Peter Sagan na Paris Roubaix 2019 titul neobhájil, skončil piaty

14. 4. 2019 |
 

Peter Sagan, Paris - Roubaix, 2019, online prenos, cyklistika, dnes, live, naživo. Slovenský cyklista Peter Sagan neobhájil triumf na treťom monumente sezóny, 117. ročníku Paríž - Roubaix. Skončil piaty

Peter Sagan na čele pretekov Paríž - Roubaix 2018. Foto - Twitter Paris Roubaix

Peter Sagan, Paris - Roubaix, 2019, online prenos, cyklistika, dnes, live, naživo. Slovenský cyklista Peter Sagan neobhájil triumf na treťom monumente sezóny, 117. ročníku Paríž - Roubaix. Skončil piaty.

Peter Sagan na Paris Roubaix 2019 cyklistika

V nedeľňajších pretekoch obsadil Peter Sagan 5. miesto. Víťazom sa stal Belgičan Philippe Gilbert z tímu Quick Step. Na druhom mieste sa umiestnil Nils Politt (Kaťuša-Alpecin), tretí bol ďalší jazdec z Quick-Stepu Yves Lampaert.

"Je to pre mňa veľmi zvláštny moment. Keď som sa rozhodol zúčastniť sa na klasikách, hovorili mi, že to nie je pre mňa. Špecializoval som sa na kopce, ale teraz som oveľa komplexnejší jazdec," citovala Gilberta agentúra AFP.

Cyklisti mali v nedeľu pred sebou 257 km dlhú trať, na ktorej síce neboli výraznejšie stúpania, no až dvadsaťdeväť pasáží na dlažobných kockách, pavé, s celkovou dĺžkou 54,5 km.

V úvode pretekov sa držal pelotón pohromade a nikto si nevypracoval výraznejší náskok. Po približne 44 kilometroch však spadli prví jazdci a rozdelili balík na dve časti. Postupne sa na čele vytvorili dve skupinky, za ktorými zaostával pelotón o štyridsať sekúnd. Preteky sprevádzalo viacero pádov, do jedného hromadného 122 km pred cieľom sa zaplietol aj Peter Sagan, ale vyviazol bez vážnejšej ujmy.

Peter Sagan na Paris Roubaix 2019 cyklistika

Pred prvým päťhivezdičkovým úsekom v Arenberskom lese sa situácia upokojila, vedúcu skupinu tvorilo až sedemdesiat pretekárov. V náročnej pasáži sa nevyhol problémom ani Sagan, ktorého vytlačili mimo cesty, no aj tentokrát situáciu ustál a pokračoval bez ťažkostí.

Horšie dopadol jeho brat Juraj, ktorý v Arenberbergu odstúpil. Veľkú smolu mal Tiesj Benoot (Lotto-Soudal), ktorý sa dostal do kolízie so sprievodným vozidlom a museli ho odviesť do nemocnice.

V ďalšom priebehu Peter Sagan pridal v aktivite a prepracoval sa na čelné pozície. V posledných 50 kilometrov zaostával za lídrami 15 sekúnd. Postupne však manko zmazal a zaradil sa do vedúcej šesťčlennej skupiny. V závere mu však dochádzali sily, Gilbert s Pollitom sa dostali do úniku, na ktorý Sagan nedokázal zareagovať.

Obaja lídri spolupracovali a zvyšovali náskok. Niekoľko kilometrov pred velodrómom tak bolo jasné, že víťaz vzíde z nemecko-belgickej dvojice. Na velodróm prišli spoločne, skúsený Belgičan rozhodol v záverečnej zákrute. Sagan sa v závere už ani nepokúsil zabojovať o štvrté miesto a obsadil konečnú piatu priečku.

 

Paríž - Roubaix 2019 profil trate

 

Peter Sagan na Paris Roubaix 2019 výsledky

Paríž - Roubaix (257 km): 1. Philippe Gilbert (Belg./Deceuninck-Quick-Step) 5:58:02 h, 2. Nils Politt (Nem./Kaťuša-Alpecin) - rovnaký čas ako víťaz, 3. Yves Lampaert (Belg./Deceuninck-Quick-Step) +13 s, 4. Sep Vanmarcke (Belg./Education First Pro Team) +39, 5. Peter SAGAN (SR/Bora-hansgrohe) +42,

6. Florian Senechal (Fr./Deceuninck-Quick-Step), 7. Mike Teunissen (Hol./Team Junmbo-Visma), 8. Zdeněk Štybar (ČR/Deceuninck-Quick-Step), 9. Evaldas Šiškevičius (Lit./Delko Marseille Provence), 10. Stefan Küng (Švaj./Groupama-FDJ) všetci +47, ... Juraj SAGAN (SR/Bora-hansgrohe) - nedokončil

Víťazi Paríž - Roubaix v rokoch 2008 – 2019

2008 Tom Boonen (Belg./Quick-Step)
      2009 Boonen
      2010 Fabian Cancellara (Švaj./Saxo Bank)
      2011 Johan Vansummeren (Belg./Garmin-Cervelo)
      2012 Boonen
      2013 Cancellara
      2014 Niki Terpstra (Hol./Omega Pharma-Quick Step)
      2015 John Degenkolb (Nem./Giant-Alpecin)
      2016 Mathew Hayman (Aus./Orica-GreeneEDGE)
      2017 Greg van Avermaet (Belg./BMC Racing)
      2018 PETER SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe)
      2019 Philippe Gilbert (Belg./Deceuninck-Quick-Step)

Peter Sagan na Paríž - Roubaix

2010 nedokončil (Liquigas-Doimo)
      2011 86. miesto (Liquigas-Cannondale)
      2014 6. miesto (Cannondale)
      2015 23. miesto (Tinkoff-Saxo)
      2016 11. miesto (Tinkoff)
      2017 38. miesto (Bora)
      2018 1. miesto
      2019 5. miesto

Aktualizuj online prenos
CIEĽ dôležité Víťazom cyklistickej klasiky Paríž – Roubaix sa stáva PHILIPPE GILBERT! Pre skúseného 36-ročného pretekára je to vôbec prvý triumf na tomto podujatí. V záverečnom špurte nedal šancu Nilsovi Polittovi a zaslúžene víťazí. Na treťom mieste končí Yves Lampaert, štvrtý Sep Vanmarcke a piaty Peter Sagan.
13 km dôležité Nils Politt nastúpil a Philippe Gilbert sa dokázal za neho zavesiť. Bohužiaľ, Peter Sagan nevyzerá úplne najčerstvejšie a stráca kontakt. Žeby sme videli rozhodujúci moment pretekov? Navyše, Sep Vanmarcke má technické problémy.
22 km dôležité Skúsený Philippe Gilbert sa odhodlal k nástupu, ktorý si výborne pokryl Peter Sagan s Nilsom Polittom. V druhej trojčlennej skupine akoby sa borci nevedeli dohodnúť, kto túto trojicu začne stíhať. Odstup je možno sedem sekúnd.
43 km dôležité Mons-en-Pévèle zvládla vedúca skupina výborne a má náskok štyridsať sekúnd, čo rozhodne nie je málo. Okteto vpredu tvoria Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), Philippe Gilbert a Yves Lampaert (obaja Deceuninck Quick-Step), Nils Politt (Kaťuša-Alpecin), Sep Vanmarcke (Education First) a Wout van Aert (Jumbo – Visma).
52 km dôležité Spomínaná skupina si vypracovala náskok na úrovni pätnástich sekúnd. Navyše, Rüdiger Selig sa k nim pripojil a zrejme bude pracovať pre trojnásobného majstra sveta. Uvidíme ako budú reagovať ostatné tímy ako CCC, Deceuninck Quick-Step alebo AG2R La Mondiale.
74 km dôležité Na sociálnych sieťach sme zaregistrovali správu o odstúpení Juraja Sagana z dnešných pretekov. Stalo sa tak na mieste jedného z najnáročnejších úsekov, ktorým bol Arenberský les. Naopak, jeho brat Peter naďalej bojuje o víťazstvo.
84 km dôležité Tak to je neuveriteľná smola pre Wouta van Aerta. Jazdec tímu Jumbo – Visma dokázal zmazať manko, následne vymenil bicykel, ale za krátky čas sa ocitol na zemi. Nabral ďalšiu stratu, ktorá môže byť rozhodujúca.
94 km dôležité Do náročného úseku vletel z prvej figúry Greg van Avermaet, ktorého zdobí zlatá prilba. Peter Sagan na chvíľu vyšiel mimo trate, ale svojim typickým spôsobom situáciu ustál. Naopak, problémy s defektom má Wout van Aert z tímu Jumbo – Visma. Vzadu je aj Heinrich Haussler.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo