Pohyby v Spartaku: Vlasko na odchode, známy kanonier na lane ?

4. 8. 2018 |
 

S určitosťou je zrejmé, že Spartakovci pôjdu do ďalšieho predkola Ligy Majstrov s obmeneným kádrom.

S určitosťou je zrejmé, že Spartakovci pôjdu do ďalšieho predkola Ligy Majstrov s obmeneným kádrom. Príchod Mareka Bakoša, ktorý prichádza na polročné hosťovanie z Plzne však vysoko pravdepodobne nebude jedinou zmenou. 

Po tom, čo generálny manažér Spartaka, Pavel Hoftych, avizoval, že s príchodom posíl sa káder síce posilní, no nerozšíri malo byť futbalovej verejnosti známe, že klub majú hráči tak opustiť, ako aj majú byť preradení do druhého mužstva, respektíve juniorky. 

Vlasko požiadal o prestup

Prvým odchodom má byť kedysi najlepší hráč ,andelov' a celej ligy, Ján Vlasko. Ten si podľa informácií z prostredia klubu nesadol s trénerom Radoslavom Látalom a požiadal o prestup, čoho vyústením bolo dočasné preradenie do B-mužstva. 

 "S mužstvom necestuje ani Ján Vlasko, ktorý momentálne rieši zahraničný angažmán. Požiadal o individuálny tréningový plán," uviedol klub z Trnavy ešte pred sobotnňajším zápasom v Podbrezovej, ktorý nezvládol a zo stredu Slovenska sa vracia bez bodu po prehre. Rodák z Prievidze čo-to o svojich zámeroch nepriamo prezradil svojim chovaním na ihrisku, už v Poľsku keď neoslavoval svoj výstavný gól do siete Legie, či neskôr v odvete, keď vo vyložených šanciach bral zrejme pod vplyvom prílišnej motivácie až moc veľkú zodpovednosť a hral až prílišne ,,na seba".

Na lane dvaja hráči známi z pražskej Sparty

Spartak sa nemá posilniť priamo na poste podhrotového hráča, teda tvorcu hry, no v hľadáčiku má podľa informácií deníka Šport hráčov nad, ako aj pod týmto postom.  Konkrétne ide o českého futbalistu Kamila Vaceka, ktorý pôsobí v Slasku Wroclav, no aktuálne sa pripravuje len s druhým mužstvo.

Druhým menom, ktoré rezonuje je Leonard Kweuké, ten sa po piatich mimoriadne úspešných rokoch nedohodol na ďalšom pokračovaní s Çaykurom Rizespor a aktuálne je bez klubu. O príbuzdného kanoniera Eto'a, ktorý s bilanciou 11 gólov v 16 zápasoch pôsobil v Dunajskej Strede však bude veľký záujem, bez zmluvy je len 4 dni. 

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo