži, aby si ho fanúšikovia pamätali ako človeka, ktorý ukončil kariéru tvrdým zákrokom.

Michal Handzuš. Foto: Ján Chmelík

V tomto texte si neprečítate nijaké tvrdé vyhlásenia, nijaké jasné fanúšikovské názory, ani nijaké jednoznačné odsúdenie hráčov či rozhorčené ponosy na funkcionárov z disciplinárky.

To, čo sa v Košiciach počas zápasu s Banskou Bystricou stalo, je veľké športové nešťastie. Pre Tomáša Hričinu a rovnako aj pre Michala Handzuša. Držme košickému hokejistovi palce a želajme mu skoré uzdravenie bez akýchkoľvek trvalých následkov.

 

Prečítajte si aj

Handzuš dostal za zákrok na Hričinu dištanc tri mesiace, uvažuje o konci kariéry (+video)

 

Ak sa však taká bohatá športová kariéra,akú má Michal Hanzduš za sebou, skončí dištancom, je to tiež športové nešťastie. Zdravie je niekde úplne inde na rebríčku hodnôt, ale takýto koniec kariéry si Michal Handzuš jednoducho nezaslúži.

Poďme späť a pripomeňme si, čo sa v Košiciach stalo. V súboji s Banskou Bystricou sa nehral pekný hokej a v zápase rozhodcovia celkovo udelili až 132 trestných minút. Špeciálne v prvej tretine sa viac prerušovalo ako hralo.

Už v 9. minúte sa zrazili Michal Handzuš a Košičan Tomáš Hričina, ktorý skončil na nosítkach a odviezli ho rovno do nemocnice. Po dlhšom prerušení dostal Handzuš v zápase od rozhodcov trest na päť minút plus do konca zápasu. Bystrica nakoniec v Košiciach vyhrala 3:2. Hričina si vypočul v nemocnici viacero diagnóz, najhoršia znie podvrtnutie krčnej chrbtice. Aktuálne leží doma a čaká, ako sa jeho stav vyvinie. Je možné, že bude musieť na vyšetrenie CTečkom.

Košičania cítia krivdu.

Na facebokovej stránke Banskej Bystrice sa zase objavilo video. Vidieť z neho, že Michal Handzuš pri strete nenadskočil a nie je zrejme ani pravda, ako tvrdí Hričina, že to celé pripomínalo boxerský zákrok. Potvrdili to aj na zväze, podľa toho aj vyniesli trest.

V pondelok si ho Michal Handzuš vypočul. “Vychádzali sme z databázy SZĽH a videozáznamu. Pri posúdení sme dospeli k názoru, že nešlo o úmyselný zákrok,” povedal agentúre SITA predseda Disciplinárnej komisie SZĽH Rastislav Jakubovič.

Tri mesiace je podľa neho dolná hranica prípustnej sadzby podľa príslušných predpisov. “Zavážilo aj to, že pán Handzuš doteraz nebol disciplinárne riešený, zákrok nebol úmyselný a navyše prejavil ľútosť. Keďže nešlo o úmyselné konanie, rozhodli sme sa neudeliť finančnú sankciu,” dodal Jakubovič.

Tri mesiace za neúmyselný zákrok sa na prvý pohľad zdá prísny trest. V agentúrnej správe sa hneď píše, že po polovici času môže Handzuš požiadať o odpustenie trestu. Tri mesiace by znamenali pre Handzuša koniec sezóny a sám dnes pripustil, že to môže znamenať aj koniec jeho kariéry.

Michal Handzuš si takýto koniec kariéry jednoducho nezaslúžil.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo