Petra Vlhová dnes slalom 1. kolo Soldeu ONLINE prenos

18. 3. 2023 |

Sledujte s nami 1. kolo slalomu žien a držte palce Petre Vlhovej. Preteky sa začínajú od 10:30 hod.

Lyžiarka Petra Vlhová v super-G žien v rámci finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní v andorrskom Soldeu. Foto - TASR/AP

Super-G Svetového pohára našej lyžiarke Petre Vlhovej nevyšlo. Poslednú ženskú trofej končiacej sa sezóny si vybojovala vo štvrtok vo finálovej súťaži v andorrskom Soldeu švajčiarska zjazdárka Lara Gutová-Behramiová, keď ju vyhrala s náskokom 22 stotín na Talianku Federicu Brignoneovú, tretia bola Nórka Ragnhild Mowinckelová (+0,47 s).

Sledujte s nami 2. kolo online.

Petra Vlhová skončila na 20. priečke (+2,08) v redukovanom finále nebodovala a v celkovom poradí SP klesla priebežne na 4. miesto.

Petra Vlhová odštartuje slalom ako prvá - s číslom jedna, za ňou pôjde jej veľká rivalka a favoritka Američanka Mikaela Shiffrinová. Číslo tri bude mať druhá v hodnotení slalomu Švajčiarka Wendy Holdenerová. So štvorkou na drese pôjde Chorvátka Leona Popovičová, päťku si vyžrebovala Anna Swennová-Larssonová.

Naša Martina Dubovská má číslo 19.

Prvé kolo sa začína od 10:30 hod, druhé kolo na programe od 13:30 hod.

Vlhová už nemá šancu získať malý glóbus za slalom, ten si už zaistila Mikaela Shiffrinová. Vlhová chce zabojovať o umiestnenie v prvej trojke hodnotenia slalomu. Na druhú Wendy Holdenerovú stráca 80 bodov, pred štvrtou Lenou Duerrovou má však náskok - 55 bodov.