Play-off Tipsport liga HK Poprad HC Košice ONLINE 4. zápas hokej dnes

16. 3. 2019 |

HK Poprad vs HC Košice. Play-off Tipsport ligy pokračuje 4. zápasom v Poprade. Podarí sa domácim už dnes postúpiť? Online prenos rovnako ako samotný zápas začína od 18:00.

Na snímke zľava Roman Deriuk (Košice), Matúš Paločko (Poprad) a Jakub Suja (Košice) počas tretieho štvrťfinále play off hokejovej Tipsport ligy HK Poprad - HC Košice v Poprade 15. marca 2019. FOTO TASR - Oliver Ondráš

Play-off Tipsport liga HK Poprad HC Košice online 4. zápas hokej dnes od 18:00

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom treťom štvrťfinálovom zápase Kaufland play off Tipsport Ligy 2018/2019 nad HC Košice 4:2 a v sérii vedú už 3:0 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v sobotu 16. marca opäť v Poprade.

Popradčania nastúpili v piatok v 3. zápase bez svojho kapitána Štefana Fabiana. Už po piatich minútach hry mohli ísť "kamzíci" do vedenia. Pred Buzzeom sa na červenej čiare otvorila diaľnica a jeho sólo zastavila až pravá žrď Lacovej bránky. Košice sa pred Vošvrdu dostávali iba sporadicky. Aktívny smerom dopredu bol najmä Haščák.

V polovici prvej časti hry spravila hosťujúca obrany hrubú chybu v rozohrávke, po ktorej sa do sólo úniku dostal Zagrapan, no neskóroval. Pred Lacom to viackrát horelo, gól do šatne mal na hokejke Takáč.

V 25. minúte opäť zvonila konštrukcia hosťujúcej bránky, keď Petran napriahol od modrej čiary. V polovici stretnutia sa rovnaká situácia opakovala na opačnej strane po Klímovom zakončení. Gólu sa popradské tribúny dočkali v 36. minúte. Zagrapan poslal puk pred bránkovisko, kde sa najlepšie zorientoval Ťavoda a šikovne do poslal do odkrytej časti bránky. Tesne pred druhou sirénou vystihol rozohrávku súpera Heizer, jeho sólo ale brankár Košíc vychytal.

V 46. minúte vyrovnal tečom Šerbatov, ktorým z metrovej vzdialenosti pred bránkovou čiarou preloboval bezmocného Vošvrdu. Odpoveď domácich na seba nenechala dlho čakať. Na konci biliardovej akcie bol Karalahti a Laco inkasoval po druhý raz. Košičania zvýšili obrátky a "kamzíkov" dostávali pod tlak. Z neho ich vymanil v 57. minúte Abdul - 3:1.

Lavička "oceliarov" reagovala oddychovým časom a hostia to skúsili so šiestimi hráčmi. V čase 58:46 znížil na rozdiel jediného gólu dôrazný Hričina. Oddychový čas si vzal aj popradský tréner Stantien. Desať sekúnd pred záverečným klaksónom išiel na opustenú košickú bránku osamotený Bondra, no nepochopiteľne neskóroval.

Do hosťujúcej bránky sa až vzápätí dostal puk po Svitanovej strele od modrej čiary. Poprad zdolal pred návštevou roka Košice 4:2 a v sérii hranej na štyri víťazné stretnutia vedú 3:0.

HK Poprad
1 : 5
(0:4, 0:1, 1:0)
HC Košice

Góly a asistencie: 52. Mlynarovič (Svitana, Bondra) – 7. Pulli (Sýkora), 8. Haščák (Sýkora, Pulli), 14. Haščák (Šerbatov, Ignatuškin), 18. Nagy (Spilar, Galamboš), 40. Sýkora (Pulli). Rozhodca: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek. Diváci: 4 323.
HK Poprad: Vošvrda (14. Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš
HC Košice: Laco (Habal) – Slovák, Koch, Šedivý, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Derliuk – Spilar (A), Suja, Nagy (C) – Sýkora, Brophey, Hričina – Šerbatov, Ignatuškin, Haščák – Jokeľ, Galamboš, Klíma – Petráš
časová značka Koniec zápasu.
59:36 Košičania boli ešte nasťahovaní s pukom v útočnom pásme, no už si výraznejšiu šancu nevytvorili.
58:16 Tak napokon sú tresty rozdelené tak, že Ťavoda s Dudášom dostávajú 5 + do konca zápasu, Evan Brophey a Paukovček dostáva dve minúty za hrubosť. Košice budú hrať presilovku 5 proti 4.
58:01 Tak teraz sme sledovali poriadnu pästnú výmenu medzi Ťavodom a Dudášom. Dudáš napokon prehodil Ťavodu až na košickú striedačku. Začínajú sa rozdeľovať tresty.
58:01 Belluš sa snažil posunúť si puk pomedzi korčule. Svojou kľučkou však napokon proti Pullimu neuspel.
57:12 Popradčania majú puk vo vlastnom obrannom pásme a rozbiehali ďalšiu akciu. Skončilo sa to však ofsajdom.
56:49 Suja sa ukazoval Ignatuškinovi. Aj keď Košice nemali puk úplne pod kontrolou, dokázali si to nakoniec ustrážiť.
56:21 Sýkora posúval krížom na ľavý kruh Haščákovi, ktorého zakončenie švihom dokázal Nechvátal vyraziť ľavým betónom.
55:58 Košičania už majú takmer minútu presilovky preč a začínajú spoza svojho gólmana Jána Laca.
55:00 Sme napokon svedkami obojstranného vylúčenia. Jere Pulli dostáva dve minúty za hrubosť a Keni Karalahti dostáva 2+2 minúty za hrubosť. a nedovolené bránenie. Košice teda budú hrať presilovku.
55:00 Karalahti sa dostal do súboja so Sujom, strkal sa tam potom ešte aj s Lacom Nagyom. Karalahti rozhodne dostane trest, zrejme budú hrať Košice presilovku.
54:29 Strieľaný puk Jakuba Suju z ľavého kruhu smeroval na hokejku Spilara, ktorý tečoval, no namieril to na zadné plexisklo.
53:51 Galamboš prenechával puk za ľavým kruhom Jokeľovi, ktorý chcel páliť z prvej. Hokejkou sa síce poraidne zahnal, ale nenapálil to.
53:19 Laco trošku krkolomne rozohrával na svojich spoluhráčov, ale napokon z toho veľká chyba košického gólmana nebola.
52:21 dôležité Popradčania zaváhali v defenzíve a trojica košických korčuliarov smerovala na Nechvátala. Napokon sa gólmanovi Popradu podarilo zlikvidovať Bropheyho koncovku.
51:59 gól Poprad dal gól!
Popradčania strieľajú aspoň čestný gól a znižujú stav stretnutia. Svitana perfektnou bekhendovou prihrávkou spoza bránky našiel pred bránkoviskom SAMUELA MLYNAROVIČA a ten strelou z prvej prekazil čisté konto Lacovi.
Asistencie: Patrik Svitana, Dávid Bondra.
51:24 Nahodený puk z hokejky Paukovčeka smeroval priamo na Jána Laca, ktorý vyrazil a prenechal spoluhráčom puk.
Dnešné stretnutie sleduje 4 323 divákov. Opäť je v Poprade aj po včerajšku vypredané.
50:37 Buzzeova delovka spoza pravého kruhu smerovala na Lacov betón, pred ktorým prekorčuľoval Miller, ale už tečovať alebo dorážať sa mu nepodarilo.
49:51 Košičania získali puk v obrannom pásme a bezpečne ho odpálili cez celé klzisko až ku Nechvátalovi.
49:22 Šikovným prienikom sa prezentoval Justin Buzzeo, ktorý prekorčuľoval po pravom krídle a skúsil to z kruhu. Lacovi vypadol puk od ramena, potom ho podržal v betóne.
48:45 Salija sa musel s pukom vrátiť opäť až do vlastného obranného pásma, prenecháva puk a odchádza striedať.
48:24 Poprad má problém so založením útoku v obrannom pásme a veľmi to kamzíkom ani naďalej nejde.
48:00 Poprad si zahrá prvú presilovku v tretej tretine. Dve minúty za seknutie dostáva Eduard Šedivý.
47:45 Ignatuškinove kľučky boli úspešné v útočnom pásme, následne prihrávkou vyzýval k zakončeniu Haščáka, no ten nebol práve vo výhodnej pozícii.
47:03 dôležité Nagy peknou prihrávkou medzi kruhmi vysunul Jakuba Suju, ktorý už šiel do blafáku. Napokon zakončoval bekhendom, ale popradský gólman bol úspešnejší.
46:09 Klíma nasmeroval puk v strednom pásme len na hokejku protihráča Karalahtiho. Košice už zvolili viacmenej udržiavanie aktuálneho stavu a hra pokračuje v pokojnom tempe.
45:15 Poľahký puk z hokejky Marcela Haščáka smeroval na Nechvátalov betón. Popradský gólman z toho nerobil drámu a posunul to spoluhráčom.
44:01 Čížek vzal puk na svoju hokejku a zaviezol ho za svoju bránku. V hľadisku sa nám to poriadne preriedilo, niektorí domáci fanúšikovia už odišli z tohto zápasu.
43:06 Salija nedokázal odpáliť puk od modrej čiary. Dopredu vyštartoval Klíma a zaviezol puk do rohu klziska na opačnej strane.
42:35 Popradčania vyrazili vo štvorici dopredu. Paukovčekov prenechaný puk si našiel hokejku Alexandra Minera. Laco bezpečne lapačkou vyriešil túto strelu.
42:01 Millerova krížna prihrávka dorazila ku Karalahtimu na pravý kruh, odkiaľ to tento fínsky bek vyskúšal, no Laco sa okamžite presunul a strelu zachytil.
41:26 Marek Zagrapan nahadzoval puk z rohu klziska pred bránku, kde mal svojho spoluhráča. Na opačnej strane sa parádičkou prezentoval Sýkora, chcel si puk prehodiť na čepeľ a potom trafiť do vinkla, no táto lahôdka mu nevyšla.
40:53 Salijova strela od modrej čiary smerovala vedľa bránky, Poprad sa však udržal v útočnom pásme.
40:18 Brejčák nahadzoval puk spoza ľavého kruhu. Mierilo to mimo Lacovej bránky a Košičania mohli založiť prvú akciu v tretej tretine.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Prostredná časť hry bola poznačená dlhou pauzou, ktorá musela nasledovať po výmene plexiskla. Popradčania sa nedostali do zápasu nejakými rýchlymi gólmi, práve naopak. Vedenie Košíc na 0:5 navýšil 32 sekúnd pred koncom druhej tretiny Sýkora.
Tretia tretina sa začne približne o 20:09.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:42 Bellušovi sa medzi kruhmi ukazoval Abdul, no už puk neprešiel na Jána Laca. Košičania predvádzajú zabezpečenú hru najmä zozadu.
39:28 gól Košice dali gól!
Oceliari v prostrednej časti hry znovu zvyšujú svoje vedenie a je to už päťgoólový rozdiel. Pulli nabíjal na pravý kruh JÁNOVI SÝKOROVI, ktorého delovka letela ponad Nechvátalovo rameno.
Asistencia: Jere Pulli.
39:11 Košice získavajú presilovku. Hráčska lavica Popradu dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade.
38:46 Pasovačky o puk v strednom pásme napokon boli úspešnejšie pre Košice. Dopredu vykorčuľoval Nagy, presadil sa kľučkou, ale už nezakončil.
37:30 Haščák to skúšal po ľavom krídle individuálne cez Alexa Minera, no napokon bol zastavený v útočnom pásme pri mantineli.
36:32 Momentálne v hľadisku prevládajú hlasy fanúšikov Košíc, ktorí majú vyhradený hosťovský sektor. Ich tím vedie stále štvorgólovým rozdielom, a tak sa niet čomu čudovať.
36:14 dôležité Haščák spoza bránky našiel pred bránou úplne voľného Tomáša Klímu, ktorý zakončoval z prvej a nastrelil žŕdku!
35:44 Samuel Takáč skúšal prenikať cez košického obrancu Kocha, no táto kľučka mu vôbec nevyšla.
35:14 Suja v strednom pásme zabudol puk za sebou, a tak si ho na hokejky vzali popradskí hráči, ktorí pokračujú z obranného pásma.
34:22 Popradčania momentálne staticky bránia vo vlastnej tretine. Oceliari bez problémov kontrolujú hru a snažia sa poslať nejaké puky na bránku.
33:42 dôležité Ťavoda spadol za bránkou a puku sa zmocnil Brophey, ktorý stihol ešte pred bránkou nájsť Hričinu. Jeho pokus smeroval na Nechvátalove betóny.
33:04 Priestor sa otváral na pravom kruhu pre Šerbatova, ktorému už chcel poslať bekhendovú prihrávku spomedzi kruhov Ignatuškin. Popradskí obrancovia tomu zabránili.
32:25 Košice si naďalej bezpečne strážia komfortný štvorgólový náskok a Poprad zďaleka nepredvádza takú výbornú a koncentrovanú hru ako včera.
31:38 Ladislav Nagy poľahky obišiel cez stred klziska a namieril si to na pravý kruh. Počkal na Suju, ktorý mu už korčuľoval do útočného pásma.
30:53 Šikovnou sťahovačkou to na popradských obrancov skúšal Ján Sýkora. Napokon však bol košický útočník vyprevadený do rohu klziska.
30:29 dôležité Košičania mali pred bránkou dvoch voľných hráčov po Kochovej strele. Priestor si však postrážil popradský gólman Patrik Nechvátal.
30:11 Buzzeo si v strednom pásme nerozumel s Takáčom, Popradčania teda nepokračovali ďalej v útočnej akcii.
29:15 Keni Karalahti pálil od modrej čiary. Obetavo sa však hodila do strely košická legenda v podobe Ladislava Nagya.
28:11 Heizer prenechával puk medzi kruhmi Kevinovi Millerovi, ktorý zakončoval, no napokon to namieril iba do košického hráča. Popradská presilovka sa pomaly, ale iste kráti.
27:30 Takáčova krížna prihrávka smerovala priamo pred bránku, kde korčuľoval Svitanu, no bol Slovákom natlačený do bránky, a tak sledujeme posunutie bránky aj na opačnej strane.
27:16 Brejčák bol poriadne napádaný Jakubom Sujom, ktorý nedal dýchať popradskému obrancovi. Napokon ho natlačil až do vlastnej bránky a Nechvátalova svätyňa bola znovu vychýlená.
26:53 Poprad si zahrá presilovú hru. Dve minúty za hrubosť dostáva Tomáš Hričina.
26:23 Trojica popradských hráčov si nerozumela pri prechode cez útočnú modrú čiaru a je z toho postavenie mimo hry.
25:56 Košický útočník Tomáš Klíma prenikal po pravom krídle, natlačil sa až pred Nechvátala a napokon aj posunul popradskú bránku.
25:28 Mlynarovič zvádza súboje v rohu klziska proti Galambošovi. Na pomoc prišiel košickému hráčovi aj Koch a oceliari sa zmocnili tohto súboja.
24:32 Pulli sa snažil prihrávkou v útočnom pásme nájsť Spilara. Popradčania sa s ťažkosťami ubránili a puk poslali preč cez všetky čiary.
23:26 Justin Buzzeo sa pretláčal po pravom krídle, dostával sa už na kruh, no košický obranca vyriešil popradského útočníka vcelku jednoducho.
22:46 Košičania vyrazili do prečíslenia. Šerbatovovi sa ukazoval medzi kruhmi Ignatuškin. Napokon sa to skončilo zakončením Haščáka. Nechvátal mal problémy, ale napokon dokázal pokryť puk.
22:17 Šerbatov posunul puk do krídelného priestoru, kde korčuľoval Šedivý. Jeho zakončenie skončilo v Nechvátalovej výstroji.
21:53 Popradská presilovka je pomaly na konci. Rozohrávku Buzzea už nezachytil Belluš na modrej čiare.
21:20 V hre už pokračujeme, Poprad má k dispozícii ešte niekoľkosekundovú presilovku.
20:50 Hráči idú do kabín, oprava plexiskla potrvá okolo 15 minút.
20:50 dôležité Po súboja Kocha s Millerom prasklo plexisklo, a tak sa druhá tretina preruší a musí nasledovať výmena plexiskla.
20:46 Popradčanom zatiaľ v tomto zápase jednoznačne chýba presnosť v prihrávkach. Bez presných prihrávok sa rozhodne vyhrať nedá.
20:27 Popradčania získali útočné pásmo, no nerozumeli si v kombinácii Miner so Zagrapanom.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Košice majú za sebou vôbec najlepšiu tretinu v tejto štvrťfinálovej sérii, pre Podtatrancov je to ako z toho najhoršieho sna. Vedenie 0:4 zabezpečili hosťom gól Pulliho, Nagya a dva presné zásahy padli z Haščákovej hokejky.
Druhá tretina sa začne približne o 19:00.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:56 Evan Brophey je ďalším vylúčeným košickým hráčom. Dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
19:33 Klíma s Galambošom vyštartovali do nebezpečného prečíslenia. Ideálne to však nevyriešili počas prechodu modrou čiarou. Bol to ofsajd.
19:05 Heizer mohol tečovať strelu Saliju od modrej čiary. Túto možnosť aj napokon využil, no Ján Laco sebavedomo zachytil puk do lapačky.
18:33 Poprad dostáva presilovkovú možnosť v závere tretiny. Dve minúty za podrazenie dostáva Jere Pulli.
18:17 Poprad mal príležitosť na zníženie. Samuel Mlynarovič zakončoval, respektíve dorážal z ľavého kruhu. Strela smerovala mimo.
17:55 gól Košice dali gól!
Pre Oceliarov je táto tretina fantastická. Spilar prenechal puk za pravým kruhom LADISLAVOVI NAGYOVI, ktorý namieril a perfektnou strelou to trafil popri Nechvátalovej lapačke.
Asistencie: Gabriel Spilar, Peter Galamboš.
16:56 Šerbatov sa nikde neponáhľal s pukom. Pred modrou čiarou sa otočil a prihral dozadu na svojich obrancov.
16:22 Salija potiahol puk cez stredné pásmo a zrazil sa tam s košickým obrancom Kochom. Bola to čistá hra telom.
15:28 Zakončenie od modrej čiary z Čížekovej hokejky nedorazilo napokon až ku Nechvátalovi. Puk smeroval do rohu klziska a za ním okamžite Petráš.
14:51 Po úspešnom vyhratom buly to skúsil nahodením puku od modrej čiary Marcel Petran. Jeho zakončenie skončilo bezpečne vo výstroji brankára Laca.
14:46 Belluš to skúsil strelou od mantinelu, ktorá Lacovi z výstroje vypadla. Košický gólman ju však potom ihneď prikryl.
14:16 Prvá tretina je zatiaľ pre kamzíkov ako zo zlého sna. Košice sa dostali na koňa a majú momentum zápasu na svojej strane.
13:31 striedanie Tréner Roman Stantien sa rozhodol, že niečo musí v zápase zmeniť. Brankár Tomáš Vošvrda odchádza, na jeho miesto prichádza Patrik Nechvátal.
13:31 gól Košice dali gól!
Košičania idú už do trojgólového vedenia. Perfektnou prihrávkou našiel Šerbatov pri opačnej žŕdke MARCELA HAŠČÁKA, ktorý už iba doklepol zblízka do prázdnej bránky.
Asistencie: Eliezer Šerbatov, Igor Ignatuškin.
12:33 Obranca Salija začína novú akciu spoza vlastnej bránky. Pomaly sa však už vylúčenie Dudáša dostane na koniec.
12:04 Delovka Artursa Saliju od modrej čiary bola pre Laca ťažká, keďže mu pred bránkou clonil Heizer. Košický gólman to napokon pomocou betónov zvládol.
11:28 Galamboš takmer dokázal potrestať zlú rozohrávku Popradu. Košický útočník sa dostal k strele spoza pravého kruhu, ale mieril vysoko nad.
11:09 Brophey lepšie zvládol osobný súboj za košickou bránkou a hosťom sa podarilo pohodlne vyhodiť puk cez všetky čiary.
10:41 V presilovke budú hrať domáci znovu. Dve minúty za podrazenie dostáva obranca Martin Dudáš.
10:20 dôležité Svitana posunul puk Mlynarovičovi, ktorý sa natlačil pred bránku, no mieril iba priamo do Lacovej výstroje.
09:01 Salijovu krížnu prihrávku po modrej čiare vystihol košický útočník a Poprad sa teda musí vrátiť až ku Vošvrdovi.
08:30 Prvú presilovku v zápase si zahrajú aj domáci. Jýn Sýkora dostáva 2+10 minút za úder do hlavy a krku.
08:04 Martin Belluš sa nasťahoval do pásma po pravom krídle. Podarilo sa mu vystreliť z kruhu, no mieril iba na plexisklo.
07:23 gól Košice dali gól!
Oceliari navyšujú svoje vedenie, Buzzeo pyká za gól už dvojnásobne. Perfektne to spomedzi kruhov namieril MARCEL HAŠČÁK, Vošvrda nemal nárok.
Asistencie: Ján Sýkora, Jere Pulli.
07:05 Veľmi dobrú prihrávku si medzi kruhmi spracoval Eduard Šedivý. Jeho zakončenie skončilo v pripravenej Vošvrdovej lapačke.
06:31 gól Košice dali gól!
Hostia trestajú vylúčenie Buzzea a dostávajú sa do vedenia! Ľahký priestrel od JEREHO PULLIHO z modrej čiary skončil v bránke Popradu a hostia v zápase vedú. Presilovka pokračuje naďalej.
Asistencia: Ján Sýkora.
06:14 Šikovnú strelu Haščáka spoza ľavého kruhu dokázal Vošvrda vyraziť, aj keď puk letel nepríjemne do protipohybu.
05:46 Sledujeme ďalšie vylúčenie na popradskej strane. Za nedovolenú hru vysokou hokejkou dostáva Justin Buzzeo 2+2 minúty. Veľká šanca pre Oceliarov.
05:17 Karalahtiho rozohrávka z obranného pásma nebola vôbec presná. Ťažký puk si Dávid Bondra spracovať nedokázal a je z toho zakázané uvoľnenie.
04:58 Strela Jakuba Suju spoza obrancu bola tečovaná práve popradským hráčom a vhadzovať sa bude po pravici gólmana Vošvrdu.
04:31 Abdul ponúkol peknú prihrávku k mantinelu, ktorú si spracoval Erving. Strela od fínskeho obrancu smerovala do Lacovej lapačky.
03:42 Svitana z pravého kruhu prihrával pred bránku, kde už bol zaparkovaný Salija. Napokon z toho bola nepresná prihrávka.
03:09 Prvý hráč Popradu je už na ľade, Košičania sú s pukom vo vlastnom obrannom pásme a čo najrýchlejšie sa snažia usadiť v útočnej tretine.
02:41 Po tvrdej strele Jána Sýkoru spoza pravého kruhu sa dokázal rýchlo presunúť Vošvrda a betónom eliminovať toto zakončenie.
02:23 Popradčania prežili prvých niekoľko sekúnd oslabenia a podarilo sa im vyhodiť puk cez všetky čiary.
02:06 Slovák to skúsil delovkou spoza ľavého kruhu. Petran však túto strelu obetavo zablokoval.
01:32 Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Dve minúty za hrubosť dostáva Arturs Salija.
01:07 A Svitanovo vyhodenie puku je napokon potrestané, keďže puk šiel von najprv cez plexisklo. Košice si teda zahrajú presilovku.
01:07 Po Minerovej prihrávke Svitana posunul puk iba na vlastnú striedačku. Vhadzovať sa bude po Vošvrdovej ľavici.
00:39 Bondra poľahky predĺžil puk do útočného pásma. Následne šli popradskí hráči prestriedať.
00:16 V úvode stretnutia nastrelil puk zo stredného pásma na Vošvrdu obranca Koch. Bola to napokon strela už po odpískaní, pískal sa ofsajd.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Pred začiatkom zápasu si vypočujeme štátnu hymnu v podaní Folklórneho súboru Lomničan z Veľkej Lomnice.
Popradčania dnes nastupujú v identickej zostave ako včera. V košickej nastalo pár zmien, v prvom útoku bude popri Nagyovi duo Spilar a Suja, v treťom útoku bude Sýkora, Brophey a Hričina. Tretí a štvrtý útok je nezmenený, trinástym útočníkom je dnes Šimon Petráš.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Miner, Brejčák (C), Karalahti, Petran, Erving, Salija, Ťavoda – Bondra, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Miller, Heizer (A), Paločko – Abdul, Paukovček, Belluš

Rozhodca: Novák, Fridrich – Gajan, Smrek.
Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo štvrtého štvrťfinálového zápasu série Kaufland play-off Tipsport ligy medzi HK Poprad a HC Košice. Stretnutie sa začne o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

PRVÝ MEČBAL PRE POPRAD

Po dvoch víťazstvách popradských kamzíkov sa séria presťahovala pod Tatry, kde cestovali Košice s dvojzápasovým mankom. Ani v Poprade nezačali dobre. Z 32 striel poslali hokejisti Košíc do bránky len dve, a to nestačilo. Prvý gól zaplnený a vypredaný popradský štadión uvidel až v 36. minúte, kedy sa presadil Ťavoda. V tretej tretine sa to s gólmi doslova roztrhlo. Najprv v 46. minúte znížil Šerbatov, v 48. však už domácich opäť poslal do vedenia Karalahti. Skóre sa menilo znovu v 57. minúte, kedy si Laca krásne na bekhend položil Abdul a skóroval na 3:1. Oceliari odvolali brankára a skúšali to pomocou powerplay. Stačilo im to na jeden gól, v 59. minúte skóroval Hričina. V hre so šiestimi korčuliarmi pokračovali Košice naďalej, ale napokon gólom do prázdnej bránky päť sekúnd pred koncom stanovil konečný výsledok na 4:2 Patrik Svitana. V závere ešte vznikla po buly v stredovom kruhu viacnásobná šarvátka. Košičania však prehrali aj po tretíkrát a visí nad nimi Damoklov meč. Poprad môže už dnes spečatiť svoj postup do semifinále.

Viac sa dozviete v našom on-line prenose. Prajem vám pekný športový zážitok.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.