Paulína Fialková reaguje na zákaz biatlonového zväzu: Nikdy nebudem reprezentovať inú krajinu ako Slovensko

18. 11. 2018 |
 

Disciplinárna komisia Slovenského biatlonového zväzu, zakázala štart na súťažiach spojených s reprezentáciou Slovenskej republiky sestrám Paulíne a Ivone Fialkovým. 

Foto  TASR

Disciplinárna komisia Slovenského biatlonového zväzu (DK SZB) na svojom piatkovom zasadnutí zakázala štart na súťažiach spojených s reprezentáciou Slovenskej republiky sestrám Paulíne a Ivone Fialkovým. 

Člen disciplinárnej komisie Ľubomír Lepeň presne formuloval rozhodnutie a aj jeho dôvod. "Uložili sme sankciu zákaz štartu na súťažiach spojených s reprezentáciou Slovenskej republiky. Jednoducho nerešpektovali rozhodnutie prezídia tým, že nepodpísali zmluvu, ktorú majú podpísať všetci reprezentanti. Mohli sme uložiť rôzne sankcie, jednou z možností je zákaz štartu na súťažiach spojených s reprezentáciou. Kým zmluvu nepodpíšu, nemôžu štartovať, čo vyplýva aj z uznesení prezídia," povedal pre TASR.

Reakcia na zákaz zväzu

Na svojej oficiálnej stránke pre fanúšikov Paulína Fialková taktiež oznámila verdikt disciplinárnej komisie. "Slovenský zväz biatlonu žiaľ svoje hrozby naplnil a zakázal nám reprezentovať svoju vlasť. Keďže už nie sme viazaní žiadnymi zväzovými pravidlami, budúci týždeň sa vyjadríme ku všetkým sporným bodom spolupráce s naším materským zväzom od zimných olympijských hier Pjongčang 2018. Užite si pekný športový víkend. Paja a Ivka," napísala P. Fialková a pod status pripojila aj zápis s rozhodnutím disciplinárnej komisie SZB z piatkového zasadnutia.

K celej situácii sa ešte v nedeľu vyjadrila 26-ročná Paulína:

"Chcem sa Vám všetkým v týchto pre mňa ťažkých časoch poďakovať za obrovské množstvo pozitívnych odkazov a dôveru, ktorú mi prejavujete. Veľmi si vážim aj podporu môjho zamestnávateľa Vojenské Športové Centrum Dukla a pána ministra Peter Gajdoš, ktorý je vždy na strane SVK športovcov."

Na množstvo návrhov od biatlonových fanúšikov, aby som išla reprezentovať inú krajinu chcem povedať len toľko: "Aj keď mi bude upreté právo reprezentovať svoju domovinu, Nikdy nebudem reprezentovať inú krajinu ako Slovensko.To radšej predčasne ukončím športovú kariéru a začnem rozvíjať tú druhú, v odbore, ktorý som práve vyštudovala. , napísala Paulína na instagrame."