Pickford si vymyslel dokonalý ťahák, aby eliminoval exekútorov pokutových kopov!

18. 11. 2018 |
 

Anglický reprezentačný gólman sa poctivo pripravil na prípadný penaltový mikrosúboj. 

Anglický reprezentačný gólman sa poctivo pripravil na prípadný penaltový mikrosúboj. Futbalista Evertonu použil fľašu ako miesto pre svoj ťahák a vypísal si na ňu všetkých možných hráčov, ktorí by prichádzali do úvah, v prípade, že by nastala penalta. Traba zdôrazdniť, že šlo len o prípravný zápas a k samotnému rozstrelu by tak nedošlo, Pickford sa však pripravil na situáciu, ak by čelil penalte z hry. 

U Pickforda nejde o nič nové

Mladý brankár si vydobil skvelé renomé, ak ide o zneškodňovanie strieľ z hranice 11 metrov. Nebolo to prvý raz, čo použil svoj trik s fľašou. Na šampionáte v Rusku sa vyznamenal chytenou penaltou v rostrele proti Carlosovi Baccovi, ktorá zaistila Britom postup do štvrťfinále. Podľa zákulisných informácií sa tréner brankárov Albionu, Martyn Margetson, odhodlal vymeniť ,,zápasovú" fľašku za ,,penaltovú" kde mal Pickford svoj predpripravený ťahák. 

,,Robil som si dôkladný prieskum," poveval po zápase anglickej televízií ITV po heroickom výkone.

,,Falcao bol jediný, ktorý to nekopol do svojej preferovanej strany. Vtedy som len cítil, kde sa mám hodiť. Možno nie som najväčší brankár, no mám silu a agilitu na to, aby som pokryl veľa penált, lebo sa dokážem rýchlo dostať ku tyčke. Ide o to, aby som zabral v správny okamih."