Povodil si ich ako pán! Takto Samuel Buček rozhodol zápas s USA | VIDEO MS 20 v hokeji

29. 12. 2017 |
 

Samuel Buček rozhodol zápas Slovensko USA na MS do 20 rokov v Amerike neskutočným gólom z vlastného obranného pásma.

Puk si Samuel Buček vybojoval vo vlastnom obrannom pásme, všetkých amerických hráčov posadil na zadok a puk zasunul za amerického brankára. Takto vyzeral rozhodujúci gól zápasu MS do 20 rokov v ľadovom hokeji medzi Slovenskom a domácimi obhajcami titulu z USA. 

V momente, keď sa Buček naštartoval k veľkému sólu svietila remíza 2:2 a 2:20 miúty do konca stretnutia. To čo urobil Buček bolo neskutočné. Napokon pozrite sa sami.

Povedali po zápase Slovensko - USA 3:2

Samuel Buček, strelec víťazného gólu SR: "Dostal som sa pred bránku, naznačil som strelu a americký obranca skočil na moju fintu. Môj prvý pokus brankár zneškodnil, no potom som sa zmocnil odrazeného puku a dopravil ho do siete. Spomínam si na doposiaľ posledné víťazstvo slovenskej dvadsiatky nad Američanmi vo štvrťfinále v roku 2009. Bol som vtedy dieťa a zápas som pozeral s rodičmi. Hovoril som si, že raz by som chcel zažiť niečo také. Je to výnimočný moment pre našu krajinu i pre slovenský hokej."

Roman Durný, brankár SR: "Bol to môj životný zápas. Chceme si vychutnať cenný triumf nad obhajcami titulu, už v piatok sa však začnemde pripravovať na nášho najbližšieho súpera tím Fínska."

Marián Studenič, útočník SR: "Je to niečo neskutočné, je to ako sen. Po prvý raz v kariére som zažil víťazstvo nad súperom najvyššieho rangu. Pre našu malú krajinu to je ako keby sme získali Stanleyho pohár. Na všetkých chalanov som veľmi pyšný… Hrali sme ako tím a to bol kľúč k úspechu. Chceli sme hrať náš hokej, vychádzať z dobrej obrany a náš zámer nám vyšiel."

Martin Bodák, kapitán SR: "Bol to nový deň a nový zápas. Všetci sme ťahali za jeden povraz, dodržiavali sme systém a na ľade sme nechali všetko. Bol to z našej strany super výkon. Toto víťazstvo nám pomôže najmä po psychickej stránke. Ukázalo nám to, že vieme zdolať aj silných súperov a nie sme len fackovací panák, ak hráme to, čo hrať máme."

Peter Kundrík, útočník SR: "Kľúčové bolo, že sme dodržiavali herný systém. Proti Kanade sa nám to nedarilo, teraz sme ho do bodky plnili a ukázalo sa, že keď ho dodržiavame, tak aj hra je iná, aj výsledok je iný."

Casey Mittelstadt, útočník USA: "Na takomto fóre vám nikto nič nedá zadarmo. Musíme sa jednoducho zlepšiť. Už sa nevieme dočkať nášho ďalšieho zápasu na šampionáte, po prehre so Slovákmi sme však pochopiteľne sklamaní."

(zdroj iihf.com a hockeyslovakia.sk):

 
 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo