Petra Vlhová slalom v Levi nedokončila, vyhrala Shiffrinová SP v lyžovaní 2019

23. 11. 2019 |
 

Petra Vlhová slalom v Levi nedokončila, vyhrala Shiffrinová SP v lyžovaní 2019. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala v Levi 1. kolo slalomu, v 2. kole však vypadla a preteky vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati 1. kola slalomu Svetového pohára žien v slovinskej Kranjskej Gore 7. januára 2018. Foto TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová vedie slalom v Levi. Online prenos, 2. kolo, lyžovanie, dnes. Online prenos 2. kola slalomu SP vo fínskom Levi s Petrou Vlhovou štartuje dnes od 13:15.

Petra Vlhová slalom Levi 2. kolo lyžovanie

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová nedokončila druhé kolo sobotného slalomu Svetového pohára. Vo fínskom Levi po prvom kole viedla, ale chyba za úvodným medzičasom ju stála šancu na víťazstvo. To si vybojovala Američanka Mikaela Shiffrinová pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou a Rakúšankou Katharinou Truppeovou, ktorá sa premiérovo v kariére dostala na pódium.

Dvadsaťštyriročná Shiffrinová dosiahla 61. prvenstvo v pretekoch SP, z toho 41. v slalome, ktorým sa v tejto disciplíne osamostatnila na čele historického poradia od Švéda Ingemara Stenmarka.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

 

 

"Nemyslela som na víťazstvo a nikto sa ma na to ani nepýtal. Petra lyžuje veľmi dobre napriek ťažkému štartu sezóny, keď sa musela vyrovnať s chorobou. Išla agresívne, je veľmi silná fyzicky i mentálne. Mala som šťastie, ale podala som aj dobrý výkon, takže som spokojná," povedala Američanka vo vysielaní Eurosportu.

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka viedla po prvom kole slalomu prvýkrát po osemnástich súťažiach SP, v Aspene 2017 pretavila vedúcu pozíciu na víťazstvo. Tentoraz sa jej to nepodarilo, Shiffrinová na ňu utvorila tlak najlepším časom druhého kola, keď jej opticky chýbala agresivita, ale vynahradila si to čistými prejazdmi.

 

 

Vlhová ešte na prvom medzičase zvýšila o stotinku náskok, no vbehla do ryhy a pád zmaril jej šance potvrdiť, že v úvodnom slalome sezóny sa jej zvyklo dariť. V Levi absentuje na pódiu len po druhý raz po premiére v roku 2013, pri predchádzajúcich troch účastiach zakaždým skončila v elitnej trojke.

"Musíme si pozrieť, čo sa stalo, zrejme mi zarezalo špičky. Videla som v televízii, že Wendy išla veľmi dobre, všetky sme išli naplno, Mikaela aj ja. Žiaľ, spravila som chybu, ktorá sa mi nestala veľmi dlho a veľmi dlho ma bude mrzieť. Veľmi ma to hnevá, keďže po prvom kole som to mala dobre rozbehnuté, cítila som sa fajn. Išla som buď, alebo, tentoraz som vypadla, ale kto neriskuje, nezvíťazí. Musím to predýchať, je však začiatok sezóny, máme ďalšie preteky, v USA sa budem snažiť ísť na riziko rovnako ako tu a raz to určite vyjde," povedala Vlhová pre RTVS.

Na druhé miesto sa vyšvihla Holdenerová, ktorá si udržala dynamiku oblúkov pozdĺž celej trate a nezdolala jedine Shiffrinovú. Truppeová zostala na tretej priečke, životný výsledok si pripísala česká reprezenantka Martina Dubovská, ktorá so štartovým číslom 56 obsadila deviatu pozíciu.

V celkovom poradí SP sa trojnásobná obhajkyňa veľkého glóbusu Shiffrinová ujala vedenia so ziskom 180 bodov. Vlhová figuruje na 25. priečke s osemnástimi bodmi, ktoré získala za štrnáste miesto v októbrovom obrovskom slalome v rakúskom Söldene.

SP v lyžovaní 2019/20

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:57,57 min, 2. Wendy Holdenerová (Švaj,) +1,78 s, 3. Katharina Truppeová (Rak.) +1,94, 4. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +2,41, 5. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +2,51, 6. Michelle Gisinová (Švaj.) +3,17, 7. Katharina Liensbergerová +3,24, 8. Katharina Huberová (obe Rak.) +3,40, 9. Martina Dubovská (ČR) +3,67, 10. Lena Dürrová (Nem.) +3,73, ... Petra VLHOVÁ (SR) nedokončila 2. kolo

Celkové poradie SP (po 2 zo 41 súťaží): 1. Shiffrinová 180 bodov, 2. Alice Robinsonová (N. Zél.) 100, 3. Holdenerová 96, 4. Truppeová a Mina Fürst Holtmannová (Nór.) po 72, 6. Michelle Gisinová (Švaj.) 69, ... 25. VLHOVÁ 18

Poradie slalomu (po 1 z 11): 1. Shiffrinová 100, 2. Holdenerová 80, 3. Truppeová 60, 4. Swennová-Larssonová 50, 5. Haverová-Lösethová 45, 6. Gisinová 40

 

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

Aktualizuj online prenos
Koniec časová značka Druhé kolo slalomu žien vo fínskom Levi sa práve skončilo.
1 dôležité To je neskutočná smola. Petra Vlhová vypadáva pred druhým medzičasom. Slovenka to rozbehla vo výbornej rýchlosti, avšak vypadáva na bráne...
2 dôležité Mikaela Shiffrinová na strom svahu získala vyše päť desatín, v záverečných metroch ešte pridala a ide na prvé miesto! Najlepšie druhé kolo s časom 58,79 – celkovo 1:57,57 pre americkú slalomárku! Hodená rukavica pre Petru!
2 Nasleduje úplne iná kategória. Shiffrinová verzus Vlhová. Začína ho Američanka, ktorá na prvých dvoch medzičasoch o čosi proti Truppeovej stratila.
3 dôležité Posledná z Rakúšaniek už pred strmým svahom stratila celý svoj náskok. V najťažšej časti trate ale získala cenný čas späť, avšak pred cieľom opäť stratila vyše tri desatiny! Katharina Truppeová putuje na druhé miesto, Holdenerová má istú 3. pozíciu!
3 Katharina Truppeová má na Holdenerovú náskok 56 stotín. Bude to stačiť na uhájenie tretej priečky? Zistíme to už za menej ako minútu.
4 Švédska pretekárka na strmej časti stratila pol sekundy, skúsená lyžiarka je v cieli priebežne druhá s odstupom 63 stotín sekundy.
4 Blížime sa k pódiu. Bojuje sa najmä o tretie miesto. Anna Swenn-Larssonová by oň chcela zabojovať. Musí však poraziť Holdenerovú, na ktorú má k dobru 24 stotín sekundy.
5 Nórka Nina Haver-Løsethová nemala šancu držať krok s tempom, ktoré nasadila Holdenerová. Severanka s druhým najlepším druhým kolom, no je z toho strata 73 stotín sekundy a priebežné druhé miesto.
6 dôležité Wendy Holdenerová ako jedna z top favoritiek. Švajčiarka zrýchľovala na každom medzičase, až je v cieli pohodlne prvá. Čas v druhom kole 59,15! Náskok na Gisinovú je priepastných 1,39 stotín sekundy! Bude toto možný atak na stupeň víťazov?
7 Strata 45 stotín na poslednom medzičase, Katharina Huberová končí priebežne na treťom mieste! Rakúsku sa v posledných minútach nedarí, Huberová kýve do kamery so zatrpknutým výrazom v tvári.
8 Katharina Liensbergerová načína rakúsku trojicu v poslednej osmičke. Liensbergerová spokojná asi nebude, každým metrom strácala tisíciny sekundy. V cieli je Rakúšanka druhá s odstupom 7 stotín za Gisinovou.
Nasleduje televízna prestávka.
Priebežné poradie:

1. Michelle Gisinová (SUI) 2:00,74

2. Martina Dubovská (CZE) +0,50
3. Lena Dürrová (GER) +0,56

4. Emelie Wikströmová (SWE) +0,58
5. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +0,93
9 dôležité Michelle Gisinová síce v úvode stratila výrazne zo svojho náskoku, ale potom ukázala svoje kvality. Švajčiarka na spodnej časti zrýchlila a je markantne prvá o pol sekundy! Najrýchlejšie druhé kolo s časom 1:00,08.
10 dôležité V cieli je Češka Martina Dubovská prvá o šesť stotín pred Dürrovou. To budú cenné body pre českú reprezentantku. Životný výsledok, TOP 10 je istá!
10 Dubovská po dvoch medzičasoch stále prvá a dokonca vylepšila náskok na 55 stotín sekundy.
10 Teraz príde na svah Martina Dubovská. Tá v prvom kole z 56. miesta ukázala desiaty najlepší čas a na začiatku toho druhého má k dobru 40 stotín.
11 Posledná Nemka na trati. Lena Dürrová to rozbehla na jednotku, na strmom sklone svahu ale stratila a vo výsledku je napriek tomu prvé miesto o dve stotiny pred Švédkou Wikströmovou.
12 Emelie Wikströmová predviedla parádny záver, Švédka ide do čela s najlepším druhým kolom v čase 1:00,10! Holtmannovú nechala za sebou o 35 stotín sekundy. Parádna jazda, toto bude pravdepodobne aj na umiestnenie v TOP 10 a možno aj viac.
13 Na výkon z prvého kola nenadviazala ani jej krajanka Marina Wallnerová. Obrovská strata na spodnej časti trate, je z toho predposledná 16. pozícia.
14 Už na úvodných metroch Nemka Christina Ackermannová nestíhala a naberala stratu. Vo finiši je z toho priebežná 5. priečka s vyše polsekundovou stratou.
15 Mina Fürst Holtmannová po prestávke predviedla skvelú jazdu a znovu sa nám mení líderka. Nórka poráža Hectorovú o 15 stotín.
Nasleduje televízny brejk.
Priebežné poradie:

1. Sara Hectorová (SWE) 2:01,82

2. Franziska Gritschová (AUT) +0,11
3. Katharina Gallhuberová (AUT) +0,21

4. Maren Skjøldová (NOR) +0,39
5. Aline Daniothová (SUI) +0,41
...
11. Gabriela Capová (CZE) +0,91
16 Prvú polovicu druhého kola uzavrela Sara Hectorová. Švédka bola na poslednom medzičase prvá o dve stotiny, napokon severanka zostáva prvá o jedenásť stotín sekundy! Hectorová sa veľmi teší!
17 Thea Louise Stjernesundová s jedenástym najlepším druhým kolom. Aj preto nastal prepad Nórky na siedme miesto.
18 Rovné dve desatiny strany v podaní Aline Daniothovej stratené na strmom svahu. Švajčiarka vo finále štvrtá s odstupom troch desatín sekundy na Gritschovú.
19 Konečne zmena na prvej priečke. Franziska Gritschová strácala postupne náskok, napokon si ale udržala k dobru jednu desatinu pred krajankou Gallhuberovou. Dve Rakúšanky na prvých dvoch miestach.
20 Dve mierne zaváhania Švédky v posledných častiach svahu. Estelle Alphandová mala na to skončiť prvá, aktuálne je však tretia.
21 Martina Peterliniová mala nakročené aj k lepšiemu výsledku. 22-ročná Talianka v dolnej časti výrazne stratila, je tak až ôsma s mankom takmer jednej sekundy.
21 Paula Moltzanová po štvrtom najlepšom druhom kole tretia v priebežnom poradí. Už tradične prišla najväčšia strata na strmom sklone svahu.
23 Nie je tomu tak v tomto prípade. Elena Stoffelová mala na posledných desiatkach metrov mierne problémy, na záverečnom sektore stratila priepastných šesť desatín. Štvrté miesto pre Švajčiarku.
24 Ani teraz sa líderka nemení. Maren Skjøldová mala na každom medzičase niečo k dobru, napokon ale končí za vedúcou Rakúšankou o 18 stotín sekundy. Nórka asi nebude veľmi spokojná.
25 Marlene Schmotzová z Nemecka mala na začiatku jazdy náskok 11 stotín na Gallhuberovú. Slalom Nemky bol ako na hojdačke, Schmotzová napokon v poslednom sektore stratila a je priebežne druhá o 35 stotín sekundy.
26 Z 59. miesta na štarte sa dostala do TOP 30 Nella Korpiová. Najmladšia pretekárka v druhom kole, Fínka sa radí na posledné 4. miesto po slabom závere.
27 Katharina Gallhuberová z Rakúska otvorila rakúsku časť druhého kola. Skvelá strmá časť, Rakúšanka ide jasne do vedenia o sedem desatín. Najlepšie druhé kolo – čas 1:00,18.
28 Gabriela Capová finišuje napokon s náskokom 11 stotín sekundy a ide do vedenia.
28 Na rad prichádza Češka Gabriela Capová. Tá po prvom medzičase vedie o pol sekundu.
29 Erin Mielzynská z Kanady už do cieľa prišla. Stanovila tak čas kola na 1:00,95 a celkový čas na 2:02,84.
30 To je smola. Japonka by mala istý bod, no s dvomi výraznými chybami závod nedokončila. Asa Andová má hlavu v smútku.
Štart časová značka Druhé kolo slalomu žien vo fínskom Levi sa práve začalo.
Petra Vlhová so štartovacím číslom 7 ovládla prvé kolo slalomu vo fínskom Levi! O trinásť stotín sekundy porazila Američanku Mikaelu Shiffrinovú, o sekundy bez jednej stotiny Rakúšanku Truppeovú. Slovenka sa tak bude s určitosťou biť o víťazstvo.

Českých fanúšikov potešila s vysokým číslom 56 Martina Dubovská. Češka sa vyšvihla na famózne 10. miesto po prvom kole a čaká ju nečaká účasť nielen medzi najlepšou tridsiatkou, ale z pohľadu štartu v druhom kole aj medzi elitou.

Do druhého kola sa prepracovala aj druhá z Češiek – Gabriela Capová, tá skončila na 28. priečke. Nedarilo sa len Tereze Novej, ktorá obsadila poslednú 62. pozíciu. Prvé kolo nedokončilo 11 slalomárok.
Konečné poradie po 1. kole:

1. Petra Vlhová (SVK) 58,65s

2. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,13
3. Katharina Truppeová (AUT) +0,99

4. Anna Swenn-Larssonová (SWE) +1,31
5. Nina Haver-Løsethová (NOR) +1,46
6. Wendy Holdenerová (SUI) +1,55
7. Katharina Huberová (AUT) +1,65

8. Katharina Liensbergerová (AUT) +1,69
9. Michelle Gisinová (SUI) +2,01
10. Martina Dubovská (CZE) +2,11
11. Lena Dürrová (GER) +2,51
12. Emelie Wikströmová (SWE) +2,57
13. Marina Wallnerová (GER) +2,63
13. Christina Ackermannová (GER) +2,63
15. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,67

16. Sara Hectorová (SWE) +2,69
17. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2,73
18. Aline Daniothová (SUI) +2,82
19. Franziska Gritschová (AUT) +2,87
20. Estelle Alphandová (SWE) +2,88
21. Martina Peterliniová (ITA) +2,96
21. Paula Moltzanová (USA) +2,96
23. Elena Stoffelová (SUI) +3,02
24. Maren Skjøldová (NOR) +3,06
25. Marlene Schmotzová (GER) +3,09
26. Nella Korpiová (FIN) +3,17
27. Katharina Gallhuberová (AUT) +3,20
28. Gabriela Capová (CZE) +3,23
29. Erin Mielzynská (CAN) +3,24
30. Asa Andová (JPN) +3,35
---------------------------------------------------------
31. Ana Buciková (SLO) +3,41
31. Magdalena Fjällströmová (SWE) +3,41
33. Laurence St. Germainová (CAN) +3,47
34. Maruša Ferková (SLO) +3,48
35. Josephine Forniová (FRA) +3,63
...
60. Nina O'Brienová (USA) +6,59
61. Anna Gulliová (ITA) +7,35
62. Tereza Nová (CZE) +8,15

Prvé kolo nedokončilo 11 pretekárok vrátane Kristin Lysdahlovej z Nórska, ktorá štartovala ako štvrtá v poradí.
Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z druhého kola slalomu vo Fínskom Levi. Sezóna sa len začína, čo je pre fanúšika zjazdového lyžovania len dobré.

Petra Vlhová má v slalome v Levi skvelú bilanciu. Za uplynulé tri roky sa tu vždy zmestila na stupeň víťazov. Výborne má našliapnuté aj dnes, keď triumfovala v 1. kole s náskokom 13 stotín sekundy na Američanku Shiffrinovú. Bude sa Slovenka po prechode cieľom tešiť z prvenstva?

Druhé kolo sa začne o 13:15.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo