VIDEO Peter Sagan dnes vyhral!! Slovák ovládol 5. etapu Tour de France 2019. Tu je výsledok

10. 7. 2019 |
 

Peter Sagan dnes vyhral 5. etapu Tour de France 2019. Tu je výsledok dnešného vydania najlepších cyklistických pretekov sveta.

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval v 5. etape 106. ročníka Tour de France v stredu 10. júla 2019. Jazdec stajne Bora-Hansgrohe sa presadil v hromadnom špurte a pripísal si dvanásty triumf na prestížnych pretekoch v kariére. FOTO TASR/AP 

Peter Sagan dnes vyhral 5. etapu Tour de France 2019. Tu je výsledok dnešného vydania najlepších cyklistických pretekov sveta.

Slovák vo farbách cyklistickej stajne Bora-Hansgrohe sa presadil v hromadnom špurte a pripísal si dvanásty triumf na prestížnych pretekoch v kariére.

Peter Sagan dnes online prenos výsledok 5. etapa streda Tour de France 2019 dnes

Trasu dlhú 175,5 km zo Saint-Dié-des-Vosges do Colmaru zvládol za 4:02:33 h. Na druhom mieste skončil Belgičan Wout van Aert (Jumbo-Visma) a tretí bol Talian Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).

 

 

"Treba byť trpezlivý a víťazstvá prídu. Musíte mať na to aj šťastie a dobrý deň. Chcem sa poďakovať všetkým mojim tímovým kolegom, dnes odviedli super prácu a konečne máme víťazstvo. Dnes sme kontrolovali celý priebeh etapy," povedal Sagan v prvom rozhovore.

Vo štvrtok je na programe 6. etapa, ktorá ponúkne prvú vážnu previerku pre vrchárov. Na cyklistov čaká až sedem horských prémií, pričom cieľ je na vrchole kopca 1. kategórie Planche des Belles Filles.

 

Peter Sagan vyhral dnešnú etapu Tour de France 2019

 

Na pretekárov čakalo vo štvrtok 175,5 km so štyrmi vrchárskymi prémiami, dvoma 2. a dvoma 3. kategórie. Najmä posledné dve z nich Côte des Trois-Epis (2. kategória, 5 km, 6,7%) a Côte des Cinq Chatueax (3., 4,6 km, 6,1%) v záverečných 40 km mohli zamiešať karty.

Tímy, ktoré sa nezameriavajú na celkové poradie či nemajú silných šprintérov, verili, že sa do úvodného úniku dostane viacero pretekárov. V takom prípade a pri dobrej spolupráci bola šanca, že by vydržal až do cieľa.

To si však uvedomovali aj ostatné tímy, takže pelotón nasadil od úvodu vysoké tempo a dlho nikomu nedovolil odtrhnúť sa. Starala sa o to najmä Bora, ktorá vsádzala v závere na Sagana, Sunweb a Quick Step. Pokusov bolo veľa, no podarilo sa to až po vyše 20 km štvorici Mads Würtz Schmidt (Kaťuša-Alpecin), Toms Skujinš (Trek-Segafredo), Simon Clarke (EF Education First) a Tim Wellens (Lotto Soudal).

Posledný menovaný niesol bodkovaný dres a tak si chcel najmä zvýšiť náskok vo vrchárskej súťaži na prémiách. Tú prvú na Côte de Grendelbruch (3., 3,4 km, 4,9%) vyhral a k doterajším siedmim pridal ďalšie dva body.

Na zjazde z prvého kategorizovaného kopca malo kvarteto náskok približne minútu a 20 sekúnd a ten sa príliš nezvyšoval. Približne 25 km po horskej totiž nasledovala šprintérska prémia. Dvadsať bodov získal Clarke, šprint balíka vyhral Viviani (11 b.) a Sagan skončil hneď za ním (10 b.). Na méte 100 km do cieľa mala štvorica v úniku náskok takmer dve minúty.

Situácia sa nezmenila ani po Côte de Königsbourg (2., 5,9 km, 5,9%) 66 km pred cieľom, na ktorej si Wellens pripísal ďalších 5 bodov. Na úpätí Côte des Trois-Epis sa však únik roztrhal. Najprv vypadol Würtz Schmidt, vzápätí atakoval Skujinš a prišiel si pre päť bodov na vrchole kopca, Wellens zobral tri. Na stúpaní druhej kategórie sa poriadne preriedil aj pelotón, v hlavnom balíku zostalo okolo 50 cyklistov aj so Saganom.

Tour de France 2019 Peter Sagan dnes ONLINE prenos výsledok 5. etapa streda dnes

Pred posledným stúpaním na Côte des Cinq Chatueax bol vpredu už len Skujinš, ale 22 km pred cieľom sa jeho sólo skončilo. Na čele pelotónu pracovala stále aj Bora a pripravovala pozíciu na finiš pre Sagana, ktorému na predchádzajúcom stúpaní odpadli niekoľkí súperi, medzi nimi aj Caleb Ewan a Alexander Kristoff.

Vrchol prémie bol 19 km pred cieľom a po krátkom zjazde nasledovala už len rovinka do konca. Keďže sa neudržal nikto v úniku, všetko smerovalo k hromadnému špurtu. To sa pokúsil 7,5 km pred koncom zmeniť Rui Costa (SAE Team Emirates), jeho únik však vydržal len po métu 2 km. V záverečnom špurte si vypracoval najlepšiu pozíciu Sagan a jasne zdolal svojich súperov.

Výsledky 5. etapy (Saint-Dié-des-Vosges - Colmar, 175,5 km): 1. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) 4:02:33, 2. Wout van Aert (Belg./Jumbo-Visma), 3. Matteo Trentin (Tal./Mitchelton-Scott), 4. Sonny Colbrelli (Tal./Bahrain-Merida), 5. Greg van Avermaet (Belg./CCC), 6. Julien Simon (Fr./Cofidis), 7. Michael Matthews (Aus./Sunweb), 8. Nils Politt (Nem./Kaťuša-Alpecin), 9. Jasper Stuyven (Belg./Trek-Segafredo), 10. Julian Alaphilippe (Fr./Deceuninck-QuickStep) všetci rovnaký čas

Celkové poradie: 1. Alaphilippe 18:44:12 h, 2. Van Aert +14 s, 3. Steven Kruijswijk (Hol./Jumbo-Visma) +25, 4. George Bennett (N. Zél./Jumbo-Visma), rovnaký čas, 5. Matthews +40, 6. Egan Bernal (Kol./Ineos), 7. Geraint Thomas (V. Brit./Ineos) +45, 8. Enric Mas (Šp./Deceuninck-QuickStep) +46, 9. SAGAN +50, 10. Van Avermaet +51

Bodovacia súťaž: 1. SAGAN 144, 2. Matthews 97, 3. Elia Viviani (Tal./Deceuninck-QuickStep) 92

Vrchárska súťaž: 1. Tim Wellens (Belg./Lotto-Soudal) 17 b, 2. Toms Skujinš (Lot./Trek-Segafredo) 9, 3. Xandro Meurisse (Belg./Wanty-Gobert) 6

Súťaž mladých pretekárov: 1. Van Aert 18:44:26 h, 2. Egan Bernal (Kol./Ineos) +26 s, 3. Enric Mas (Šp./Deceuninck-QuickStep)

 

Aktualizuj online prenos
Z dnešnej etapy je to teda všetko. S konštatovaním, že Peter Sagan sa stáva víťazom sa s vami lúčim a prajem pekný večer.
V boji o žltý dres sa nezmenilo nič, keďže všetci favoriti prišli v rovnakom čase. Ostáva v ňom Julian Alaphilippe. Tim Wellens si udržal bodkovaný dres a biely ostáva pre Wouta van Aerta.
Peter Sagan si dnešnou výhrou pripísal 50 bodov do bodovacej súťaže a na konte ich má už 144. Druhý Michal Matthews vlastní 97 a tretí Elia Viviani ešte o štyri menej.
TOP 5

1. Peter Sagan
2. Wout van Aert
3. Matteo Trentin
4. Sonny Colbrelli
5. Greg Van Avermaet
Peter Sagan vyhral na Tour de France dvanástu etapu.
Slovenský cyklista pôsobil v záverečnom špurte najlepšie zo všetkých. Skvelú robotu tam ale predviedli jeho kolegovia z Bory, ktorí mu vytvorili pozíciu. Potom to zobral na seba a bol jasne najrýchlejší. Dalo by sa povedať, že to bolo dosť dominantné, nakoľko rozdiel bol jeden a pol bicykla.
0 km dôležité Peter Sagan vyhráva!
0,7km Dopredu sa tlačia aj členovia celku Trek-Segafredo.
1 km V balíku sú mimochodom všetci favoriti na celkovú klasifikáciu. Na tom sa nezmenilo od zjazdu nič.
1,5km Sunweb a BORA majú najviac členov na čele balíka. Uvidíme, či to bude pre ich jazdcov stačiť. My verím, že dnes sa bude tešiť Peter Sagan.
2 km Costa je pohltený a špurtéri si už intenzívne hľadajú miesto v balíku. Bude to hromadný špurt.
3 km BORA začala podnikať kroky, skupina favoritov zrýchľuje. Costa podľa všetkého bude pohltený.
4 km Costa pokračuje vo výbornom tempe, ostatné tímy na neho stále strácajú.
5 km Rui Costa má náskok už dvanástich sekúnd, takže smerom k finišu je veľi nebezpečný.
7 km Pokus o únik predviedol Portugalčan Costa. Uvidíme, či jeho snaha vydrží až do cieľovej pásky.
8 km dôležité Toms Skujins bol oficiálne potvrdený ako najbojovnejší jazdec a získal červené číslo do zajtrajšej etapy.
9 km Hagen sa vrátil do čelnej skupinky. Tam je teda dosť favoritov. Určite viac, ako sa očakávalo.
10 km Posledných desať kilometrov do konca dnešnej etapy. Na čele pracuje Sunweb aj Ineos. Sagan je vpredu tiež.
11 km Pomaly sa dostávame na rovinku, kde môžeme očakávať snahu o únik. Medzitým sa snaží skupinu favoritov dobehnúť Hagen, ktorý mal technické problémy.
15 km Niekoľko kilometrov sa klesá a niekoľko ešte aj bude, takže tu by nemal ujsť nik nikomu.
17 km Kopce prečkali všetci favoriti na celkové víťazstvo aj niekoľko Saganových konkurentov ako Trentin, Matthews či Stuyven.
19 km dôležité Xandro Meurisse ušiel a získal dva body na vrchole do vrchárskej súťaže.
20 km Už len necelý kilometer na vrchol posledného stúpania tejto etapy.
21 km Zakarin nevládze a počas stúpania opúšťa skupinu favoritov.
22 km Skujins je pohltený skupinkou favoritov. Za ňou zaostávajú Calmejane či Wellens.
23 km Lotyšský cyklista má náskok už len 22 sekúnd, o ktorý onedlho príde.
26 km Skujins ide zo všetkých síl, jeho náskok ale klesá. Momentálne je už na úrovni 40 sekúnd.
28 km Zjazd preteky urýchľuje. Skujins si na čele drží náskok necelej minúty. Čaká nás ešte posledná horská prémia.
30 km Simon Clarke a Tim Wellens sa zaraďujú do pelotónu, ktorý však môžeme volať skupina favoritov, keďže nesmierne veľa jazdcov ostalo ďaleko vzadu. Je tam samozrejme aj Peter Sagan.
31 km Toms Skujins vyhral vlani v piatej etape červené číslo a o to isté bojuje aj teraz v tomto zjazde, kde ale jeho náskok nestúpa.
33 km V zjazde sú už všetci cyklisti v rámci úniku a pelotónu. Náskok Skujinsa klesá k 50 sekundám. Lotyš sa však dostal na druhé miesto v boji o bodkovaný dres.
35 km Toms Skujins vyhráva horskú prémiu a získava päť bodov. Na vrchu Côte des Trois-Epis je pred Wellensom a Clarkeom. Jeho náskok pred pelotónom je 1:07.
36 km Skujins má na čele náskok necelých sto metrov pred Clarkeom a Wellensom.
36 km Wurtz je už súčasťou pelotónu.
36 km Na treťom kopci sa útočiť bude, pretože Toms Skujins to skúša individuálnu pred Wellensom a Clarkeom.
37 km Za pelotónom nestíham napríklad ani Simon Yates. Trojica v úniku ide zo všetkých síl. Ich náskok teraz réžia ukazuje na úrovni 1:04, tak asi to bude tu, cez jednu minútu.
37 km Pravdepodobne uviedla Tour de France na chvíľu zlý čas, pretože pred chvíľou bol náskok 1:10 a teraz je 1:45.
38 km Mads Wurtz nestíha kolegom v úniku, ale ešte bojuje. Náskok úniku je 1:10.
38 km V pelotóne začínajú odpadávať jazdci, ktoré nie sú stavaní na stúpania. Medzi nimi aj Viviani či Morkov.
39 km Na vrchol stúpania ostávajú štyri kilometre.
40 km Únik už stúpa na Côte des Trois-Epis. Udeľuje sa 5, 4, 3 a 1 bod. Je to druhá kategória.
43 km Simon Yates, Thomas De Gendt a Dylan Groenewegen začínajú mierne strácať na pelotón.
45 km Náskok úniku je 1:37. Pelotón má všetko pod kontrolou. Ak Sagan vydrží posledné kopce, tak on a Matthews by mali byť najväčší favoriti. Ak teda uvidíme špurt.
47 km Dan Martin mal technické problémy s bicyklom. Rýchlo sa ale vrátil do pretekov.
50 km Členovia úniku budú o chvíľu stúpať na Côte des Trois-Epis, ich náskok je 1:45. Wellens sa opäť pobije o najviac bodov.
52 km Únik má náskok stále takmer dve minúty. Najbližší kopec Côte des Trois-Epis, čo je druhá kategória, by mal zvládnuť.
53 km Mimochodom, bodkovaný dres si v každom prípade udrží Tim Wellens, ktorý však ešte chce pridať ďalšie body.
56 km Únik má náskok 1:46.
58 km Dosť komický moment, pretože na cestu priletel slnečník, do ktorého narazil Toni Gallopin. Našťastie stihol zabrzdiť, za ním včas zastavil aj Mohorič. Nikomu sa našťastie nič nestalo.
60 km V zjazde sa ide dosť rýchlo. Ešte rýchlejšie musel ísť Ewan, pretože už je späť v pelotóne.
62 km Náskok úniku je 1:38. Medzitým sa chce v zjazde vrátiť do pelotónu Caleb Ewan, ktorý stratil v stúpaní.
63 km Únik a už aj pelotón sú na devätnásťkilometrovom zjazde. Potom bude nasledovať ďalší kopec s prémiou.
65 km Po Wellensovi sa na prémii umiestnili Skujins, Clarke a Wurtz.
66 km dôležité Tim Wellens prešiel ako prvý cez pásku a berie ďalších päť bodov. Súperi v úniku ho znova neatakovali.
67 km Na vrchol ostáva 1,4 kilometra. Náskok úniku je stále okolo dvoch minút.
68 km Caleb Ewan začína odpadávať a strácať na pelotón. Na vrchol je ešte cez dva kilometre.
68 km Únik pokračuje na vrchol Haut-Koenigsbourg v dobrom tempe, jeho náskok pred pelotónom je stále cez dve minúty.
69 km Aktuálne prechádza únik cestou na Haut-Koenigsbourg deväťpercentným stúpaním.
70 km Stúpanie bude trvať pre únik ešte viac ako štyri kilometre.
71 km Tim Wellens sa určite pobije o päť bodov. Potom sa udeľujú ešte 3, 2 a 1 bod, takže to si podelí celý únik.
72 km Náskok úniku pri stúpaní je stále okolo dvoch minút a 20 sekúnd.
73 km Côte du Haut-Koenigsbourg je prvé stúpanie druhej kategórie na tohtoročnej TdF. Víťaz berie päť bodov.
74 km Únik delí už len kúsok, kým začne stúpať na Côte du Haut-Koenigsbourg. Presnejšie to sú dva kilometre.
77 km Únik zvýšil svoj náskok už na 2:50.
79 km Priemerná rýchlosť úniku v druhej hodine je 44,5 km/h.
80 km Pred rokom sa na Tour de France v piatej etape tešil Peter Sagan. Dnes je tiež piata etapa, takže by sa to mohlo zopakovať.
82 km Únik si udržuje náskok cez 2:20 a bez problémov pokračuje v spolupráci.
85 km Aktuálne diania na trati sa nemení, pokračuje v zabehnutom tempe.
89 km Pelotón má únik na dve minúty, čo je stále situácia, ktorá problémom nie je.
91 km Náskok úniku postupne znova narástol, dostal sa cez 2:20.
95 km 2:05 je náskok úniku, ktorý má pelotón pod kontrolou. BORA a Sunweb stále na čele pelotónu. Popri nich Morkov z Quick-Stepu.
Kompletné bodovanie na šprintérskej prémii

1. Simon Clarke, 20
2. Mads Würtz Schmidt, 17
3. Toms Skujins, 15
4. Tim Wellens, 13
5. Elia Viviani, 11
6. Peter Sagan, 10
7. Michael Matthews, 9
8. Max Richeze, 8
9. Giacomo Nizzolo, 7
10. Caleb Ewan, 6 pts
11. Thomas De Gendt, 5
12. Sonny Colbrelli, 4
13. Jan Tratnik, 3
14. Daniel Oss, 2
15. Marcus Burghardt, 1
100 km Sto kilometrov pred cieľom máme za sebou dve prémie. Jednu šprintérsku a jednu horskú. Do konca nás ešte čakajú tri vrchárske. Dve z toho sú druhej kategórie a jedna je tretej. Potom sa udeľuje 50 bodov pri špurte do cieľa.
102 km dôležité V pelotóne z toho bol podľa očakávania boj o body. Piate miesto si uchmatol Elia Viviani, získal jedenásť bodov. Peter Sagan má za šiestu priečku o jeden menej. Za nimi je Matthews.
103 km Po šprintérskej prémii nasleduje mierny zjazd, na ktorý sa už únik dostal.
104 km dôležité Sto metrov pred šprintérskou prémiou ušiel Simon Clarke, získal svojich prvých 20 bodov do tohto bodovania. Za ním prešli cez pásku jeho traja kolegovia z úniku.
105 km Niekoľko stoviek metrov pred únikom už čaká šprintérska prémia. Pelotón to teda nestihne. Peter Sagan bude bojovať o nanajvýš jedenásť bodov.
106 km Náskok úniku v tejto chvíli činí minútu a 56 sekúnd.
107 km Valverde musel aj druhýkrát riešiť technické problémy s kolesom. Nakoniec dostal radšej celý nový bicykel.
107 km Valverde sa za pomoci tímového kolegu snaží dostať sa späť do pelotónu, čo je iba otázka času.
108 km Šprintérska prémia sa blíži, únik zoberie najväčší počet bodov a teda 20, 17, 15 a 13.
110 km Alejandro Valverde má technický problém, rýchlo sa však vrátil na bicykel. Náskok úniku je 1:31.
113 km Únik sa dostal na hranicu rovných desiatich kilometrov k šprintérskej prémii s náskokom 1:20.
115 km Náskok úniku neklesá a zdá sa, že pred prémiou pohltený nebude.
118 km Náskok úniku klesol už na minútu a 16 sekúnd. BORA má na čele pelotónu snahu dobehnúť ho pred šprintérskou prémiou.
124 km Na čele pelotónu stále pracuje BORA, ktorú doplnil už aj Sunweb.
125 km Náskok úniku ostáva prakticky nezmenený. Najbližšie nás čaká šprintérska prémia, ktorá bude 104,5 kilometra pred cieľom na úseku Heiligenstein. Tradične sa bude bojovať o 20 bodov.
129 km Únik čaká zjazd, pelotón sa len dostáva na vrchol kopca. Tu sa už o body nebojuje.
131 km dôležité O body na vrchárskej prémii sa nebodovalo. Tim Wellens potiahol skupinku cez pásku, ostatní jazdci mu nevzdorovali. Bod zobral spomínaný Skujins. Náskok na vrchu je presne 2:00 od pelotónu.
131 km Najväčším konkurentom Wellensa v boji o dva body by mal byť Toms Skujins. Lotyš niesol bodkovaný dres minulý rok na svojom prvej TdF.
132 km Náskok úniku je stále tesne pod dvomi minútami. Wellens chce získať na vrchole Côte de Grendelbruch dva body a jeden nechá niekomu zo súperov.
132 km Perez má pri stúpaní technické problémy, ktoré sú však rýchlo za ním a môže stíhať pelotón.
133 km Pri stúpaní únik zvýšil svoj náskok na 1:55.
134 km Pomaly začína stúpanie na Côte de Grendelbruch a náskok úniku je 1:35.
136 km Náskok úniku spadol na hranicu 1:40, ale stále je to dostačujúci minimálne na prvé stúpanie.
140 km Po neúspešných atakoch sa nám teda vyformoval únik, ktorý by mal vydržať dosť dlho, aby bol označený ako únik dňa. O niekoľko kilometrov budeme na vrchole prvého kopca, ktorým je Côte de Grendelbruch (3. kategória). Tim Wellens chce body do vrchárskej súťaže.
141 km Na čele pelotónu najviac pracuje Bora.
145 km Náskok úniku sa pohybuje na rovnakej hranici, niečo cez dve minúty.
148 km dôležité Tim Wellens (Lotto-Soudal), Mads Würtz Schmidt (Katusha-Alpecin), Simon Clarke (EF Education First) a Toms Skujins (Trek-Segafredo) do toho poriadne šliapli a ušli pelotónu na 2:03.
151 km Náskok kvarteta rastie, dostal sa na 40 sekúnd. Najdôležitejším členom je Wellens, pretože má bodkovaný dres.
152 km dôležité Clarke, Skujins, Wellens a Wurtz začínajú pracovať v úniku naplno, už je to 25 sekúnd. Toto by konečne mohlo vyjsť.
153 km Ďalší pokus o únik dosiahol náskok sedemnástich sekúnd, čo je dnes zatiaľ najviac.
154 km Už sa tak aj stalo, tento trojčlenný únik skončil. Sledujeme ďalšie ataky.
155 km Únik nielen, že svoj náskok nezvyšuje, on ho aj stráca a čoskoro bude pohltený.
156 km Stále to však nie je náskok, ktorý by mohol pomýšľať na úspech. Pelotón na únik vidí.
158 km Vyzerá to na prvý možno úspešný pokus o únik. Jan Tratnik, Benoît Cosnefroy a Thomas De Gendt sa už dostali na takmer 15 sekúnd.
160 km Ďalší pokus o únik trojice jazdcov. Ešte nie sú ďaleko od pelotónu, ten sa ich zase snaží chytiť.
162 km Pelotón odráža ďalšie a ďalšie ataky jazdcov pokúšajúcich sa o úniky.
165 km Tim Wellens, Nils Politt a jeden z jazdcov CCC sa nedostali ďaleko pred pelotón. Ten všetky doterajšie ataky výborne zastavuje.
166 km Aktuálna je asi desať až pätnásť sekúnd pred pelotónom trojica pretekárov, snažia sa tam doraziť aj ďalší.
167 km Znova to nie je úspešná snaha. Pokusy o úniky sú doposiaľ pohlcované pelotónom.
169 km Evidujeme preto druhú skupinu, ktorá sa chce dostať do úniku. Uvidíme, či to bude úspešnejšie.
170 km Pelotón nepustil únik ani na desať sekúnd. Táto snaha je teraz oficiálne považovaná za neúspešnú, pretože už je pelotón na chvíľu pokope.
172 km Vyformoval sa nám únik. Je v ňom sedem jazdcov, ich náskok ešte nie je nejako veľký.
174 km Thomas De Gendt, Oliver Naesen a Ben King sú najaktívnejší v snahe dostať sa do úniku.
174 km Okamžite po štarte evidujeme pokusy o úniky. Mala by sa vyčleniť väčšia skupinka, ako včera, kedy tam boli traja jazdci.
Jumbo-Visma stále vedie tímovú klasifikáciu. Červené číslo nesie Michael Schär.
Dnes nás čakajú štyri vrchárske prémie

44 km: Côte de Grendelbruch (3. kategória) 3.4 km a 4,9% stúpanie
109,5 km: Côte du Haut-Koenigsbourg (2. kategória) 5,9 km a 5,8% stúpanie
140,5 km: Côte des Trois-Epis (2. kategória) 4,9 km a 6,8% stúpanie
156 km: Côte des Cinq Châteaux (3. kategória) 4,6 km a 6,1% stúpanie
175 km dôležité Jazdci si už na trati dnešnej piatej etapy Tour de France, ktorá meria 175,5 kilometra. Začíname.
Pred štvrtou etapou

Žltý dres:
Julian Alaphilippe
Zelený dres: Peter Sagan
Bodkovaný dres: Tim Wellens
Biely dres: W. Van Aert
Favoriti

Geraint Thomas a Egan Bernal budú lídrami Ineos, nástupcu Sky. Patria preto medzi top favoritov na celkové víťazstvo. Tímovým číslom jeden je napriek horšej forme a nedokončeniu Tour de Suisse waleský pretekár, ktorý triumfoval minulý rok. Tento rok nebude kvôli tvrdej zrážke s autom štartovať štvornásobný víťaz Chris Froome. Na medailové stupienky pomýšľajú aj Jakob Fuglsang, Adam Yates, Nairo Quintana, Mikel Landa, Thibaut Pinot, Romain Bardet, Rigoberto Uran či Richie Porte. Do prvej desiatky by sa mohli zmestiť aj Daniel Martin, Fabian Aru, Steven Kruijswijk, George Bennett, Vincenzo Nibali, Enric Mas, Emanuel Buchmann alebo Patrick Konrad.

Peter Sagan

Slovenský pretekár bude bojovať o siedmy zelený dres, čím by sa zapísal do histórie ako prvý jazdec na Tour de France, ktorému sa to podarilo a odskočil by od Nemca Zabela. Slovák je opäť považovaný za najväčšieho adepta na jeho zisk, avšak konkurencia v podobe Vivianiho, ktorý ho potrápil na Tour de Suisse, Kristoffa či Ewana, bude vysoká. Sagan sa dostal do skvelej formy a aj keď sa hovorilo, že v tejto sezóne to nie je ono, tak všetkým kritikom zavrel ústa. Bora – Hansgrohe bude mať tento rok jeden z najlepších tímov v klubovej histórii na Tour de France.

Tímy na štarte Tour de France 2019

Team Ineos
Bora – Hansgrohe (Peter Sagan)
Deceuninck – Quick-Step
AG2R La Mondiale
Bahrain – Merida
Groupama – FDJ
Movistar
Astana
Jumbo – Visma
EF Education First – Drapac
Mittchelton – Scott
CCC
UAE Team Emirates
Trek – Segafredo
Team Sunweb
Cofidis
Lotto Soudal
Total Direct Energie
Kaťuša – Alpecin
Wanty – Gobert
Dimension Data
Team Arkea – Samsic

Etapy Tour de France 2019

1. etapa 6.7. Brusel – Chateau de Laeken 194 km
2. etapa 7.7. Brusel – Brusel 27,6 km (tímová časovka)
3.etapa 8.7. Binche – Epernay 215 km
4. etapa 9.7. Reims – Nancy 213 km
5. etapa 10.7.Saint-Dié-Vosges – Colmar 175 km
6. etapa 11.7. Mulhouse – Pl. des Belles Filles 160 km
7. etapa 12.7. Belfort – Chalon-sur-Saône 230 km
8. etapa 13.7. Macon – Saint-Etienne 200 km
9. etapa 14.7. Saint-Etienne – Brioude 170 km
10. etapa 15.7. Saint-Flour – Albi 217 km
11. etapa 17.7. Albi – Toulouse 167 km
12. etapa 18.7. Toulouse – Bagneres-Bigorre 209 km
13. etapa 19.7. Pau – Pau 27,2 km (časovka)
14. etapa 20.7. Tarbes – Tourmalet 117 km
15. etapa 21.7. Limoux – Foix – Prat d'Albis 185 km
16. etapa 23.7. Nimes – Nimes 177 km
17. etapa 24.7. Pont du Gard – Gap 200 km
18. etapa 25.7. Embrun – Valloire 208 km
19. etapa 26.7. St-Jean Maurienne – Tignes 126 km
20. etapa 27.7. Albertville – Val Thorens 130 km
21. etapa 28.7. Rambouillet – Champs-Élysées 128 km

Predošlí víťazi Tour de France

2018 Geraint Thomas
2017 Chris Froome
2016 Chris Froome
2015 Chris Froome
2014 Vincenzo Nibali
2013 Chris Froome
2012 Bradley Wiggins
2011 Cadel Evans
2010 Andy Schleck

Najviac víťazstiev na Tour de France

5 – Jacques Anquetil (1957, 1961, 1962, 1963, 1964)
5 – Eddy Merckx (1969, 1970, 1971, 1972, 1974)
5 – Bernard Hinault (1978, 1979, 1981, 1982, 1985)
5 – Miguel Indurain (1991, 1992, 1993, 1994, 1995)
4 – Chris Froome (2013, 2015, 2016, 2017)

Zelený dres

2018 Peter Sagan
2017 Michael Matthews
2016 Peter Sagan
2015 Peter Sagan
2014 Peter Sagan
2013 Peter Sagan
2012 Peter Sagan
2011 Mark Cavendish
2010 Alessandro Petacchi

Počet výhier bodovacej súťaže na Tour de France (zelený dres)

6 – Erik Zabel (1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001
6 – Peter Sagan (2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2018)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:25.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo