Petra Vlhová slalom Záhreb 2. kolo ONLINE lyžovanie dnes

5. 1. 2019 |
 

Petra Vlhová, slalom, Záhreb. Slalom Svetového pohára s Petrou Vlhovou pokračuje 2. kolom od 16:00, preteky budeme v rovnakom čase sledovať online.

Petra Vlhová v cieli 2. kola slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v nemeckom Ofterschwangu. Foto TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová a 2. kolo slalomu v Záhrebe online.  Sledujte s nami 2. kolo pretekov v Záhrebe od 16:00.

Petra Vlhová slalom Záhreb 2. kolo online prenos lyžovanie dnes od 16:00

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla tretí najrýchlejší čas v prvom kole sobotného slalomu Svetového pohára v Záhrebe. Za Švajčiarkou Wendy Holdenerovou zaostala len 19 stotín, ale za svojou veľkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou až 1,34 s. 

"Trofej snehová kráľovnej" pri hlavom meste Chorvátska je najvýznamnejším slalomovým podujatím ženského kalendára SP a začalo sa zostra. Holdenerová aj bez porovnávacích medzičasov išla dynamicky a v závere najdlhšieho slalomu prestížneho seriálu dokázala svoju jazdu ešte vystupňovať.

Obrovské odstupy nasledujúcich pretekárok potvrdili kvalitu ale nie výnimočnosť jej výkonu, lebo s päťkou vyrazila na trať Petra Vlhová a po dvoch výborných medzičasoch napokon s malou stratou pristála na druhej pozícii. Slovenka od začiatku chytila dobrý rytmus a bez väčšej chyby prešla prakticky celý svah. Len po kľúčovom prelome do záverečnej strminy jej v oblúku troch stlačilo lyže a hoci hrozbu okamžite odvrátili, pár bránok prešla v širšej stope.

Slalom Záhreb 2. kolo Petra Vlhová online prenos lyžovanie dnes 16:00

Lenže nasledujúca jazda najlepšej zjazdárky sveta ukázala, že toto boli len vedľajšie parametre prvého kola, lebo Shiffrinová išla v úplne inej dimenzii ako jej súperky. "Nebila" sa so svahom, vsadila na svoju istotu a presnosť v oblúkoch, ktoré nasadzovala nemilosrdne rýchlo a hladko, vďaka čomu nabrala vyššiu rýchlosť v oboch plochých a priamych úsekoch.

V miernej strmine sa zase nenechala medzi žrďami ani na centimeter zatvoriť a do záverečného previsu vošla suverénne a v ohromnom tempe. Jej náskok na dlhočíznej štreke odzrkadľoval rozdiel medzi plynulým štýlom Američanky a dravším silovým poňatím jej dvoch najbližších súperiek.       

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Mikaela Shiffrinová prvá o sekundu a dvadsať päť stotín sekundy! Američanka vyhráva ďalší pretek s časom 2:01,09!
2 dôležité Wendy Holdenerová druhá o rovnú pol sekundu, Vlhová bude najhoršie strieborná!
3 dôležité A Slovenka ide jasne do čela s časom 2:02,34, najlepšie druhé kolo má aktuálne hodnotu 1:01,30!
3 dôležité Náskok 1,56 sekundy na druhom medzičase!
3 dôležité My už netrpezlivo čakáme na Petru Vlhovú!
5 dôležité Frida Hansdotterová prekonáva po dlhom čase Geigerovú a ide do čela s časom 2:04,06. Druhá najlepšia jazda druhého kola, na pódium to stačiť asi nebude.
7 dôležité Katharina Liensbergerová končí v druhom sektore, toto je katastrofa pre najlepšiu Rakúšanku po prvom kole!
11 dôležité No pozrime sa na to. Christina Geigerová na to neskutočne šliapla a ide do čela s časom 2:04,60. Zároveň aj super druhé kolo s hodnotou 1:01,77.
12 dôležité Paula Moltzanová ďalšou sklamanou pretekárkou. "Špicár" dve bránky pred koncom, inak by z toho bola druhá pozícia. Američanka sa hnevá.
14 dôležité Bernadette Schildovej sa prvé kolo nevydarilo, no v tom druhom už dominovala. Tretia Rakúšanka v rade ide bez problémov do čela so sumárnym časom 2:05,38. Druhé kolo je tiež najrýchlejšie – 1:02,32.
17 dôležité Mina Fürst Holtmannová chybuje na predposlednej bránke! Bola by z toho prvá priečka, no Nórka je dodatočne diskvalifikovaná!