HC Slovan Bratislava získal tri body a je v hre o play off

19. 1. 2017 |
 

Hokejisti Slovana Bratislava natiahli svoju víťaznú šnúru v KHL už na šesť zápasov. Triumfovali na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 3:2 a stále sú reálne v hre o postup do play off.

Ilustračné foto - TASR

 

Belasí v dnešnom zápase profitovali z vydareného záveru druhej tretiny, keď dvoma gólmi v priebehu 68 sekúnd po presných zásahoch Nicka Plastina a Pavla Skalického získali rozhodujúci náskok. Slovan sa najbližšie predstaví v utorok 24. januára na štadióne Amuru Chabarovsk.

 

 

Prečítajte si aj

Rozpis zápasov Slovana Bratislava v KHL 2016/2017

 

 

Neftechimik Nižnekamsk
2 : 3
(1:1, 0:2, 1:0)
HC Slovan Bratislava

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 1. Gynge (Žukov, Ľamin), 50. Polygalov (Lekomcev, Karejev) – 10. M. Hlinka (Sersen, Taffe), 37. Plastino (Cheechoo, Taffe), 39. Skalický (Lušňák). Rozhodca: Akuzovskij, Fatejev – Kučava, Novikov. Diváci: 5.300.
Neftechimik Nižnekamsk: Karejev (Kolppanen) – Ľamin, Kinrade, Bryncev, Pervyšin, Berezin, Lekomcev (A), Fazylzianov – Žukov, Brulé, Gynge – Polygalov (A), Stoliarov (C), I. Bortnikov – Galiardi, Poriadin, Jakimov – Koňkov, N. Kvartaľnov, Šiksatdarov – Zdunov
HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Bačík, Pätoprstý, Rosandič – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Sukeľ, Šiška, Petráš
Aktualizuj online prenos
59:55 dôležité Gynge nahodil zo stredného pásma nepríjemný skáckajúci puk na Brusta, Barry ho vyrazil pred seba a hostia puk vyhodili von z pásma.
59:13 dôležité Lušňák zakončil bekhendom od modrej, bek domácich puk zrazil do rohu klziska.
58:43 dôležité Karejev na striedačke, domáci hrajú power play so šiestimi korčuliarmi na ľadovej ploche.
50:00 gól Nižnekamsk dal gól!
Domáci sa kontaktným gólom vracajú do hry, IGOR POLYGALOV z obranného pásma prešiel s pukom na hokejke ako nôž maslom do pásma belasých, vystrelil švihom z vnútornej strany ľavého kruhu a Brustovi to zavesil okolo lapačky. Asistencie: Ivan Lekomcev a Andrej Karejev.
46:51 dôležité Domáci od modrej puk poslali na bránku hostí, puk ju minul, no odrazil sa od zadného mantinelu a na ľavej strane pri bránke chcel zakončiť Jakimov, Brust dobre čítal hru a radovať sa domácim nedovolil.
42:28 dôležité Starosta zastúpil Brusta v bránke, Barry bol na výlete za bránkou, puk však nevybojoval, domáci puk poslali pred bránku a k zakončeniu sa dostal Jakimov, Starosta v bránkovisku puk vyrazil späť do hry.
38:07 gól Slovan Bratislava dal gól!
Brejková akcia hostí, Slovan vyrobil prečíslenie, puk po ľavej strane ťahal vpred na palici PAVOL SKALICKÝ, ktorý sa rozhodol pre individuálnu akciu, nakorčuľoval pred bránku a po kľučke na Karejeva po ľade zasunul. Asistencia: Patrik Lušňák.
36:59 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan dostal domácich pod tlak a kombinoval s pukom na hokejkách, Cheechoov pokus z medzikružia bol ešte zblokovaný, no vzápätí Slovan vyrobil akciu a z ľavého kruhu príklepom NICK PLASTINO prestrelil Karejeva v domácej klietke. Asistencie: Jonathan Cheechoo a Jeff Taffe.
32:35 dôležité Poriadin vystrelil z pravého kruhu, Brust puk zrazil pred seba, nedokázal ho prikryť, Poriadin ešte dorážal, vyrobil skrumáž a pri signalizovanom vylúčení hostí to domáci točia v pásme belasých.
30:25 dôležité Jeglič vystrelil švihom z pravého kruhu a mieril k vzdialenejšej žrdi, Karejev puk rúčkou hokejky poslal k mantinelu a pokazil tak radosť fanúšikom na Slovensku.
28:37 dôležité Berezin vypálil od modrej a pred bránkoviskom puk tečoval ešte jeden z hráčov v modrom drese, Brust puk efektne schoval vo svojej lapačke!
14:25 dôležité Neftechimik vyrobil peknú akciu, puk spoza bránky dostal pred bránkovisko na hokejku Brulé, od korčule a cez ľavú žrď sa puk dostal pred bránkovisko a na malom priestore zakončoval Gynge, bez úspechu.
12:44 dôležité Pevyšin vystrelil spoza pravého kruhu, Brust mal zakrytý výhľad, Barry reflexívne pravým betónom puk v rozkľaku poslal späť do hry.
11:59 dôležité Slovan vyrobil útok a k zakončeniu sa dostal Skalický, Karejev v bránkovisku zrazil betóny k sebe a v pokľaku ten puk schoval niekde medzi svojimi betónmi.
09:04 gól Slovan Bratislava dal gól!
Exportný gól belasých, vyhrané buly, puk smeroval na modrú a z jej stredu príklepom pálil Sersen, puk tečoval pred bránkou MICHAL HLINKA a ten skončil v ľavom hornom rohu bránky Neftechimiku. Asistencie: Michal Sersen a Jeff Taffe.
07:24 dôležité Skalický poslal pekný puk na modrú vpravo Šťastnému, Andrej si s pukom nakorčuľoval až pred bránku a vystrelil z medzikružia, Karejev puk vytesnil na ochrannú sieť.
03:28 dôležité Chipchura mal dobrú príležitosť na vyrovnanie, keď po prechode modrou vystrelil z vrcholu ľavého kruhu, Karejev puk v sede zatočil do svojej lapačky!
00:12 gól Nižnekamsk dal gól!
Domáci vyhrali úvodné buly, po ľavej strane puk vpred potiahol Žukov, pri prečíslení dva na jeden puk poslal vpravo ponad padajúceho Sersena a RICHARD GYNGE prekonal Brusta v bránke hostí. Asistencie: Michail Žukov a Kirill Ľamin.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo