Hokejisti po nájazdoch zdolali Kanadu na Nemeckom pohári

5. 11. 2016 |
 

V slovenskej zostave boli len hráči z českej a slovenskej najvyššej súťaže.

Na snímke vpravo slovenský hokejový reprezentanty Andrej Kudrna a vpravo Kevin Clark (Kanada) v zápase medzinárodného hokejového turnaja o Nemecký pohár Slovensko - Kanada 5. novembra 2016 v Augsburgu. FOTO TASR - Michal Svítok

Slovenskí hokejisti zdolali v sobotňajšom dueli Nemeckého pohára Kanadu 4:3 po nájazdoch a na tradičnom turnaji si zahrajú o celkové prvenstvo.

Proti európskemu výberu Kanady podali obetavý výkon a vďaka vysokej efektivite z prvých dvoch tretín napokon vydreli triumf.

Ten v nájazdovom rozstrele zariadil kapitán Vladimír Dravecký. V bránke Kanady sa predstavil Barry Brust zo Slovana Bratislava a z 18 striel v riadnom hracom čase inkasoval tri góly. 

Na záver 27. ročníka tradičného jesenného turnaja nastúpia zverenci Zdena Cígera v nedeľu o 13.00 proti Švajčiarsku.

Ak zápas vyhrajú aspoň za dva body, štvrtýkrát v histórii získajú Nemecký pohár. Kanada sa o tri a pol hodiny neskôr prestaví proti domácemu Nemecku. 

hlasy po zápase:

Zdeno Cíger, tréner SR: "Ťažký zápas proti kvalitnému súperovi. Chalani k tomu pristúpili zodpovedne, a to bolo podstatné. Bavili sme sa o tom, že takýto zápas sa musí hrať s disciplínou a v obrovskom nasadení. Oboje sme splnili."

Martin Gernát, autor prvého gólu SR, premiérového v reprezentácii: "Zápas bol veľmi náročný. Kanada vysoko napádala, dohrávala súboje. Nechceli sme sa ich zľaknúť, napokon sme bojovali so srdcom až do konca. Jaro nás podržal v kľúčových momentoch. Dali sme do toho všetko a výsledkom je víťazstvo nad Kanadou. Premiérový gól chutil vynikajúco. Andy (Kudrna, pozn. red.) mi to pekne prenechal, hoci som čakal, že vystrelí. Videl som, že brankár pôjde do pokľaku, na ľavej strane mal priestor, tak som to vyskúšal a padlo mi to."

Tomáš Hrnka, útočník SR: "Zdolali sme Kanadu, a to sa nestáva každý deň. Mali tu európsky výber, ale na tom nezáleží. Bolo by to cenné víťazstvo v prípade hocijakého mužstva, s ktorým by na turnaj prišli. Fyzická hra s Kanaďanmi mi nevadila. Bol som pripravený na to, že nejaké telá budú padať na ľad."

Dávid Skokan, útočník SR: "Vlado Dravecký to jednoducho vie zakončiť. Stále to strieľa hore a sme veľmi radi, že mu to vyšlo. Ako správny kapitán nás potiahol na víťazstvom, ale nie je to len o jednom hráčom. Jaro Janus odchytal ďalší skvelý zápas, pokračuje to obranou, kde hráme jednoducho až do útoku. Mužstvo má silného ducha, šliape a robí to, čo má."

Vladimír Dravecký, kapitán SR, autor víťazného gólu: "Sme tu veľmi dobrá partia, čo potvrdzujeme od začiatku turnaja. Pokyny boli jednoznačné. Máme svoj systém, ktorý keď dodržíme, môžeme byť úspešní. Mená v dnešnom hokeji nerozhodujú, dnes sme to potvrdili. Povedali sme si, že sa ich nebudeme báť, budeme dohrávať súboje, korčuľovať a uvidíme, čo to dá. Veril som, že dnes neprehráme." 

Barry Brust, brankár Kanady a Slovana Bratislava: "Bol to pre mňa špeciálny zápas. Prvýkrát som dostal možnosť hrať za Kanadu a užíval som si to. Nebol som nervózny, myslím si, že ako tím sme odviedli dobrú robotu, vytvorili si dostatok šancí, no viackrát nám puk v šanci odskočil od hokejky. Je ťažké chytať zápas, v ktorom na vás letí len niekoľko striel. Na druhej strane, bolo skvelé opäť vidieť  slovenských fanúšikov v hľadisku."

Slovensko
4 : 3
(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
[ po s.n. 1 : 0 ]
Kanada

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 11. Gernát (Kudrna, Češík), 32. Kudrna (Šedivý), 33. Jánošík (Hrnka), rozh. náj. Dravecký – 8. Clark (Petersen, Scott), 33. Buck (Genoway), 48. Scott.
Slovensko: Janus (Laco) – Čajkovský (A), Mikuš, Gernát, Čerešňák, Jánošík, Trška, Šedivý – Dravecký (C), Cingel, Haščák – Hrnka, Suja, Skokan (A) – Matoušek, Češík, Kudrna – Macík, Bortňák, Mráz
Kanada: Brust (Taylor) – Kinrade, Robinson, Genoway, Lee (C), Sigalet, McNeill, Lamb – Talbot (C), Kozun, Roy – Buck (A), Szczechura, Ellison – Clark, Scott, Holloway – Gordon, Hamilton, Matsumoto – Petersen
Aktualizuj online prenos
Slovenskí hokejisti napokon boli úspešnejší v nájazdoch a pripísali si skvelé víťazstvo nad silnou Kanadou, ktorá nám po celý zápas robila obrovské problémy. Výkon nášho tímu bol opretý najmä o brankára Janusa, ktorý predviedol niekoľko skvelých zákrokov.
Naši zdolali teda Kanadu 4:3 po samostatných nájazdoch a zajtra sa v poslednom zápase predstavia proti Švajčiarsku.
Pekný večer!
časová značka Koniec zápasu.
gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovensko.
O výhre našej reprezentácie nad Kanadou rozhodol premeneným nájazdom VLADIMÍR DRAVECKÝ.
Paul Szczechura z tretieho nájazdu neprekonal brankára Janusa. Namieril vedľa!
Vladimír Dravecký si pripravil puk medzi kruhmi a prudkou strelou švihom trafil do ľavého horného rohu!
Na ďalší nájazd šiel Chris Lee, bekhendom nášho gólmana neprekonal.
Tomáš Hrnka rýchlo premiešal a zakončil. Jeho forhendovú strelu Brust len lízol a potom puk šiel do žrde.
Bekhendovú kľučku praváka Brandona Kozuna brankár Janus vyrazil, rýchlo sa presunul k pravej tyčke.
Nájazdy odštartoval Dávid Skokan. Jeho bekhendový nájazd Brust vyrazil lapačkou.
časová značka Samostatné nájazdy začínajú.
Predĺženie bolo veľmi napäté, videli sme niekoľko šancí. Tú najväčšiu mal Kozun, ktorého zakončenie predsa len skončilo na hornej žŕdke a následne puk spadol do bránkoviska. O osude stretnutia sa teda rozhodne v nájazdoch.
65:00 časová značka Predĺženie sa skončilo.
64:18 Javorové listy sa potom dostali do prečíslenia. Talbot prihral na pravý kruh Kozunovi, ktorý namieril do hornej žŕdky. Niektorí diváci a hráči sa už radovali z gólu, ale ten zrejme nepadol.
64:03 Haščák pálil od modrej čiary, ale nebola to strela z prípravy. Brust bezpečne vyrazil puk.
63:43 Dravecký podržal puk v obrannom pásme a náš tím môže po dlhšej dobe niečo vymyslieť.
63:10 Clark prihral pred bránku voľnému Matsumotovi, ktorého zakončenie z prvej len tesne lízlo ľavú žŕdku.
62:35 Scott z pravej strany mal na výber dvoch spoluhráčov. Prihrávku však napokon zablokoval náš hráč a pre istotu ešte aj hokejkou zasiahol Janus.
62:05 Češík odobral puk Genowayovi a poslal ho von cez stred ihriska. Tam ho zachytil kanadský obranca.
61:18 Cingel získal puk pri modrej čiare a nahadzoval na Brusta. K bránke smeroval Hrnka, no už nezakončil.
60:44 Našim sa však podarilo dostať do prečíslenia. Dravecký posunul z pravého kruhu puk dozadu na Čajkovského, ktorý svoju zablokovanú strelu ešte dorazil, ale Brust zastavil aj druhé zakončenie.
60:28 Kanaďania už získali útočné pásmo a vytvárajú príležitosti.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Zápas sa v tretej tretine nerozhodol, a tak uvidíme predĺženie troch proti trom.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:29 dôležité V tejto situácii nás skvelo podržal brankár Janus. Po Gernátovej chybe sa do zakončenia dostal Talbot, ktorý vymiešal nášho obrancu a šiel sám na Janusa, no náš gólman na dvakrát fantasticky zachytil!
59:20 Matoušek zo stredného pásma nahodil puk na Brusta. Kanaďania zakladajú nový útok.
57:46 Tvrdú delovku proti Janusovi použil Buck. Jeho projektil Janus vyrazil smerom na ochrannú sieť. Kanaďania sú veľmi nepríjemní, už však hráme v plnom počte.
56:34 Kozun sa ocitol v dobrej pozícii. Od modrej čiary zišiel k pravému kruhu a nahodil na Janusa. Slovenský brankár bezpečne zachytil a podržal puk.
55:36 V tejto kľúčovej fáze zápasu prichádza po našej presilovke aj kanadská hra v početnej prevahe. Radoslav Macík si odsedí trest za hákovanie.
55:05 Presilovká nášho tímu je už minulosťou, ale naša hra v početnej výhode bola účelná. Vytvorili sme si niekoľko šancí, celý čas sme hrali v útočnom pásme.
54:09 dôležité Hrnka dával šikovnú prihrávku alebo také nahodenie z pravého kruhu, ktoré smerovalo k Sujovi. Brust ani nevedel, ktorým smerom ide puk. Puk ho len tak trafil do betónu úplne náhodne. Kanadský gólman mal veľké šťastie.
53:17 Dávid Skokan naprahoval hokejku na pravom kruhu. Prihrávku si vypýtal a pálil. Jeho zakončenie však bolo stečované.
52:45 Budeme hrať presilovú hru. Brandon Buck dostáva dve minúty za podrazenie.
52:36 Buck prihrávkou pred bránu hľadal Szczechuru. Obrancovia z Cígerovho výberu si však poradili s pukom a nedovolili kanadskému útočníkovi zakončovať.
52:09 Mráz si spracoval prihrávku na ľavom kruhu, posunul na stranu Jánošíkovi, ktorý vystrelil na bránku. Brust dokázal zakončenie zachytiť na hrudi.
51:47 Macík opäť dokazuje svoje fyzické predpoklady. Dokázal ustáť niekoľko súbojov v rohu klziska a následne prihrať spoluhráčom.
50:55 Hrnka sa vysunul po ľavom krídle, ale jeho strela švihom letela ponad Brustovu svätyňu. K puku sa potom aj tak dostali naši hráči, ale už mimo pásma.
50:17 Jánošík atakoval tvrdo Clarka. Bol to hraničný zákrok, no rozhodcovia sa tentokrát rozhodli neprilepšiť kanadskému výberu.
49:14 Po našom vyhratom buly v útočnom pásme Haščák posunul puk Gernátovi na modrú. Jeho strela však letela vedľa Brustovej bránky.
49:08 Po pravom krídle vyštartoval dopredu Radoslav Macík, ktorý strieľal spoza pravého kruhu. Brust zachytil puk do svojej lapačky.
47:49 gól Kanada dala gól!
Gól od javorových listov visel na vlásku. Naši už nedokázali čeliť veľkému tlaku súpera. GREG SCOTT sa uvoľnil z rohu klziska, dostal sa pred bránkovisko, otočil sa a bekhendom prekonal Janusa strelou popod betón!
47:33 Mikuš si musel dať pozor na Clarka, ku ktorému nakoniec tak rýchlo nepristúpil. Clarkova strela však potom nebola až taká nebezpečná.
47:18 Cingel sa nečakane dostal k strele z ľavého kruhu. Nemal však dostatočnú rýchlosť, stihol k nemu dostúpiť kanadský hráč a jeho pokus zablokoval.
46:08 Roy posunul na modrú čiaru Leemu, ktorý nahadzoval pred bránku. Zakončenie bolo zblokované. Hrá sa síce vo vyváženom počte, no vyzerá to tak, akoby Kanada hrala presilovku. Naši však hrajú obetavo a do zápasu dávajú všetko.
45:18 Matoušek zo stredného pásma iba nahodil puk k Barrymu Brustovi a následne aj jeho spoluhráči odišli striedať.
44:25 Dravecký pochybil v prihrávke za bránkou. Puk sa odrazil ku Clarkovi k bránkovisku a ten bol následne nebezpečný. Janus bol okamžite v strehu a podarilo sa mu vyraziť puk.
43:52 Genoway vypálil z hranice ľavého kruhu. Svojou delovkou zlomil hokejku nášmu Matouškovi. Janus následne prikryl puk a môžeme si zhlboka vydýchnuť.
43:31 Petersen z ľavého kruhu hľadal prihrávkou pred bránku Roya, ale našim hráčom sa podarilo vypichnúť tento pas. Kanaďania stále v útočnom pásme.
42:09 Krížnou prihrávkou hľadal Szczechura Kinradea na pravom kruhu, ale ten si puk nespracoval. Kanada aktuálne hrá presilovku piatich proti štyrom. Slovensko sa zatiaľ zubami-nechtami bráni.
41:31 Už sa začala kanadská presilovka o dvoch hráčov. Od modrej čiary nebezpečne poslal na bránku puk Robinson. Janusovi puk vypadol a do dorážky sa dostal aj Szczechura. Slovenskí hokejisti napokon všetko vyriešili.
40:58 Lee prihrávku pred bránku našiel Roya, ktorý sa snažil preveriť Janusa. Nakoniec mu puk až tak úplne na hokejku nesadol.
40:01 Tretia tretinu začínajú presilovkou Kanaďania v počet štyroch proti trom. O minútu naskočí na ľadovú plochu jeden kanadský hráč a budú mať približne 30 sekúnd presilovku o dvoch hráčov.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina priniesla tri góly, ktoré šli za sebou v krátkom časovom slede. Kudrna nás dostal do vedenia, o niekoľko sekúnd vyrovnal Buck, no Jánošík dal na 3:2 taktiež ani nie po minúte. Vedieme teda 3:2, no začiatok tretej tretiny bude ťažký. Máme vylúčených dvoch hráčov.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
40:00 Ďalšie vylúčenie pre náš tím! Za hákovanie si odsedí trest Martin Gernát.
39:53 Presilovka pre Slovensko je však rýchlo zažehnaná. Lukáš Cingel dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
39:24 Slovenským hokejistom sa nepodarilo využiť presilovú hru, no prichádza ďalšia. Bud Holloway si odsedí trest za krosček.
37:46 Kanaďania sa zatiaľ bránia vcelku úspešne. Slováci hľadajú recept na gólmana Brusta, zatiaľ ho trikrát našli.
37:06 Slovensko si zahrá presilovku. Gordon je potrestaný dvomi minútami za hákovanie.
36:36 dôležité Scott predviedol šikovné sólo, dostal sa poza bránku až pred bránkovisko a na dvakrát sa snažil pokoriť Janusa. Slovenský brankára bol úspešnejší.
36:03 Javorové listy boli opäť v našom pásme a dusili našu päticu. Od modrej čiary nahadzoval Roy, ale mieril vedľa. Kanada pokračuje v obliehaní brány.
35:15 Druhá tretina je zatiaľ veľmi zaujímavá, vidíme rýchle akcie a pútavý hokej, ktorý si určite získal fanúšikov v hľadisku a rovnako aj mimo neho.
33:00 gól Slovensko dalo gól!
Slovenský tím ide opäť do vedenia! Vidíme skvelé akcie a v priebehu niekoľkých sekúnd sa už po tretíkrát mení skóre! Hrnka posunul krížom na modrú čiaru ADAMOVI JÁNOŠÍKOVI, ktorého dobrú strelu ešte tečoval kanadský obranca do Brustovej bránky!
Asistencia: Tomáš Hrnka.
32:30 gól Kanada dala gól!
Dlho sme sa však z vedenia netešili. Už sa aj skončil trest pre Mikuša, pred bránkou Genoway prihral BRANDONOVI BUCKOVI, ktorého prízemná strela akosi prešla cez Janusa a je vyrovnané!
Asistencia: Genoway.
31:49 gól Slovensko dalo gól!
Náš tím ide do vedenia v zápase počas oslabenia! Šedivý zachytil puk už v obrannom pásme po zlej prihrávke súpera. Prihral ho na pravé krídlo ANDREJOVI KUDRNOVI, ktorý vykorčuľoval dopredu a strelou z pravého kruhu namieril skvelo k protiľahlej pravej žrdi!
Asistencia: Eduard Šedivý.
31:08 Talbot od modrej čiary nahadzoval alebo skôr posielal strieľanú prihrávku pred bránu. Janus pohyb puku sledoval a naši hráči získali puk.
30:24 Rozhodcovia posielajú na trestnú lavicu ďalšieho nášho hráča. Juraj Mikuš dostáva dve minúty za krosček.
30:15 dôležité Obrovské príležitosti pre Kanadu! Od modrej vypálil nepríjemne Lamb. Potom Janus nevedel, kde má puk a dobiedzali do neho asi traja Kanaďania. Janus ležal a len dúfal, že puk je pod jeho telom.
28:48 Janus opäť chcel odohrať puk. Išiel za bránku preň, ale nešťastne sa mu odrazil. Našťastie, pri puku boli iba naši hráči.
28:18 Genoway chcel prihrávať pred bránku. Pas zachytil iba Janus na svojej hokejke a snažil sa po osi ihriska rozohrávať k útočnej modrej Kudrnovi. Takmer ho našiel v samostatnom nájazde.
27:52 Scott posunul na pravom krídle Kozunovi, ktorý krížnou prihrávkou našiel Chrisa Leeho a ten pálil z prvej. Janus relfexívne vyrazil.
26:57 Roy tvrdo pálil od modrej. Janus nevedel poriadne, kde vyrazil puk. K dorážke sa mohol dostať Kinrade a skóroval by do odkrytej bránky, no puk si včas nespracoval.
26:35 Kozun nepríjemne vystrelil z pravého kruhu. Janus však na jeho strelu mal dobrý výhľad a vyrazil ju betónmi.
25:48 Kinrade posielal puk od modrej čiary na bránku, kde sa ho snažil tečovať Scott, no nepodarilo sa mu to. Následne sa budeme brániť vo štvorici, Michal Čajkovský dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.
24:46 Kanada sa snažila o postupný útok. Skončilo sa to iba nahodením puku za Janusovu bránku. Náš gólman potom s prehľadom rozohral.
23:32 V dobrej príležitosti sa ocitol Jonathan Sigalet, ktorý strieľal spomedzi kruhov, no Janusovi sa podarilo vyraziť puk.
23:01 Suja sa pokúsil pretlačiť puk po pravom krídle na Hrnku. Tento úmysel však Gordon vcelku rýchlo prečítal a puk zachytil.
22:12 dôležité Obrovské kanadské prečíslenie. Roy šikovnou prihrávkou z pravého kruhu našiel Clarka, ktorý pálil okamžite z prvej, no bránu minul. Bolo to, hádam, prečíslenie štyroch proti dvom.
21:47 Gernát mal za bránkou problémy s Buckom, ktorý získal niekoľko cenných sekúnd pre svoj tím.
21:14 Gól je teda neplatný, čo určite aj naši hráči čakali. Bude sa vhadzovať v strednom pásme. Presilovka nášho tímu však bude pokračovať.
21:14 dôležité Naši strelili gól, no ten bude musieť byť overený videorozhodcom. Trška nahodil strelu na bránku, Suja síce pretlačil puk do brány, no Hrnka bol natlačený do bránkoviska a znemožnil Brustovi vykonávať brankársku činnosť. Uvidíme, ako to posúdia rozhodcovia.
20:46 Haščák posunul na modrú čiaru Čajkovskému, ktorý nahodil na bránku. Strela bola mierne tečovaná, Brust ju zachytávať nemusel.
20:04 Ihneď po vhadzovaní sa bude vylučovať. Za nedovolenú hru vysokou hokejkou si odsedí trest Kozun.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
V úvodnej časti hry predviedla Kanada svoj typický rýchly korčuliarsky hokej. Náš súper šiel do vedenia v 8. minúte vďaka gólu Clarka. Slováci však dokázali vyrovnať, keď sa v 11. minúte presadil Gernát. Záverečný obrovský tlak sme dokázali ustáť, a tak je stav po 20 minútach nerozhodný 1:1.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:41 Kanaďania vyvíjajú v závere tretiny obrovský tlak. Od modrej čiary tvrdo pálil opäť Kinrade a nepríjemne trafil do ruky nášho hráča.
19:12 Kanaďania boli opäť nebezpeční v útočnom pásme. K strele od modrej sa dostal Kinrade. Strela však smerovala do stredu brány a Janus ju bezpečne zachytil na svojej hrudi.
18:14 Mráz si nakorčuľoval po osi ihriska a korčuľou si prikopol prihrávku od Čajkovského. Brust sa musel mať na pozore, pretože Mrázovi nakoniec puk ušiel a dostal sa až na betón kanadského gólmana.
17:15 Kanaďania boli nepresní v rozohrávke a zdalo sa, že bude odpískané zakázané uvoľnenie. Rozhodcovia ponechali hru prerušenú, k puku sa dostali naši a poslali ho von.
16:45 Gernát predviedol dobrú prácu v obrannom pásme. Podarilo sa mu zachytiť prihrávku a následne aj ihneď vyhodiť puk cez všetky čiary.
16:04 Javorové listy sa vďaka vydarenému postupnému útoku dostali do útočného pásma. Lee nahodením od modrej čiary preveril Janusa, ktorý bol pozorný a nie ťažký puk zachytil lapačkou.
15:33 Hokejisti Kanady nahodili puk do útočného pásma, ale potom ich akcia už nepokračovala, hra bola prerušená. Andrej Kudrna si odsedí dve minúty za hrubosť.
14:48 Gernát postrážil modrú čiaru a zastavil prihrávku od súpera. Posúvať chcel okamžite Skokanovi, ktorý sa pohyboval pred bránkoviskom, no tam až prihrávka nedorazila. Bolo tam aj duo Kanaďanov.
14:12 Chvíľu nebolo jasné, či sa bude vylučovať, pretože rozhodcovia prerušili hru a pozerali sa na našu striedačku, či náš tím náhodou zle nestriedal. Nakoniec je však všetko v poriadku, hrá sa po piatich na oboch stranách.
13:12 Jánošík od modrej už iba nahodil po mantineli a vedel, že takto naše pôsobenie v pásme skončí. Naši hráči totižto odišli vo väčšom počte striedať.
12:31 Skokan peknou prihrávkou medzi kruhy našiel Hrnku, ktorý sa neocitol vo veľmi ľahkej pozície. Strieľal spoza protihráča, ale Brusta prinútil zakročiť.
12:22 Holloway posunul puk na modrú čiaru kapiátnovi Leeovi, ktorý si už chystal puk na strelu, no radosť zo zakončenia mu prekazil Clark, ktorý stál v bránkovisku a hra teda bola prerušená.
11:19 Musíme si však dať opäť pozor na nepríjemných kanadských hráčov, ktorí svoji kožu len tak lacno nepredajú. Ellison spomedzi kruhov hľadal pred bránkou Gordona, ktorý nebol zle postavený, no ťažko na to, aby niečo zaujímavé vykúzlil.
10:48 gól Slovensko dalo gól!
Naši reprezentanti vyrovnávajú stav stretnutia! Češík posunul puk pri mantineli Kudrnovi, ktorý vnikol do pásma, zabrzdil a prihral medzi kruhy MARTINOVI GERNÁTOVI. Strelu skvelo namieril pod hornú žrď!
Asistencie: Andrej Kudrna, Matej Češík.
10:04 Skokan vykorčuľoval s pukom po pravom krídle, nahodil na Brusta, ktorý vyrazil do opačnej strany, kde sa pohyboval Hrnka a ten pálil opäť na bránku. Brankár Kanady si pripísal úspešný zákrok.
09:10 Haščák nahodil po mantineli. Puk sa snažil zachytiť Cingel, no podarilo sa to iba gólmanovi Brustovi, ktorý si teda precvičil svoju obľúbenú činnosť, ktorou je rozohrávanie pukov.
08:46 dôležité Ďalšia skvelá príležitosť pre Kanaďanov. Hamilton strieľal spomedzi kruhov po Gordonovej prihrávke, puk mu síce úplne nesadol, no Janus aj tak musel hokejkou vytlačiť túto strelu.
07:48 gól Kanada dala gól!
Javorové listy idú do vedenia! Scott vyhral buly v útočnom pásme, prenechal Petersenovi, ktorý prihrávkou z ľavého kruhu skvelo našiel pred bránkoviskom voľného KEVINA CLARKSONA, ktorého strela z prvej skončila v našej bránke!
Asistencie: Petersen, Scott.
07:02 Opäť si musíme dať pozor na nášho súpera. Ellison spoza bránky prihral pred bránkovisko Szczechurovi, ktorý si tam šikovne nakorčuľoval, ale strieľal už len mimo.
06:27 Trška zaváhal za Janusovou bránkou a puk posunul pred bránkovisko, kde už číhal nebezpečný Gordon, ktorý sa dostal k strele. Našťastie mieril vedľa.
05:37 Čerešňákovi robili Kanaďania problémy v rozohrávke. Nakoniec to zvládol, posunul na Mikuša, ktorý po ľavom krídle rozohral cez Haščáka.
04:43 Jánošík zachytil puk pri mantineli, ale následne musel vzdorovať dvojici kanadských hokejistov. Prinútil hlavného rozhodcu, aby prerušil hru, keďže Jánošík pritlačil puk k mantinelu a rozhodcovia už naň nemali dostatočný dohľad.
04:17 Dávid Skokan spomedzi kruhov pálil z prvej. Jeho delovka sa však nedostala k Barrymu Brustovi, bola totižto zblokovaná.
03:51 Skokana zastavil za mantinelom Kinrade a nepustil ho ďalej k puku. Kanaďanom sa potom podarilo získať puk na svoje hokejky a rozohrať.
03:23 Mattovi Robinsonovi sa na modrej čiare ešte podarilo zachytiť puk a vyslať aspoň krkolomnú strelu, ktorá bola zblokovaná a až k Janusovi nedorazila.
02:45 Clark z pravého kruhu nahadzoval puk pred bránku, dke sa ho snažil zachytiť Holloway. Napokon nevystrelil, prihrávka preletela cez medzikružie.
01:48 Kanaďania mali puk na hokejkách za Janusovou bránkou. Následne si ho posúvali iba po mantineli a tadiaľto cesta k zakončeniu neviedla.
01:13 Skokanovi sa podarilo tečovať puk po nastrelení puku od Suju. Brust šiel na kolená, ale strela nakoniec letela iba do rohu klziska.
00:28 Kanaďania sa pokúsili o prvý ľahký útok po ľavom krídle. Nahodený puk však zachytil Haščák a poslal ho preč do stredného pásma.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už máme na ploche. Slovensko bude hrať opäť v modrých dresoch, Kanaďania v bielych.
Včerajšie výsledky

Kanada – Švajčiarsko 3:0
Góly Kanady: Robinson, Kinrade, Roy

Nemecko – Slovensko 1:3

Góly SR: Čajkovský, Dravecký, Hrnka
Tréner Cíger pred zápasom s Kanadou urobil len jedinú zmenu a aj to nútenú. Dominik Graňák ochorel a tak sa už na turnaji nepredstaví. Proti javorovým listom teda budeme hrať so siedmimi obrancami.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Janus (Laco) – Čajkovský (A), Mikuš, Gernát, Čerešňák, Jánošík, Trška, Šedivý – Dravecký (C), Cingel, Haščák – Hrnka, Suja, Skokan (A) – Matoušek, Češík, Kudrna – Macík, Bortňák, Mráz

Kanada: Brust (Taylor) – Kinrade, Robinson, Genoway, Lee (C), Sigalet, McNeill, Lamb – Talbot (C), Kozun, Roy – Buck (A), Szczechura, Ellison – Clark, Scott, Holloway – Gordon, Hamilton, Matsumoto – Petersen.
V nemeckom meste Augsburg sa v piatok začal 27. ročník hokejového turnaja o Nemecký pohár. V jeho histórii si o pohár zahralo až 17 tímov, teda jedným z nich bol aj All Stars Team DEL – nemeckej najvyššej hokejovej súťaži, to bolo ešte v roku 1994. Vôbec prvý turnaj sa uskutočnil v roku 1987 a víťazom sa stal reprezentačný výber ČSSR. Až do rozdelenia republiky hralo Československo na turnaji celkom päťkrát. Po rozdelení republiky sa v prvých dvoch rokoch turnaja zúčastnila aj Česká republika, raz ho vyhrala, v tom druhom roku skončila na druhom mieste. Tradičným účastníkom turnaja, až na tri vynechané ročníky, je však Slovenská republika. V ére samostatnosti, keď sme boli direktoriátom IIHF preradení do „C“ skupiny, sa cesta medzi elitu zdolávala ťažko. Slovensko vyhralo Nemecký pohár celkom trikrát, v rokoch 1997, 2006 a 2011, bolo by pekné periodicitu skrátiť. Zo sedemnástich účastí teda 3 skončili našim víťazstvom, 2 krát sme skončili na striebornom stupienku – predstihli nás raz hokejisti Českej republiky, potom zasa Švajčiarska. Až 6-krát sme skončili na turnaji na bronzovom stupienku a dokonca v 6 prípadoch na poslednej tabuľkovej priečke.


Pre Kanadu bude tento rok jubilejným. Po desiatykrát sa „javorové listy“ zúčastnia turnaja o Nemecký pohár. Kanada dokopy vyhrala tento prípravný európsky turnaj štyrikrát, a to v rokoch 2000, 2002, 2005 a 2008. Kanadskí tréneri na Nemeckom pohári dávajú priestor výlučne hokejistom hrajúcich v rôznych európskych kluboch. Väčšinou sa objavujú málo známe mená, keďže najväčšie hviezdy sú zapojení do diania v zámorskej NHL.

Slovenská reprezentácia vstupuje do novej sezóny bez výrazných zmien. Zdeno Cíger po nie príliš úspešných MS v Rusku pokračuje naďalej pri kormidle a do Nemecka so sebou berie 22 hráčov vrátane troch nováčikov. Cíger sa musí zaobísť bez hráčov zo Slovana Bratislava, a tak si môže vyskúšať aj tieto tri nové tváre, ktorými sú Jakub Suja, Bruno Mráz a Tomáš Matoušek. Všetko sú to extraligoví hráči.

Srdečne vás pozývam sledovať Nemecký pohár 2016, ktorý je prvou previerkou nášho výberu v reprezentačnej sezóne 2016/2017, ktorá vrcholí Majstrovstvami sveta v Nemecku a Francúzsku. Prajem vám pekný športový zážitok!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo