Pre Manchester United nebol dosť dobrý, stal sa majstrom Premier league a dnes oblieka dres Chelsea

6. 11. 2017 |
 

Príbeh futbalistu, ktorý prešiel vo svojej kariére zaujímavou cestou.

Danny Drinkwater (uprostred) z Anglicka a hráči Mark Milligan (vľavo) a Joshua Ridson z Austrálie počas prípravného futbalového zápasu na EURO 2016 vo Francúzsku medzi Anglickom a Austráliou, 27. mája 2016 v Sunderlande. FOTO TASR/AP

Futbal občas píše neuveriteľné príbehy. O jednom z nich by vedel rozprávať futbalista FC Chelsea Danny Drinkwater. Vo veľmi mladom veku musel opustiť Manchester United, pre ktorý nebol dosť dobrý. Odišiel ale do tímu, z ktorým sa zapísal do futbalovej histórie. Dnes oblieka dres londýnskej Chelsea a reprezentuje aj svoju krajinu.

Odchovanec Manchestru United

Rodák z Manchestu prišiel do akadémie červerných diablov keď mal deväť rokov. V mládežníckych kategóriách patril k dôležitým hráčom v zostave Manchestru United. Na debut v A-tíme ale čakal márne. V sezóne 2008/09 bol povolaný ako náhradník na lavičku v zápase proti Hullu City, na ihrisko sa však nedostal. Následne nasledovali hosťovania v tímoch Huddersfieldu, Cardiffu, Watfordu a Barnsley. V roku 2012 sa Drinkwatera rozhodol angažovať Leicester City za 900 tisíc libier.

 

 

🔖 "I started 😄as a player at @lcfc … and left 😭 as a fan." #lcfc #dannydrinkwater #4everleicester

Príspevok, ktorý zdieľa TeraYu@HongKong (@ywk1516),

 

"Som si istý, že by sa mu páčilo, ak by sa presadil v Manchestri United. Nechová však proti nim žiadny odpor, v tom čase zrejme urobili správne rozhodnutie. Myslím si ale, že ukazuje svoje odhodlanie podpísať zmluvy v ďalších štyroch kluboch. Mohol ľahko prejsť nižšími ligami ako v Huddersfielde či Cardiffe.

Nesnaží sa im dokázať, že urobili chybu. Je to len jeho odhodlanie dostať sa na ďalšiu úroveň. Vždy podporoval Manchester United," hovorí Drinkwaterov prvý futbalový tréner Kenny Crane. 

 

 

Najlepšie roky kariéry

Pre Drinkwater sa stal Leicester druhým domovom. V sezóne 2013/14 s ním zažil postup do Premier league. V spomínanej sezóne pomohol "Drinky" svojmu tímu siedmimi gólmi, spolu so spoluhráčmi Schmeichelom a Morganom sa dostal do najlepšej jedenástky celej sezóny. V sezóne 2015/16 bol základným stavebným kameňom v tíme Claudia Ranieriho, ktorý senzačne ovládol Premier league. V nasledujúcej sezóne si prvýkrát v kariére zahral aj ligu majstrov, v ktorej jeho tím skončil pred bránami semifinále.

"Bolo to skvelých päť rokov mojej kariéry. Keď som prišiel do Leicestru, mal som 21 rokov a potreboval som pre svoju kariéru nový štart. Leicester mi toho dal oveľa viac. Vždy budem vďačný majiteľom, fanúšikom, spoluhráčom a všetkým zamestnancom, s ktorými som sa počas piatich rokov stretol. To čo sme spolu dosiahli bolo neuveriteľné. Zostane to so mnou navždy. Nebola to pre mňa vždy jednoduchá cesta, ľudia ma však podržali a na to nikdy nezabudnem," spomína na pôsobenie v Leicestri Drinkwater.

 

 

Happy birthday @dannydrinkwater 🎂🎂 #dannydrinkwater #lcfc 💙💙

Príspevok, ktorý zdieľa #lcfc ..that's all #onelove 💙🦊 (@lcfclee),

 

 

Prestup do Chelsea

Na konci tohto leta prišiel prestup. Za 38 miliónov eur získala 27-ročného futbalistu FC Chelsea. Prestup sa uskutočnil v posledný letný prestupový deň. V nedeľu nastúpil Drinkwater práve proti klubu, ktorý ho futbalovo vychoval. Do zápasu proti Manchestru United zasiahol na posledných desať minút. Jeho tím zdolal červených diablov 1:0 a pripísal si do tabuľky dôležité tri body.

"Som veľmi šťastný, že som prestúpil do Chelsea, nemôžem sa dočkať, kedy začnem. Bola to dlhá cesta, aby som sa sem dostal no som šťastný a teším sa, že klubu pomôžem získať ďalšie trofeje," cituje hráčové slová po prestupe Guardian.

 

 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo