Play off Tipsport liga HK Poprad HC Košice ONLINE hokej dnes

15. 3. 2019 |
 

HK Poprad vs HC Košice. Play off Tipsport ligy pokračuje zápasom v Poprade. Online prenos štartuje rovnako ako samotný zápas od 18:00.

Na snímke druhý zľava brankár Košíc Vladislav Habal, nad ním Daniel Rzavský (Nitra), vľavo Patrik Koch, druhý sprava Jere Pulli (obaja obrancovia Košíc) a vpravo útočník Karol Csányi (Nitra) v zápase 43. kola Tipsport Ligy v hokeji HC Košice - HK Nitra v Košiciach 4. februára 2018. FOTO TASR

HK Poprad vs HC Košice. Play off Tipsport ligy pokračuje zápasom v Poprade. Online prenos štartuje rovnako ako samotný zápas od 18:00.

Play off Tipsport liga HK Poprad HC Košice online hokej dnes od 18:00

Maximálna spokojnosť. Dve slová, ktoré výstižne charakterizovali pocity hokejistov HK Poprad po prvých dvoch štvrťfinálových zápasoch Kaufland play off Tipsport Ligy v Košiciach. "Kamzíci" vyhrali oba a zaujali najmä mimoriadne obetavým spôsobom hry, v ktorom chcú pokračovať aj v domácom dvojzápase.

Veľkou devízou Popradčanov bola ich defenzívna hra. Tú podporil výbornými zákrokmi brankár Tomáš Vošvrda, nedala sa však nevšimnúť málo vídaná obetavosť hráčov pred ním. Hráči, obrancovia aj útočníci, sa hádzali do košických striel, nezriedka aj prihrávok v popradskom pásme. "Veľmi sa teším, že sme oba zápasy zvládli, no tie neboli o brankárovi. Veľa striel som videl a mnohé z ostatných zblokovali hráči. Nie je to o brankárovi, ale o 20 hráčoch predo mnou. Klobúk dolu pred nimi," vravel Vošvrda, ktorému v dvojzápase napočítali 68 úspešných zákrokov.

Play off Tipsport liga HK Poprad HC Košice online hokej dnes od 18:00

Popradčania aj v druhom štvrťfinálovom zápase potvrdili, že sa im v tejto sezóne v Steel aréne mimoriadne darí. Vyhrali v nej všetkých päť zápasov. "Už pred sériou som vravel, že toto je play off a treba sa tak nastaviť tak, že musíme vyhrávať, nech sa hrá kdekoľvek. Jednoducho vyhrať za každú cenu a je jedno, či hráme doma alebo vonku. Som veľmi šťastný, že sa to podarilo," dodal Vošvrda.

"Kamzíci" netajili pred sériou smelšiu ambíciu, než vyhrať iba jeden z prvých zápasov u súpera. V Steel aréne si verili, v základnej časti sa trikrát presvedčili, že najmodernejšia tipsportligová aréna nie je nedobytnou pevnosťou.

"Berieme si domov dve výhry, ale nič to neznamená. Séria sa ešte nekončí," zdôraznil útočník Patrik Svitana, ktorý verí, že v domácom prostredí bude jeho tím pokračovať v obetavých výkonoch. "Ako partia sme sa zomkli a je to vidieť. Síce máme stále dosť vylúčených, no efektívne bránime oslabenia, čo je tiež dôležité. Nemôže sa však stávať, aby sme inkasovali gól hneď po tom, ako skórujeme. To nás mohlo v druhom zápase položiť, ale chvalabohu nie je 1:1 na zápasy, ale 2:0 pre nás," dodal Svitana.

Play off Tipsport liga HK Poprad HC Košice online hokej dnes od 18:00

V prvom zápase mali Popradčania navrch nielen v obetavosti, ale aj vo väčšej agresivite, ktorá naopak v hre svojich zverencov chýbala trénerovi Košíc Romanovi Šimíčkovi. "Oceliari" v druhom stretnutí zvýšili dôraz, ale aj na to boli hostia pripravení. "Dnes sa hralo viac do tela, bolo tam dosť zákerností. Nás to však nevyprovokovalo, ani neovplyvnilo," uviedol útočník Martin Belluš.

Strelec prvého popradského gólu z druhého zápasu si želá, aby sa séria už do Košíc nevrátila. Znamenalo by to popradské víťazstvo 4:0 na zápasy. "Bolo by to tak ideálne. Spravíme všetko pre to, aby sme doma vyhrali oba zápasy, no musíme hrať naďalej veľmi zodpovedne," dodal Belluš.

 

 

HK Poprad
4 : 2
(0:0, 1:0, 3:2)
HC Košice

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 36. Ťavoda (Zagrapan), 48. Karalahti (Takáč, Zagrapan), 57. Abdul (Belluš), 60. Svitana – 46. Šerbatov (Dudáš), 59. Hričina (Ignatuškin, Šedivý). Rozhodca: Stano, D. Konc – Výleta, Kacej. Diváci: 4 323.
HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš
HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Koch, Derliuk, Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Pulli – Sýkora, Brophey, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Hričina
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
59:56 Hneď po buly sa na ľade zrodila obrovská strkanica. V pästnom súboji boli Dudáš, Belluš, Ťavoda, Klíma a Čížek.
59:55 V závere sa ešte zrodila menšia strkanica. Dve minúty za hrubosť dostávajú Samuel Mlynarovič a Tomáš Hričina.
59:55 gól Poprad dal gól!
Kamzíci rozhodujú o osude tretieho zápasu! Dávid Bondra šiel najprv sám na bránku, no nezakončil do odkrytej siete. Dokázal to však PATRIK SVITANA strelou spoza pravého kruhu.
59:36 Košická bránka je prázdna, vhadzuje sa po Vošvrdovej ľavici.
59:36 dôležité Bondrov vyhodený puk z obranného pásma sa odrazil od mantinelu a následne z toho bolo zakázané uvoľnenie. Tréner Popradu Roman Stantien si vzal oddychový čas.
59:16 Košičania opäť rozbiehajú svoju powerplay a sú nassťahovaní v útočnom pásme.
58:46 gól Košice dali gól!
Oceliari znižujú vedenie. V nepriehľadnej situácii pred bránkou sa najlepšie zorientoval TOMÁŠ HRIČINA a spred Vošvrdu zakončil medzi nohy.
Asistencie: Igor Ignatuškin, Eduard Šedivý.
58:19 Slovákovi nevyšla strela od modrej čiary a Keni Karalahti dokázal poslať puk preč z obranného pásma.
57:38 Svitana dokázal zblokovať Nagyovu prihrávku od modrej čiary. Domáci teda môžu bezpečne prestriedať.
57:22 dôležité Ján Laco už korčuľuje na striedačku a Košičania rozbiehajú svoju powerplay.
57:03 dôležité Oddychový čas si berie tréner Košíc Roman Šimíček.
56:45 gól Poprad dal gól!
Kamzíci zvyšujú svoje vedenie. Výbornú prienikovú prihrávku si spracoval v útočnom pásme JINDŘICH ABDUL, šiel sám na brankára Laca a perfektne bekhendom trafil pod hornú žŕdku.
Asistencia: Martin Belluš.
56:25 Haščák si skúšal vymeniť puk so Šerbatovom. Nepodarilo sa im však v útočnom pásme prekonať defenzívu kamzíkov.
55:27 Delovkou od modrej čiary to skúšal aj Václav Čížek. Popradčania však prehustili priestor a bezpečne sa im podarilo strelu zblokovať.
54:31 Košičania vyhrali buly v útočnom pásme. Po buly okamžite pálil od modrej čiary Patrik Koch. Jeho delovka skončilo vo Vošvrdovej moci.
54:14 Miller vyštartoval dopredu spoločne s Ťavodom, ale v útočnom pásme si už nedokázali prihrať.
53:43 Martin Belluš sa individuálne dostal na ľavý kruh a odtiaľ sa snažil zakončiť, no bola pri ňom dvojica protihráčov.
53:00 Takáč si teraz mierne nerozumel so svojím spoluhráčom Buzzeom. Puk sa ocitol v pásme nikoho a prebrali si ho potom oceliari.
51:50 Nebezpečne to vyzeralo po ďalšej košickej príležitosti, ktorú mal Pulli. Jeho strela od modrej čiary smerovala na bránku, Vošvrdovi puk vypadol. Dorážať sa snažil Hričina, ale bol blokovaný.
51:15 dôležité Ladislav Nagy mal ideálnu možnosť spred bránkoviska po Bropheyho prihrávke. Nastrelil to však len do Vošvrdovho betónu.
Dnešné stretnutie sleduje 4 323 divákov.
50:38 Možno až príliš zbytočne odstrelil čistý puk z obranného pásma Jindřich Abdul, a to znamená zakázané uvoľnenie.
49:35 Haščákova krížna prihrávka smerovala na modrú čiaru k Šedivému, ktorý aj vystrelil, no domácim sa podarilo puk zachytiť.
48:50 Ján Sýkora musel najprv v strednom pásme prekonať súboj s Bondrom. Košičania sa potom previnili ofsajdom.
48:24 Heizer ponúkol puk do zakončenia Matúšovi Paločkovi, ktorý to skúšal z ľavého kruhu. Laco si tento puk jednoznačne pokryl.
47:50 Kochov nastrelený puk od modrej čiary smeroval vedľa, následne ho Nagy už zachytiť nedokázal.
47:04 gól Poprad dal gól!
Kamzíci sa znovu dostávajú do vedenia! Krásna akcia na jeden dotyk v podaní popradských hokejistov. Zagrapan za bránkou posunul Takáčovi, ktorý prudkou prihrávkou pred bránkovisko našiel obrancu KENIHO KARALAHTIHO a ten promptnou strelou podstrelil Laca.
Asistencie: Samuel Takáč, Marek Zagrapan.
46:26 S delovkou Martina Dudáša spoza ľavého kruhu si gólman Vošvrda poradil, bezpečne puk vyrazil hokejkou.
45:52 Ján Sýkora sa v strednom pásme zbavil Mlynaroviča a pokračoval dopredu. Vystrelil z kruhu, no jeho pokus domáci zblokovali.
45:01 gól Košice dali gól!
Oceliari vyrovnávajú stav stretnutia. Dlhší pobyt v pásme hostia využili, spoza ľavého kruhu strieľal Dudáš a jeho zakončenie tečoval spred bránkoviska šikovne ELIEZER ŠERBATOV.
Asistencia: Martin Dudáš.
44:21 Haščák šikovne prenechával puk za ľavým kruhom Ignatuškinovi. Jeho tvrdú strelu dokázal Vošvrda zneškodniť.
43:49 Jakub Suja zo stredného pásma iba nahodil puk do útočnej tretiny a oceliari odišli vo väčšom počte striedať.
43:01 Bropheyho delovku od modrej čiary sa Spilarovi tečovať nepodarilo. Vošrvda použil na zlikvidovanie tejto strely svoj betón.
42:33 Dudášovu prihrávku si spracoval na pravom kruhu Sýkora. Potom však bola hra prerušená, keďže Vošvrdova bránka sa vychýlila zo svojej stálej pozície.
41:58 Heizer s pomocou spoluhráčov obral o puk Ignatuškina a následne domáci iba vyhodili preč a odišli striedať.
41:22 Delovkou spoza pravého kruhu to vyskúšal Ján Sýkora. Jeho tvrdý pokus letel mimo Vošvrdovej bránky.
40:51 Svitana s Bondrom bojovali o puk proti Hričinovi s Pullim. Úspešnejšia bola košická dvojica.
40:28 Košičania ihneď začali aktívne. Od modrej čiary to strelou skúšal Jere Pulli, no priestor bránky minul.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Úvodná časť hry už priniesla aj jeden presný zásah. Opäť sme videli výborný a atraktívny hokej z oboch strán. V 36. minúte poslal domácich do vedenia Ťavoda.
Tretia tretina sa začne približne o 19:52.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:42 dôležité Do veľkej šance sa dostal Radomír Heizer, ktorý zastavil rozohrávku Košíc v strednom pásme a následne zakončoval spomedzi kruhov, ale Laco jeho strelu úspešne vyrazil.
38:33 Mlynarovič dlhou priamou prihrávkou našiel spoza bránky na modrej čiare Karalahtiho, ktorý pálil od modrej, no mieril iba do Laca.
37:41 Nepríjemnú strelu z hokejky Tomáša Slováka ešte tečoval aj Hričina a puk smeroval vedľa Vošvrdovej bránky.
36:52 Heizer vyrazil spoločne s Kevinom Millerom do prečíslenia. napokon sa rozhodol pre delovku Heizer sám, no bránu prestrelil.
36:21 Salija síce ešte zachytil puk v útočnom pásme, no následne ho nastrelil na vlastnú striedačku a hra bola prerušená.
35:58 Košickým hokejistom nevyšlo založenie útoku. Puk z obranného pásma nedokázal zachytiť Sýkora a pískalo sa zakázané uvoľnenie.
35:28 gól Poprad dal gól!
Domáci sa dostávajú do vedenia v stretnutí! Minerovu delovku spoza pravého kruhu šikovne tečoval JÁN ŤAVODA a puk prekĺzol popri Lacovom betóne až do bránky.
Asistencia: Marek Zagrapan.
34:59 Petranov nahodený puk zo stredného pásma si Ján Laco postrážil a bezpečne podržal až do prerušenia hry vo svojej výstroji.
34:26 Haščák si dlhú krížnu prihrávku od Kocha nespracoval, no zakázané uvoľnenie sa nepíska, a tak hostia môžu pokračovať v akciách.
33:13 Paukovček šikovnou krížnou prihrávkou našiel v útočnom pásme Belluša, ktorý vystrelil švihom, no jeho pokus smeroval na Lacovu vyrážačku.
32:31 V Poprade stále čakáme na úvodný presný zásah tohto stretnutia. Momentálne sú v laufe domáci, keďže majú početnú výhodu.
31:46 Strela z hokejky Justina Buzzea smerovala na Lacovu vyrážačku. Poprad odstáva v útočnom pásme.
31:18 Brejčákovu jemnú strelu od modreh čiary tečoval Takáč, no puk smeroval iba mimo bránky. Poprad ostáva v útočnom pásme.
30:46 Poprad získava presilovú hru. Ladislav Nagy dostáva dve minúty za hákovanie.
30:09 Po prehratom vhadzovaní sa pred bránku chcel natlačiť Spilar, no Petran si svojho gólmana Vošvrdu ochránil a on pre istotu prikryl puk.
29:45 dôležité V obrovskej šanci sa z ľavého kruhu ocitol Tomáš Klíma. Jeho zakončenie smerovalo do žŕdky a Vošvrda mal teda aj poriadne šťastie.
29:07 Karalahti v obrannom pásme odstrčil od seba Kocha a prenechal puk svojmu spoluhráčovi z obrany.
28:25 Sýkora to napálil na bránku spoza pravého kruhu. Jeho strela následne smerovala do obetavého Ervinga.
27:41 Košičanom nevyšiel prechod cez útočnú modrú čiaru. Dopustili sa ofsajdu a hra je tak prerušená.
27:01 Dobrú prácu odviedol Brejčák, ktorý zachytil puk po Nagyovej prihrávke a následne ho zo stredného pásma bekhendom poslal preč.
26:26 Presilová hra pre hosťujúce Košice. Dve minúty za seknutie dostáva Martin Belluš.
25:55 Lukáš Paukovček získal puk v strednom pásme a vykorčuľoval smerom dopredu. Strieľal spomedzi kruhov, no už bol bránený, a tak jeho zakončenie nebolo nejaké extra významné.
25:40 Heizer v strednom pásme vysunul Matúša Paločka, ktorý strieľal z pravého kruhu. Jeho pokus smeroval priamo do brankára Laca.
24:49 dôležité Karalahtiho delovku od modrej čiary vyrazil Laco pred seba. Následne pálil tvrdou delovkou od modrej Marcel Petran, no trafil hornú žŕdku!
24:22 Tomáš Klíma vyrazil dopredu po pravom krídle a zakončoval z kruhu. Dozadu sa však vrátil Brejčák a strelu zblokoval na ochrannú sieť.
23:29 Delovku Derliuka od modrej čiary dokázal ešte spred bránky tečovať Jokeľ, no jeho teč smeroval mimo priestoru brány.
22:41 Zlou rozohrávkou sa prezentoval Ján Ťavoda a domáci sa previnili zakázaným uvoľnením.
22:16 Salija prenechal puk za ľavým kruhom Bondrovi, ktorý narýchlo prekorčuľoval a strieľal z kruhu, no mieril iba do Lacovej vyrážačky.
21:29 Priestor sa v strednom pásme otvoril pred Karalahtim. Rýchlo ho však dostúpil košický obranca. Domáci sa následne dopustili ofsajdu.
21:03 Košická presilovka sa však rýchlo končí. Dve minúty za podrazenie dostal Ján Sýkora.
20:58 Prvú presilovku budú hrať Košice. Daniel Brejčák dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.
20:51 Úvodný nápor Košíc v druhej tretine pokračuje naďalej. Ján Sýkora to skúšal ďalšou strelou z pravého kruhu. Jeho zakončenie smerovalo na Laca.
20:34 Nagyovi sa pred bránkou ukazoval Ján Sýkora. Napokon si však prihrávku nespracoval a puk smeroval do rohu klziska.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
V úvodnej tretine sme videli niekoľko streleckých pokusov na oboch stranách. Skóre ostalo do začiatku nezmenené, i keď príležitostí na strelenie gólu bolo mnoho.
Druhá dvadsaťminútovka sa začne približne o 18:52.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:42 Šedivého delovka od modrej čiary bola vyrazená. Dopredu potom po ľavom krídle vyštartoval Martin Belluš, ktorý to skúšal švihom, ale Laco strelu bezpečne pokryl.
18:52 Erving sa snažil ešte bekhendovou spätnou prihrávkou hľadať Paločka, no napokon si tam dobre ľahol do strely obranca Šedivý.
18:23 Patrik Koch vykorčuľoval po ľavom krídle a vystrelil spoza kruhu. Jeho zakončenie smerovalo vedľa brány.
17:41 Ignatuškin manévroval s pukom v obrannom pásme. Už ho prišiel napádať Svitana, no o puk ho napokon nedokázal obrať.
17:21 dôležité Buzzeo uchmatol puk košickému hráčovi a vyslal do samostatného úniku Takáča, ktorý si to namieril medzi kruhy a vystrelill. Gólman Košíc vyrážal úspešne.
16:31 Následne sa pred gólmanom Lacom zrodila menšia strkanica. Dve minúty za hrubosť dostáva Matúš Paločko a Evan Brophey. Hrá sa 4 proti 4.
16:30 Miller manévroval s pukom na pravom kruhu. K puku sa dostal Arturs Salija, ktorý zakončoval spoza pravého kruhu. Strela skončila bezpečne v Lacovej lapačke.
16:02 Mlynarovič v strednom pásme preniesol hru na krídlo, kde nakorčuľoval Patrik Svitana. Ten napokon strieľal spoza pravého kruhu. Laco vytasil svoj pravý betón a strelu eliminoval.
15:18 Belluš sa po súboji ešte trochu poobsekával spoločne s Kochom. Puk medzitým získali košickí obrancovia, no dopustili sa icingu.
14:41 Marcel Haščák ostal chvíľu nechránený a dostal sa hneď pred bránku. Zakončenie mu však nevyšlo, prepočítal sa.
13:25 dôležité Vzápätí mal veľkú gólovú príležitosť Marek Zagrapan, ktorý vybojoval puk po zlej košickej rozohrávke. Strieľal spomedzi kruhov, ale bránu trestuhodne minul.
13:07 Miller predviedol svoje šikovné ruky a posunul na ľavú stranu rozbehnutému Ervingovi, ktorý strieľal z ľavého kruhu no mieril mimo.
12:16 Svitana vyrazil dopredu zo stredného pásma. Prekorčuľoval medzi kruhy, odkiaľ zakončoval, no jeho puk smeroval iba do košického obrancu.
11:41 Patrik Svitana to teraz urobil veľmi jednoducho. Prekorčuľoval po pravom krídle a spoza kruhu nahodil na Jána Laca, ktorý pokojne zachytil puk do lapačky a podržal pred Bondrom.
11:27 Od modrej čiary to skúsil príklepom Eduard Šedivý. Jeho strelu príklepom od modrej brankár Vošvrda bezpečne zneškodnil.
11:06 Po strele Martina Belluša z ľavého kruhu puk prešiel popred bránkovisko. Z popradských hokejistov tam však nebol nik, kto by mohol dorážať.
09:58 Paukovčekovi sa napokon nepodarilo vystreliť od modrej čiary. Črtala sa možnosť prečíslenia pre Košice, ale hostia to nevyužili.
08:30 Košice teraz výborne vybojovali puk v strednom pásme a podarilo sa im nazbierať niekoľko cenných sekúnd vďaka Klímovmu manévrovaniu s pukom.
07:55 Miller prenechal puk na ľavom kruhu Paločkovi, ktorý okamžite strieľal, no nepodarilo sa mu trafiť priestor bránky.
07:30 Prvú presilovku v zápase budú hrať Popradčania. Dve minúty za nedovolené bránenie dostáva Roman Derliuk.
07:14 Brophey ustál súboj s Bondrom za košickou bránkou. Puku sa zmocnili Popradčania a vybojovali si príležitosti. Minerova delovka však letela vedľa brány.
06:55 Veľa priestoru nechali popradskí hokejisti Jánovi Sýkorovi, ktorý prekorčuľoval k pravému kruhu. Odtiaľ jeho strelu zblokovali popradskí hokejisti.
06:27 Štipľavá strela Tomáša Klímu spoza pravého kruhu smerovala na Vošvrdove betóny. K dorážke sa už dostával Suja, no napokon nezakončil.
05:47 Derliuk v strednom pásme posúval puk Ignatuškinovi. Haščák to potom skúšal z ľavej strany, avšak iba nahodil puk do útočnej tretiny.
04:55 dôležité Dve obrovské šance pre Poprad! Najprv strieľal spoza pravého kruhu Buzzeo, ktorý trafil žŕdku. K dorážke sa dostával Takáč, ale bránku zblízka prestrelil!
04:23 Od začiatku duelu sa až veľmi hra kúskuje. Teraz sa črtala príležitosť pre Košičanov, ktorí šli dopredu v trojici. Rozhodca však odpískal postavenie mimo hry.
04:15 Oceliari sa neprezentovali dobrou rozorhávkou z obranného pásma. Nepresná prihrávka dorazila na modrú čiaru k Marcelovi Petranovi, ktorého delovka bola zrazená a puk skončil na ochrannej sieti.
03:44 Brophey zabrzdil košickú akciu na pravom kruhu a snažil sa krížnou prihrávkou hľadať jedného zo svojich spoluhráčov. Do dráhy puku vložil hokejku Mlynarovič a stečoval ju.
02:57 Belluš zachytil puk v strednom pásme a prihral ho dozadu Brejčákovi, ktorý čaká na čerstvých spoluhráčov zo striedačky.
02:32 Abdul šikovne priťukával puk Martinovi Bellušovi, ktorý prekorčuľoval po krídle zakončoval spoza ľavého kruhu. Jeho strela smerovala na Lacov betón.
01:41 dôležité Nepriehľadná situácia nastala po strele Čížeka od modrej čiary. Dorážať sa snažil Haščák, ale Vošvrdovi pomohli spoluhráči.
01:16 Jakub Suja zachytul puk medzi kruhmi a okamžite poslal strelu. Tá bola tečovaná a Vošvrda musel okamžite použiť svoj pravý betón.
00:42 Nagy dokázal zachytiť prihrávku od Kocha. Košičania naštartovali krídelnú akciu, no tá sa skončila pred modrou čiarou.
00:17 Svitana iba tečoval puk smerom do útočného pásma. Akciu rýchlo rozohral gólman Laco, no pískalo sa zakázané uvoľnenie.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Odznela nám už aj štátna hymna, a tak je všetko pripravené na začiatok tretieho štvrťfinále medzi HK Poprad a HC Košice.
Pred začiatkom stretnutia budeme svedkami slávnostnej predohry. HK Poprad si pred dnešným duelom uctí ďalšie legendy popradského hokeja. Popri Martinovi Štolcovi, Canem Gemovi, Rudolfovi Tomašekovi sa pod strechu štadióna vyvesujú vlajky s podobizňami bývalého obrancu Popradu Milana Skokana a brankára Pavla Svitanu.
Oba tímy už prichádzajú na ľad. Popradčania odohrajú stretnutie v modrých dresoch a Košičania v žltých.
Prajem príjemný večer z popradského zimného štadióna. Oba tímy sú práve na rozkorčuľovaní. V zostave Popradu nastali drobné zmeny, na duel nenastúpi kapitán Štefan Fabian a malé zranenie vyradilo z hry aj Radoslava Macíka. Siedmym obrancom je Ján Ťavoda.
V zostave Košíc takisto nastali oproti poslednému duelu zmeny. V štvrtom útoku bude na centri Galamboš, ktorý v utorok nehral. Zo zostavy je vyradený Žitný a Lušňák, Trinástym útočníkom je Hričina, v štvrtej päťke nastupuje na krídle Klíma s Jokeľom. V bránke hostí nastúpi Ján Laco.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Koch, Derliuk, Šedivý, Čížek, Dudáš (A), Pulli – Sýkora, Brophey, Nagy (C) – Spilar (A), Suja, Petráš – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Hričina

Rozhodca: Stano, D. Konc – Výleta, Kacej.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní tretieho štvrťfinálového zápasu v sérii Kaufland play-off Tipsport ligy medzi HK Poprad a HC Košice. Stretnutie sa začne o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

ÚVODNÝ DVOJZÁPAS PRE PODTATRANCOV
Kamzíci cestovali do metropoly východu v pondelok s vedomím toho, že v Steel Aréne túto sezónu vyhrali vzájomné zápasy proti Košiciam a chceli na to nadviazať. Hneď v úvodnom stretnutí sa kamzíkom podarilo využiť aj ich nie veľmi úspešné presilové hry. Presadili sa Buzzeo a Mlynarovič. Následne o víťazstve Popradu 2:3 rozhodol v tretej tretine Marcel Petran. Druhý zápas mal odlišný scenár a úvodné dve dvadsaťminútovky sa odohrali v pomerne opatrnom tempe. Skóre otvorili znovu hostia, v 56. minúte sa presadil Belluš. Hneď o šesť sekúnd neskôr však vyrovnával Nagy. Zápas napokon putoval do predĺženia, v ktorom rozhodol o druhom víťazstve pre Poprad Joona Erving. Košičania teda prichádzajú pod Tatry s cieľom vrátiť sa do série. Vedenie klubu HK Poprad už prostredníctvom svojej facebookovej stránky ohlásilo, že oba duely sú vypredané. V Poprade sa teda určite môžeme tešiť na zaujímavú divácku kulisu a atraktívny hokej.

Srdečne vás teda pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.
Z pohľadu základnej časti (Košice):

Do aktuálneho ročníka vstúpili Oceliari tým najlepším možným spôsobom. Počas prvého sezónneho týždňa zvíťazili vo všetkých piatich odohraných zápasoch, a to s celkovým skóre v pomere 24:9. Košičania nestratili ani bod, čo im výrazne napomáhalo v stúpaní tabuľkou smerom nahor. Ešte pred koncom septembra však prišlo prvé – a napokon i druhé zaváhanie.

O prvé body v sezóne obral Košice práve ich štvrťfinálový súper zo severu Slovenska – Poprad. Kamzíkom stačil na plný bodový zápis na ľade Steel Arény jediný gól Svitanu. Oceliari následne nestačili ani na Banskú Bystricu a začínalo byť jasné, že ich suverenita nebude vôbec taká jednoznačná.

To sa napokon potvrdzovalo počas celej základnej časti. A čo viac, zverenci trénerského tandemu Roman Šimíček – Marcel Šimurda – Peter Bartoš už pred play-off sériu piatich víťazných zápasov z úvodu sezóny nezopakovali. Aj to bol tak napokon faktor, ktorý rozhodol o tom, že Košice do vyraďovacej fázy postúpia z celkovej štvrtej priečky – Oceliari zaostali za treťou Nitrou o jeden bod, a to s celkovým skóre 190:135.

Zo sveta hráčskych štatistík (Košice):

Suverénne najproduktívnejším Košičanom základnej časti sa stal, paradoxne, ten najstarší. Kapitán Ladislav Nagy síce počas sezóny bojoval s niekoľkými zraneniami, napriek tomu si ale v 48 odohraných zápasoch na svoje konto pripísal 34 gólov a 27 asistencií. S celkovým počtom 61 bodov tak predbehol druhého Petra Kafku v súčte o 17 bodov. Nagy je v košickom tíme najlepším strelcom a druhým najlepším nahrávačom (tu si poradie s Kafkom vymenil).

Jednoznačnou jednotkou v bránke Košíc bol počas základnej časti Čech Vladislav Habal. Ten odchytal v aktuálnej sezóne za Oceliarov zatiaľ 44 zápasov, počas nich čelil celkovo 1415 strelám. Tento údaj z neho robí po Andrejovi Košarišťanovi (Nové Zámky) druhého najvyťaženejšieho gólmana celej súťaže.

Habal má na svojom konte 28 výhier a 16 prehier. Obdržal 96 gólov, a to pri celkovej úspešnosti zákrokov na úrovni 93,22 %. Počas tipsportligovej základnej časti sa tešil z piatich shutoutov. Košickou dvojkou bol mladík Stanislav Škorvánek. Ten sa medzi tri žrde postavil 15-krát, z toho v deviatich prípadoch svojmu celku vychytal víťazstvo. Na svojom konte má aj dve nuly, a to pri úspešnosti zákrokov na úrovni 92,71 %. 14 minút a 26 sekúnd odchytal za Košice Matúš Nagy (2 inkasované góly, 71,43 % úspešnosť zákrokov), 20 minút odohrala aj ich najnovšia akvizícia Ján Laco (úspešnosť zákrokov na úrovni 100,00 %).
Z pohľadu základnej časti (Poprad):

Poriadne turbulentnú základnú časť má za sebou aj HK Poprad. Ten nevstúpil do novej sezóny ideálne, na ľade Trenčína prehral v prvom kole 2:4. Zverenci trénerského tria Roman Stantien – František Štolc – Dučan Brincko si ale chuť napravili už v nasledujúcom zápase, keď na domácom ľade zdolali nováčika z Budapešti. Od tohto momentu Popradčania striedali vydarenejšie obdobia s tými menej vydarenými.

V jednom ohľade sú na tom s Košicami rovnako – najviac vyhrali päť po sebe idúcich zápasov, no narozdiel od Oceliarov, Kamzíci tak učinili počas základnej časti až dvakrát. Naposledi ťahali víťaznú šnúru od 1.2. až do 17.2.2019, keď postupne zdolali Žilinu, Zvolen, dvakrát Detvu a Miškovec.

Popradu patrí po základnej časti piata priečka tabuľky. Za Košicami tak zaostal o sedem bodov, pred Trenčínom na šiestom mieste si zasa udržal deväťbodový náskok. Kamzíci skórovali do sietí súpera celkovo 168-krát, pričom sami inkasovali 147 gólov.

Zo sveta hráčskych štatistík (Poprad):

Z pohľadu získaných bodov je to medzi Kamzíkmi pomerne vyrovnané, no v ich tíme jeden hráč predsa len vyčnieva – Patrik Svitana. Ten skóroval v 56 zápasoch 19-krát a pridal aj 33 asistencií. S celkovým počtom 52 bodov (0,93 bodu na zápas) sa tak stal najproduktívnejším Popradčanom základnej časti. Druhé miesto patrí Marekovi Zagrapanovi (36 bodov), bronzový je Dávid Bondra (35 bodov).

V štatistike dosiahnutých gólov sa už poradie mení. Najproduktívnejším strelcom bol Dávid Bondra (22 gólov), Patrik Svitana je tu s 19 gólmi druhý. Tretie miesto patrí osemnásťgólovému Samuelovi Takáčovi. Najlepším nahrávačom v tíme je Svitana (33 asistencií), druhý Zagrapan prihral na 21 gólov. Len o jednu asistenciu menej má v tomto ohľade tretí Abdul.

Hľadať jednoznačnú brankársku jednotku v prípade Popradu by bolo veľmi ťažké – a napriek tomu ju Kamzíci predsa len majú. Je ňou Tomáš Vošvrda, ktorý odchytal v tejto sezóne za severanov 38 zápasov – z toho 25 víťazných bolo a 13 nie. Vošvrda má na svojom konte päť shutoutov a celkovo 1216 úspešne zastavených pukov. Inkasoval rovných 90 gólov, a to pri priemere 2,43 na zápas a úspešnosti zákrokov na úrovni 93,11 %.

V počte odchytaných minút (679 a šesť sekúnd) je na druhom mieste Patrik Nechvatal. Ten odohral 14 zápasov, z toho v jednom sa tešil z vychytanej nuly. V ostatných 13 inkasoval 29-krát, a to pri úspešnosti zákrokov 92,77 %. Pod Tatrami si zachytal aj Luka Gračnar. Udialo sa tak v desiatich zápasoch, z toho šesť bolo víťazných. Slovinec má na svojom konte jednu vychytanú nulu a úspešnosť zákrokov 93,01 %. Brankárske kvarteto Popradu uzatvára mladík Daniel Jakub Pavličkoštyri zápasy, štyri prehry, úspešnosť zákrokov 86,79 %.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.