HC Slovan Bratislava získal tri body a je v hre o play off

19. 1. 2017 |
 

Hokejisti Slovana Bratislava natiahli svoju víťaznú šnúru v KHL už na šesť zápasov. Triumfovali na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 3:2 a stále sú reálne v hre o postup do play off.

Ilustračné foto - TASR

 

Belasí v dnešnom zápase profitovali z vydareného záveru druhej tretiny, keď dvoma gólmi v priebehu 68 sekúnd po presných zásahoch Nicka Plastina a Pavla Skalického získali rozhodujúci náskok. Slovan sa najbližšie predstaví v utorok 24. januára na štadióne Amuru Chabarovsk.

 

 

Prečítajte si aj

Rozpis zápasov Slovana Bratislava v KHL 2016/2017

 

 

Neftechimik Nižnekamsk
2 : 3
(1:1, 0:2, 1:0)
HC Slovan Bratislava

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 1. Gynge (Žukov, Ľamin), 50. Polygalov (Lekomcev, Karejev) – 10. M. Hlinka (Sersen, Taffe), 37. Plastino (Cheechoo, Taffe), 39. Skalický (Lušňák). Rozhodca: Akuzovskij, Fatejev – Kučava, Novikov. Diváci: 5.300.
Neftechimik Nižnekamsk: Karejev (Kolppanen) – Ľamin, Kinrade, Bryncev, Pervyšin, Berezin, Lekomcev (A), Fazylzianov – Žukov, Brulé, Gynge – Polygalov (A), Stoliarov (C), I. Bortnikov – Galiardi, Poriadin, Jakimov – Koňkov, N. Kvartaľnov, Šiksatdarov – Zdunov
HC Slovan Bratislava: Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Bačík, Pätoprstý, Rosandič – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Sukeľ, Šiška, Petráš
Aktualizuj online prenos
Slovan v tretej tretine inkasoval, keď domáci potrestali v závere presilovky laxný prístup hostí, no to bolo zo strany Neftechimiku všetko a belasí tri body ubránili. Nižnekamsk hral v závere zápasu aj power play, nepodarilo sa mu zápas poslať do predĺženia, Slovan to ubránil a k Dunaju privezie z tohto tripu plných šesť bodov. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 14:6, celkom 36:29, pekný večer a dobrú noc priaznivcom Slovana želá Vladimír Korduliak.
časová značka Koniec zápasu.
59:55 dôležité Gynge nahodil zo stredného pásma nepríjemný skáckajúci puk na Brusta, Barry ho vyrazil pred seba a hostia puk vyhodili von z pásma.
59:13 dôležité Lušňák zakončil bekhendom od modrej, bek domácich puk zrazil do rohu klziska.
58:43 dôležité Karejev na striedačke, domáci hrajú power play so šiestimi korčuliarmi na ľadovej ploche.
58:43 Koňkov poslal puk na Brusta z pravej strany od kruhu, následne ho belasí vyhodili von z pásma na zakázané uvoľnenie.
58:29 Brust v pokľaku puk vyrazil na pravý kruh, keď domáci strieľali z ľavého kruhu, Slovan sa bráni akcii domácich.
57:50 Domáci v plnom počte, Karejev bol v bránke bez práce, táto presilovka belasým vôbec nevyšla.
56:54 Nič nenasvedčuje tomu, že by hostia hrali presilovku, domáci sa snažia s otvorenou obranou počas oslabenia hrať so súperom vyrovnanú partiu.
56:15 Domáci poslali ďalší puk von cez všetky čiary, Slovan má možnosť potvrdiť tri body gólovou poistkou, zatiaľ domácich pod tlak nedostal.
55:50 Fazylzianov sa dostal k zakončeniu, keď ťahal puk po pravej strane, no fauloval Brusta a za nedovolené bránenie vyfasoval dve minúty.
55:00 Puk pod rukavicou Karejeva, ktorý upokojil hru na ľadovej ploche, Slovan vybojoval pásmo na vhadzovanie.
54:15 Slovan poslal puk von z pásma, nebolo to zakázané uvoľnenie, domáci sa však do kombinačnej akcie nedostali.
53:16 Šťastný znepríjemnil život Šiksatdarovi, ktorý sa do šance nedostal a belasí môžu založiť ďalšiu akciu, puk vyvážajú von z pásma.
52:00 Brust zle rozohral puk spoza bránky, domáci sa však do šance nedostali, puk zachytil Jeglič a založil útočnú akciu hostí.
50:00 gól Nižnekamsk dal gól!
Domáci sa kontaktným gólom vracajú do hry, IGOR POLYGALOV z obranného pásma prešiel s pukom na hokejke ako nôž maslom do pásma belasých, vystrelil švihom z vnútornej strany ľavého kruhu a Brustovi to zavesil okolo lapačky. Asistencie: Ivan Lekomcev a Andrej Karejev.
49:35 Lekomcev poslal nepríjemný puk na bránku hostí, Brust bol pozorný a puk schoval vo svojej lapačke.
49:22 Musatov potiahol puk vpred a vystrelil spoza pravého kruhu, Slovan získal ďalšie sekundy zo svojej oslabovky.
48:24 Spoza bránky Karejeva začína akcia domácich, domáci fans opäť pískajú, Slovan bráni svoju modrú čiaru a pásmo.
48:02 Za hákovanie sadol na trestnú Skalický, domáci majú možnosť vrátiť sa do hry, belasí budú brániť svoje oslabenie zubami nechtami.
46:51 dôležité Domáci od modrej puk poslali na bránku hostí, puk ju minul, no odrazil sa od zadného mantinelu a na ľavej strane pri bránke chcel zakončiť Jakimov, Brust dobre čítal hru a radovať sa domácim nedovolil.
45:46 Cheechoo strieľal od modrej, bol to však on, kto poslal puk na ochrannú sieť, vhadzujeme tak v strednom pásme.
45:14 Brust schoval pod rukavicou puk smerujúci na jeho bránku, domáci vybojovali pásmo na vhadzovanie.
44:56 Slovan kombinoval s pukom v pásme svojho hostiteľa, Švarného puk bol zblokovaný a domáci sa následne ubránili a puk dostali na svoje hokejky.
43:58 Slovan chyboval pri prechode do útočného pásma, vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje späť pred Brusta.
43:20 Na druhej strane bol v akcii Taffe, ktorý vystrelil z pravej strany pri bránkovisku, Karejev v pokľaku cez betóny puk vyrazil, Jeff mu ho znova poslal na betóny, Andrej následne puk schoval pod svoje rukavice.
42:28 dôležité Starosta zastúpil Brusta v bránke, Barry bol na výlete za bránkou, puk však nevybojoval, domáci puk poslali pred bránku a k zakončeniu sa dostal Jakimov, Starosta v bránkovisku puk vyrazil späť do hry.
42:00 Jakimov sa točil s pukom v okolí bránky Brusta, nahodil puk spoza bránky pred bránkovisko, Poriadin však puk do bránky hostí nedostal.
40:47 Domáci začali tretiu tretiny aktívne, Slovan vyhodil teraz puk von z pásma a hráči odišli striedať.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:49.
V druhej tretine sme videli vyrovnanú partiu a šance boli na oboch stranách. Slovan hral jednu presilovku, domáci tím tri, no zmena skóre sa neudiala. Slovan udrel až v závere tretiny a na pekný gól Plastina nadviazal po peknej individuálnej akcii Skalický, nuž a tím spod Tatier odchádzal do šatne s dvojgólovým brejkom. Pomer striel do priestoru bránky v druhej tretine 9:11.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:25 Slovan nahodil puk do pásma domácich a druhú tretinu už aby sme len dohrali.
38:07 gól Slovan Bratislava dal gól!
Brejková akcia hostí, Slovan vyrobil prečíslenie, puk po ľavej strane ťahal vpred na palici PAVOL SKALICKÝ, ktorý sa rozhodol pre individuálnu akciu, nakorčuľoval pred bránku a po kľučke na Karejeva po ľade zasunul. Asistencia: Patrik Lušňák.
36:59 gól Slovan Bratislava dal gól!
Slovan dostal domácich pod tlak a kombinoval s pukom na hokejkách, Cheechoov pokus z medzikružia bol ešte zblokovaný, no vzápätí Slovan vyrobil akciu a z ľavého kruhu príklepom NICK PLASTINO prestrelil Karejeva v domácej klietke. Asistencie: Jonathan Cheechoo a Jeff Taffe.
35:21 Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie bravúrne ubránil a domáci hráči si vyslúžili hnev svojho publika.
35:00 Puk za bránkou domácich, fans Neftechimiku pískajú, neľúbi sa im hra svojho tímu v presilovke.
34:27 Polygalov nakorčuľoval s pukom po ľavej strane až pred Brusta, bol tiesnený a hostia puk dokázali zblokovať na ochranné sklo.
33:46 Slovan poslal von z pásma už druhý puk, Neftechimik sa v pásme belasých usadiť ešte nedokázal.
33:21 Plastino dostal dve minúty za hákovanie, pred Brustom bude teraz zrejme horúco.
32:35 dôležité Poriadin vystrelil z pravého kruhu, Brust puk zrazil pred seba, nedokázal ho prikryť, Poriadin ešte dorážal, vyrobil skrumáž a pri signalizovanom vylúčení hostí to domáci točia v pásme belasých.
30:52 Žukov potiahol puk vpred po ľavej strane a vystrelil od kruhu, Bačík puk zblokoval za bránku a Brust si mohol aj v tejto chvíli vydýchnuť.
30:25 dôležité Jeglič vystrelil švihom z pravého kruhu a mieril k vzdialenejšej žrdi, Karejev puk rúčkou hokejky poslal k mantinelu a pokazil tak radosť fanúšikom na Slovensku.
29:47 Švarný pekne vystrelil od modrej, Karejev puk v pokľaku vyrazil pred seba vľavo a následne ho zlikvidoval pod rukavicou, hostia sa už k dorážke nedostali, Taffe sa snažil márne.
29:04 Prečíslenie hostí dva na jeden, Taffe poslal puk z pravej strany na ľavý kruh, ten však preskočil hokejku Cheechoovi a Jonathan tak zakončiť nemohol.
28:37 dôležité Berezin vypálil od modrej a pred bránkoviskom puk tečoval ešte jeden z hráčov v modrom drese, Brust puk efektne schoval vo svojej lapačke!
28:23 Puk zasiahol jedného z rozhodcov a ten je ošetrovaný na domácej striedačke, chvíľu sme tak nehrali aj pre takúto hernú situáciu, ktorú priniesol dnešný duel.
28:11 Šťastný autorom strely z pravej strany od kruhu, Karejev mal však odkrytý výhľad a Andrejov puk zneškodnil.
27:57 Hostia v plnom počte, Slovan svoje krátke oslabenie ubránil, aj keď hral Neftechimik s pukom v jeho pásme.
27:10 Domáci v plnom počte a bude to Neftechimik, kto bude pokračovať v hre svojou presilovkou.
26:51 Domáci poslali puk z pravej strany pred bránkovisko, Ľamin bol tiesnený a puk belasí poslali na druhú stranu k mantinelu.
25:57 Hákovanie Jakimova a na trestnú usadá Taffe, sily na ploche sa nám vyrovnajú.
25:53 Sersen vystrelil od modrej, trafil masku domáceho gólmana, Karejev ukazuje hlavnému, že je v poriadku, hra je však prerušená.
25:28 Sersen poslal puk do priestoru bránky domácich, Karejev bol pozorný a puk z hokejky kapitána belasých zlikvidoval.
25:10 Polygalov za hákovanie Jegliča vyfasoval dve minúty, presilovka pre belasých je tu.
24:43 Plastino spoza pravého kruhu minul bránku domácich, signalizované vylúčenie domácich, Slovan so šiestimi korčuliarmi na ľade.
24:29 Hostia v plnom počte a Slovan drží puk na hokejkách v pásme domácich.
23:49 Až teraz Sersen poslal puk von cez všetky čiary, Slovan posiela na ľad čerstvé sily.
23:15 Domáci držia Slovan pod tlakom, Sersen teraz zrazil puk do rohu klziska, Brust bol ale doteraz bez práce.
22:29 Príliš veľa hráčov na ľade a trest pre hráčsku lavičku hostí odsedí Petráš.
21:55 Skalický sa uvoľnil na ľavej strane a diagonálou našiel za pravým kruhom Starostu, Tomáš sa oprel do puku a príklepom vystrelil, puk však poslal len na ochranné sklo.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:56.
Domáci zvládli úvod zápasu a rýchlym gólom sa dostali do vedenia. Slovan zbrane nezložil, ba naopak, gól ho vyburcoval k aktivite a domáci sa len a len bránili. Slovan vyhrával dôležité buly a po jednom z nich peknou strelou Sersena a bloku Hlinku vyrovnal. Potom sme videli vyrovnanú partiu, aj Slovan sa dostal pod súvislý tlak, Brust zmenu skóre nepripustil. Slovan hral presilovku, bez využitia a tak chlapci odišli do šatní zmierlivo. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 13:12.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:05 Gynge sa prebojoval s pukom z obranného pásma až za bránku Brusta, tam ho však Kundrátek zo Sersenom odzbrojili a Brust bol bez práce.
18:29 Kinrade si rukou v strednom pásme spracoval puk, chcel s ním pred Brusta, jeho spoluhráč sa však nestihol z pásma dostať skôr a tak čiarový píska domácim ofsajd.
17:35 Domáci v plnom počte, Slovan ponuku na brejk využiť nedokázal.
16:38 Domáci vybojovali puk v pásme a okamžite ho vyhodili von cez všetky čiary, Slovan stráca sekundy zo svojej výhody.
15:35 Chipchura dostal dve minúty za hrubosť a keďže bitku vyprovokoval Polygalov, ten dostal dve + dve minúty, rovnako za hrubosť, presilovka pre Slovan.
15:35 Musatov vystrelil z ľavého kruhu švihom, Karejev šiel do pokľaku a puk dokázal zneškodniť.
14:25 dôležité Neftechimik vyrobil peknú akciu, puk spoza bránky dostal pred bránkovisko na hokejku Brulé, od korčule a cez ľavú žrď sa puk dostal pred bránkovisko a na malom priestore zakončoval Gynge, bez úspechu.
13:54 Po zakázanom uvoľnení sme vhadzovali pred Karejevom, Slovan vyhral buly, Kundrátkov puk si však cestu do siete domácej bránky nenašiel.
13:44 Až teraz Šiška vyhodil puk von z obranného pásma, bolo veru horúco v pásme belasých, keď sa snažil Neftechimik vytvoriť si efektný palebný priestor.
12:44 dôležité Pevyšin vystrelil spoza pravého kruhu, Brust mal zakrytý výhľad, Barry reflexívne pravým betónom puk v rozkľaku poslal späť do hry.
11:59 dôležité Slovan vyrobil útok a k zakončeniu sa dostal Skalický, Karejev v bránkovisku zrazil betóny k sebe a v pokľaku ten puk schoval niekde medzi svojimi betónmi.
11:35 Stoliarov dostal prihrávku na pravý kruh, v zakončení bol však veľmi nepresný a puk poslal do rohu klziska.
10:28 Kvartaľnov chcel prekvapiť Brusta z ľavej strany spoza bránky, nepodarilo sa mu to a keďže zhodil Barrymu ochrannú prilbu z hlavy, arbitri hru prerušili, vhadzujeme v strednom pásme.
10:14 Brust cez svoju vyrážačku poslal puk pred seba, keď domáci poslali nepríjemný puk z pravej strany od modrej, Barry zmenu skóre nepripustil.
09:04 gól Slovan Bratislava dal gól!
Exportný gól belasých, vyhrané buly, puk smeroval na modrú a z jej stredu príklepom pálil Sersen, puk tečoval pred bránkou MICHAL HLINKA a ten skončil v ľavom hornom rohu bránky Neftechimiku. Asistencie: Michal Sersen a Jeff Taffe.
08:55 Belasí puk nahodili do pásma a vybojovali ho, keď Karejev bol nútený puk schovať pod svoju rukavicu.
08:03 Puk hosťom ušiel do stredného pásma, arbitri hru museli prerušiť pre ofsajd a nariadili vhadzovanie v centrálnom kruhu.
07:24 dôležité Skalický poslal pekný puk na modrú vpravo Šťastnému, Andrej si s pukom nakorčuľoval až pred bránku a vystrelil z medzikružia, Karejev puk vytesnil na ochrannú sieť.
05:00 Puk skončil na domácej striedačke, arbitri nariadili vhadzovanie po ľavej ruke Karejeva.
04:19 Slovan opäť vyhral buly, puk šiel za kruh a švihom vystrelil pohotovo Bačík, Karejev v pokľaku puk likviduje na svojej hrudi.
04:15 Lušňák s Bryncevom posunuli bránku Karejeva, arbitri hru museli prerušiť, vhadzujeme po pravej ruke domáceho gólmana.
03:28 dôležité Chipchura mal dobrú príležitosť na vyrovnanie, keď po prechode modrou vystrelil z vrcholu ľavého kruhu, Karejev puk v sede zatočil do svojej lapačky!
02:45 Z pravej strany poslali belasí po víťaznom buly puk do priestoru domácej bránky, Karejev v pokľaku pri ľavej žrdi puk schoval vo svojom výstroji.
02:41 Sersen preveril pozornosť Karejeva, zmena skóre sa neudiala, Andrej puk zneškodnil.
02:15 Sukeľ poslal z ľavého kruhu reklamnú strelu do priestoru bránky domácich, Karejev puk pohotovo poslal do rohu klziska.
00:12 gól Nižnekamsk dal gól!
Domáci vyhrali úvodné buly, po ľavej strane puk vpred potiahol Žukov, pri prečíslení dva na jeden puk poslal vpravo ponad padajúceho Sersena a RICHARD GYNGE prekonal Brusta v bránke hostí. Asistencie: Michail Žukov a Kirill Ľamin.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už máme na hracej ploche, hostia v bielych dresoch, domáci v modrých farbách, vypočujeme si hymny oboch krajín a začíname.
Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu z Neftechim Areny v Nižnekamsku, kde končí rozkorčuľovanie oboch tímov. Slovan sa dnes predstaví v rovnakej zostave ako v Moskve na ľade Spartaka, zmena je len v postoch na ľavej strane prvého a štvrtého útoku, keď si miestenky medzi sebou vymenili Matúš Sukeľ a Michal Hlinka.
Úvodné zostavy:

Neftechimik Nižnekamsk:

Karejev (Kolppanen) – Ľamin, Kinrade, Bryncev, Pervyšin, Berezin, Lekomcev (A), Fazylzianov – Žukov, Brulé, Gynge – Polygalov (A), Stoliarov (C), I. Bortnikov – Galiardi, Poriadin, Jakimov – Koňkov, N. Kvartaľnov, Šiksatdarov – Zdunov

HC Slovan Bratislava:

Brust (Pogge) – Sersen (C), Kundrátek, Plastino, Švarný (A), Starosta, Bačík, Pätoprstý, Rosandič – M. Hlinka, Taffe (A), Cheechoo – Musatov, Jeglič, Chipchura – Skalický, Lušňák, Šťastný – Sukeľ, Šiška, Petráš

Rozhodca:

Akuzovskij, Fatejev – Kučava, Novikov.
HC Slovan sa pred zápasom hviezd KHL predstavil v utorok večer v Moskve na ľade Spartaka, kde po zodpovednom výkone zaknihoval tri body po víťazstve 3:0. Na rad prichádza druhý zo zápasov, Slovan sa predstaví na ľade Neftechimiku Nižnekamsk.

Neftechimik Nižnekamsk, klub z petrochemického mesta s viac ako 200.000 obyvateľmi. Klub Neftechimik vznikol v roku 1968 a vo svojej histórii nezaznamenal žiadne výrazné úspechy. Do KHL vstúpil v roku jej vzniku, 2008, v jednotlivých jej ročníkoch zaznamenal postupne celkové 15., 6., 15., 18., 14., 25., 22. a 16. priečku.

V úvodnom ročníku bol v prvom kole play-off nad ich sily Lokomotiv Jaroslavľ, séria skončila 1:3 na zápasy. V druhom účinkovaní play-off súťaže, v sezóne 2009/2010, v prvom kole vyradili Avangard Omsk 3:0 na zápasy, no v semifinále konferencie boli nad ich sily hráči Salavat Ufa, ktorým podľahli 2:4 na zápasy, čo v konečnom účtovaní znamenalo pekné 6. miesto. V treťom ročníku ukončili účinkovanie hneď v prvom kole, Avangard Omsk zvíťazil na zápasy 4:3. V štvrtom ročníku sa hráči do play – off súťaže neprebojovali, v piatej sezóne už áno, hneď v prvom kole však nestačili na AK Bars Kazaň a séria skončila 0:4 na zápasy. Šiesta sezóna znamenala najhoršie klubové umiestnenie v KHL a v tej ďalšej to bol postup nahor o tri priečky. V tej uplynulej však „Petrochemici“ okúsili chuť play-off, v súbojoch s Avangard Omsk však nezvíťazili ani v jednom dueli a po sérii 0:4 na zápasy pre nich sezóna skončila.

Dres Neftechimiku obliekajú prevažne domáci hráči z Ruskej federácie. Káder dopĺňajú dvaja hráči s pasom Kanady a rovnako dvaja z USA, po jednom hráčovi majú zastúpenie Fínsko a Švédsko. Hlavným trénerom mužstva je Andrej Viktorovič Nazarov. Domáce zápasy hráva Neftechimik v Ľadovom paláci s názvom Neftechim Arena, ktorá pojme 6.000 divákov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Neftechimik z 51 zápasov 66 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a získal doposiaľ 72 bodov. V aktuálnej sezóne v októbri zvíťazil Netechimik v Bratislave po výsledku 5:2, prišiel čas vrátiť súperovi požičané.

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je Jeff Taffe s 37 kanadskými bodmi (17+20), na druhej priečke Jonathan Cheechoos 35 kanadskými bodmi (13+22). V tíme domácich je na čele kanadského bodovania 40 bodový Dan Sexton (12+28), na druhej priečke 32 bodový Richard Gynge (18+14). Gólman hostí Barry Brust disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 91,9% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,38 gólov na zápas, Justin Pogge s 90,4% úspešnosťou drží priemer 3,03 gólov na zápas. Na druhej strane Andrej Karejev s 95,3% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,80 gólov na zápas, Ville Kolppanen91,7% úspešnosť zásahov s priemerom 2,80 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Neftechim Arena privíta klub spod Tatier a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.