Pamätné videá z extraligy: Inzultácia rozhodcu, nahnevaný Cíger aj Hudáčkova kľučka

31. 3. 2019 |

Richard Šechný povedal, že Martin Mráz "dobre zrobil", keď inzultoval rozhodcu Rudolfa Lauffa.

Zdeno Cíger ešte ako tréner Slovana na archívnej fotografii z roku 2008. FOTO TASR - František Iván

BRATISLAVA. Nahnevaný Zdeno Cíger, inzultácia rozhodcu či víťazný gól Libora Hudáčka v siedmom zápas finále play-off. Aj tieto momenty patria v rámci play-off slovenskej extraligy medzi pamätné.

Cíger skritizoval rozhodcov

„Toto som ešte nezažil, je to hanba rozhodcov. Nech idú všetci do ri*i, to je celé moje hodnotenie k zápasu,“ povedal po šiestom finálovom zápase play-off v roku 2008 vtedajší tréner Slovana Zdeno Cíger.

Jeho tím prehral v Košiciach, ktoré si vynútili rozhodujúci siedmy zápas, ten však vyhrali Bratislavčania.

Mráz zbil rozhodcu

Celú sériu sa poriadne nezapojil do hry, no po štvrtom semifinálovom zápase Zvolenčan Martin Mráz vykorčuľoval na ľad a inzultoval rozhodcu Rudolfa Lauffa.

Od disciplinárky za incident na ľade Slovana dostal 18-mesačný dištanc a mal aj opletačky s civilným súdom.

Šechného filmárik a filmuška

Na inzultáciu z predošlého videa zareagoval aj Richard Šechný. Správanie útočníka Slovana Martina Hujsu prirovnal k "filmárikovi a filmuške" a zákrok Mráza na rozhodcu označil slovami "dobre zrobil".

Posledný gól Slovana v extralige

Siedmy finálový zápas, predĺženie. V Košiciach sa k puku dostáva Libor Hudáček a po efektnej kľučke rozhoduje o titule pre Slovan. Ide o doteraz posledný gól, ktorý bratislavský klub strelil v extralige, keďže od roku 2012 pôsobil v KHL.

Prvý trenčiansky obrat z 0:3 na 4:3

Túto sériu z roku 2008 medzi Trenčínom a Martinom si nebudeme pamätať len pre to, že Dukle sa podarilo otočiť zo stavu 0:3 na zápasy (ako prvému tímu v extralige) a postúpiť do semifinále, ale aj pre víťazný gól zo siedmeho zápasu.

Pár sekúnd po začiatku predĺženia sa Homérova strela odrazila pred dovtedy výborného brankára Martina Vlastimila Lakosila, ktorý si ho nešťastne zrazil za vlastný chrbát.

Trenčínu sa podarilo otočiť sériu z 0:3 aj proti Slovanu o tri roky neskôr.