Petra Vlhová je späť! V slalome v Killingtone skončila druhá

1. 12. 2019 |
 

Petra Vlhová, slalom, 2. kolo, lyžovanie. Petra Vlhová sa v 2. kole slalomu v americkom Killingtone musela skloniť iba pred Mikaelou Shiffrinovou.

Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová v cieli slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v americkom Killingtone 1. decembra 2019. Petra Vlhová skončila na druhom mieste. FOTO TASR /AP

Petra Vlhová, slalom, 2. kolo, lyžovanie. Petra Vlhová sa v 2. kole slalomu v americkom Killingtone musela skloniť iba pred Mikaelou Shiffrinovou.

Petra Vlhová slalom Killington lyžovanie

Petra Vlhová, slalom, 2. kolo, online prenos. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla premiérové pódiové umiestnenie v tejto sezóne Svetového pohára.

V nedeľnom slalome v americkom Killingtone skončila druhá o 2,29 sekundy za suverénnou domácou víťazkou Mikaelou Shiffrinovou.

Tretia bola Švédka Anna Swennová Larssonová s mankom 2,73 s.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

Dvadsaťštyriročná Shiffrinová zvíťazila v slalome v domácom prostredí štvrtýkrát za sebou, v Killingtone stále nenašla v najtočivejšej disciplíne premožiteľku. V kariére SP si pripísala 62. prvenstvo, čím sa v historickom poradí vyrovnala Rakúšanke Annemarie Moserovej-Pröllovej na štvrtej pozícii.

Viac majú na konte už iba Švéd Ingemar Stenmark (86), ďalšia Američanka Lindsey Vonnová (82) a  Rakúšan Marcel Hirscher (67). V slalome posunula rekordný počet triumfov na 42. Vlhová sa do prvej trojky v pretekoch SP prebojovala po 27. raz, z toho osemnástykrát v slalome.

Slovenská reprezentantka odštartovala nedeľnú súťaž v mierne veterných podmienkach s číslom 1. Hneď v úvodnej pasáži sa nevyhla viditeľnej chybe, ďalšia prišla tesne za druhým medzičasom, kde točila do jednej z bránok o čosi neskôr. Napriek tomu sa najviac priblížila k Shiffrinovej s trojkou, ktorá od prvých metrov nastavovala samostatné parametre prvého kola (51,98 s).

 

 

Po celej dĺžke dokázala skĺbiť čisté oblúky s dravosťou a na všetkých medzičasoch jednoznačne viedla. Ostatné lyžiarky mali na trati problémy a okrem Vlhovej (+1,13) a Švajčiarky Wendy Holdenerovej (+1,74) nabrali na líderku odstup viac než dve sekundy.

"Vo vrchnej časti je úplne iný sneh, agresívny, v strmej časti je zase iný. Už na prehliadke som cítila, že lyže reagujú ináč. Potvrdilo sa to, preto som spravila aj drobné chyby vo vrchnej pasáži. V strmine som sa chytila, potom som však tiež urobila chybu a nakoniec je to sekunda za Mikaelou. Je to veľa, netreba sa pozerať moc dopredu, ale sústrediť sa na ďalšiu jazdu," povedala Vlhová v cieli 1. kola pre RTVS.

V druhom kole sťažil situáciu predovšetkým v hornej pasáži silnejší vietor. Z deviateho miesta sa na pódium vyšvihla Swennová Larssonová. Vyťažila aj zo zaváhania Holdenerovej, ktorá vypadla hneď na druhej bránke pre špicar.

Vlhová vyrazila na trať so svojou typickou "šťavou", opäť ju však pribrzdili viaceré zaváhania, po ktorých sa už nedokázala vrátiť do ideálneho rytmus a pripísala si až osemnásty čas druhého kola. Shiffrinová mala pohodlný náskok, no napriek tomu sa nespoliehala len na jazdu na istotu.

Tiež sa dopustila zaváhaní, ale na rozdiel od svojej veľkej slovenskej rivalky vygradovala výkon, zvládla aj kľúčovú kombináciu zavretých bránok na terénnej nerovnosti tesne pred tretím medzičasom a v cieli slávila s obrovským náskokom. "Bola to riadne divoká jazda. Išla som úplne na limite," citovala Shiffrinovú agentúra SID.

 

 

Trojnásobná obhajkyňa veľkého glóbusu zvýšila vedenie v celkovom poradí seriálu so ziskom 340 bodov, figuruje tiež na čele hodnotenia disciplíny. Vlhová sa posunula na tretiu priečku celkového poradia (138 b.), v slalome je štvrtá, keď v ňom získala prvých 80 bodov v sezóne.

Výsledky slalomu SP v Killingtone

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:50,45 min, 2. Petra VLHOVÁ (SR) +2,29 s, 3. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +2,73, 4. Christina Ackermannová (Nem.) +3,08, 5. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) +3,41, 6. Katharina Liensbergerová (Rak.) +3,73, 7. Roni Remmeová (Kan.) +3,88, 8. Katharina Gallhuberová (Rak.) +4,15, 9. Michelle Gisinová (Švaj.) +4,28, 10. Irene Curtoniová (Tal.) +4,40

Celkové poradie SP (po 4 súťažiach): 1. Shiffrinová 340 bodov, 2. Gisinová 148, 3. VLHOVÁ 138, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) 128, 5. Federica Brignoneová 125, 6. Marta Bassinová (obe Tal.) 122

Poradie slalomu (2): 1. Shiffrinová 200, 2. Swennová-Larssonová 110, 3. Haverová-Lösethová 90, 4. VLHOVÁ a Holdenerová po 80, 6. Liensbergerová 76

 

 

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Mikaela Shiffrinová víťazí v náskokom 2,29 sekundy! Neuveriteľný výkon americkej pretekárky.
1 dôležité Mikaela Shiffrinová si ide vlastné preteky, jej náskok je takmer 2 sekundy!
1 Mikaela Shiffrinová mala v úvode svojej jazdy menšie problémy, stále má však výrazný náskok.
1 Nuž a na trať mieri domáca lyžiarska superstar Mikaela Shiffrinová.
2 dôležité Petra Vlhová je v cieli prvá s náskokom 0,44 sekundy! Skvelé, bravó Peťa!
2 dôležité Petra Vlhová má problémy, na druhom medzičase má však stále solídny náskok!
2 dôležité Petra Vlhová je na prvom medzičase s náskokom 1,55 sekundy.
2 dôležité A teraz pozor, na trať mieri naša Petra Vlhová!
3 dôležité Tak toto je veľká smola, Wendy Holdenerová konči vďaka špicaru na druhej bránke!
3 Na trať mieri Švajčiarka Wendy Holdenerová.
4 Katharina Liensbergerová mala pomerne veľké problémy v úvode svojej jazdy, napokon aj v posledných 2 bránkach a je z toho výsledné štvrté miesto.
4 Na trať mieri ďalšia rakúska pretekárka, konkrétne je to Katharina Liensbergerová.
5 Katharina Gallhuberová je v cieli až na piatom mieste, zajazdila až 21. čas druhého kola.
5 Ideme do prvej pätice, tú uzatvára Rakúšanka Katharina Gallhuberová, ktorá sa práve vydáva na trať slalomu v americkom Killingtone.
6 Christina Ackermannová je v cieli na druhom mieste so stratou 0,35 sekundy.
6 Na trať sa vydáva nemecká pretekárka Christina Ackermannová.
7 Michelle Gisinová končí na štvrtom mieste so stratou 1,55 sekundy.
7 Na trať mieri Švajčiarka Michelle Gisinová.
8 Katharina Huberová mala pri svojej jazde pomerne veľké problémy a napokon na treťom medzičase končí!
8 Na trať mieri Rakúšanka Katharina Huberová.
9 dôležité Skvelá jazda v podaní Anny Swenn-Larssonovej, ktorá je v cieli na prvom mieste s náskokom 0,68 sekundy!
9 Na trať mieri Švédka Anna Swenn-Larssonová.
10 Roni Remmeová urobila počas svojej jazdy niekoľko chýb, napokon je to však v cieli solídne druhé miesto.
10 Dostávame sa do prvej desiatky, na trať vychádza Kanaďanka Roni Remmeová.
11 Tak toto je nepríjemné! Talianka Federica Brignoneová v pretekoch končí, dôvodom je špicar.
11 Na trať mieri Talianka Federica Brignoneová.
12 Kristin Lysdahlová bola v druhom kole v úvode výborná, v spodnej časti trati však stratila a v cieli končí na treťom mieste so stratou 1,21 sekundy.
12 Na trať mieri Nórka Kristin Lysdahlová.
13 Lena Dürrová bola v druhom kole nevýrazná a takmer vypadla. V cieli je to šestnástke miesto so stratou 4,15 sekundy!
13 Na trať sa vydáva Lena Dürrová z Nemecka.
14 Laurence St. Germainová chybovala za prvý medzičasom, a napokon padá! Tak toto je nepríjemné. Laurence sa však postavila a bude v poriadku, to je dôležité.
14 Na trať mieri Kanaďanka Laurence St. Germainová.
15 Irene Curtoniová je v cieli na druhom mieste so stratou 0,99 sekundy.
15 Na trať mieri Talianka Irene Curtoniová.
16 Slovinka Ana Buciková potrebuje dobrý výsledok ako soľ, ale dnes to bohužiaľ nebolo dobré. V cieli je to deviate miesto so stratou 1,93 sekundy.
17 Nemecká pretekárka Marlene Schmotzová mala pomalý štart, čo sa prejavilo aj na výslednej pozícii. V cieli je to štvrté miesto so stratou 1,47 sekundy.
18 dôležité Nina Haver-Loesethová z Nórska zajazdila skvelé druhé kolo, v cieli je patrí prvá pozícia s náskokom 1,26 sekundy!
19 Švajčiarka Charlotte Chableová mala na štarte výrazný náskok, ale pred tretím medzičasom urobila obrovskú chybu. V cieli je to posledná pozícia so stratou 3,41 sekundy.
20 dôležité Rakúšanka Chiara Mairová je prekvapením v druhom kole, v cieli je to napokon výsledná prvá pozícia s absolútne rovnakým časom ako dosiahla Thea Louise Stjernesundová!
21 dôležité Česká pretekárka Gabriela Capová sa vydala na trať s náskokom 0,74 sekundy. V cieli je to napokon štvrté miesto so stratou 0,42 sekundy.
22 Švédka Ylva Staalnackeová mala na trati sľubný náskok 0,40 sekundy, ale nedokázala ho pretaviť do prvého miesta. V cieli končí na ôsmom mieste so stratou 1,19 sekundy.
23 Švajčiarka Aline Daniothová mala náskok 0,35 sekundy, v cieli je to však výsledné piate miesto so stratou 0,81 sekundy.
24 Japonská pretekárka Asa Andová je v cieli štvrtá so stratou 0,54 sekundy.
26 Do cieľa dorazila Franziska Gritschová, ktorá má stratu 0,08 sekundy.
27 Švédka Emelie Wikströmová je v cieli druhá so stratou 0,40 sekundy.
28 Skvelá jazda v podaní Thea Louise Stjernesundová, v cieli je na čele a má viac než sekundový náskok!
29 Alex Tilleyová na trati chybovala, v cieli je druhá so stratou 0,61 sekundy.
30 Ako prvá do druhého kola vyštartovala Mina Fürst Holtmannová z Nórska, jej výsledný čas je 1:56,16.
Nás môže tešiť, že po prvom kole patrí našej slalomárke Petre Vlhovej skvelé druhé miesto za Mikaelou Shiffrinovou, ktorá opäť predviedla slalom najvyššej možnej úrovne.
Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z druhého kola slalomu Svetového pohára z amerického Killingtonu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 19:00.
 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo