Petra Vlhová vedie! Obrovský slalom ženy 2. kolo ONLINE Špindlerův Mlýn lyžovanie dnes

8. 3. 2019 |
 

Po 1. kole je Petra Vlhová prvá! Sledujte s nami online prenos z 2. kola obrovského slalomu v českom Špindlerovom Mlýne. 2. kolo rovnako ako náš online prenos štartuje od 13:30.

Petra Vlhová.  Foto - TASR/AP

Po 1. kole je Petra Vlhová prvá! Sledujte s nami online prenos z 2. kola obrovského slalomu v českom Špindlerovom Mlýne. 2. kolo rovnako ako náš online prenos štartuje od 13:30.

Obrovský slalom ženy 2. kolo online prenos Špindlerův Mlýn lyžovanie dnes od 13:30

Fantastickú jazdu v 1. kole piatkového obrovského slalomu Svetového pohára predviedla slovenská lyžiarka Petra Vlhová. V českom stredisku Špindlerov Mlyn na náročnej trati s ťažkým povrchom napriek veľkej chybe nadelila výrazné odstupy svojim priamym rivalkám v boji o malú sezónnu trofej.

Američanka Mikaela Shiffrinová figurovala na 4. pozícii so stratou 1,33 s, Francúzka Tessa Worleyová na 6. priečke stratila až 1,81 s.

 

 

Dvadsaťtriročná Slovenka predviedla ozaj formát hodný majsterky sveta v technicky najvýraznejšej alpskej disciplíne. Plus aj niečo navyše, lebo už po niekoľkých sekundách takmer ležala na snehu, keď príliš zatlačila na vnútornú lyžu. Nebola to ale klasická školácka chyba, skôr zaváhanie v snahe vyťažiť maximum tempa na plochom úseku. Stratila síce z okamžitého času, ale v širšom oblúku dokázala chybu skvele skorigovať a odvtedy už išla famózne.

Agresívne a s udržanou líniou nasadzovala oblúky vysoko a o okamih rýchlejšie ako súperky. Na prvom medzičase krátko po chybe bola ešte v závoze 59 stotín za vedúcou Viktoriou Rebensburgovou, ktorej uchmatla vo februári zlato na šampionáte, a hoci Nemka išla celý čas na doraz, v cieli mala slovenská lyžiarska superstar náskok 48 stotín, Talianka Federica Brignoneová stratila už nad sekundu (1,09 s).

"Hneď na začiatku som urobila veľkú chybu a myslela som si, že sa nezmestím do brány. Potom som sa opäť naštartovala a pocity zo strmej časti som mala skvelé. Už som len púšťala lyže, v spodnej časti som nabrala náskok," uviedla Vlhová v cieľových priestoroch.

Obrovský slalom ženy 2. kolo online prenos Špindlerův Mlýn lyžovanie dnes od 13:30

Nečakane neistý výkon podala fenomenálna Shiffrinová, nie ani tak z hľadiska chýb ako prístupu. Od začiatku bolo zrejmé, že až príliš rešpektuje náročné okolnosti súťaže a po pomerne vlažnom prejazde úvodnej tretiny kopca predviedla v zatvorených bránkach aj sériu zaváhaní. Do cieľa prišla s "tvrdými" nohami a pristála celým telom v snehu.

"S Mikaelou som tu jazdila týždeň predtým, trošku ma to prekvapilo, pretože tréning vyzeral odlišne. Preto vravím, že v tréningu môžem jazdiť všelijako, ale súťaž je súťaž. V druhom kole pôjde naplno a stále je všetko otvorené. Mám náskok, pokúsim sa vyvarovať chýb."

V 2. kole (13.30) bude Vlhová pokračovať v útoku na zlepšenie svojej pozície v hodnotení obrovského slalomu, v ktorom pred piatkovou súťažou figurovala na treťom mieste so ziskom 318 bodov. Za druhou Worleyovou zaostávala o 56 bodov, Shiffrinová viedla so 455 bodmi.

Obrovský slalom ženy 2. kolo online prenos Špindlerův Mlýn lyžovanie dnes od 13:30

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Áno, Petra Vlhová predsa len prvá o jedenásť stotín sekundy! Gratulujeme!
1 dôležité Posledný medzičas pred cieľom, Petra stráca už len šesť stotín!
1 Ďalšie manko, síce menšie, no Slovenka prehráva už o 15 stotín.
1 Škoda, Peťa stratila okamžite štyri desatiny.
1 A my už čakáme na Petru Vlhovú! Snáď bude 48 stotín na začiatku druhého kola postačujúcich.
2 dôležité Viktoria Rebensburgová prekonáva Shiffrinovú, do čela ide s náskokom 49 stotín sekundy! Čas Nemky má hodnotu 2:24,80.
2 85 stotín mala na štarte k dobru Nemka Viktoria Rebensburgová. Po dvoch sektoroch sa náskok znížil len o tri stotiny.
3 Federica Brignoneová už v polovici „obráku“ s polsekundovou stratou, v cieli je Talianka druhá s odstupom 89 stotín sekundy. Shiffrinová má isté pódium.
4 dôležité Čo iné sa čakalo od Mikaely Shiffrinovej, ako priebežné prvenstvo. Američanka šla totálne na doraz, čas 2:25,29 je toho dôkazom. Shiffrinová prvá o 1,23 stotín sekundy, samozrejmosťou je druhé najlepšie kolo s hodnotou 1:11,37!
5 Posledná Rakúšanka v štartovom poli, Eva-Maria Bremová mala dobrý nástup, postupne ale strácala, čo sa odzrkadlilo v cieli na manku 14 stotín. Je to druhé miesto, Hrovatová definitívne skončí v prvej päťke.
6 Na Hrovatovú nestačí ani Francúzka Tessa Worleyová. Lyžiarka z krajiny „galského kohúta“ finišuje druhá s odstupom 35 stotín.
7 Frida Hansdotterová nestačila ani na stupeň víťazov, radí sa tesne zaň na štvrté miesto s mankom 0,85 sekundy.
8 dôležité Slovinka Meta Hrovatová prvá s časom 2:26,52, zároveň je to najlepšie druhé kolo s hodnotou 1:11,93! Hodená rukavica do ringu, možno to bude stačiť aj na prvú päťku.
Nasleduje krátka reklamná prestávka, po nej už najlepšia osmička prvého kola.
Priebežné poradie:

1. Katharina Truppeová (AUT) 2:27,18

2. Ricarda Haaserová (AUT) +0,13
3. Marta Bassinová (ITA) +0,42

4. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +0,83
5. Wendy Holdenerová (SUI) +0,97
9 Alice Robinsonová šla výrazne na hrane, čo sa jej v strede trate vypomstilo. Reprezentantka Nového Zélandu je až ôsma, 17-ročná lyžiarka má pred sebou veľkú budúcnosť.
10 Pol sekundu stratila medzi dvomi medzičasmi Marta Bassinová. V cieli je to manko 42 stotín, Talianka nebude úplne šťastná. Je z toho tretia priečka.
11 dôležité Katharina Truppeová poráža krajanku Haaserovú o tesných 13 stotín sekundy. Rakúsko na priebežnom zlate a striebre.
12 Miernym prekvapením je priebežné tretie miesto Wendy Holdenerovej. Švajčiarka premrhala svoj takmer štvordesatinový náskok, aby v cieli stratila 84 stotín sekundy.
13 Podobne na tom bola aj Nórka Thea Louise Stjernesundová. Severanka finišuje piata, keď o tri stotiny predbehla Schmotzovú, jej manko tak činilo sekundu a dve desatiny.
14 Zástup Rakúšaniek pokračuje. Katharina Liensbergerová mala našliapnuté v úvode celkom dobre, v konečnom zúčtovaní však padá až na šiestu pozíciu s vyše sekundovou stratou.
15 dôležité Dostávame sa pod hranicu 2:28,0, postarala sa o to Rakúšanka Ricarda Haaserová! Vynikajúci čas 2:27,31. V cieli vidíme obrovskú radosť. Zároveň sme sledovali najlepšie druhé kolo s časom 1:11,94.
Priebežné poradie:

1. Mina Fürst Holtmannová (NOR) 2:28,01

2. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +0,20
3. Kristin Lysdahlová (NOR) +0,47

4. Marlene Schmotzová (GER) +0,53
5. Maria Therese Tvibergová (NOR) +0,69
16 Jedinou Kanaďankou v druhom kole bola Marie-Michéle Gagnonová. Ešte horší výkon ako Schildová, zámorská pretekárka sa radí na záver prvej desiatky s mankom 1,30.

Nasleduje reklamný brejk.
17 Nedarilo sa Rakúšanke Bernadette Schildovej, ktorá neprežíva ideálnu sezónu. Odstup sekundy a osemnástich stotín sekundy, Schildová deviata.
18 Prvé tri priečky aktuálne patria Nórkam. Na druhú pozíciu sa dostala Ragnhild Mowinckelová s odstupom dvoch desatín.
19 Mina Fürst Holtmannová jasne do čela, na poslednom sektore mala náskok vyše ôsmich desatín, v cieli sa to scvrklo na 47 stotín. Nórka prvá s časom 2:28,01 a v poradí bude len stúpať.
20 Stále mladá Fínka Riikka Honkanenová robí obrovskú hrúbku v strede trate, čo ju odsúva z možnosti na solídne umiestnenie. Ďalšia z 20-ročných pretekárok je v tejto chvíli posledná s odstupom 2,60 stotín sekundy.
21 Po vyše trinástich minútach sa nám mení meno na prvom mieste. Dostáva sa naň Kristin Lysdahlová z Nórska s časom 2:28,48, Schmotzovú porazila o šesť stotín.
22 Už sa zdalo, že Andrea Ellenbergerová bude môcť atakovať prvenstvo. V strede trate Švajčiarka však vypadla z trate po zlom doskoku, padala ešte niekoľko desiatok metrov. Bude však v poriadku.
23 Viac sa čakalo aj od srbskej reprezentantky. Nevena Ignjatovićová na šiestom mieste s mankom sekundy a dvoch desatín...
24 Druhá Nórka v druhom kole, Kaja Norbyeová nebude veľmi spokojná. Manko vyše štyroch desatín, až štvrté miesto.
25 Konečne jeden zo solídnejších výkonov, Maria Therese Tvibergová z Nórska ale na Schmotzovú nestačila. Strata 16 stotín a druhá priečka.
26 Za Švajčiarku sa radí Britka Alexandra Tilleyová, ktorá stratila ešte o päť stotín viac. Je z toho piate miesto.
27 Lindy Etzenspergerová, ešte len 20-ročná Švajčiarka nezvládla nástrahy trate, s vyše sekundovým odstupom je štvrtá.
28 Úvod trate sa vôbec nevydaril Talianke Francesce Marsagliovej. Návrat po zranení stačí na priebežnú poslednú priečku so stratou 1,73.
29 Tretia pretekárka s rovnakým časom po prvom kole bola Nemka Marlene Schmotzová. Tá na každom medzičase o čosi rýchlejšia, v cieli je prvá o 28 stotín.
29 Švajčiarka Camille Rastová nestačila na predchádzajúcu Francúzku, keď stratila 18 stotín sekundy.
29 Coralie Frasseová Sombetová úspešne v cieli ako prvá lyžiarka v druhom kole s celkovým časom 2:28,82.
Štart časová značka Druhé kolo obrovského slalomu sa práve začalo.
Slovenka Petra Vlhová aj po chybe v prvom kole dokonale predčila všetky súperky a svoj potenciálny triumf má vo svojich rukách. Nemka Rebensburgová stráca takmer pol sekundu, zvyšné pretekárky minimálne sekundu. Američanka Shiffrinová je až štvrtá.
Poradie po 1. kole:

1. Petra Vlhová (SVK) 1:12,59
2. Viktoria Rebensburgová (GER) +0,48
3. Federica Brignoneová (ITA) +1,09
4. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,33
5. Eva-Maria Bremová (AUT) +1,71
6. Tessa Worleyová (FRA) +1,81
7. Frida Hansdotterová (SWE) +1,98
8. Meta Hrovatová (SLO) +2,00
9. Alice Robinsonová (NZL) +2,02
10. Marta Bassinová (ITA) +2,11
11. Katharina Truppeová (AUT) +2,29
12. Wendy Holdenerová (SUI) +2,39
13. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2,52
14. Katharina Liensbergerová (AUT) +2,61
15. Ricarda Haaserová (AUT) +2,78
16. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +3,08
17. Bernadette Schildová (AUT) +3,14
18. Ragnhild Mowinckelová (NOR) +3,24
19. Mina Fürst-Holtmannová (NOR) +3,25
20. Riikka Honkanenová (FIN) +3,34
21. Kristin Lysdahlová (NOR) +3,38
22. Andrea Ellenbergerová (SUI) +3,44
23. Nevena Ignjatovićová (SRB) +3,53
24. Kaja Norbyeová (NOR) +3,69
25. Maria Therese Tvibergová (NOR) +3,73
26. Alexandra Tilleyová (GBR) +3,75
27. Lindy Etzenspergerová (SUI) +3,80
28. Francesca Marsagliová (ITA) +3,81
29. Marlene Schmotzová (GER) +3,98
29. Camille Rastová (SUI) +3,98
29. Coralie Frasseová-Sombetová (FRA) +3,98
...
51. Gabriela Capová (CZE) +5,71
54. Tereza Kmochová (CZE) +7,66
Kateřina Pauláthová (CZE) nedokončila
Priebežné poradie obrovského slalomu žien:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 455

2. Tessa Worleyová (FRA) 374
3. Petra Vlhová (SVK) 318

4. Federica Brignoneová (ITA) 310
5. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 259
6. Viktoria Rebensburgová (GER) 255
Priebežné poradie SP:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1794

2. Petra Vlhová (SVK) 1075
3. Wendy Holdenerová (SUI) 843

4. Nicole Schmidhoferová (AUT) 697
5. Ragnhild Mowinckelová (NOR) 657
6. Federica Brignoneová (ITA) 636
...
48. Ester Ledecká (CZE) 129
103. Gabriela Capová (CZE) 17
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Celá pozornosť fanúšikov sa sústreďuje na Špindlerův Mlýn v Českej republike, kde dnes ženy jazdia svoj obrovský slalom. Petra Vlhová s veľkou šancou na ďalší triumf.

Druhé kolo sa začne o 13:30.