Paralelný slalom ženy St. Moritz: Petra Vlhová vyhrala paralelný slalom

15. 12. 2019 |
 

Petra Vlhová triumfovala v nedeľnom paralelnom slalome Svetového pohára. 

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati prvého kola paralelného slalomu žien alpského Svetového pohára vo francúzskom Courcheveli 20. decembra 2017. FOTO TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v nedeľnom paralelnom slalome Svetového pohára. Vo švajčiarskom St. Moritzi zdolala vo finále Švédku Annu Swennovú-Larssonovú o dve stotiny sekundy a pripísala si jubilejné desiate prvenstvo v pretekoch SP, z toho druhé v paralelnom slalome, v ktorom sa tešila aj 1. januára 2019 v nórskom Osle.

 

"Som veľmi, veľmi šťastná, lebo som mala náročné obdobie. Kopec bol perfektne pripravený a zvíťazila som, takže som rada. V St. Moritzi to mám veľmi rada, v nedeľu tu bolo všetko ideálne. Išla som na hranici mojich možností a nakoniec som bola rýchlejšia," povedala Slovenka v prvej televíznej reakcii.

 

Paralelný slalom ženy St. Moritz ONLINE Petra Vlhová lyžovanie dnes

Dvadsaťštyriročná Vlhová vynechala v sobotu super-G pre zdravotné problémy s holennou kosťou, no o deň neskôr si už štart nenechala ujsť. Patrila k najväčším favoritkám na víťazstvo, keďže americká líderka celkového poradia seriálu Mikaela Shiffrinová absentovala a sústredila sa na utorňajší obrovský slalom vo francúzskom Courcheveli.

Slovenka potvrdila svoju úlohu už v predpoludňajšej kvalifikácii, keď dosiahla v súčte dvoch jázd čas 50,59 a o tri stotiny sekundy predstihla Rusku Jekaterinu Tkačenkovú. Tretí najlepší výsledok si pripísala Nemka Lena Dürrová, ktorá zaostala o 0,17 s.

Paralelný slalom ženy St. Moritz ONLINE Petra Vlhová lyžovanie dnes

Vo veľkom finále súperila v modrej dráhe proti Swennovej-Larssonovej. Švédka odštartovala lepšie, počas celej jazdy išli obe takmer narovnako a Vlhová si veľmi tesne vybojovala premiérový triumf v tejto sezóne. Vo SP zvíťazila prvýkrát od 8. marca, keď sa jej to podarilo v obrovskom slalome v Špindlerovom Mlyne v Česku.

"Konečne sa mi podarilo zvíťaziť v tejto sezóne. Mala som ťažké chvíle uplynulé dva, tri týždne. Od rána som sa cítila dobre, môj tím skvele pracoval, dali sme do toho všetko. Červená trať bola rýchlejšia, ale záverečné dve jazdy som išla v modrej. Vo finále som do toho dala maximum. Vnímala som, že som trocha pozadu, preto som išla naplno," povedala Vlhová pre RTVS. V celkovom poradí SP je štvrtá so ziskom 238 bodov.

Petra Vlhová paralelný slalom ženy St. Moritz online prenos lyžovanie dnes

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

 

Aktualizuj online prenos
Je to skvelé, Peťa Vlhová víťazí vo finále paralelného slalomu vo švajčiarskom stredisku St. Moritz! Vidíme, že naša hviezda má v cieli ešte problémy s pravou rukou, verme, že nepôjde o nič vážne. Gratulujeme k mimoriadne cennej výhre, keďže vieme, že Petra má zdravotné problémy so zapálenou okosticou na nohe.
20 dôležité Petra mala horší štart, ale na skoku sa to vyrovnalo.Petra však neskutočne bojovala a napokon víťazí o 0,02 sekundy! Neuveriteľné!
20 dôležité Nuž a poďme do veľkého finále! Petra Vlhová proti Anne Swenn-Larssonovej! Držte všetci doma palce!
19 dôležité Tretie miesto napokon patrí Franziske Gritschovej, o všetkom sa ale rozhodlo prakticky na cieľovej čiare!
19 Súboj o tretie miesto! Meta Hrovatová proti Franziske Gritschovej!
18 Laurence St. Germainová predviedla výbornú jazdu, navyše Federica Brignoneová spadla, a tak Kanaďanka obsadí piate miesto.
18 Súboj o piate miesto! Federica Brignoneová proti Laurence St. Germainovej.
17 Nina Haver-Løsethová s prehľadom víťazí, bude teda definitívne na siedmej pozícii.
17 Súboj o siedme miesto! Ana Buciková proti Nine Haver-Løsethovej.
16 dôležité Vo finále nastúpi Petra Vlhová proti Anne Swenn-Larssonovej, ktorá v súboji víťazí! Franziska Gritschová spadla a napokon teda reálne o postup nebojovala.
16 Franziska Gritschová proti Anne Swenn-Larssonovej.
15 Buciková chybovala a napokon bude bojovať o siedme miesto, Federica Brignoneová postupuje do priameho súboja o piate miesto.
15 Súboj o piate miesto, Ana Buciková proti Federice Brignoneovej.
14 dôležité Úvod bol v prospech Slovinky, ktorá však urobila obrovskú chybu a Petra Vlhová postupuje do finále!!!
14 dôležité A teraz pozor, Petra Vlhová ide proti Mete Hrovatovej!
13 Do boja o piate miesto postupuje Laurence St. Germainová, Nina Haver-Løsethová bude bojovať o siedme miesto.
Pred samotným semifinále tu ešte máme jazdy o piate až ôsme miesto.
Ideme semifinále, nás teší, že tam bude aj naša Petra Vlhová!
12 Federica Brignoneová po skoku urobila chybu, v závere ešte bojovala zo všetkých síl, ale postupuje Franziska Gritschová!
12 Poslednou dvojicou štvrťfinále je Franziska Gritschová proti Federice Brignoneovej.
11 Anna Swenn-Larssonová je ďalšou postupujúcou lyžiarkou, Buciková sa síce snažila vzdorovať, ale príliš sa jej veru nedarilo.
11 Ana Buciková proti Anna Swenn-Larssonovej!
10 Bolo to napínavá jazda do posledných metrov, napokon však Meta Hrovatová bude súperkou našej Petry Vlhovej v boji o finále!
10 Nina Haver-Løsethová proti Meta Hrovatovej.
9 dôležité Petra Vlhová mala horší štart, ale skvele zabojovala a napokon s prehľadom postupuje do semifinále!
9 Petra Vlhová proti Laurence St. Germainovej!
dôležité Po krátkej prestávke budú nasledovať štvrťfinálové jazdy, ako prvá sa predstaví naša Petra Vlhová, ktorá si zmeria sily s Kanaďankou Laurence St. Germainovou.
8 Federica Brignoneová zvíťazila bez väčších problémov a uzatvára tak osmičku postupujúcich pretekárok!
8 Aline Daniothová proti Federica Brignoneovej.
7 Napokon postupuje Franziska Gritschová, ktorá však v závere urobila chybu a mala veru i kopu šťastia!
7 Marta Bassinová proti Franziska Gritschovej.
6 Anna Swenn-Larssonová postupuje ďalej prakticky bez boja, pretože Irene Curtoniová vypadla po vlastnej chybe 10 bránok pred cieľom.
6 Irene Curtoniová proti Anna Swenn-Larssonová.
5 dôležité Slovinka Ana Buciková predviedla výbornú jazdu a postupuje do najlepšej osmičky!
5 Lena Dürrová proti Ane Bucikovej.
4 dôležité Bol to vyrovnaný súboj, po skoku si však Katharina Truppeová, ale v cieli je o máličko rýchlejšia Nórka Nina Haver-Løsethová a postupuje!
4 Nina Haver-Løsethová proti Katharina Truppeovej!
3 Napokon postupuje Slovinka Meta Hrovatová!
3 V ďalšej jazde Estelle Alphandová proti Hrovatovej zo Slovinska.
2 dôležité Ackermannová v prvej jazde proti Laurence St. Germainová, napokon sa teší Laurence St. Germainová a nastúpi proti Petre Vlhovej!
1 dôležité Skvelé, Petra vyhráva a postupuje ďalej!
1 Petra Vlhová proti Kristin Lysdahlovej!
Petra Vlhová bez najmenšieho zaváhania postupuje do osemfinále, z ktorého vám prinesieme živý prenos zo všetkých dvojíc. V osemfinále Petra Vlhová nastúpi proti Nórke Kristin Lysdahlovej.
Príjemný dobrý deň zo švajčiarskeho strediska St. Moritz, kde dnes budeme spoločne sledovať paralelný slalom žien. V šestnásťfinálovej jazdy naša Petra Vlhová porazila Holanďanku Adrianu Jelinkovú, o malú chvíľku bude nasledovať odveta.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
 
ČO SA DEJE

 

 

 

www.Autodoc.sk

  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo