ONLINE 5. etapa Sagan dnes BinckBank Tour 2017 LIVE

11. 8. 2017 |
 

Piata etapa pretekov BinckBank Tour 2017 dnes ponúkne klasikársky profil s krátkymi stúpaniami. Dnešná etapa rovnako ako náš online prenos začína od 12:50.

Peter Sagan počas Tour de France 2016 Foto: TASR/AP

Program - etapy cyklistických pretekov BinckBank Tour 2017

1. etapa 2. etapa 3. etapa 4. etapa 5. etapa 6. etapa 7. etapa

 

Peter Sagan a Michael Kolář v pelotóne pretekov BinckBank Tour 2017 majú dnes na programe zvlnenú 5. etapu. Preteky dnes odštartujú od 12:40 a cyklistov čakajú v cieli okolo 16:30. Štartové i cieľové mesto je holandský Sittard-Geleen.

BinckBank Tour 2017 5. etapa Sagan dnes online prenos - kliknite

Cyklistický pelotón pretekov BinckBank Tour 2017 čaká v piatok počas piatej etapy celkovo až 19 krátkych stúpaní. Všetko dôležité by sa malo odohrať v poslednom 39-kilometrov dlhom okruhu počas ktorého na cyklistov čaká päť kopcov a záverečné stúpanie s 10% prevýšením cyklistov čaká len 1,3 kilometra pred cieľom.

Dojazd pretekov je technicky náročný s viacerými zákrutami v Tom Dumoulin bike parku v holandskom meste Sittard. Jazdcov tam čakajú okolo 16:30.

Online prenos v piatok rovnako ako etapa začína dnes od 12:40. 11.08 - 5. etapa - Sittard-Geleen (Hol.) - Sittard-Geleen (Hol.) 165 km, zvlnená, cieľ 16:30.

BinckBank Tour 2017 5. etapa Peter Sagan online prenos dnes live od 12:40

BinckBank Tour 2017 5. etapa - profil

BinckBank Tour 2017 5. etapa - záverečné kilometre

Program - etapy cyklistických pretekov BinckBank Tour 2017

1. etapa 2. etapa 3. etapa 4. etapa 5. etapa 6. etapa 7. etapa
Aktualizuj online prenos
Sledovali sme veľmi atraktívny priebeh klasikárskej etapy, Peter Sagan predviedol ďalší skvelý výkon, v etape obsadil druhé miesto a v celkovom poradí sa posunul na druhú priečku za dnešného víťaza Larsa Booma. Preteky BinckBank Tour zajtra pokračujú svojou predposlednou etapou, opäť sa očakáva veľmi atraktívny priebeh, tak si nenechajte ujsť náš priamy prenos. Pre dnešok vám ďakujeme za pozornosť a prajeme ešte príjemný zvyšok piatkového večera.
Peter Sagan finišoval druhý so stratou troch sekúnd na Larsa Booma. V celkovom hodnotení sa na prvé miesto dostal práve Lars Boom, Peter Sagan je druhý s odstupom dvoch sekúnd.
časová značka 5. etapa BinckBank Tour sa skončila.
Cieľ Lars Boom to v závere vymyslel veľmi lišiacky, nastúpil v momente, keď Peter Sagan zachytil útok Vanmarckeho. Holandský cyklista si vypracoval náskok a na poslednom kilometri už pred seba nikoho nepustil.
Cieľ Peter Sagan si došpurtoval po druhé miesto pred Gregom Van Avermaetom.
Cieľ dôležité Víťazom piatej etapy BinckBank Tour sa stáva Lars Boom!
1 km Peter Sagan chytil nástup Sepa Vanmarckeho, no teraz musí čeliť ataku Larsa Booma.
2 km Vedúca skupina je opäť pokope a figuruje v nej aj André Greipel, ktorý sa na čelo dotiahol spoločne s Van Avermaetom a Gilbertom.
3 km Petr Vakoč dnes predvádza skvelý výkon, český cyklista po celodennom úniku udržal kontakt s vedúcou skupinou a teraz sa mu podarilo zalepiť stratu na Bakelantsa a Suyvena.
4 km Po Saganovi atakujú Jan Bakelants a Jasper Stuyven, ktorí si na rovine vypracovali náskok šiestich sekúnd.
5 km Peter Sagan nie je spokojný s tempom vedúcej skupiny, preto si už dvakrát skúsil nastúpiť, súperi ho však nikam nepustili.
6 km dôležité Peter Sagan atakuje šesť kilometrov pred cieľom, zatiaľ čo si do vedúcej skupiny doskočili Van Avermaet i Gilbert.
6 km Vedúca skupina, ktorá má momentálne dvanásť alebo trinásť členov, sa pravdepodobne rozrastie o ďalších štyroch pretekárov.
7 km Vo vedúcej skupine má Quick-Step Floors zastúpenie len zásluhou Petra Vakoča, ktorý v nej ostal z pôvodného úniku. Absentujú v nej favoriti Philippe Gilbert, Niki Terpstra, z ostatných lídrov aj Greg Van Avermaet.
8 km dôležité Stefan Küng na čele etapy chýba, Peter Sagan tak útočí na prvé miesto v celkovom poradí!
10 km Na špicu čelnej skupiny si vyšiel Peter Sagan a zvýšil tempo vedúcej partie.
11 km dôležité Na čele etapy sa momentálne zoradila zhruba pätnásťčlenná skupina, z ktorej by mal vzísť víťaz dnešnej etapy, je v nej veľa favoritov vrátane Petra Sagana.
12 km Táto novovzniknutá päťčlenná skupina má pred pelotónom minimálny náskok. Hlavná skupina sa na kopci Weg Langs Stammen rozdelia na viacero skupiniek.
13 km Trojica pretekárov okolo Tima Wellensa dostihla posledných dvoch borcov z pôvodného úniku Vakoča a Hepburna.
14 km Pelotón vedie Bora-hansgrohe, pre Petra Sagana teraz pracuje skúsený Nemec Marcus Burghardt.
15 km Petr Vakoč zobral na zlatom kilometri deväť bonifikačných sekúnd, Tim Wellens sa pohybuje pred pelotónom s ďalšími dvomi pretekármi a na zlatom kilometri získal jednu sekundu k dobru.
16 km dôležité Z hlavnej skupiny útočí Tim Wellens!
16 km Atakujúcim cyklistom z tímu AG2R je Alexis Gougeard. Začína sa tzv. zlatý kilometer.
17 km Stíhacia jazda Kaťuše a BMC sa vydarila. Obidve skupiny sa spojili a vytvorili početné hlavné pole. Vedúce duo zatiaľ začalo stúpať na Schatsberg.
19 km Petr Vakoč a Michael Hepburn, to je dvojica, ktorá momentálne figuruje na čele etapy. Prenasleduje ich jeden borec AG2R, za ním je hlavné pole a za ním stíhacia skupina okolo Stefana Künga a Tonyho Martina.
20 km Dvadsať kilometrov pred cieľom nastúpil z hlavnej skupiny pretekár AG2R. Z pôvodného úniku ostali vpredu už len dvaja cyklisti, jedným z nich je Petr Vakoč.
23 km V skupine prenasledovateľov pracuje aj Tony Martin, čo je pre tím BMC a Stefana Künga veľká pomoc. Zdá sa, že by sa mohli tieto dve skupiny spojiť a vytvoriť početnejší pelotón.
24 km Únik vedúcej skupiny sa pravdepodobne o chvíľu skončí. V hlavnom poli sa pracuje veľmi tvrdo, teraz ho ťahá André Greipel.
26 km V skupine, ktorá prenasleduje pelotón, figuruje aj Niki Terpstra, obhajca vlaňajšieho triumfu. Táto skupina už má pelotón na dohľad, ale stále je medzi nimi medzera niekoľko desiatok metrov.
27 km Na stíhacej jazde za hlavným poľom sa okrem borcov BMC podieľajú aj pretekári tímu Kaťuša-Alpecin.
29 km Náskok čelnej skupiny Petra Vakoča sa stále zmenšuje, jeho aktuálna hodnota je štyridsať sekúnd.
31 km Na čele skupiny prenasledovateľov hlavného poľa sa zoradili traja cyklisti BMC, pracujúci pre Stefana Künga. V hlavnom poli zas na čele odvádzajú prácu pretekári Lotto-Soudal. Uvidíme, kto bude v tomto súboji na diaľku úspešnejší. Hlavné pole však má tú výhodu, že ho ťahať môžu a zrejme aj budú i jazdci Sunwebu.
33 km Zdá sa, že za stratou priebežného lídra Stefana Künga stojí pravdepodobne defekt alebo iné technické problémy, keďže švajčiarsky cyklista momentálne jazdí s kolesom, ktoré mu dal jeho tímový kolega a krajan Michael Schär.
35 km Stefan Küng vzdal individuálne snaženie a zaradil sa do skupiny prenasledovateľov pelotónu, ktorú sa teraz snaží ťahať jeden z jeho tímových kolegov.
37 km dôležité Spomínaná selekcia zasiahla aj Stefana Künga, líder celkového poradia sa snaží sám zlikvidovať manko a doskočiť si do skupiny favoritov. Bude to však mať veľmi ťažké, keďže jeho aktuálna strata predstavuje tridsať sekúnd.
38 km Únik vstúpil na záverečný okruh dnešnej etapy, kde sa odohrajú rozhodujúce momenty.
39 km V čelnej skupine je veľmi aktívny Petr Vakoč. Hlavné pole znížilo svoju stratu na minútu a pätnásť sekúnd.
40 km Petra Sagana sme zazreli v hlavnej skupine vedľa Olivera Naesena, dvojnásobný majster sveta tam má k sebe ešte troch spolujazdcov z Bory.
44 km dôležité Prvú prémiu súťaže aktivity vyhral Piet Allegaert pred svojím prenasledovateľom v tejto klasifikácii Elmarom Reindersom. Rozdiel medzi Allegaertom a Rendersom v súťaži o čierny dres je tak momentálne dvanásťbodový.
45 km Hlavné pole sa na stúpaní na Windraak poriadne natiahlo a viacero cyklistov muselo lepiť medzery, niektorým sa to nepodarilo a strácajú niekoľko desiatok metrov.
46 km Na špici pelotónu máme pretekárov Sunwebu, ukazuje sa tam aj André Greipel a fantastickú pozíciu si stráži i slovenská nádej Peter Sagan.
49 km Náskok vedúcej skupiny klesol pod dve minúty, pelotón sa naťahuje a delí, niektorí pretekári z neho odpadávajú.
51 km Ďalším cyklistom na zemi je Filippo Ganna. 21-ročný pretekár s bolestivým výrazom tváre čakal na svoje tímové vozidlo. Dúfajme, že bude v poriadku.
53 km V popredí pelotónu sa pohybujú pretekári tímu Cannondale-Drapac, ktorí pracujú pre lídra Sepa Vanmarckeho, Lotto-Soudal s Timom Wellensom i Sunweb s Tomom Dumolinom.
58 km Oliver Naesen je spať v hlavnom poli, ktorého manko na vedúcu skupinu sa aktuálne pohybuje okolo hranice dvoch minút a štyrdisatich piatich sekúnd.
61 km Oliver Naesen dosť dlho zápasil s tým, aby vyslobodil svoj bicykel. Už je však späť v sedle a za pomoci tímového kolegu pracuje na návrate do pelotónu. Momentálne sa nachádzajú v kolóne tímových vozidiel za ním.
63 km dôležité Nepríjemnosti pre Olivera Naesena, druhého muža celkového poradia vlaňajšieho ročníka týchto pretekov. 26-ročný cyklista bol súčasťou pádu, skončil v tráve vedľa krajnice a navyše sa mu bicykel zakliesnil o bicykel jedného z tímových kolegov.
65 km 65 kilometrov pred cieľom sa pohybuje náskok vedúcej skupiny okolo hranice troch minút.
70 km Náskok sedemčlennej vedúcej skupiny sa zmenšil o viac ako dve minúty. Jeho aktuálna hodnota sú dve minúty a trinásť sekúnd.
75 km Tvorenie tempa hlavnej skupiny sa ujali dvaja pretekári tímu BMC Bram Welten a Floris Gerts. Americké zoskupenie má v dnešnej etape jasného lídra, je ním Greg van Avermaet, kráľ severských klasík tejto jari.
80 km Posledným do partie v čelnej skupine je zástupca tímu Orica-Scott. 25-ročný Michael Hepburn je cestným i dráhovým cyklistom a práve v dráhovej cyklistike už zaznamenal množstvo úspechov. Má dve strieborné medaily z olympiády, šesť majstrovských titulov (dva v individuálnej disciplíne), striebro a bronz takisto zo svetového šampionátu. Na ceste je trojnásobným medailistom z majstrovstiev sveta v tímovej časovke, vlani v Dohe skončil so svojím tímom Orica-Scott na treťom mieste, v rokoch 2013 a 2014 na striebornej pozícii. Čo sa týka GrandTours, má skúsenosti s Giro d'Italia, na ktorom štartoval v rokoch 2014-2017 a bol dvakrát súčasťou víťaznej zostavy Oricy v tímovej časovke.
85 km Rozdiel medzi sedmičkou na čele etapy a hlavným poľom je stabilizovaný na úrovni štyroch minút a tridsiatich sekúnd.
90 km Tretím Belgičanom v dnešnom úniku je Jenthe Biermans. 21-ročný pretekár jazdí tento rok prvú sezónu za zoskupenie Kaťuša-Alpecin. Ide o cyklistu s veľkým klasikárskym potenciálom, veď tento aj minulý rok obsadil druhé miesto na pretekoch Paríž-Roubaix v kategórii do 23 rokov.
94 km Vo vedúcej skupine má svojho zástupcu aj litovská cyklistika, je ním Gediminas Bagdonas. 31-ročný pretekár háji od roku 2013 farby francúzskeho zoskupenia AG2R, v rokoch 2007 a 2011 vyhral domáci šampionát v časovke, v roku 2012 získal triumf v cestných pretekoch. Vlani aj predvlani štartoval na Vuelte, ktorú aj dokončil.
96 km Štvrtým pretekárom v úniku piatej etapy je Kévin Van Melsen. 30-ročný Belgičan je cyklistom tímu Wanty-Groupe Gobert. V roku 2012 bol súčasťou belgického mančaftu v cestných pretekoch na svetovom šampionáte.
98 km Pretekári majú za sebou päť z dnešných osemnástich označených krátkych stúpaní.
100 km Petr Vakoč (Quick-Step Floors), Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Elmar Reinders (Roompot–Nederlandse Loterij), Jenthe Biermans (Kaťuša-Alpecin), Michael Hepburn (Orica–Scott), Gediminas Bagdonas (AG2R) a Piet Allegaert (Sport Vlaanderen–Baloise) majú na čele etapu k dobru takmer štyri a pol minúty.
110 km V dnešnom úniku nechýbajú dvaja čelní muži súťaže aktivity o čierny dres. Piet Allegaert je priebežným lídrom s desaťbodovým náskokom pred Elmarom Reindersom.
115 km Manko pelotónu na sedemčlenný únik v tejto fáze etapy narastá. Podľa najčerstvejších informácií presahuje rozdiel medzi vedúcou skupinou a pelotónom štyri minúty.
120 km S náskokom na hranici dvoch minút a desiatich sekúnd sa únik práve nachádza na legendárnom cyklistickom stúpaní Cauberg. Na tomto kopci alebo v jeho okolí sa končila klasika Amstel Gold Race v rokoch 2003-2016, bol zahrnutý v troch itinerároch GrandTours a päťkrát (naposledy v roku 2012) bol súčasťou pretekov na majstrovstvách sveta.
122 km Najznámejším pretekárom v unikajúcej skupiny je český cyklista Petr Vakoč. 25-ročný rodák z Prahy sa v roku 2013 stal celkovým víťazom pretekov Okolo Slovenska, v roku 2015 vyhral aj domáce podujatie Czech Cycling Tour a v tej istej sezóne sa stal i majstrom Českej republiky v cestných pretekoch. Vo svojej kariére sa predstavil na pretekoch Giro d'Italia i Tour de France. Tento rok bral druhé miesto v časovke na domácom šampionáte, tretie v cestných pretekoch a na klasike Brabantse Pijl finišoval druhý za Sonnym Colbrellim.
124 km Sedemčlenná vedúca partia si vypracovala pred hlavným poľom takmer trojminútový náskok.
126 km V úniku majú prevahu pretekári krajín, v ktorých sa preteky BinckBank Tour konajú. Pred pelotónom figurujú traja Belgičania a jeden Holanďan, dopĺňajú ich český, austrálsky a litovský cyklista.
129 km Ponúkame kompletné zloženie vedúcej skupiny: Petr Vakoč (Quick-Step Floors), Kevin Van Melsen (Wanty-Groupe Gobert), Elmar Reinders (Roompot–Nederlandse Loterij), Jenthe Biermans (Kaťuša-Alpecin), Michael Hepburn (Orica–Scott), Gediminas Bagdonas (AG2R) a Piet Allegaert (Sport Vlaanderen–Baloise).
128 km dôležité Petrovi Vakočovi robí pred pelotónom spoločnosť ďalších šesť cyklistov, táto skupina si vypracovala takmer dvojminútový náskok. Zdá sa tak, že o nej môžeme hovoriť ako o dennom úniku piatej etapy.
131 km Útočný pokus teraz predvádza český cyklista z belgického tímu Qick-Step Floors Petr Vakoč.
134 km Atakovalo osem cyklistov, ale pelotón pracoval a nepustil túto skupinu do úniku.
138 km dôležité Pred pelotónom by sa malo momentálne nachádzať sedem cyklistov s minimálnym náskokom.
140 km Šestnásť kilometrov pred cieľom sa začína zlatý kilometer. Ten dnes môže mať dôležitú úlohu v celkovom poradí, keďže sa očakáva, že o deväť bonifikačných sekúnd, ktoré sú na ňom k dispozícii, zabojujú favoriti.
145 km Rýchlostné prémie súťaže aktivity sa nachádzajú 47 a 8 kilometrov pred cieľom. Lídrom tejto klasifikácie a aktuálnym nositeľom čierneho dresu je belgický pretekár Piet Allegaert z tímu Sport Vlaanderen-Baloise.
150 km Cyklisti doposiaľ absolvovali sedemnásť kilometrov. Zatiaľ nemáme žiadne informácie o tom, či sa nachádzajú nejakí pretekári v úniku alebo nie.
159 km Budeme zvedaví, ktorí pretekári na celkové poradie sa dnes budú snažiť útočiť a či nakoniec niektorému alebo niektorým z nich vydrží atak až do cieľa.
161 km Scenárov, ako sa môže vyvinúť dnešná etapa, je viacero. Pre klasikárske etapy je typická selekcia a vytváranie menších skupiniek.
163 km Dnes sa chce dostať do úniku aj Brian van Goethem z tímu Roompot–Nederlandse Loterij.
časová značka 5. etapa BinckBank Tour práve odštartovala.
Priebežné poradie BinckBank Tour po 4 etapách:

1. Stefan Küng (BMC) – 11:39:31 hod.
2. Maciej Bodnar (Bora–hansgrohe) + 4 s
3. Tom Dumoulin (Sunweb) + 5 s
4. Peter Sagan (Bora–hansgrohe) + 5 s
5. Soren Kragh Andersen (Sumweb) + 8 s
Všetkým fanúšikom cyklistiky želáme príjemné piatkové popoludnie, ktoré vás pozývame stráviť sledovaním textového prenosu z piatej etapy BinckBank Tour.

Po etapách určených šprintérom, medzi ktoré organizátori vložili krátku časovku jednotlivcov, čaká na pelotón holandsko-belgických pretekov prvá z trojice previerok na klasikárskom profile. Dnes by sa tak mal rozpútať súboj jazdcov na celkové poradie.

Piata etapa BinckBank Tour meria 167 kilometrov a bude sa odohrávať v okolí holandského mesta Sittard-Geleen. Cyklistov čaká dovedna až osemnásť krátkych stúpaní, pričom pôjdu aj cez Cauberg, ktorý je známy z ardénskej klasiky Amstel Gold Race. Piata etapa vyvrcholí na 39-kilometrovom okruhu, ten pretekári absolvujú dvakrát. Na méte šestnásť kilometrov pred cieľom sa začne zlatý kilometer s deviatimi bonifikačnými sekundami k dispozícii, potom nasledujú ešte tri kopce, posledný z nich je sedem kilometrov pred cieľovou čiarou. Zaujímavé momenty môžu nastať aj kilometer a tristo metrov pred cieľom, kde je úsek s priemerným sklonom desať percent. Medzi favoritov etapy sa radia výbušní, útoční cyklisti a v prípade spoločného dojazdu väčšej skupinky by sa mohli dostať do hry o víťazstvo aj odolní šprintéri. Peter Sagan má dnes výbornú príležitosť na zaznamenanie jubilejného stého triumfu v profesionálnom pelotóne, keďže takýto profil by mu mal vyhovovať.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:30.