Pačinda oficiálne hráčom Plzne. Hrať bude až v jari

18. 10. 2018 |
 

Po Matúšovi Kozáčikovi, Patrikovi Hrošovskom a Romanovi Procházkovi bude štvrtý Slovák v plzenskom tíme.

Foto - fcviktoria.cz

Slovenský futbalový reprezentant Erik Pačinda si bude od jarnej časti českej ligy obliekať dres Viktorie Plzeň. S českým majstrom podpísal kontrakt na tri roky a už sa zapojil do prípravy. Informovala o tom oficiálna webová stránka Plzne. Pačinda v stredu ukončil pôsobenie vo fortunaligovom klube FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Po Matúšovi Kozáčikovi, Patrikovi Hrošovskom a Romanovi Procházkovi bude štvrtý Slovák v plzenskom tíme. "Erik je skúsený hráč, ktorý pravidelne patril k dôležitým členom kádra Dunajskej Stredy. Presne zapadne do našej koncepcie. Máme tu silnú česko-slovenskú os tímu," uviedol generálny manažér Adolf Šádek.

Pačinda sa teší na fantastických fanúšikov

Na Pačindu, ktorý má na konte štyri reprezentačné štarty, urobila Plzeň veľký dojem. "Prvé pocity z 'Viktorky' sú zatiaľ fantastické. Pozrel som si štadión a jeho zázemie, trochu i mesto. Verím, že sa tu dobre zabývam, už sa teším na prvý tréning. Pozrel som si aj nejaké zostrihy zo zápasov Plzne. Všimol som si, že štadión v Štruncových sadoch býva vždy plný a že Plzeň má fantastických fanúšikov. Teším sa na nich," povedal Pačinda v prvom rozhovore pre klubový web "viktoriánov".

"Je to dobré pre neho aj pre nás. Hoci do konca jesene nebude môcť hrať, chcel som, aby mohol v tomto období s novým klubom aspoň trénovať," uviedol pre denník Šport majiteľ FC DAC Dunajská Streda Oszkár Világi.