Teuns vyhral horskú 6. etapu Tour de France 2019, Sagan zostáva v zelenom

11. 7. 2019 |
 

Belgický cyklista Dylan Teuns triumfoval v 6. etape 106. ročníka Tour de France. Jazdec stajne Bahrajn Merida zvládol náročnú horskú 160 kilometrovú trať z Mulhouse do Planche des Belles Filles za 4:29:03 h.

- - - -

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan sa usmieva  pred štartom mužskej kategórie Elite v meste Kufstein na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike 30. septembra 2018. FOTO TASR - Martin Baumann

Belgický cyklista Dylan Teuns triumfoval v 6. etape 106. ročníka Tour de France. Jazdec stajne Bahrajn Merida zvládol náročnú horskú 160 kilometrovú trať z Mulhouse do Planche des Belles Filles za 4:29:03 h.

Na druhom mieste skončil Giulio Ciccone (Trek-Segafredo) s odstupom 11 sekúnd, a tretí bol Belgičan Xandro Meurisse z tímu Wandy Gobert (+ 1:05 m). Ciccone zároveň vyzliekol zo žltého dresu Francúza Juliana Alaphilippa, ktorý stráca na nového lídra šesť sekúnd.

Peter Sagan výsledok online prenos dnes 6. etapa štvrtok Tour de France 2019 dnes od 13:25


Prvá vážna previerka pre vrchárov bola spestrená o sedem horských prémií, pričom cieľ bol na vrchole kopca 1. kategórie Planche des Belles Filles. Pelotón išiel pokope iba osem kilometrov, potom sa z neho odtrhlo 14 pretekárov.

 

 

Na čelo sa dostali Thomas De Gendt, Tim Wellens (obaja Lotto-Soudal), Julien Bernard, Giulio Ciccone (obaja Trek-Segafredo), Benoit Cosnefroy (Ag2r), Dylan Teuns (Bahrajn-Merida), Serge Pauwels (CCC), Nikias Arndt (Sunweb), Nils Politt (Kaťuša-Alpecin), Natnael Berhane (Cofidis), Fabien Grellier (Total Direct Energie), Xandro Meurisse, Andrea Pasqualon (obaja Wanty Gobert) a André Greipel (Arkéa-Samsic).

Vedúca skupina sa postupne s pribúdajúcimi kopcami trhala, do cieľa spolu prišla iba dvojica Teuns - Ciccone. V závere mal viac síl Belgičan, ktorý v celkovej klasifikácii poskočil na tretie miesto. 

 

 

V piatok je na programe 7. etapa, najdlhšia na tohtoročnej Tour. Jazdcov vráti opäť na rovinu, ale dve tretiny sa odohrajú na zvlnenom teréne. Sú na ňom krátke stúpania, najvýraznejšou prekážkou budú tri horské prémie. 

Peter Sagan výsledok online prenos dnes 6. etapa štvrtok Tour de France 2019 dnes od 13:25

Sagan zostal po štvrtkovej etape v zelenom. Na prvé víťazstvo, ktoré získal v stredu čakal najdlhšie od roku 2015. Vtedy nezískal ani jedno, následne ho dosiahol v 2., o rok neskôr v 3. a vlani opäť v 2. etape. "Vyhrať etapu na Tour de France si vyžaduje hlavne silnú formu, dobrú taktiku, ale i ďalšie veci, ktoré musia do seba zapadnúť. Nie je to také jednoduché. Toto víťazstvo je výsledok skvelej tímovej práce," citovala ho oficiálna stránka Bory.

Sagan si okrem triumfu pripísal do súťaže o zelený dres ďalších 40 bodov, dokopy ich má na konte už 144 a pred druhým Austrálčanom Michaelom Matthewsom (Sunweb) náskok 47 bodov. Už po piatich dňoch má našliapnuté k zisku rekordného siedmeho zeleného dresu. Ak sa mu to podarí, osamostatní sa na čele historického poradia pred legendárnym Nemcom Erikom Zabelom. Ako však neustále opakuje: "Ešte nič nie je hotové a do Paríža vedie dlhá cesta."

6. etapa Mulhouse - Planche des Belles Filles (160 km): 1. Dylan Teuns (Bel./Bahrain Merida) 4:29:03 h, 2. Giulio Ciccone (Tal./Trek - Segafredo) + 11 s, 3. Xandro Meurisse (Bel./Wanty - Gobert) + 1:05 m, 4. Geraint Thomas (V. Brit/Team Ineos) + 1:44, 5. Thibaut Pinot (Fr./Groupama - FDJ), 6. Julian Alaphilippe (Fr./Deceuninck - Quick-Step) obaja + 1:46, 7. Nairo Quintana (Kol./Movistar), 8. Emanuel Buchmann (Nem./BORA - hansgrohe) obaja + 1:51, 9. Jakob Fuglsang (Dán./Astana), 10. Mikel Landa (Šp./Movistar) obaja + 1:53,... 128. P. SAGAN (Bora/Hansgrohe) + 20:38

celkové poradie po 6. etape: 1. Ciccone 23:14:55 h, 2. Alaphilippe + 6 s, 3. Teuns + 32, 4. George Bennett (N.Zél./Team Jumbo) + 47, 5. Thomas + 49, 6. Egan Bernal (Kol./Team Ineos) + 53, 7. Pinot + 58, 8. Steven Kruijswijk (Hol./Team Jumbo) + 1:04 m, 9. Michael Woods (Kan./EF Education First) + 1:13, 10. Rigoberto Uran (Kol./EF Education First) + 1:15,... 64. P. SAGAN (Bora/Hansgrohe) + 19:48

bodovacia súťaž: 1. SAGAN 144, 2. Matthews 98, 3. Elia Viviani (Tal./Deceuninck-Quick Step) 92

vrchárska súťaž: 1. Tim Wellens (Belg./Lotto-Soudal) 43 b, 2. Ciccone 30, 3. Meurisse 27

súťaž mladých pretekárov: 1. Ciccone 23:14:55 h, 2. Bernal + 53 s, 3. Enric Mas (Šp./Deceuninck - Quick Step) + 1:23

 

Aktualizuj online prenos
V cieli je evidovaných 120 pretekárov, Peter Sagan ešte nie.
Po šiestej etape

Žltý dres:
Giulio Ciccone
Zelený dres: Peter Sagan
Bodkovaný dres: Tim Wellens
Biely dres: Giulio Ciccone
Giulio Ciccone navyše získal aj biely dres.
TOP 5 šiestej etapy

1. Dylan Teuns
2. Giulio Ciccone
3. Xandro Meurisse
4. Geraint Thomas
5. Thibaut Pinot
Taliansky jazdec teda nemusí smútiť, že nevyhral etapu. Dylan Teuns sa posúva na tretie miesto za Alaphilippea.
dôležité Giulio Ciccone je oficiálne lídrom TdF a má žltý dres! Jeho náskok je šesť sekúnd.
Veľa stratil napríklad aj Romain Bardet.
dôležité Julian Alaphilippe musel ísť dopredu a šiel. Ešte ho predbehol Thomas, ktorý to v závere napálil. Francúzsky držiteľ žltého dresu sa z neho ale podľa všetkého vyzlečie.
Xandro Meurisse prichádza ako tretí.
0 km dôležité Dylan Teuns mal v závere lepšie nohy a prvý preťal pásku až o jedenásť sekúnd pred Cicconem. Ten v závere vybuchol.
0,3 km dôležité Julian Alaphilippe pridáva a chce dohnať stratu na Cicconeho.
0,5 km Teuns a Ciccone už začínajú taktizovať pri finiši na vrchu La Planche des Belles Filles.
1 km V problémoch je Bardet, nachádza sa na zadnej časti tej skupiny so žltým dresom.
1 km Landa predbehol Wellensa, ten sa už trápi a hlavne chce dôjsť na kopec.
1 km Teuns a Ciccone sú už na poslednom kilometri, ktorý je nadstavbou La Planche des Belles Filles. Nejde sa už po ceste, ale po takom piesku alebo lepšie povedané šotoline.
1 km Alaphilippe stráca 37 sekúnd na Cicconeho. Bude to veľmi tesné. Šance sú 50 na 50, aby si ho udržal, alebo stratil.
1,2 km Ciccone a Teuns sa dnes určite pobijú o víťazstvo. To je jasné. Avšak, podľa všetkého pôjde táto dvojica do prvej trojky celkového hodnotenia v boji o žltý dres. Prvý by bol Ciccone, druhý Alaphilippe a tretí Teuns.
2 km Barguil svoju snahu ukončil, Landa pokračuje. Alaphilippe je v strate už 1:07. Únik má náskok 2:37.
2,8 km Nastúpil Landa, ktorý sa chce dostať čo najďalej pred skupinu so žltým dresom. Alaphilippe už virtuálne stráca minútu.
3 km Barguil sa rozhodol zaútočiť. Náskok úniku pred žltým dresom je 2:42, Alaphilippe potrebuje stiahnuť ešte aspoň 52 sekúnd.
3,7 km Xandro Meurisse stráca kontakt s čelom pretekov, Ciccone a Teuns sú dnes proste najlepší.
4 km Peter Sagan je na začiatku stúpania na La Planche des Belles Filles. Stráca šesť minút, to je absolútne v pohode s limitom.
4 km Tim Wellens predviedol skvelú etapu, teraz už ale začína strácať a na výhru to nebude. Udržal si však bodkovaný dres a išiel perfektne. Pelotón je tri minúty od prvej už trojice.
5 km Náskok úniku je 3:15. Alaphilippe začína sťahovať stratu na udržanie si žltého dresu.
6 km Medzi únikom a pelotónom sa nachádzajú traja jazdci de Gendt, Pauwels a Berhane, ktorí strácajú na kvarteto na čele 1:27.
6 km dôležité Veľmi dôležitý údaj. Julian Alaphilippe musí stiahnuť minimálne 2:14, pretože pri súčasnom náskoku úniku 3:56 má virtuálne žltý dres Giulio Ciccone.
7 km Už sa stúpa na La Planche des Belles Filles. Kvarteto tam začína so štyrmi minútami a vyzerá to pre nich dobre. Viac ako sedem kilometrov v kopci to ale môže výrazne prehodnotiť.
8 km Momentálne sa nemení nič, po začiatkom stúpania sa asi ani neudeje.
10 km Posledných desať kilometrov. Štyri minúty a sedem sekúnd pre kvarteto na čele pretekov. O tri kilometre začnú stúpať. Giulio Ciccone je stále priebežný líder.
12 km Na La Planche des Belles Filles sa bude stúpať sedem kilometrov. Navyše, ak si únik udrží náskok na začiatku stúpanie aspoň 4 minút, tak je veľká šanca, že to niekto z kvarteta vyhrá.
14 km Vyzerá to tak, že skupinka štyroch jazdcov vpredu zabojuje o výhru v etape. Náskok má cez 4 minúty. Je však otázne, či vydržia sily.
17 km Kilometre idú rýchlo dole, pretože únik prechádza zjazdom. Ešte sa bude ale stúpať na cieľový kopec La Planche des Belles Filles.
18 km Strácať na pelotón začína Tejay van Garderen.
Bodovanie na Col des Chevrères

1. Giulio Ciccone, 5 + 8 sekúnd
2. Dylan Teuns, 3 + 5 sekúnd
3. Tim Wellens, 2 + 2 sekundy
4. Xandro Meurisse, 1
19 km dôležité Na vrchole Col des Chevrères je ako prvý Giulio Ciccone, ktorého najviac zaujímal časový bonus, pretože aktuálne je virtuálne v žltom drese. Wellens definitívne ostáva v bodkovanom drese.
19 km Valverde sa ocitol v pozícii domestika a ťahá pelotón. Ten stráca už iba štyri minúty.
19 km Poels a Frank strácajú kontakt s pelotónom.
19 km Kilometer pred vrchom sa vyformovala skupina štyroch jazdcov, ktorí idú dopredu. Sú tam napokon Talian Ciccone, Teuns, Wellens a Meurisse. Ten vyjde hore a potom už asi zvoľní tempo, pretože ide z posledných síl.
20 km K dvojici "odpadlíkov" sa pripojil aj de Gendt, ktorý nevydržal obrovské stúpanie na Col des Chevrères.
20 km Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale), Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Serge Pauwels (CCC), Julien Bernard, Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), Natnael Berhane (Cofidis), Tim Wellens (Lotto-Soudal), Xandro Meurisse (Wanty-Groupe Gobert) tvoria pôvodní únik.
21 km Peter Sagan už nedrží tempo so skupinou, kde bol aj Alaphilippe a pôjde za ňou svojim tempom. Časový limit problémom nebude.
21 km Zhruba dva kilometre na vrchol. Náskok úniku klesol na 5:05.
22 km Momentálne existujú štyri skupiny. Na čele je osamotený De Gendt, potom je pôvodný únik, kde je jedenásť jazdcov. Rozdiel je 33 sekúnd. Tretí je osamotený Politt, strácajúci na únik 53 sekúnd a za ním pelotón aj so Saganom i žltým dresom.
23 km Únik už ide do kopca, ešte to však nie je ten 3,3-kilometrov trvajúci úsek n vrchol Col des Chevrères. Pelotón stráca 5:15.
24 km Na Col des Chevrères sa bude stúpať 3,5 kilometra, priemerný sklon je 9%, avšak sú tam aj úseky so stúpaním 18%.
26 km Náskok úniku pred pelotónom je 5:30, de Gendt ušiel na 20 sekúnd. Sébastien Reichenbach (Groupama-FDJ) a Luis Leon Sanchez (Astana) sa dotiahli na pelotón.
Zaujímavé je, že vždy ten jazdec, ktorý išiel po etape, ktorá finišovala na La Planche des Belles Filles, ako dnes, do žltého dresu, tak celú Tour de France nakoniec vyhral.
28 km Thomas de Gendt pokračuje vo svojej aktivite pred únikom. Jeho náskok je asi len pätnásť sekúnd.
30 km Do konca etapy ostáva 30 kilometrov, možno najzaujímavejším v etape, pretože nás čaká stúpanie druhej aj prvej kategórii. Finišuje sa na La Planche des Belles Filles, kde TdF finišovala trikrát. Vyhrali tu Nibali či Aru.
31 km Andre Greipel je pohltený pelotónom, teda tou prvou skupinou. V tej sa nachádza aj Peter Sagan.
33 km Náskok úniku je ale už iba 5:30, čo je oproti ôsmim minútam dosť zmena.
35 km Thomas de Gent ide pred únik, ktorému ušiel na desať sekúnd. V zjazde môže nabrať nejaký čas.
36 km Najbližší kopec bude 19 kilometrov pred cieľom. Col des Chevrères je druhá kategória, na vrchu sa udeľuje päť bodov. Navyše, prvý jazdec získa 8 bonusových sekúnd, druhý 5 a tretí dve sekundy.
37 km dôležité Na Col des Croix prešiel cez pásku ako prvý Thomas de Gent. Tim Wellens nemal záujem bojovať, bude sa sústrediť na ďalší kopec. Získal však aspoň bod.
38 km Kilometer do cieľa Col des Croix. Na vrchole sa rozdávajú pre víťaza dva body. V pelotóne, ktorý sa pomaly na tri časti, pokračuje v tempe Movistar. Prvá časť stráca na druhú cez polminútu.
39 km Náskok úniku je momentálne 6:45.
Odkedy Tim Wellens získal bodkovaný dres, tak vyhral 9 zo 16 bodovaných stúpaní.
Momentálne je virtuálne v žltom drese Giulio Ciccone.
40 km Začalo sa stúpať na Col des Croix. Kopec tretej kategórie má dĺžku 3,3 km a sklon 6,1 %. Náskok úniku je 7 minút.
41 km Pre doplnenie, momentálne má Tim Wellens na čele bodkovaného dresu 40 bodov, na druhom mieste je Xandro Meurisse, ktorý ich má o polovicu menej.
42 km Na Col des Croix sa bude stúpať dokopy 3,3 kilometre, takže začneme o necelé dva kilometre odteraz.
45 km Náskok úniku klesá k siedmim minútam.
46 km Z kopca sa ide rýchlo, kilometre preto teraz pre únik ubiehajú jedna radosť a už aj pre pelotón. Najbližšie budeme stúpať na Col des Croix, kopec 3. kategórie.
50 km Pelotón stále stúpa na Ballon d'Alsace, avšak náskok pred únikom znižuje.
Rozdelenie bodov na Ballon d'Alsace (1. kategória)

1. Tim Wellens, 10
2. Xandro Meurisse, 8
3. Giulio Ciccone, 6
4. Natnael Berhane, 4
5. Thomas De Gendt, 2
6. Serge Pauwels, 1
53 km Na čele pelotónu začal pracovať tím Movistar.
54 km Únik má pred sebou ďalší zjazd, druhý najdlhší v dnešnej etape, takže tie kilometre teraz začnú rýchlo ubúdať.
55 km dôležité Síce to chvíľu vyzeralo, že sa bude bojovať, avšak nakoniec z toho nebol ten klasický boj. Tim Wellens prešiel cez pásku ako prvý a berie ďalších desať bodov.
56 km Šanca na to, že únik túto etapu vyhrá, je momentálne až 64%.
56 km Na vrchol Ballon d'Alsace ostáva posledných niekoľko stoviek metrov. Zatiaľ neútočí nik.
57 km Warren Barguil je druhýkrát na zemi počas tejto etapy. Predné koleso pri stúpaní prestalo pracovať, a tak si ho vymenil s tímovým kolegom Vachonom. Pokračuje v stúpaní.
59 km Únik aj pelotón pokračujú v konštatnom tempe na Ballon d'Alsace. Rozdiel je cez osem minút. Greipel si ide svoje tempo medzi nimi.
60 km Na konci pelotónu nastala menšia zrážka, nik však nespadol z bicykla, všetci dobrzdili a niektorí sa len ťukli. Podľa všetkého tam bol nahustený priestor, keďže sa tlačili jazdci, motorky aj autá.
60 km dôležité Nicolas Edet (Cofidis) ukončil svoje trápenie a na Tour de France 2019 končí. Je iba druhým jazdcom, ktorý nedokončí preteky.
62 km Náskok úniku o niečo klesol pod 8:30. Stále sa stúpa, ešte ostáva niečo cez 6 kilometrov.
63 km Na Ballon d'Alsace ostáva ešte 7 a pol kilometra. Náskok úniku sa dostal na deväť minút.
64 km André Greipel ako prvý opúšťa únik. Za pelotónom je Edet už o 21 minút.
65 km Únik aj pelotón už prešli cez bufet.
66 km Na vrchol Ballon d'Alsace ostáva ešte 10,5 kilometra. Hore sa udeľuje desať bodov pre víťaza. Začalo sa stúpať.
69 km Náskok úniku je už 8:10. O niekoľko kilometrov sa začne naozaj stúpať na Ballon d'Alsace, čo je 1. kategória.
72 km Tempo sa trochu zvýšilo, rozostup úniku a pelotónu nemení podobu.
75 km Posledné kilometre sa nič nedeje. Teraz je to hluchý úsek etapy, ale určite sa to zmení na začiatku toho ďalšieho stúpania.
78 km Aktuálne si únik udržuje náskok rovnaký. Na čele pelotónu stále pracuje fantastický Asgreen.
80 km Únik o malú chvíľu príde na začiatok ďalšieho stúpania, aj keď mierneho. Nateraz mierneho. Jeho náskok je už takmer 8 minút.
83 km Do úniku sa už dostal Pasqualon. Naopak, Edet zaostáva za pelotónom o šestnásť minút.
Rozdelenie bodov na Col du Hundsruck (2. kategória)

1. Natnael Berhane, 5
2. Tim Wellens, 3
3. Giulio Ciccone, 2
4. Thomas De Gendt, 1
85 km Únik sa už dostal do ďalšieho celkom dlhého zjazdu. Potom bude kratší nebodovaný kopček, ďalší zjazd a následne stúpanie na Ballon d´Alsace, čo je prvá kategória.
86 km Pasqualon stráca na únik šestnásť sekúnd.
86 km dôležité Ako prvý nastúpil eritrejský šampión Natnael Berhane a prekvapil všetkých za sebou, takže získal päť bodov. K nejakým bodíkom sa dostal i Wellens.
87 km Andrea Pasqualon mal technické problémy a to hneď dvakrát. Nakoniec vymenil celý bicykel a bude doháňať únik.
87 km Únik je už takmer na vrchole Col du Hundsruck, ale ešte mu chýba necelý kilometer. Dá sa očakávať, že opäť niekto nastúpi a bude chcieť ujsť.
88 km Na Col du Hundsruck už nejaký čas stúpa únik, začal i pelotón. Hore získa víťaz päť bodov.
89 km Warren Barguil sa po páde pred vrcholom Grand Ballon dostal späť do pelotónu.
90 km Rozdiel medzi únikom a pelotónom sa drží na úrovni 7:29.
92 km Warren Barguil sťahuje stratu od pelotónu, tá je aktuálne 0:37.
94 km Únik je už na rovine, o chvíľu začne stúpať na ďalší kopec Col du Hundsruck, čo je druhá kategória. Nahor sa pôjde 5,3 kilometra.
97 km Stále pokračuje v klesaní. Rozdiel úniku a pelotónu sa nemení. Fabien Grellier takmer skončil v jame vedľa vozovky, nakoniec to našťastie ustál.
100 km Barguil má celkom problém, pretože na pelotón stráca už minútu. Pomáha mu Delaplace. Je tam s nimi aj Turgis. Prehlbuje sa strata Edeta.
101 km Niekoľko stoviek metrov už klesá aj pelotón, náskok úniku a hlavne prvej dvojice je 7:36.
103 km Warren Barguil mal technické problémy a musí meniť bicykel, takže bude dobiehať pelotón. Všetkému však predchádzal pád francúzskeho majstra-
104 km Na zjazde evidujeme aj úsek s kockami. Ten je však krátky. Vedúca dvojka má náskok pred pelotónom 7:31.
105 km De Gent a Ciccone sú stále sami pred únikom. Pelotón teraz uvidel hranicu kilometra na vrchol Grand Ballon.
106 km Vo veľkých problémoch je Nicolas Edet (Cofidis), ktorý potreboval ošetrenie a aktuálne stráca na únik 11:36. Za pelotónom je o viac ako štyri minúty.
107 km De Gendt a Ciccone teraz idú pred pôvodným únikom. V zjazde im to smerom dole ide rýchlo, ale vozovka je mokrá.
109 km Najbližšie sa bude stúpať na Col du Hundsruck, ktorý je 86,5 km pred cieľom a je to druhá kategória. Teraz sledujeme dlhý zjazd.
110 km dôležité Na vrchole Grand Ballon sa ocitol ako prvý Thomas de Gendt, ktorý ušiel od skupiny asi 400 metrov pred páskou. Giulio Ciccone ho nasledoval a skončil za ním. Belgičan získal 5 bodov, Talian 3.
111 km Grand Ballon je v podstate kopec nad kopcom Le Markstein. Síce sa išlo jemne do zjazdu, ale ten trval veľmi krátko a potom sa zase stúpalo.
112 km Pelotón prišiel na vrchol, ťahá ho Asgreen, ako dnes zatiaľ stále. Má stratu necelých siedmich minút.
113 km Náskok úniku narástol tesne nad 7:35.
116 km Nasleduje zjazd, avšak zakrátko sa bude znova stúpať. 110 kilometrov pred cieľom bude vrchol Grand Ballon, či je 3. kategória.
Body na vrchole Le Markstein

1. Tim Wellens, 10
2. Giulio Ciccone, 8
3. Xandro Meurisse, 6
4. Natnael Berhane, 4
5. Julien Bernard, 2
6. Thomas De Gendt, 1
117 km dôležité Krátko pred vrcholom Le Markstein sa únik poriadne roztrhal. Najsilnejšie nohy ukázal Tim Wellens, ktorý získal desať bodov a poistil si, aspoň nateraz, bodkovaný dres.
118 km Náskok úniku jemne klesol, na 6:45. Stále je to však dosť veľa. Na vrchol Le Markstein ostáva 1,5 kilometra.
119 km Nicolas Edet (Cofidis) si vystúpil z pelotónu a volal auto s ošetrením. Zatiaľ pokračuje ďalej.
120 km Únik aj pelotón idú zhruba rovnakou rýchlosťou, stále majú podobný rozostup. Na vrchol je ešte niečo cez tri kilometre.
122 km Julian Alaphilippe sa nachádza so žltým dresom v pelotóne. Rovnako tak aj zelený Sagan a biely Van Aert. Bodkovaný Wellens je v úniku.
123 km Na vrchol Le Markstein ostáva ešte cez šesť kilometrov. Náskok úniku ostáva zhruba rovnaký. Zatiaľ sa ide priemerne 39,02 km/h.
124 km Únik sa stále drží pohromade s rovnakým náskokom. Šprintéri ešte neodpadávajú ani pri stúpaní na vrchol prvej kategórie.
125 km Náskok úniku je 7:18. Skupina stúpa na prvú bodovanú prémiu Le Markstein, kde sa ide nahor až takmer jedenásť kilometrov.
Šprintérska prémia

1. Andrea Pasqualon, 20
2. Nils Politt, 17
3. André Greipel, 15
4. Nikias Arndt, 13
5. Thomas De Gendt, 11
6. Dylan Teuns, 10
7. Fabien Grellier, 9
8. Giulio Ciccone, 8
9. Natnael Berhane, 7
10. Xandro Meurisse, 6
11. Serge Pauwels, 5
12. Benoît Cosnefroy, 4
13. Tim Wellens, 3
14. Julien Bernard, 2
15. Michael Matthews, 1
127 km Náskok úniku sa dostal na úroveň 7:10.
128 km Pelotón prešiel cez šprintérsku prémiu, avšak Sagan bod nezískal. V mikrosúboji ho predbehol Matthews.
129 km Náskok úniku je už 6:38.
131 km dôležité Šprintérsku prémiu vyhral v špurte troch jazdcov Andrea Pasqualon, až za ním sa umiestnili Nils Politt a André Greipel. Pre pelotón ostal jeden bodík.
132 km Náskok úniku sa vyšplhal už na šesť minút. To je tento rok zatiaľ najviac pri najpočetnejšom úniku.
133 km Na čele pelotónu pracuje hlavne Kasper Asgreen.
134 km O malú chvíľu príde na rad šprintérska prémia, potom sa od úniku podľa všetkého odpoja Ewan či Greipel.
136 km Peter Sagan sa pohodlne vezie v pelotóne, zatiaľ čo únik má náskok vyšší ako 5:30.
140 km Náskok úniku už dosiahol 5 minút!
143 km Náskok veľmi rýchlo rastie. Už je na úrovni 4:10.
Po včerajšej etape skončil na Tour de France prvý cyklista. Patrick Bevin (CCC) si zlomil pri páde dve rebrá.
147 km Do úniku sa už nové mená nepripájajú, je veľmi ďaleko. Dosiahol náskok 2:40.
150 km V úniku je štrnásť mien: Benoît Cosnefroy (AG2R-La Mondiale), Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Serge Pauwels (CCC), Julien Bernard, Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), Nikias Arndt (Sunweb), Natnael Berhane (Cofidis), Thomas De Gendt, Tim Wellens (Lotto-Soudal), Fabien Grellier (Total Direct Energie), Nils Politt (Katusha-Alpecin), Xandro Meurisse, Andrea Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert) a André Greipel (Arkéa-Samsic). Ich náskok je už 1:56. K Ewanovi sa zo šprintérovi pridal ešte Greipel. Peter Sagan dnes bodovať nebude, zelený dres si každopádne udrží. Len musí prísť do cieľa v limite.
152 km Rýchlosť úniku sa zvýšila a náskok je už takmer minúta.
153 km Náskok úniku je už 28 sekúnd. Sagan sa nachádza na čele pelotónu. Nemá záujem ísť do úniku.
155 km Tim Wellens a Thomas De Gendt budú v úniku bojovať o bodkovaný dres. Z pelotónu sa však odpájajú ďalší jazdci.
155 km Únik tvorí pätnásť jazdcov. Zo špurtérov je tam iba Caleb Ewan. O chvíľu uvedieme celý zoznam.
156 km Do úniku sa nedostal Peter Sagan. Teoreticky sa dalo predpokladať, že by to potiahol na spomínanú šprintérsku prémiu. Z pelotónu však idú dopredu ďalší a ďalší jazdci.
157 km Thomas De Gendt a Natnael Berhane, ale začali únik a pripojili sa k nim takmer desať jazdcov.
158 km Začiatok etapy klasicky sprevádzajú pokusy o úniky, zatiaľ sa neujal žiadny. Šprintérske tímy ale budú chcieť udržať pelotón po kope do prémii, ktorá je 131,5 km pred cieľom.
Šprintérske prémie

131,5 km – Linthal

Vrchárske prémie

117 km – Le Markstein (1. kategória)
110 km – Grand Ballon (3. kategória)
86,5 km – Col du Hundsruck (2. kategória)
55,5 km – Ballon d'Alsace (1. kategória)
37 km – Col des Croix (3. kategória)
19 km – Col des Chevrères (2. kategória)
Cieľ – La Planche des Belles Filles (1. kategória)
160 km Šiesta etapa začína. Meria 160,5 kilometra. Na trati je sedem horských bodovaných úsekov, dokonca tri aj prvej kategórie.
Pred piatou etapou

Žltý dres:
Julian Alaphilippe
Zelený dres: Peter Sagan
Bodkovaný dres: Tim Wellens
Biely dres: W. Van Aert
Favoriti

Geraint Thomas a Egan Bernal budú lídrami Ineos, nástupcu Sky. Patria preto medzi top favoritov na celkové víťazstvo. Tímovým číslom jeden je napriek horšej forme a nedokončeniu Tour de Suisse waleský pretekár, ktorý triumfoval minulý rok. Tento rok nebude kvôli tvrdej zrážke s autom štartovať štvornásobný víťaz Chris Froome. Na medailové stupienky pomýšľajú aj Jakob Fuglsang, Adam Yates, Nairo Quintana, Mikel Landa, Thibaut Pinot, Romain Bardet, Rigoberto Uran či Richie Porte. Do prvej desiatky by sa mohli zmestiť aj Daniel Martin, Fabian Aru, Steven Kruijswijk, George Bennett, Vincenzo Nibali, Enric Mas, Emanuel Buchmann alebo Patrick Konrad.

Peter Sagan

Slovenský pretekár bude bojovať o siedmy zelený dres, čím by sa zapísal do histórie ako prvý jazdec na Tour de France, ktorému sa to podarilo a odskočil by od Nemca Zabela. Slovák je opäť považovaný za najväčšieho adepta na jeho zisk, avšak konkurencia v podobe Vivianiho, ktorý ho potrápil na Tour de Suisse, Kristoffa či Ewana, bude vysoká. Sagan sa dostal do skvelej formy a aj keď sa hovorilo, že v tejto sezóne to nie je ono, tak všetkým kritikom zavrel ústa. Bora – Hansgrohe bude mať tento rok jeden z najlepších tímov v klubovej histórii na Tour de France.

Tímy na štarte Tour de France 2019

Team Ineos
Bora – Hansgrohe (Peter Sagan)
Deceuninck – Quick-Step
AG2R La Mondiale
Bahrain – Merida
Groupama – FDJ
Movistar
Astana
Jumbo – Visma
EF Education First – Drapac
Mittchelton – Scott
CCC
UAE Team Emirates
Trek – Segafredo
Team Sunweb
Cofidis
Lotto Soudal
Total Direct Energie
Kaťuša – Alpecin
Wanty – Gobert
Dimension Data
Team Arkea – Samsic

Etapy Tour de France 2019

1. etapa 6.7. Brusel – Chateau de Laeken 194 km
2. etapa 7.7. Brusel – Brusel 27,6 km (tímová časovka)
3.etapa 8.7. Binche – Epernay 215 km
4. etapa 9.7. Reims – Nancy 213 km
5. etapa 10.7.Saint-Dié-Vosges – Colmar 175 km
6. etapa 11.7. Mulhouse – Pl. des Belles Filles 160 km
7. etapa 12.7. Belfort – Chalon-sur-Saône 230 km
8. etapa 13.7. Macon – Saint-Etienne 200 km
9. etapa 14.7. Saint-Etienne – Brioude 170 km
10. etapa 15.7. Saint-Flour – Albi 217 km
11. etapa 17.7. Albi – Toulouse 167 km
12. etapa 18.7. Toulouse – Bagneres-Bigorre 209 km
13. etapa 19.7. Pau – Pau 27,2 km (časovka)
14. etapa 20.7. Tarbes – Tourmalet 117 km
15. etapa 21.7. Limoux – Foix – Prat d'Albis 185 km
16. etapa 23.7. Nimes – Nimes 177 km
17. etapa 24.7. Pont du Gard – Gap 200 km
18. etapa 25.7. Embrun – Valloire 208 km
19. etapa 26.7. St-Jean Maurienne – Tignes 126 km
20. etapa 27.7. Albertville – Val Thorens 130 km
21. etapa 28.7. Rambouillet – Champs-Élysées 128 km

Predošlí víťazi Tour de France

2018 Geraint Thomas
2017 Chris Froome
2016 Chris Froome
2015 Chris Froome
2014 Vincenzo Nibali
2013 Chris Froome
2012 Bradley Wiggins
2011 Cadel Evans
2010 Andy Schleck

Najviac víťazstiev na Tour de France

5 – Jacques Anquetil (1957, 1961, 1962, 1963, 1964)
5 – Eddy Merckx (1969, 1970, 1971, 1972, 1974)
5 – Bernard Hinault (1978, 1979, 1981, 1982, 1985)
5 – Miguel Indurain (1991, 1992, 1993, 1994, 1995)
4 – Chris Froome (2013, 2015, 2016, 2017)

Zelený dres

2018 Peter Sagan
2017 Michael Matthews
2016 Peter Sagan
2015 Peter Sagan
2014 Peter Sagan
2013 Peter Sagan
2012 Peter Sagan
2011 Mark Cavendish
2010 Alessandro Petacchi

Počet výhier bodovacej súťaže na Tour de France (zelený dres)

6 – Erik Zabel (1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001
6 – Peter Sagan (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2018)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:25.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo
 
 
- - - -