Pre Ľubomíra Šatku je reprezentačné A-čko splneným snom, v DAC nechýbali podpichovačky

21. 3. 2018 |
 

Odchovanec dubnického futbalu Ľubomír Šatka (22) si v mladom veku prešiel akadémiou Newcastlu United. Momentálne hráč Dunajskej Stredy sa premiérovo dostal do reprezentačného A-mužstva, ktoré sa zúčastní turnaja v Bangkoku.

Foto - DAC 1904

Ako ste reagovali, keď ste sa dozvedeli, že ste v nominácii Jána Kozáka na Kráľovský pohár, ktorý sa odohrá v thajskom Bangkoku?  

„Bol to pre mňa fantastický a neopísateľný pocit. Snom každého futbalistu je reprezentovať svoju krajinu a ja som túto šancu dostal. Som veľmi vďačný za pozvánku do reprezentačného A-mužstva.“ Kedy a od koho ste sa dozvedeli o nominácii? 

„Dozvedel som sa od nej od Erika Pačindu, pár minút pred tým, ako vyšla oficiálna nominácia. Napísal mi, že sme obaja v nominácii.“
 


                                                                           Foto - SFZ

 

Čo pre Vás znamená nominácia do reprezentačného A-mužstva? 

„Je to pre mňa veľká pocta a splnený sen. Teraz už je len na mne, akým spôsobom sa budem prezentovať.Kráľovský pohár Slováci vyhrali v roku 2004. Aký výsledok by ste chceli v reprezentácii na tomto turnaji zažiť?

„Určite tam pôjdeme s cieľom zopakovať víťazstvo. Dôležite bude zvládnuť prvý zápas a následne sa môžeme pobiť o finále.“Spolu s Vami sa do nominácie dostal aj Váš klubový spoluhráč Erik Pačinda. Ako reagovala kabína, boli aj nejaké podpichovačky? 

„Samozrejme, že boli, to k tomu patrí. Teraz, keď sme hrali v Trnave, nám spoluhráči hovorili, aby sme namiesto prezliekania v hosťujúcej kabíne, uprednostnili tú reprezentačnú (smiech).“V drese Dunajskej Stredy ste v prvom kole nadstavbovej časti strelili proti Ružomberku svoj prvý súťažný gól. Vystrieľali ste si týmto gólom reprezentáciu? 

„Nemyslím si, že by to bolo na základe jedného streleného gólu (smiech). Som veľmi rád, že sa mi konečne podarilo skórovať, ale mojou úlohou na ihrisku je im hlavne zabraňovať. “ Váš klubový a stoperský parťák Tomáš Huk figuruje v nominácii ako náhradník. Trúfli by ste si spolu s Tomášom nahradiť bývalú stopérsku dvojicu Škrtel-Ďurica? 

„Tomáš je výborný futbalista a ešte lepší človek. Dobre sa mi s ním spolupracuje a na ihrisku si rozumieme výborne. Hráme spolu vo Fortuna lige viac ako rok, čiže sa to nedá ani porovnať. Škrtel a Ďurica spolu hrávali dlhé roky. Sú to legendy slovenského futbalu.“ 


                                                                           Foto - Ľubomír Šatka 

 

Ako odchovanec dubnického futbalu ste vyrastali v anglickom klube Newcastle United. Neľutujete svoj návrat na Slovensko? 

„Určite neľutujem. Vedel som, že v mojom veku je dôležité v prvom rade pravidelne hrávať. V Dunajskej som túto možnosť videl, a som šťastný, že som súčasťou tohto klubu.“Ako sa Vám zmenil život po opätovnom príchode na Slovensko? 

„Najväčšou zmenou je určite to, že sa častejšie strétavam so svojou rodinou a kamarátmi. Môžem tak čiastočne dobehnúť čas strávený v zahraničí. Vtedy som ich totiž stretával max. 3-4 krát do roka.“ V Anglicku ste pôsobili od roku 2012. Nerobilo Vám problém zvyknúť si opäť na život na Slovensku?

„Problém mi to nerobilo, no viac mi chýbajú bývalí spoluhráči a ľudia okolo klubu. Bola tam výborná partia. Tak to však vo futbale chodí. S viacerými som stále v kontakte.“V deň nominácie ste nezvládli zápas Slovenského pohára a prehrali ste na trávniku Trnavy. S akým pocitom ste zaspávali? 

„Pocity boli zmiešané. Veľmi ma mrzelo, že sme vypadli z pohára, hlavne kvôli naším individuálnym chybám. Tak isto som ale vedel, že si tento deň veľmi rád zapamätám vďaka premiérovej pozvánke do reprezentácie.“ V drese DAC nosíte na chrbte dres s číslom 37. Prečo práve také? 

„Bolo mi pridelené v Newcastli a práve v tom čísle som si odkrútil môj súťažný debut v FA Cup-e. Keďže v Dunajskej bolo moje obľúbené číslo 3 obsadené, ponechal som si 37.“

 

Do Newcastlu nedávno prestúpil Martin Dúbravka. Sledujete jeho pôsobenie v Premier League?  

„Áno, samozrejme, sledujem a myslím, že si počína fantasticky. Rýchlo sa adaptoval, stal sa jednotkou, odchytal výborné zápasy a ihneď sa stal obľúbencom fanúšikov. Dokonca sa stal už aj hráčom mesiaca. To je fantastické.“


S Martinom môžete prehodiť pár slov už na najbližšom zraze. Na čo prvé sa ho plánujete spýtať?
 
„Rád sa spýtam na to, ako to momentálne v klube funguje a ako sa majú ľudia, ktorí tam boli aj počas môjho pôsobenia." 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo