Velez-Zuzulová bojovala, vo Flachau skončila na piatom mieste

10. 1. 2017 |
 

Veronika Velez-Zuzulová bola po prvom kole štvrtá, útok na stupne víťazov sa jej však nepodaril. Na piate miesto ju po druhom kole odsunula Američanka Shiffrinová.

Slovenská lyžiarska Veronika Velez-Zuzulová na trati prvého kola v slalome Svetového pohára v rakúskom Semmeringu. Foto: TASR

 

Prečítajte si aj

Flachau 1. kolo slalom SP žien: Velez-Zuzulová zdolala Shiffrinovú, Vlhová vypadla

 

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová obsadila piate miesto v nočnom slalome Svetového pohára. V rakúskom Flachau zaostala o 1,79 s za víťaznou Švédkou Fridou Hansdotterovou. Petra Vlhová po sľubných medzičasoch nedokončila 1. kolo, keď doplatila na špicara.

Hansdotterová predstihla o 58 stotín Nórku Ninu Lösethovú a slávila šiesty triumf v SP. Na treťom mieste skončili zhodne so stratou 78 stotín Švajčiarka Wendy Holdenerová a Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá si upevnila vedenie v celkovom poradí SP i priebežnej klasifikácii slalomu.

Vlhová vypadla

Dvadsaťjedenročná Vlhová sa vydala na trať ako prvá a na dvoch tretinách trate stanovila parametre, ktoré neskôr na oboch medzičasoch tesne prekonala len po 1. kole najrýchlejšia Hansdotterová. Obe pretekárky mali problém na predposlednom zlome, lenže slovenskej lyžiarke nevyšiel už nájazd na plošine a pod vlnou vošla príliš priamo do žrde.

"Problém nastal v prechodovej bráne, chcela som ju prejsť viac vrchom, ale v tej druhej bráne mi chytilo lyžu. Takže som chytila špicara. Tie hrany sú rovnaké, ja som neriešila, ktorá je ľahšia a ktorá ťažšia, chcela som ísť naplno. Išla som na víťazstvo, minimálne pódium bol môj cieľ a išlo sa mi veľmi dobre. Nedá sa nič robiť...," referovala v cieli sklamaná Vlhová.

Velez-Zuzulová vyšla zo štartovej búdky v 1. kole ako päťka a v hornej časti akoby trochu chýbal jej chorobou trápenému telu esprit. V ďalšej fáze však 32-ročná rutinérka chytila výborný rytmus a na tomto úseku boli od nej rýchlejšie iba Hansdotterová a Vlhová.

 

Druhá kolo Veroniky Velez-Zuzulovej

 

Shiffrinová na delenom treťom mieste

V dlhočiznom slalome potom už nedokázala tempo úplne udržať a celkovo na vedúcu pretekárku stratila 1,15 s. V priebežnom poradí figurovala na štvrtom mieste tesne pred superfavoritkuu Mikaelou Shiffrinovou, Američanka išla bez dôrazu a už po dvoch tretinách stratila sekundu a 13 stotín, celkovo potom 1,38 s.

V druhom kole vsadila Shiffrinová všetko na jednu kartu a vďaka riskantnej jazde sa dostala jasne na čelo o 1,24 s pred dovtedy vedúcu Rakúšanku Katharinu Truppeovú. Velez-Zuzulová sa v druhej jazde nevyhla zaváhaniam, v dolnej čast trate stratila rytmus a v cieli zaostala za Shiffrinovou o vyše sekundu.

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Frida Hansdotterová mala po prvom kole takmer sekundový náskok a v druhej jazde nenechal nič na náhodu. Švédka ovládla dnešný slalom suverénne s náskokom 58 stotín sekundy.
2 Wendy Holdenerová prišla do cieľa v rovnakom čase ako Mikaela Shiffrinová, takže sa s ňou delí o priebežnú druhú pozíciu.
3 dôležité Prvýkrát v tejto sezóne sa stane, že Mikaela Shiffrinová nevyhrá slalom, ak príde do cieľa. Američanku prekonala Nina Løsethová o dve desatiny sekundy.
4 dôležité Veronika Velez-Zuzulová mala na trati niekoľko ťažkostí a na vedúcu Shifrrinovú stratila sekundu. Slovenka bude určite v najlepšej päťke.
5 dôležité Mikaela Shiffrinová ukázala, že je momentálne najlepšou slalomárkou sveta. Američanka predviedla najrýchlejšie druhé kolo a vedie o sekundu a dve desatiny. Na víťazstvo jej to však stačiť nemusí.
6 Domáci fanúšikovia sa opäť radujú. Bernadette Schildová sa dostala na druhú priečku za svoju krajanku.
7 dôležité Katharina Truppeová je na prvom mieste. Rakúšanka predviedla rýchlu jazdu, neurobila chybu a v cieli mala náskok 64 stotín sekundy.
8 Stále čakáme na to, kto prekoná Geigerovú. Nemka odoláva útokom konkurencie a nezmenila to ani Ana Buciková, ktorá je štvrtá.
Priebežné poradie (po 22 pretekárkach):
1. Christina Geigerová (GER) 1:54,06 min.
2. Emelie Wikströmová (SWE) + 0,07 s
3. Šárka Strachová (CZE) + 0,11 s
4. Chiara Costazzová (ITA) + 0,18 s
5. Mélanie Meillardová (SUI) + 0,36 s
6. Lena Dürrová (GER) + 0,51 s
9 Šárka Strachová nedokázala zosadiť z prvej pozície nemeckú lyžiarku. Stratila jednu desatinu a je tretia.
10 Emelie Wikströmová atakovala najlepší čas Geigerovej, ale bola o sedem stotín sekundy pomalšia. Švédka je druhá.
11 Druhú desiatku druhého kola uzavrela Michelle Gisinová. Švajčiarka ukázala, že jej stále chýba ideálna forma. Momentálne sa zaradila na siedmu pozíciu.
12 Mélanie Meillardová sa dopustila viacerých zaváhaní, ale napriek tomu je v cieli tretia s mankom štyroch desatín sekundy.
13 Lena Dürrová vložila do svojej jazdy veľa úsilia, ale nedokázala vylepšiť čas krajanky Geigerovej. Nemka je so stratou pol sekundy tretia.
14 Máme tu prvú slalomárku, ktorá neprišla do cieľa druhého kola. Irene Curtoniová končí hneď v úvode trate.
15 dôležité Po krátkej prestávke sa spustila dole svahom Christina Geigerová. Nemka mala po prvom kole rovnaký čas ako Costazzová, ale v druhej jazde ju prekonala.
Priebežné poradie (po 15 pretekárkach):
1. Chiara Costazzová (ITA) 1:54,24 min.
2. Resi Stieglerová (USA) + 0,54 s
3. Manuela Mölggová (ITA) + 0,60 s
4. Julia Grünwaldová (AUT) + 0,79 s
5. Katharina Gallhuberová (AUT) + 0,80 s
16 dôležité Máme za sebou polovicu druhého kola. Chiara Costazzová predviedla kvalitnú jazdu a dostala sa na prvú priečku s náskokom viac ako pol sekundy.
17 Katharina Gallhuberová nevyužila veľkú podporu rakúskych fanúšikov. Priebežné štvrté miesto jej však zabezpečí istú porciu bodov.
18 Denise Feierabendová neurobila výraznejšiu chybu, ale nemala potrebnú rýchlosť v oblúkoch. Švajčiarka sa zaradila na piatu pozíciu.
19 Nastasia Noensová na trati viackrát zaváhala a nabrala stratu siedmich desatín, čo ju radí až na ôsmu pozíciu.
20 dôležité Resi Stieglerová išla druhé kolo na úrovni Mölggovej a vďaka vyrovnanej jazde od štartu do cieľa sa tesne dostala na prvú pozíciu.
21 dôležité Prvú desiatku pretekárok v druhom kole uzavrela skúsená Manuela Mölggová. Talianka prekonala doterajšiu líderku Grünwaldovú o devätnásť stotín sekundy.
22 Nevena Ignjatovićová bude tretíkrát v tejto sezóne bodovať. Srbská reprezentantka je priebežne na piatej pozícii.
23 Julia Grünwaldová mala veľkú podporu domácich fanúšikov a na ich veľkú radosť sa teší z prvého miesta. Rakúšanka je líderkou o dvanásť stotín sekundy.
24 Teploty pod bodom mrazu a jasná obloha prajú slalomárkam. Dobré podmienky však nevyužila Jekaterina Tkačenková, ktorá je až šiesta.
25 Maren Wieslerová je novou líderkou. Nemecká lyžiarka predviedla kvalitnú jazdu bez zaváhania a odsunula Mielzinskú.
26 Erin Mielzynská prekonala najlepší čas Wallnerovej o päť stotín sekundy, no jej jazda nebola ideálna.
27 Maruša Ferková viedla po prvom medzičase, ale potom urobila veľkú chybu. Slovinka sa však vrátila na trať a prišla aspoň do cieľa. Je ale posledná.
28 Marlene Schmotzová mala pomalý úvod druhého kola a postupne strácala viac a viac. V cieli je posledná so stratou sekundy a šiestich desatín.
29 Kristine Gjelsten Haugenová nedokázala prekonať Maren Wieslerovú. Na Nemku stratila pol sekundy.
30 Nemecká pretekárka zvládla trať druhého kola bez problémov. V cieli dosiahla čas 1:55,33, ktorý bude slúžiť na porovnanie s konkurenciou.
časová značka Druhé kolo bolo odštartované. Svojou jazdou ho otvorí Nemka Marina Wallnerová.
Štartová listina 2. kola:
1. Marina Wallnerová (GER)
2. Kristine Gjelsten Haugenová (NOR)
3. Marlene Schmotzová (GER)
4. Maruša Ferková (SLO)
5. Erin Mielzynská (CAN)
6. Maren Wieslerová (GER)
7. Jekaterina Tkačenková (RUS)
8. Julia Grünwaldová (AUT)
9. Nevena Ignjatovićová (SRB)
10. Manuela Mölggová (ITA)
11. Resi Stieglerová (USA)
12. Nastasia Noensová (FRA)
13. Denise Feierabendová (SUI)
14. Katharina Gallhuberová (AUT)
15. Chiara Costazzová (ITA)
16. Christina Geigerová (GER)
17. Irene Curtoniová (ITA)
18. Lena Dürrová (GER)
19. Mélanie Meillardová (SUI)
20. Michelle Gisinová (SUI)
21. Emelie Wikströmová (SWE)
22. Šárka Strachová (CZE)
23. Ana Buciková (SLO)
24. Katharina Truppeová (AUT)
25. Bernadette Schildová (AUT)
26. Mikaela Shiffrinová (USA)
27. Veronika Velez-Zuzulová (SVK)
28. Nina Løsethová (NOR)
29. Wendy Holdenerová (SUI)
30. Frida Hansdotterová (SWE)
Úvodnú jazdu najlepšie zvládla Frida Hansdotterová. Skúsená Švédka prekvapila celú konkurenciu, keď zajazdila jasne najlepší čas a druhej Wendy Holdenerovej ušla takmer o sekundu. Za Švajčiarkou sú v tesnom závese Nórka Nina Løsethová a Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. Prekvapivo až piata je suverénka tejto sezóny Mikaela Shiffrinová, ktorá stráca na líderku takmer sekundu a štyri desatiny. Bohužiaľ, medzi najlepšími dnes chýba Petra Vlhová. Slovenská lyžiarka štartovala s číslom jeden, dosiahla kvalitné časy na prvých dvoch medzičasoch, ktoré by ju radili za Hansdotterovú, ale neďaleko pred cieľom dostala špicar a bola z hry von.

Vo Flachau panovali v prvom kole výborné podmienky, čo by sa nemalo meniť ani v druhom. Teploty pod nulou a tvrdá podložka ponúkajú slalomárkam potrebný komfort. Trať druhého kola postaví Luca Agazzi, ktorý je koučom kanadskej reprezentácie.

Výsledky 1. kola:
1. Frida Hansdotterová (SWE) 56,91 s
2. Wendy Holdenerová (SUI) +0,95 s
3. Nina Løsethová (NOR) +1,08 s
4. Veronika Velez-Zuzulová (SVK) +1,15 s
5. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,38 s
6. Bernadette Schildová (AUT) +1,48 s
7. Katharina Truppeová (AUT) +1,63 s
8. Ana Buciková (SLO) +1,91 s
9. Šárka Strachová (CZE) +1,93 s
10. Emelie Wikströmová (SWE) +2,13 s
11. Michelle Gisinová (SUI) +2,19 s
12. Mélanie Meillardová (SUI) +2,25 s
12. Lena Dürrová (GER) +2,25 s
14. Irene Curtoniová (ITA) +2,33 s
15. Christina Geigerová (GER) +2,45 s
15. Chiara Costazzová (ITA) +2,45 s
17. Katharina Gallhuberová (AUT) +2,60 s
18. Denise Feierabendová (SUI) +2,66 s
19. Nastasia Noensová (FRA) +2,76 s
20. Resi Stieglerová (USA) +2,79 s
21. Manuela Mölggová (ITA) +2,82 s
22. Nevena Ignjatovićová (SRB) +2,90 s
23. Julia Grünwaldová (AUT) +2,91 s
24. Jekaterina Tkačenková (RUS) +3,13 s
25. Maren Wieslerová (GER) +3,19 s
26. Erin Mielzynská (CAN) +3,27 s
27. Maruša Ferková (SLO) +3,38 s
28. Marlene Schmotzová (GER) +3,74 s
29. Kristine Gjelsten Haugenová (NOR) +3,80 s
30. Marina Wallnerová (GER) +3,83 s
........
Petra Vlhová (SVK) – nedokončila
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 20:45.
 
 
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo